А ось і я• 29 сентября в 09:56
Правила оформлення CUKR в Польші
Розтолкуйте, ті хто прибув після 4 березня 2024 не зможуть оформити цей статус після UKR, чому саме ця дата?
Наивная Хо• 29 сентября в 10:00
На этот цукр только после нг может быть начнут принимать заявки, и да в том виде как он был изначально, для его получения в Польше нужно было находиться с марта 2023
А ось і я
• 29 сентября в 10:05
Ответ дляНаивная Хо
Интерессно, почему не с марта 2022 года? :(
Наивная Хо• 29 сентября в 10:07
Ответ дляА ось і я
Там могут еще 100 раз все переписать, да и цукр этот - карта невидимка, 3-й год о нем пишут и на этом все
А ось і я
• 29 сентября в 10:13
Ответ дляНаивная Хо
Надеюсь, нервы не выдерживают.... Польша для поляков, понятно, но надо на будущее чо то думать, март не за горами....
Колупалочка• 29 сентября в 10:17
Вряд ли её вообще примут. А если и примут, то условия будут тоже как сито, а не всем подряд.
Добрая свекровь• 29 сентября в 10:23
Ответ дляА ось і я
Работать и подаваться на карту побыта религия не позволяет?
Сама вумна тутички• 29 сентября в 10:38
Ви хочете щоб вам розтолкували про те, що законодавчо ще ніяк не врегульовано. Чекаємо, обіцяють після нового року щось видати, бо зараз скільки різних версій, що не варто й читати. З останнього це те, що дата відліку для отримання карти - це перебування на статусі станом на 04.06.2025.
А ось і я
• 29 сентября в 10:38
Ответ дляДобрая свекровь
Наверно до марта 2024р. религия позволяла? а что делать всем хто недавно выехал? сразу на завод?
Сама вумна тутички• 29 сентября в 10:39
Ответ дляДобрая свекровь
Ви така категорична прям, ще існує величезна кількість студентів, більша половина з яких хлопці, мами з дітьми, які не працюють, люди , які працюють онлайн і не на Польщу і т.д.
А ось і я
• 29 сентября в 10:42
Ответ дляСама вумна тутички
Дякую, дата відліку для отримання карти - це перебування на статусі станом на 04.06.2025. Підкажіть, де можна почитати? Чомусь не знаходжу, купу інфи перекопала
А ось і я
• 29 сентября в 10:53
Ответ дляСама вумна тутички
Саме так, всі в очікуванні березня 2026року
Сама вумна тутички• 29 сентября в 10:58
Ответ дляА ось і я
Для себе відслідковую дописи Василя Ільницького, він аналізує польське законодавство і в досить доступній формі видає коротку інформацію для українців.
Публикация Василь Ільницький
Консультації і легалізація. Познань та Польща
Василь Ільницький ·
Администратор
Звездный соавтор
· 25 июнь ·
🪪карти CUKR: post jednolity
ℹ️актуалізація: 29./06.2025
------------------------------------------------------------------------------------
☺️🫡 szanowni państwo, маєте допис (пост jednolity) з посиланнями на всі теми щодо процедур та нюансів отримання цих карт, це все що відомо станом на сьогодні.
коли з´явиться додаткова інформація - публікуватиму пости і додаватиму посилання на них сюди, цей же буде в закріплених групи.
🗒️🧩 читаємо ✓
==========================================
◾ wniosek. початок
◾що це за карта, загальні поняття, тощо
◾ адресати, плюси, мінуси, особливості
+зміни згідно проекту закону про зміну закону про допомогу громадянам України від 24.06.2025
◾ зарахування термінів перебування
◾ особи 50/60+
автор: Vasyl Ilnytskyi
Публикация Василь Ільницький
Василь Ільницький ·
Администратор
Звездный соавтор
· 25 июнь ·
🪪карти CUKR: post jednolity
ℹ️актуалізація: 29./06.2025
🗒️🧩 читаємо ✓
◾ wniosek. початок
◾що це за карта, загальні поняття, тощо
◾ адресати, плюси, мінуси, особливості
◾ зарахування термінів перебування
◾ особи 50/60+
автор: Vasyl Ilnytskyi
Сама вумна тутички• 29 сентября в 11:00
Ответ дляА ось і я
Василь Ільницький ·
Администратор
Звездный соавтор
· 15 июнь ·
Szanowni państwo, адресати устави, вимоги або хто може отримати карту CUKR 🪪 🤔
ℹ️актуалізація: 25./06.2025
🧔👶груп адресатів дві- дорослі (18+) та діти,(манюні)
-----------------------------------------------------------------------------------
📋дорослі:
◾ станом щонайменше (найпізніше) на 4 червня 2025 року особа мала статус UKR, зокрема саме в цей день, відповідно:
❎якщо він злітав, і станом на цей день його не було;
❎якщо станом на 4 червня березня 2025 ви не мали статусу UKR: (ви могли приїхати 4 червня, але в уженд піти 10), ви впринципі приїхали після 4.06.25 або ще приїдете в Польщу;
⬆️➡️⛔ну то на цьому все, ця карта НЕ для вас/це вам не підходить.
◾ станом на день подачі wniosku особа має статус UKR (який точно це день - ще невідомо, але статус повинен бути);
◾ особа мала НЕПЕРЕРВНИЙ статус UKR щонайменше протягом останніх 365 днів (дата подачі wniosku, та яка ще невідома мінус один рік назад);
🟡❎якщо ви втрачали статус, без відновлення тим самим днем - niestety, терміни посуваються вперед допоки вимога не буде виконана.
📋діти:
з дітьми все набагато простіше, бо вони абсолютно і повністю залежать від ситуації дорослого:
1️⃣дитина народилась на території Польщі в період з 24.02.2022
2️⃣дитина народилась від матері, яка мала статус UKR [і ’успадкувала’ цей статус від матері].
3️⃣станом на день подачі документів дитина має статус UKR
4️⃣матір дитини (‼️і саме матір, не батько) подалась і отримала сама карту за спрощеною процедурою (можлива паралельна подача, але отримання пластиків в один і той же день, в дитини швидше не буде)
відповідно:
❎якщо дитина народилась НЕ на території Польщі, і/або НЕ від матері зі статусом UKR;
❎матір дитини сама не підпадає під спрощену процедуру, або не буде з неї користуватись, або уже отримала карту (незалежно від того, чи підпадає під вимоги дитина, бо може і підпадати);
❎або ж якщо дитина претендує на документи вищого рівня ієрархії за правом народження, наприклад, pobyt stały/громадянство UE/RP
☝️= ця карта НЕ для вашої дитини.
🆘‼️ szanowni państwo, карта CUKR для дітей віком 0-4 роки, які народились в Польщі після початку повномасштабної війни, зауважив цю помилку з боку з боку паньства, ви не розумієте, що в 98% випадків ваша дитина насправді на цю карту НЕ претендує.
😅👇 складаємо це все разом:
матір приїхала в PL і отримала статус до 4 червня 2025 року, мала його станом на 4.06.2025 року, мала його протягом останніх 365 днів і станом на день подачі документів на цю карту плюс у матері є манюня, яка НАРОДИЛАСЬ НА ТЕРИТОРІЇ ПОЛЬЩІ і також має статус UKR (а з цього числа манюнь автоматично віднімаємо всіх новонароджених, хто отримав документи вищої ієрархії завдяки батьку)-ну так, бо є ще батько, про якого панянки не згадують, з моїх спостережень десь так з другого місяця вагітності починаючи, а в нього теж є якісь документи - і якщо новонароджена дитина отримує (претендує) через документи батька на pobyt stały, громадянство Польщі чи UE 🇪🇺- ну то це знову ж таки не ваша історія, тобто історія не для вашої дитини.
❎🙅♀️відповідно, десь у щонайменше 98% випадків ніяка карта CUKR дітям абсолютно не світить, натомість матиме місце стандартне воз´єднання сім´ї:
один із батьків отримує карту CUKR, натомість дитину, яка не відповідає вимогам отримання цієї карти, наприклад дитині 5 років і вона народилась в Україні,- подаємо на воз´єднання до себе, тобто ТАК, працюватиме стандартна зв´язка ’дорослий+дитина хвостиком’, до власника карти CUKR МОЖНА подаватись на воз´єднання членам його сім´ї (чоловік/дружина/діти).= і саме під цю схему підпадатимуть більшість адресатів.
✅ щодо віку дітей - прохання стосувати раніше опубліковані мною рекомендації:
🟢0-13 легалізовуємо
в т.ч. 0-4 які йтимуть з матір´ю через карту CUKR
🟡13-18 пауза, тягнемо їх на статусі UKR, максимально довго, допоки це відповідає вашій ситуації та інтересам
=========================================
🪪по великому рахунку - так, це карта для тих хто приїхав швидше, перший і сидів тут безвиїздно, вони завжди у виграші і це одна із таких ситуацій, і далеко не єдина.
інші - niestety.
📋📋🤔ок, з адресатами розібрались, тепер додатково:
🔴✓▪️з цього допису вам стає зрозуміло, підпадаєте ви під процедуру отримання карти CUKR чи ні, якщо ні- легалізовуємось за іншими сюжетними лініями, саме тому попри те що сама процедура стартує в III-IV кварталі 2025 року вам важливо знати про неї зараз - ну бо якщо не підпадаєте - значить треба рухати лапками в іншому напрямку;
🟢✓▪️ натомість якщо ви
Василь Ільницький ·
Администратор
Звездный соавтор
· 15 июнь ·
ℹ️актуалізація: 25./06.2025
📋дорослі:
📋діти:
відповідно:
☝️= ця карта НЕ для вашої дитини.
😅👇 складаємо це все разом:
🟢0-13 легалізовуємо
інші - niestety.
🟢✓▪️ натомість якщо ви
А ось і я
• 29 сентября в 11:28
Ответ дляСама вумна тутички
Василь Ільницький ·
Администратор
Звездный соавтор
· 15 июнь ·
ℹ️актуалізація: 25./06.2025
📋дорослі:
📋діти:
відповідно:
☝️= ця карта НЕ для вашої дитини.
😅👇 складаємо це все разом:
🟢0-13 легалізовуємо
інші - niestety.
🟢✓▪️ натомість якщо ви
Василь Ільницький ·
Администратор
Звездный соавтор
· 15 июнь ·
ℹ️актуалізація: 25./06.2025
📋дорослі:
📋діти:
відповідно:
☝️= ця карта НЕ для вашої дитини.
😅👇 складаємо це все разом:
🟢0-13 легалізовуємо
інші - niestety.
🟢✓▪️ натомість якщо ви
Дякую Вам за інформацію! Будемо чекати подальших уточнень стосовно CUKR
Вкуси мене• 29 сентября в 13:15
Ответ дляА ось і я
Подавайте на карту побиту
Вкуси мене• 29 сентября в 13:19
А якщо не плануєте залишатися, то найпростіше зараз отримати в urzędzie do spraw cudzoziemców zaświadczenie o tymczasowej ochronie. Згідно з ним ви: маєте доступ до ринку праці, до навчання (діти до 18 років) та до медичного допомоги. І все це до березня 2027.
Пара їда це не підходить тим хто хоче отримувати 800+.
Вкуси мене• 29 сентября в 13:20
Якщо говорити про сукр: ще немає жодної устави, правил які б регулювали отримання цього статусу.