Пишу, не читаю• 02 октября 2025
У кого зараз призовник отримував військовий квиток
Дівчата, таке питання. Можете розповісти в кого є діти - призовники, які досягли мобілізаційного віку, працюють і треба оформлювати бронь?
Я почитала, що бронювання можливе за умови отримання військового квитка. Його можна оформити онлайн через Резерв+ але, для того щоб його отримати, треба пройти ВЛК.
Тепер розумію, що є ризик того, що як тільки пройдеш ВЛК, то відразу опинишся в розшуку і відповідно не зможеш забронюватися? Чи як це працює? Можете поділитися досвідом своїх хлопців? Підприємство на якому син працює є державним, бронь надає. Але для броні треба пройти всі ці процедури і отримати військовий квиток. Як у вас це проходило на практиці? Дякую
ЛюбимаЯНЬ• 02 октября 2025
На практике по достижению мобилизационного возраста мужчина уходит в тень. С ТЦК он не выйдет.
Пишу, не читаю
• 02 октября 2025
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
Чому? Якщо є підстави для відстрочки?
Бурундучиха• 02 октября 2025
Ответ дляПишу, не читаю
Чому? Якщо є підстави для відстрочки?
Відстрочка та бронь -це різне.
Пишу, не читаю
• 02 октября 2025
Ответ дляcTpawHoegeJIo
Сколько сыну лет ?
Поки що 23. Але ми узнаємо заздалегідь, бо хоче влаштовуватися на підприємство з подальшим бронюванням
Пишу, не читаю
• 02 октября 2025
Ответ дляБурундучиха
Відстрочка та бронь -це різне.
Добре. Підстави для отримання броні, якщо вам так зручніше
cTpawHoegeJIo• 02 октября 2025
Ответ дляПишу, не читаю
Он сейчас стоит на учете ?
Пишу, не читаю
• 02 октября 2025
Ответ дляcTpawHoegeJIo
Он сейчас стоит на учете ?
Ну звісно стоїть. Статус призовник. Має приписне. Все в порядку зараз. Але коли він досягне мобілізаційного віку, статус зміниться на ’військовозобовязаний’
cTpawHoegeJIo• 02 октября 2025
Ответ дляПишу, не читаю
У него есть бумага с военкомата ’Тимчасове посвідчення’ ?
Пишу, не читаю
• 02 октября 2025
Ответ дляcTpawHoegeJIo
В нього є Приписне. І резерв+. з оновленими даними, в якому написано що порушень обліку немає, значить все норм на сьогодні. Яке ще тимчасове посвідчення? З моменту постановки на облік до моменту досягнення мобілізаційного віку чоловіки мають один документ- приписне посвідчення. Я не розумію причому тут це, коли питання в подальших діях
cTpawHoegeJIo• 02 октября 2025
Ответ дляПишу, не читаю
Ну так мне нужно понять, что Вам дал военкомат ?! У Вашего сына документы все в порядке и он может спокойно идти на работу и там подадут на бронь. Военный билет который требуется, это и есть приписное. Если потребуют еще раз пройти ВЛК, пусть проходит. Но у него все в порядке и не должно быть каких-то нюансов
Бурундучиха• 02 октября 2025
Ответ дляПишу, не читаю
Як тільки у Дії знімається статус призовник на військовозобов´язаний, людина доступна для бронювання. Бронюється та йде до ТЦК отримувати нові документи
Пишу, не читаю
• 02 октября 2025
Ответ дляБурундучиха
А як вона доступна для бронювання, якщо в нього немає військового квитка? Або, приписне виконує роль військового квитка, чи як? Але ж приписне втрачає свою дію в момент досягнення мобілізаційного віку. І отрібно отримувати цей військовий квиток спочатку через ВЛК? Або я щось не зрозуміла(
ЛюбимаЯНЬ• 02 октября 2025
Если ему сейчас 23, то даже Бог вам не скажет, что будет через 2 года здесь. А если ему еще не совсем 23, то дайте ему денег на билет из концлагеря.
Пишу, не читаю
• 02 октября 2025
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
Йому вже 23. І він категорично відмовляється виїжджати. Я просила, вмовляла, коли було ще можливо. Йому 23 тільки виповнилося. Але ні, він не хоче. Доречі з його студентської групи в універститеті та друзів не поїхав жоден.
Пишу, не читаю
• 02 октября 2025
Ответ дляcTpawHoegeJIo
Ось я знайшла таке розяснення, яке збігається з Вашими словами.
31 липня 2025 року було внесено зміни до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Відтепер ТЦК та СП самостійно, без виклику громадян, протягом 30 днів після досягнення призовником 25-річного віку мають внести інформацію до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Йдеться про зняття особи з обліку як призовника та взяття на облік як військовозобов’язаного. Одночасно з цим присвоюється військове звання «солдат (матрос) запасу».
Таким чином, особиста присутність у ТЦК та СП для зміни статусу з призовника на військовозобов’язаного більше не є обов’язковою. Водночас, якщо надійшла повістка, громадянин зобов’язаний з’явитися до центру.
Дякую. Тобто по ідеї, вони самі мають змінити його статус і коли в Резерв+ засвітиться ’військовозобовязаний’, то підприємство його зможе забронювати, вірно?
ЛюбимаЯНЬ• 02 октября 2025
Ответ дляПишу, не читаю
Значит пойдет в окоп раз такой патриот. Если война будет еще 2 года, то никакую бронь он не оформит. Мобилизационный понизят 🤷♀️
Бурундучиха• 02 октября 2025
Ответ дляПишу, не читаю
В нього є приписне, тому підприємство може спокійно його забронювати. А далі він піде оформлювати військовий квиток вже заброньованим до ТЦК..
Отримає направлення на ВЛК,в потім отримає квиток.
Це на сьогоднішній день,як буде за 2 роки зараз вам ніхто не скаже
Пишу, не читаю
• 02 октября 2025
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
Так, можуть понизити. Але з чого ви взяли що не оформить? На тому підприємстві, куди він збирається йти, бронюють працівників з моменту досягнення моб віку. В нього важлива професія. Ми не побачили можливостей влаштуватися закордоном легально. Статус тимчасового захисту він теж не вічний, і багато того, хто не встиг вивчити мову, знайти роботу поїдуть додому. Якщо б він виїхав минулого місяця, то які в нього там були б можливості? Зараз всі дотації скорочуються там
Пишу, не читаю
• 02 октября 2025
Ответ дляБурундучиха
Та це зрозуміло, що ніхто не скаже. Може вже і не за два роки, бо відчуваю, що понизять моб вік(( Дякую Вам
ЛюбимаЯНЬ• 02 октября 2025
Ответ дляПишу, не читаю
Ок. Но вы сейчас гадаете на кофейной гуще. Правила игры , практика применения меняются каждый месяц.
За границей еще никто не помер. С нужными специальностями едут в страны без языкового барьера и прекрасно работают. Там пособий нет и не было. Поверьте, в Болгарии и Грузии наши прекрасно устроились. И никаких бератопов, джоб центров и отчета в деньгах. Работай и живи.
Но ваш выбрал рабство с бронью. Гипотетической. Гениально.
Пишу, не читаю
• 02 октября 2025
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
Можна поцікавитись ким ваші знайомі влаштувалися в Болгарії або Грузії без знання мови? На якій підставі вони там знаходяться? В якому статусі? Цікаво на майбутне, може молодшого сина влаштую...В яку країну можна переїхати, мати офіційний легальний статус, знайти роботу і просто жити?
В нас в Болгарії є знайомі. Сказали що роботи для молоді там немає зовсім
Стосовно рабства з бронью, ви зараз образили добру половину тих, хто лишається в країні. Що вже говорити за тих, хто воює, як і мій чоловік в тому числі?
ЛюбимаЯНЬ• 02 октября 2025
Ответ дляПишу, не читаю
Устроились воспитателями в садики, учителями английского, учителями математики, поварами, взяли в управление жилые комплексы ( как наши осбб), открыли сто, магазин продуктов, сфера красоты, врачи, медсестры в местных больницах ну и it. Продавцы и кассиры на побережье украинки через одну. В Грузии друг сына учится в университете и подрабатывает по своей специальности (финансы). Учеба на русском. Мой в Болгарии в IT. Спрос на рабочие специальности огромный. Строителя, который уложит тебе теплый пол или плитку передают как бриллиант 💎 из рук в руки. Там бум строительства.
Большинство работают легально, открыли наш аналог ФОПов и шуруют.
Рабство, так как если уволиться, то брони нет и о тебе сразу узнает ТЦК. Поэтому на этих предприятиях людям батрачить до конца войны и мобилизации (что, кстати, не одно и тоже). Вашему сыну сейчас пообещают что угодно, но как только птичка залетит в клетку и ей стукнет 25 … будет пахать столько, сколько скажут и за сколько.
Не все мечтают остаться. Если в Украине будет мир, то много народа вернется. А кто мечтает остаться, то уже идет по этому пути.
Ваш муж молодец , что стал на защиту. Но если он реально на фронте, то давно понял жизнь и должен был прочистить детям мозги. Спасите хотя бы младшего, мой вам непрошенный совет.
Пишу, не читаю
• 02 октября 2025
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
Так само не всі мріють і виїхати. Вже була б країна порожня.
Чоловік на рішення сина повпливати ніяк не міг. Плюс, син окрім батьків, радився з великою кількістю своїх знайомих. Щось ніхто його не відговорював від рішення залишитися тут. Тим більш, деякі його знаомй повернулися нещодавно. Син елементарно боїться їхати закордон поневірятися. Я так само, в свої 47 не поїду закордон, бо без мови зможу там працювати тільки якоюсь прибиральницею, а я вже не зможу чисто фізично.
Більшисть тих, що ви описали, мають , по-перше, якісь робочий досвід в своїй спеціальності, по-другє гроші, щоб відкрити сто, магазин або салон. ІТ-шники це взагалі інші люди, які можуть навіть закордоном працювати дистанційно. Це зовсім інша категорія громадян. Звідки ви думаєте в 23 роки може взятися робочий досвід? Він так само буде там батрачити різноробом та жити десь в вонючій кімнатці на кілька сусідів? Для чого, якщо вдома в нього є квартира, за яку платити не треба та робота за спеціальністю, за яку платять непогані гроші.
Всі люди різні, і обставини життя в них також різні
І ви так і не відповіли, на підставі чого всі ці, кого ви описали, знаходяться в країнах? В статусі біженців зараз? Що буде з ними, якщо статус захисту відмінять?
ЛюбимаЯНЬ• 02 октября 2025
Ответ дляПишу, не читаю
Вам в 47 и не нужно никуда ехать. За вами, как за женщиной, никто не охотится и не бусифицирует.
В каждой стране свои правила перехода со статуса на другие параграфы. Люди не идиоты и внимательно изучают эти правила, консультируются с местными юристами и гребут лапами. И каждый сделает свои шаги, за них беспокоиться не нужно. Удачи вашему сыну. Пусть у него получится пропетлять на брони. По-большому счету мне без разницы, ваши дети -ваши решения 🤷♀️
dahashutka19• 02 октября 2025
Чоловік бронь робив в травні. Дійсно треба було пройти влк і отримав військовий квиток. Все пройшло нормпильно, в розшуку не світився
Чекаю завтра• 02 октября 2025
Автор, я веду військовий облік, всю тему не читала
Моя вам відповідь— в цій сфері законодавство змінюється скоріше, ніж я їду з роботи додому
Це перше. То ж зарано ще перейматися
Стосовно сьогоднішнього дня — я роблю наступним чином— раз на два три дні формую реєстр в дії, ловлю коли змінився статус з призовника на ВЗ і далі бронюю — відповідь на протязі 72 години. Діяти треба швидко, щоб не став червоним, якщо приходила повістка на ВЛк через Укрпошта
Далі він слідкує самостійно за поштовими скриньками, у разі якщо надішлють повістку на проходження ВлК. Дехто сам ініціює ВЛК через Резерв, це не заборонено.
Але тут є одне велике АЛЕ, підприємство повинно мати квоту для бронювання, іншими словами — вільне місце і бажання забронювати саме цього неперевершеного і незамінного працівника, особливо коли має не 100, а лише 50 % бронювання
Якось так
Ну і Резерв = паперовий ВОД, але деякі ТЦК на резерв кажуть Тік—так і не сприймають його за обліковий документ
У мене всі з паперовими, але ми 100 % критичне
Це перше. То ж зарано ще перейматися
Якось так
Пишу, не читаю
• 02 октября 2025
Ответ дляЧекаю завтра
Це перше. То ж зарано ще перейматися
Якось так
Це перше. То ж зарано ще перейматися
Якось так
Дякую за практичну пораду.