Роза в вазі• 03 октября 2025
Мовчать про Чернігівщину
Ситуація на Чернігівщині станом на 2 жовтня 2025
З огляду на те, що ЗМІ мовчать, а корисні блогери співають гімни на честь потужного та незламного, вважається потрібним розкрити ситуацію з електрикою на Чернігівщині.
Протягом останніх місяців десятки і сотні шахедів летять повз Чернігівщину по всій Україні. Вже не лишилось чернігівця, який би не розгледів того шахеда на різних висотах та різною швидкістю. Тривога триває на Чернігівщині не години і вже навіть не дні, а тижні і місяці поспіль.
Але... все було б добре, аби не АЛЕ...
Біда в тому, що ті шахеди на Чернігівщині ніхто не збиває. Максимум, що є - мобільні розрахунки з кулеметами, які не можуть дістати більшість цих балалайок. Тому дрон над містом протягом кількох годин безкарно намотує кола годинами, а про розвідників, яких і не чутно і не видно - вже навіть не повідомляють.
Але звідки ж простим людям знати задум військових і яка причина того, що ті дрони не збивають... Летить воно на Київ, а там вже ППО потужна і збиває усе без винятку. Так гадали майже всі чернігівці.
Аж допоки не почало прилітати по самому місту. Аж допоки не прилетіло по критичній інфраструктурі. Та що там у таємність гратись - прилетіло по чернігівській ТЕЦ. Точніше, прилетіло поруч, де стояли просто неба трансформатори. І ці самі трансформатори рознесло на друзки. Усе місто та околиці і чули, і бачили, як безкарно чотири дрони один за одним влупили зі снайперською точністю в одне місце, потім повалив дим і зникло світло... подекуди на дві доби.
Чому не збили жодного з цих дронів, які годину кружляли навколо міста і над містом - загадка. Чому не відвели ці дрони завдяки РЕБ - загадка. Чому всього три об´єкта енергетики на усю область аж з 2022 року ніким не були оснащені засобами захисту від ударів дронами - загадка. Чому не повідомили мешканцям міста, що тепер сподіватись на опалення (Чернігівська ТЕЦ дає опалення майже половині обласного центру) у багатоповерхівках міста Чернігів через руйнування котла на ТЕЦ взагалі не слід і навіть за умови негайного відновлення не встигнуть до опалювального сезону - загадка.
Відновили електропостачання завдяки перепідключенню до інших гілок мережі і заспокоїлись. У нас же ж енергетики мають цим займатись. Це їх парафія... хай і займаються...
Аж... через кілька днів знов прилетіло, вже по іншій підстанції у передмісті Чернігова... як вони влучали, як горіло, як заходили дрони, як вибухали... усе ворог виклав у мережу, бо розвідувальний дрон усе зняв на відео з різних ракурсів, у кольорі, з максимальною роздільною якістю. А ми досі граємось у "не можна повідомляти куди влучили". Чому неможна? Від кого приховуємо правду? - ще одна загадка.
І таким чином Чернігів позбувся і запасного варіанту живлення електрикою.
Але ж... перепідключили ще раз. Вже на останню наявну лінію аж від міста Славутич. Але ... і туди влупили московити і вибили останнє джерело.
Тепер місто Чернігів, усе передмістя і більша частина області без світла. І мало того - без варіантів підключення.
Ну нема інших варіантів, бо Чернігівщина не має потужних виробництв і ніякої генерації, окрім тієї самої роздовбаної ТЕЦ на околиці міста.
Мала, ненадійна генерація та малопотужні лінії на зараз дають електрики приблизно чверть від потреб. І це за умови, що нема морозів і зима ще навіть не думає починатись.
Коли прийдуть морози і в квартирах міста не буде опалення, потреба в електриці зросте у рази. Тобто, електрики буде вистачати приблизно на 10% від потреб, а у годинах - це не більше 2 годин на добу.
Вже заявлено, що знеструмлено 310 тисяч абонентів. Це не населення 310 тисяч осіб без світла. а абонентів. Родина з 3-4 осіб - це один абонент. Тобто, на сьогодні мінімум пів мільйона осіб на Чернігівщині без світла і сподівань на світло.
Чому нема сподівань?
Все дуже просто. Якщо притягнуть звідкись ті трансформатори і наші енергетики якимось дивом встановлять їх на місце зруйнованих та підключать, то нема жодного відсотка впевненості, що туди знов не прилетить черговий дрон. Той ремонт буде за шалені гроші за одну-дві доби.
Щоб ви розуміли, то авіація, дрони-перехоплювачі, потужні РЕБ... все це десь існує, неодмінно існує.
Якщо існує якесь більш-менш зрозуміле пояснення тому, що відбувається - треба це повідомити якомога раніше.
Що буде з інфраструктурою, яка лишиться - краще не думати. відновлювати все це буде вкрай важко... Якщо хтось планує здати без бою Чернігівщину - у нього поки все йде дуже вдало. Але ще є сподівання, що це все ж таки не станеться.
А в Чауса «все під контролем»…
Але... все було б добре, аби не АЛЕ...
Чому нема сподівань?
А в Чауса «все під контролем»…
Ответ дляСанька-4b93
Та ну какая защита, как можно защитить и чем укрыть от каба или шахеда котельную или большую подстанцию? Про энергоблок я вообще молчу. Это все дешёвые , ой не, совсем недешевые, понты и популистские лозунги для плебса.
Серьезно ?? Не надо этот бред нести, я в энергетике работаю, если что. И там, где были закрыты трансформаторы, там после ударов восстанавливали все быстро и безболезненно. А если бы ещё антидроновые сетки были, то проблем значительно уменьшилось. Но по ним только запускают проекты, 4 года войны.....
Ответ дляДева Мария
Удалено администрацией...
Команда зеботов тут уже норм обосновалась и свет, воду им не отключают, жара стоит в квартире и детки в трусиках всю зиму на пролет и вот-вот Белгород с Курском сотрутся с земли, бо как полетят фламинго/паляници/трембиты…
Сказочные, бл
Фрау Донна Роза• 03 октября 2025
Ответ длячаревна
Видите, как вы считаете....печально.
Ведь военные не за них в окопах, а за народ
По этому наша верхушка и умыла руки
Ведь они туда никого не посылали, да? Не за них же воюют, не за потужного, а за свою землю
ЄвгеніяЕвгения• 03 октября 2025
Ответ дляМолчунья
В Украине нет отелей ? Тур баз ? Лагерей ? Санаториев ? Другие страны и не должны расселять 4 года
Может, пусть наши побеспокоятся уже наконец?
нашим взагалі пофігу, де ті люди житимуть та як. Все на приватних ініціативах, якщо дасть хтось хату пожити, ото і живуть, а так - орендувати.
Маска-0b9f• 03 октября 2025
Ответ дляMystery -ing
Вот все те писательницы, которые во всем разбираются, как вы собираетесь защитить КАЖДЫЙ объект энергетики? Как? ПВО на каждую подстанцию? Противоосколочные барьеры? Противодроновые сети?
Серьезно? Значит вы не знаете- что может сделать Шахед с железобетонной опорой в пол метра-метр диаметром. А я знаю.
И все те саркофаги (даже!!!)- не панацея.
Один из вариантов - подстанции под землёй.
Тримаймося і єднаймося,бо ми того варті
Ответ дляMystery -ing
Не могут защитить каждый - пусть защищают точечно и перенастраивают систему, пусть запитывают критичку автономно. Насосные станции можно за 4 года было точно защитить, что бы вода у людей хотя бы была. Чернигов с населением 300 в пару палаток незламности не влезет.
Санька-4b93• 03 октября 2025
Ответ дляNata2907
Вы говорите про подстанции, довольно небольших размеров, но вы ж понимаете, что без генерации им нечего будет распределять? А сейчас начали системно бить именно по ТЭЦ и даже ядерным генерациям. Чем накрыть такой огромный объект, одно из условий работы которого вентиляция и охлаждение? Метровым слоем бетона? Так и он легко пробивается ракетой и десятком шахедов.
Ответ дляlilul990
Ну то йдіть в отряди ппо і захищайте підстанції
Чи ви тільки нояти вміяти?
А зачем из пво уже обученных парней на 0 кинули?
А сбивать чем? Банками с огурцами?
А с какого перепугу тарифы подняли для восстановления и защиты инфраструктуры, чтоб и платили и в пво шли и подстанции ремонтировали сами люди?
Зачем тогда государство, госаппарат, ова, если человек заплатив налоги, зп чиновникам, задонатив на мавики, сам же должен решать проблемы, созданные коррупционной продажной властью.
А сбивать чем? Банками с огурцами?
Leeloo_aloha• 03 октября 2025
Ответ дляПарова машина
Куди переїхати і за що 99 відсоткам ...
Жителям міст (багатоповерхівок) туди куди і переїхали 6 мільйонів українців 3 роки тому. Поки що багато країн приймають. Треба не так і багато грошей на білети і паспорт.
Інакше сидіти в темряві і холоді, а як ще обігріти квартиру? Як мінімум дітей та старих треба вивозити.
Хто має автономний дім, то звісно можна хату обігріти і дровами.
Можна чекати і надіятися на манну небесну, що поремонтують і припинять атакувати - вибір особисто кожного.
Ответ дляСанька-4b93
Черниговскую область активно выбивают именно подстанции по области +жд. Генерация - это проблема с 22года, можно было уже на Ровенскую и Хмельницкую станции запитать.
Ответ дляLeeloo_aloha
А ви попробуйте ще їх умовити виїхатииз власної квартири. Мамі 74 роки, сидить без світла і в холодній квартирі. Нікуди не хоче їхати. Ніжин.
Ответ дляLeeloo_aloha
Эти 6 млн осели потому заграницей потому что было место где осесть. А где осесть остальным постоянно выезжающим? Осесть с учетом что жилья уже нет или мало, пособия урезаны и в целом тенденцию идет к сокращению помощи?
Вот пусть выехавшие с Ужгорода и Франковска освободят места в Европах для краматорцев и заплрожцев - вот это предметный разговор, а так такие умные не надеящиеся на манну небесную лучше пусть помалкивают со своими советами.
Борисфенка• 03 октября 2025
Ответ дляУнция яда
Місця вистачить для всіх, хто приїде, ніхто нічого не урізав, допомога біженцям в тому ж обсязі. Не верзіть дурниць.
Санька-4b93• 03 октября 2025
Ответ дляУнция яда
Я не в курсе о энергетике Черниговщины, знаю, что Харьковскую область частично запитали от Сум, но и эта система может рухнуть в один день, после пары прилетов. Но я сейчас говорю не только об электростанциях, а о тепловых котельных, о водяных и канализационных коллекторах.
The best offer• 03 октября 2025
Ответ дляNata2907
Удалено администрацией...
У потужного же миллион дронов и куча фамингоВ, пусть разносит
The best offer• 03 октября 2025
Ответ дляLeeloo_aloha
То всей стране нужно выехать ?
Санька-4b93• 03 октября 2025
Ответ дляБорисфенка
Ну не гоните, если сейчас ломанется в заграницы вся Черниговская, Сумская и Харьковская области, где можно расселить 3 миллиона населения?
Борисфенка• 03 октября 2025
Ответ дляСанька-4b93
Там, де розселили 6 мільйонів до цього.
Німеччина сказала, що прийме до 10 мільйонів біженців, зараз є лише півтора.
Як перезимують мешканці Чернігівщини, Сумщини і Харківщини? Ви бачите, що робиться з енергетикою?
Маска-0b9f• 03 октября 2025
Ответ дляThe best offer
Дело в том,что Фламинго есть.Нет денег на их запуск по раше
Стрекоза любви• 03 октября 2025
Ответ дляfrumoasa17
Вже прийшли у Львові в групу для збиття дронів. Їх мобілізувати в піхоту. Так що дурних нема.
А щоб люди були, то це робиться по-іншому. Кілька мільйонів на рахунок тільки за підписання контракту та адекватне грошове винагородження на місяць, чіткий термін служби після якого автоматичне звільнення, заборона переведення на інші, не споріднені посади, а то сьогодні ППОшник, інженер, механік, а завтра штурмовик. Нормальне навчання в учбових частинах, а не 2 місяці. Додати ще списання кредитів, житло, наприклад ще переведення дітей на бюджетну форму навчання у ВНЗ, пільги, а не вилов.
Не можу не погодитись, прекрасні умови пропонуєте, обома руками підтримую.
Але з ваших вуст дуже бридко звучить «дурних немає». Виходить, люди, які зараз у війську, захищають, лікарі-професіонали, які працюють зранку до ночі в цих стабпунктах, всі виходить «дурні»? Короче, можете не відповідати, зрозуміло, які б умови не були, у вас завжди буде 100 «але» і всі дурні, всі штурмовики.
Ответ дляLeeloo_aloha
Куда переехать мужчинам? В окопы, на кладбища? Самой можно конечно, нахер бросить мужа, сына взрослого и мотнуть хвостом в сытую германию
The best offer• 03 октября 2025
Ответ дляМаска-0b9f
Классика
Mystery -ing• 03 октября 2025
Ответ дляУнция яда
Ну так это вопрос к местным властям. В Сумах при блекауте насосные работают (и канализация)- на генераторах с низким давлением, до 5го этажа есть вода + подвоз воды в микрорайоны от Водоканала.
Ничего нельзя реально защитить и такой защиты как в г. Киеве - не будет нигде. По-моему пора это уже понимать.
frumoasa17• 03 октября 2025
Ответ дляСтрекоза любви
Я про ваші заклики йдіть збивайте дрони, не ховайтеся. Навела приклад, що одні вже прийшли і опинилися не там, де хотіли. Так що в такому випадку все так. Про інших і мови не було. Не притягуйте маніпуляцію.
Маска-0b9f• 03 октября 2025
Ответ дляMystery -ing
В чём тогда смысл государства,если оно не способно защитить даже минимально потребности населения?
Mystery -ing• 03 октября 2025
Ответ дляNata2907
Вы при восстановлении тоже присутствуете? Вы же понимаете, что кроме трансформаторов есть выключатели, релейка (кстати именно она немаловажна в любой энергосистеме) и т.д.?
Как-то мало верится, что вот так быстро все восстановили. Возможно сделали переключения по не типовой схеме?
Антидроновые сетки эффективны лишь от лёгких БПЛА- молний, fpv, ланцетов (тут с уточнением).
Стрекоза любви• 03 октября 2025
Ответ дляfrumoasa17
Мій заклик був про те, що якщо ви, ваша близька родина не долучаєтесь до війська, ховається, або уникає служби, то не варто кричати «ґвалт, немає людей». Майте совість просто заткнути в цьому випадку свою варєшку і далі тихо ховатися.