Единорог помог• 09 ноября 2025

Социофобия у подростка мальчика 14 лет

Подскажите пожалуйста кто сталкивался. Сыну 14 лет , он не может находиться рядом с людьми, у него начинается паника, внутри все сжимается, ноги трусятся
В школу ходит, но там полностью отстраненный, приходит домой и плачет , простит помощи.
Планирую идти в гос клинику,
Кто сталкивался, помогите советом ♥️
А ось і я• 09 ноября 2025
Сначала психиатр , а основное-это психотерапия.
А ось і я• 09 ноября 2025
Ответ дляНаивная Хо
Які ж дурні коментарі.. :(
Автор, треба йти до психіатра. У мене донька. В її 8 класі я отримала від неї повідомлення яке розділило наше життя на до та після. Починалося воно так (буде скрін). Далі було багато тексту, в якому вона розповідала, що в неї регулярно трапляються панічні атаки, що вона йде з уроків в туалет і сидить там, намагаючись прийти до тями і їй дуже важко повертатися в колектив. Що вона вже пів року займається селфхармом.. При тому що зі сторони вона здавалася звичайною, ніби мала друзів, в ранньому дитинстві так взагалі була запальничка і душа компанії, а от підлітковий вік став для неї дуже важким етапом, де її накрило тривожність, депресіями.
Ми пішли до психіатра, отримали медикаментозне лікування, плюс у неї було пару сесій з психологом, плюс перевірка у ендокринолога, перекриття дефіциту вітамінів, плюс плюс змінили школу. Зараз ніби сиутація покращилася, але вона знає, що завжди може написати мені або поговорити і я їй допоможу.
Не бійтеся звертатися до лікарів. Краще так, ніж потім ваша дитина не витримає якоїсь ситуації і зробить фатальну помилку..
Очень хорошо, что ребёнок вам открылся.
автор Единорог помог • 09 ноября 2025
Ответ дляOlga_72
Йому психолог потрібен щоб навчитись відстоювати себе перед вашими бажаннями і вашою картиною ідеального світу, в якому він не може знайти себе. Але ви можете йому допомогти. Піти до психолога із запросом: я не розумію мою дитину. Або почитати про світ інтровертів. У вас яскраво виражений інтроверт. Як вони живуть, що їм подобається, як вони себе реалізують в подальшому житті, які мають проблеми.
Я не лізу в його життя , і не заставляю жити як мені треба чи подобається!
Він робить що хоче, окрім того тільки не дозволяю йому прогулювати школу, окрім поїздки на відпочинок
Доречі в школу ходити не хоче і вчитися теж, тільки історія цікавить і політика, гарно знає укр мову, дається йому добре
Але навчання потрібно
автор Единорог помог • 09 ноября 2025
Ответ дляА ось і я
Очень хорошо, что ребёнок вам открылся.
Ми з ним друзі
Olga_72• 09 ноября 2025
Ответ дляЕдинорог помог
Ми з ним друзі
Не обманюйте себе. Які ви друзі, якщо ви НЕ ДОЗВОЛЯЄТЕ? Друзі це друзі, вони не можуть забороняти. Від друга можна піти, якщо він не подобається. Від вас нікуди не підеш. Ви перебуваєте у якійсь мильній бульбашці, де ви гарна мама, вам довіряють, але дитина боїться людей.
Olga_72• 09 ноября 2025
У вигляді виключення, батьки можуть бути друзями для дитини. Але для цього батьки повинні бути на одному рівні з дитиною, такими самими інфантильними, безвідповідальними. І це не про вас автор. Дитина вам довіряє. Але між вами нема дружби.
автор Единорог помог • 09 ноября 2025
Ответ дляOlga_72
Тоді чому він хоче зі мною грати, ділиться таємницями, просить поради чи допомоги?
Olga_72• 09 ноября 2025
Ответ дляЕдинорог помог
Бо ви для підлітка безпека, бо ви його вчитель, наставник. Бо він не може від вас відірватись, бо не має безпечного місця без вас, де його не будуть бити, махати на нього руками, де йому не треба доводити свою ’крутість’ або захищатися. Ваш підліток із задоволенням буде ходити на індивідуальні заняття до тренерів, репетиторів, майстрів, вчених. Він із задоволенням буде ходити до групи де збираються не агресивні діти: робототехніка космічна, історичні гуртки, ораторське мистецтво, шахи. Там де самий кращий не той хто маше руками, а там де всі думають головою. Вашій дитині потрібна команда не для боротьби, а для створення та наукових відкриттів.
Olga_72• 09 ноября 2025
Зрозумійте, айкідо хоч і має філософію, але це філософія війни, битви. Це не травмонебезпечне місце, але це бойовий дух. А у вас росте вчений, якому потрібен безпечний простір, щоб він міг думати, не відволікаючись на свою безпеку.
До дого ж ваша особиста філософія що до захисту, йому шкодить. Вона викликає невпевненість в ньому, страх. А він у вас мозок. Він поки дойде сам до стадіону, то порахує скільки маніяків він зустрів по дорозі. Бо ви ж від когось вчите його захищатись. Значить навколо дуже небезпечно опасно.
Тобто коли ви розказуєте про його захист, його мозок переробляє цю інформацію і трансформує в сигнал що навколо небезпека опасность. (маю надію що не наплутала безпека, небезпека, у мене з перекладом складнощі)
автор Единорог помог • 09 ноября 2025
Ответ дляOlga_72
Так би хотілося щоб так і було,♥️ але на жаль на ці кружки теж не хоче ходити не, каже що постійно думає що хтось про нього не так подумає, і йому не комфортно від цього
Не може відключити голову і не думати
автор Единорог помог • 09 ноября 2025
Ответ дляOlga_72
Дякую ❤️ залякування не мій коник,
Кожен рік відправляю його в село, він там один , бабусі в і дідусей в нас немає померли
Там з папою, папа в нас на інвалідності тому все літо живе в селі
Я вдома працюю,
в селі він грає комп´ютерні ігри , іноді щось допоможе
Робиться більше диким, чекає на мене коли приїду.
Olga_72• 09 ноября 2025
Ответ дляЕдинорог помог
Не може відключити голову і не думати
Дуже рекомендую почитати про високоінтелектуальний аутизм. Це не про вашу дитину, бо це крайня ступінь того що може бути у високоінтелектуальних людей із спектром. Це просто щоб ви розуміли як це працює, коли людина не може виключати мозок. І як ви можете допомогти.
автор Единорог помог • 09 ноября 2025
Ответ дляOlga_72
Дякую ❤️
Olga_72• 09 ноября 2025
Ответ дляЕдинорог помог
Не може відключити голову і не думати
Найкраще що ви можете зробити це навчити того що кожної людини без вийнятку є недоліки. Але ми любимо інших людей що мають недоліки. Ці недоліки роблять нас унікальними, тим чим ми відрізняємось від інших. Ми робимо багато речей не правильно і це нормально. Нормально помилятись, це не робить нас поганими. Іноді зовсім не буває правильної відповіді, просто існують різні варіанти рішень і треба вибрати те рішення що підходить подобається тобі, а не комусь іншому.
автор Единорог помог • 09 ноября 2025
Ответ дляOlga_72
Це золоті слова , абсолютно згодна♥️
Говорила йому вчора , накшталт цього, він відповідає що це розуміє але тіло його не слухається , він не може себе контролювати навіть знаючи істину
Тобто він баче не знайому людину і його паралізує
В дитинстві десь до 5 років він був вирви голова , його неможливо було зупинити не перед чим ...
Після садика де почали наказувати , він змінився, в зараз зовсім погано
Мрії у вирії• 09 ноября 2025
Автор, може запропонувати плавання як спорт?
У мене син теж по характеру не дуже комунікабельний, командний спорт і бойові мистецтва не заходили
А от плавання групове подобається і для здоровʼя корисно
Там потім подружився з однолітками, друзів теж важко знаходить.
Olga_72• 09 ноября 2025
Ответ дляЕдинорог помог
Це золоті слова , абсолютно згодна♥️
Що ви хочете? Вже ніколи не стане вирви голова. Всьо. Дитинство закінчилось. Він навчився думати, прораховувати, оцінювати. Це ви можете піти подуркувати як дитина, і вам буде ок. А він зараз не хоче бути схожим на дитину, бо вже дорослий. Це все ще посилюється віком антисекса. Коли спілкування з дівчатами, яких знали з пісочниці переривається. Вони тепер для хлопців підлітків як інопланетянки, до яких страшно підійти, щось зайве сказати)))
Фоточки нема• 09 ноября 2025
Ответ дляOlga_72
Я не фантазую. Я вам зараз проводжу лікбез. У вас огромні прогалини в розумінні вашої дитини. Ви називаєте дитину соціопатом, але ви не знаєте що соціопат це людина що ненавидить людей, а не боїться. Ви не просто не знаєте який темперамент у вашої дитини, і як виховувати дитину з таким темпераментом, а й просто не розуміете що таке темперамент і оцінюєте його як гарний чи поганий. Звідти і є проблеми у дитини.
А где автор социопатом ребенка называла? Она писала о социофобии, а не социопатии.
автор Единорог помог • 09 ноября 2025
Ответ дляМрії у вирії
Дякую, спробуємо
Щось не спиться• 09 ноября 2025
У меня самой социофобия с раннего подросткового возраста, тут нужен психотерапевт, лучше частный. И заодно провериться у психиатра не помешает, ибо социофобия может возникать как следствие других проблем
Очень важно помнить, что это в первую очередь психиатрическая проблема, а не просто какие-то комплексы ребёнка. Поэтому, соответственно, требует диагностики и лечения. Ребёнок над этим не властен, и разговоры могут быть бесполезными
автор Единорог помог • 10 ноября 2025
Ответ дляЩось не спиться
Спасибо, да вы правы, сколько бы я с ним не разговаривала все до одного места, он твердо стоит на своём,

Целый день это слушать, для меня очень тяжело,
Своего не предлагать• 11 ноября 2025
Ответ дляНаивная Хо
Які ж дурні коментарі.. :(
Якщо можна порадьте будь ласка психіатра і психолога