сама себе прекрасная• 08 января в 22:00
Роздуми про еміграцію в 90-х
Тоді багато виїхало. Але було але. В основному їхали по корням ( руські німці, євреї в Ізраїль) в кого родичі були , переиаскували. Або сильно сильно розумних вчених, таланти.
А от проста людина в той час розпаду, і недостачі їжі , змогла виїхати в США чи Каналу, без родичів, коренів і тд?
сама себе прекрасная
• 08 января в 23:32
Ответ дляSvitlo_
Яка залізний занавіс в 39? Лісами. А мого діда за це в 1941 в труд. табір - як неблагонадійного відправили. Це все було на заході України.
В 39 був союз. Залізна завіса
Тро Нью-Йорку• 08 января в 23:35
Чтобы выжить в 90е люди выносили на барахолку вещи, ценности. Продавали за копейки и покупали минимальный набор еды.
Ответ дляНехай щастить
В селе уж точно с голоду умереть тяжело, если конечно работать на земле и держать хозяйство. Овощи , фрукты, ягоды, молочку, мясо - ещё люди и продавали, и получали доход.
Про частные фермерские хозяйства кто-то из юзеров уже написал.
Можно ещё было в город на работу ездить, проклятый совок распался, а паспорта повыдавали ещё в семидесятых, и разрешили выезжать с сел.
Не знаю про какие супер отдалённые села без транспорта идёт речь, это наверное какие-то сёла в которые транспорт не ходил и при СССР)
Село моей бабушки было за 130 км от Киева, автобус ходил два раза в день, можно было попасть и в райцентр и областной центр.
Очень подозреваю, что вы пишете откровенные глупости для того, чтобы получить количество ответов от откровенно недоумевающих форумчан.
Хотя может быть, вы искренние в своих особенностях мышления и восприятие мира.
Україна вона різна. У вас один досвід, а в інших місцевостях інший. Я жила в райцентрі. Так в 90-их у нас з райцентру в обласний центр автобус ходив два рази в тиждень - в понеділок і п´ятницю.
сама себе прекрасная
• 08 января в 23:40
Ответ дляSvitlo_
Як ви уявляєте цю залізну завісу?
Людей не випускали закордон з СССР. Я думаю всі про це знають
сама себе прекрасная
• 08 января в 23:41
Ответ дляSvitlo_
Саме так і у нас було.
Якщо немає машини, грошей , то як почнеш той бізнес в селі з автобусом два рази на тиждень?
Пирожкиня• 08 января в 23:41
Ответ длясама себе прекрасная
Мой двоюродный дед в 70-х уехал в Штаты. Из Прибалтики
сама себе прекрасная
• 08 января в 23:42
Ответ дляSvitlo_
Яким чином? Прикордонники стояли за руки по довжині всього кордону?
Кордони так як і зараз
Настасья Пицун• 09 января в 05:04
Ответ дляМафиозная
Сестра в 94-му виїхала в США по візі нареченої.
Друг виїхав в США в 95-му по єврейському корінню.
Подруга з родиною в 95-му виїхали в Австралію, хз, як називалась програма, але їм (тато пожежник, мама медсестра і 2 доньки до 20 років швидко дали дозвіл на в´їзд).
Інша подруга по візі нареченої полетіла в Канаду в 95 чи 96 році.
Всі прості люди, без зв´язків або родичів в тих країнах.
’Друг виїхав в США в 95-му по єврейському корінню’
’Всі прості люди, без зв´язків або родичів в тих країнах’
Далі можна не читати
Мафиозная• 09 января в 08:22
Ответ дляНастасья Пицун
Далі можна не читати
Так не читайте.
Мені від цього ні холодно, ні жарко.
Губной рояль• 09 января в 09:14
Ответ дляМафиозная
Моя двоюрідна тітка в 89 чи 90-му викупила в колгоспа стару розвалену контору в центрі села, і поставила там дерев´яну буду, прилавок, столи і стільці. Чоловік гнав самогон, вона моталась в Польщу за продуктами, і так вони зробили свій перший ’бар’ в селі.
Зараз на тому місці шикарне кафе, інтернет кафе і магазин.
Тітка і дядько були прості колгоспники.
Щоб викупити будову, потрібні були гроші. А вони всі зникли з рахунків, точніше там і залишились ´на книжці´
Губной рояль• 09 января в 09:47
Ответ длясама себе прекрасная
З мого оточення в 2000 році виїхало подружжя, двоюрідна сестра мого чоловіка. Її чоловік був з Франківщини і у нього сестра була в Канаді. Вони їм все організували, дали виклик і вони 1 рік! жили на забезпеченні цієї сім´ї поки на ноги не стали.
А я про тих людей у яких ні родичів, нікого питаю
Мои однокурсницы из иняза, ездили по программе Au Pair.
Некоторые вышли замуж за немцев. Одна во Франции получила наследство от старушки, за которой присматривала. Оказалось, что та была угнана в Германию во время Второй мировой война, потом не вернулась в сср, а вышла там замуж. Только не знаю за француза, или он был другой национальности, но был пленным военным.
Во Франции у той женщины был дом и магазинчик зелени. Из родственников никого не было. Не знаю, считаются ли эти случаи, как ´никого не было´
Мафиозная• 09 января в 10:17
Ответ дляГубной рояль
Гроші на книжках пропали вже після розвалу срср, в 92-му, якщо правильно пам´ятаю, чи 93-му.
В 89-90 ще все ок було.
А контору ту тітка викупила за гроші за сезон ’на тютюні’.
В 89-90 ще все ок було.
Губной рояль• 09 января в 10:44
Ответ дляМафиозная
В 89-90 ще все ок було.
зона_комфорта• 09 января в 10:46
На початку 90-х стартувала приватизація. Серед іншого, можна було приватизувати житло в якому живеш, і продати. За ті гроші виїхати.
Але як показала практика, більшість українців - це НЕ кочове плем´я,в осідла нація зі своїм корінням і відданістю йому. На початку повномасштабного можна було виїхати багато куди і безкоштовно, ще й отримувати виплати, але люди хотять жити у себе дома, у своїй країні, а не блукати світами.