сама себе прекрасная• 08 января в 22:00
Роздуми про еміграцію в 90-х
Тоді багато виїхало. Але було але. В основному їхали по корням ( руські німці, євреї в Ізраїль) в кого родичі були , переиаскували. Або сильно сильно розумних вчених, таланти.
А от проста людина в той час розпаду, і недостачі їжі , змогла виїхати в США чи Каналу, без родичів, коренів і тд?
Ищу Аленя• 08 января в 22:26
Из простых: парень окончил физфак(далеко не на отлично) и нашел в США для себя стажировку при каком-то универе и там остался. .
Остальные знакомые по национальности выезжали.
Аноним_Русалка• 08 января в 22:27
Ответ дляБроніки для Моніки
Це прості люди які не вміють досі писати
Ви не розумієте суть питання автора? Протестантські церкви підтримували своїх і опікувалися ними, і допомагали переїздити.
З понеділка на дієті• 08 января в 22:26
Ответ дляШалена невинність
Удалено администрацией...
Ого як вас прорвало))
У розумних людей все було і все виходило. А для дурнів і ледарів, вони завжди були хапугами.
Броніки для Моніки• 08 января в 22:26
Ответ дляШалена невинність
У нее родители торгаши, обманывали народ на купи-продай.
А у вас батьки кгбісти пропагандони? Так і сидить серушкіна пропаганда в мозгах: праааастіііітуткіііі, спеееекулянти
сама себе прекрасная
• 08 января в 22:26
Ответ дляЗ понеділка на дієті
У вас мисків ні на що не хватає більше, аніж про корита писати?
Коли розвалилися колгоспи, то з´явилася можливість займатися приватним фермерським господарством. Таке було у селі моєї бабусі. І магазин тоді новий побудували, і асфальт проклали в селі, фермер дав роботу багатьом селянам.
З нашого села тільки один тоді став фермером. Бувший голова того колгоспу. Бо посписував купу техніки на себе. І цією технікою обробляв поля. Чи ви думаєте з сапою ті гектари оброблялись?
сама себе прекрасная
• 08 января в 22:27
Ответ дляАноним_Русалка
Це не прості люди, у них була підтримка мощна.
Ось і я про це
Мафиозная• 08 января в 22:29
Ответ длясама себе прекрасная
Мої батьки з села, колгоспники. Колгосп розвалився, було виживання .
А ви пишете про людей в яких мами папи були у коритця і при розвалі щось да й промутили нашару
Моя двоюрідна тітка в 89 чи 90-му викупила в колгоспа стару розвалену контору в центрі села, і поставила там дерев´яну буду, прилавок, столи і стільці. Чоловік гнав самогон, вона моталась в Польщу за продуктами, і так вони зробили свій перший ’бар’ в селі.
Зараз на тому місці шикарне кафе, інтернет кафе і магазин.
Тітка і дядько були прості колгоспники.
сама себе прекрасная
• 08 января в 22:28
Ответ дляАноним_Русалка
Так , ви мене правильно зрозуміли.
Я питаю чи був тоді шанс переїхати без підтримки?
Аноним_Русалка• 08 января в 22:29
Ответ длясама себе прекрасная
Так , ви мене правильно зрозуміли.
Якщо геніальний вчений, митець і так далі, то можна було переїхати.
Пирожкиня• 08 января в 22:29
Ответ длясама себе прекрасная
Так , ви мене правильно зрозуміли.
Да, был. Мои знакомые оказалась разбросаны по всему миру. Я даже понятия не имею, как они там оказались
Аноним_Русалка• 08 января в 22:31
Ответ дляПирожкиня
Покопайте знайомих, і виявиться, що у них були корені.
Рання пташка• 08 января в 22:31
Ответ дляЗ понеділка на дієті
Я жаліюсь на вашу тему за дискредитацію старту Незалежності України.
Витрачати час на на маргінальні уявлення про світ, і таке саме скиглення, не бачу сенсу.
Украина сама себя давным давно дискредитировала…
Аноним_Русалка• 08 января в 22:32
Ответ дляSvitlo_
Це прості люди з села. Які до того часто і в обласному центрі не були
Знову Ви зі своїми простими віруючими
А якщо не віруючий ти не міг виїхати як вони, бо в них ввалювали купу бабла. Скажете ні? Я знаю як штунди виїздили.
Пирожкиня• 08 января в 22:34
Ответ дляАноним_Русалка
Узнала, что моя классная уже много лет живёт в Италии. Она из какого-то забытого села. Один из тренеров уже много лет живёт и работает тренером в Бельгии. Там точно никаких корней. Могу и дальше вспоминать.
сама себе прекрасная
• 08 января в 22:34
Ответ дляSvitlo_
Коли ви намагаєтесь когось принизити, принижуєте лише себе.
Не чіпайте її. Вона самостверджується за мій рахунок, бо я в одному слові букву не правильно написала.
Хай їй буде добре від цього
Губной рояль• 08 января в 22:35
Ответ дляБроніки для Моніки
Ні, в мене є освіта і критичне мислення
Протистанти???
Якщо у вас критичне мислення таке, як і освіта, то в мене для вас погані новини
Ответ дляАноним_Русалка
Знову Ви зі своїми простими віруючими
Я писали вище. Були програми. По цій програмі могли виїхати і греко-католики. І люба інша людина, яка могла довести, що її притискала влада за релігійні чи політичні погляди.
Я теж протестантка - та я не пройду співбесіду. Бо мене ніхто не притискав. Я маю освіту.
Дайте подуться• 08 января в 22:35
Ответ длясама себе прекрасная
Ну як захотів і поїхав. Віза треба було, якісь документи, легалізація
Знайшов як зробити візу і запрошення на роботу, теж на сезонні с/г роботи в Канаду їздив. В штатах легалізувався не без приколів, але вже за рік мав грінкард і для дружини з дітьми теж.
Аноним_Русалка• 08 января в 22:36
Ответ дляSvitlo_
Так! Я про це і пишу. Це одиниці. Ви що, не розумієте, що звичайна медсестра не могла прикинутися штундою, щоб мати можливість виїхати? Це виключення.
Брюнетка в Мармеладе• 08 января в 22:42
Ответ дляГуби з філером
Троллите? Или действительно не притворяетесь? В девяностых как раз появились на улицах иномарки, так и появилась возможность за границу ездить -и за товаром на перепродажу, и отдохнуть.
Если вы не видели дальше околицы своего хутора, то тем более не имеете права здесь расписываться за большинство.
А если честно, за таких стыдно. В девяностых была выдана независимость без крови, дано много новых возможностей -живи и работай, но бери ответственность на себя. И вот такие вот, сидели на попе ровно, ждали чтоб к независимости, ещё и чемодан долларов дадут. Ныли, ныли, ненавидели тех кто не сидит сложа руки, а что то делает и добивается успеха. От нечего делать нытики страну и шатали, и вот сегодня имеем результаты.
А вы обратите внимание какие здесь темы создаются, какие вопросы задают, и что именно чаще всего в топе? Здесь филиал’ говорить і показує Україна’.
Ведь понятно же, что этих людей растили не умные люди( мягко говоря) . Вот поэтому так и жили, оправдывая себя тем, что якобы честные они, а не ленивые и глупые. И кидаются на других пытаясь обмазать своей убогостью и нищетой.
После темы, в которой юзеры (даже примелькавшиеся здесь с открытыми нитками) , писали, что в их детстве восьмидесятых и девяностых, подмываться, пардон, было не принято, как и стирать трусы, у меня многие вопросы отпали сами собой. Если мозгов не было подогреть немного воды для базовых гигиенических нужд, и постирать одни, из хотя бы двух трусов, то какие могут быть вопросы дальше?
С такими даже стыдно вступать в диалог
Ответ дляАноним_Русалка
Прикинутись не могла. Там добре навчені люди, які все контролювали. Якщо медсестра була дійсно штундою - то виїжджали. Прості колгоспники виїжджали.
Міряно-переміряно• 08 января в 22:40
Ответ длясама себе прекрасная
В 90 х масова нищівна бідність. Які авто?
Так не всі, але сильно велика більшість
Яка масова? Серед інтелігенції? Можливо. А бізнес стрімко розвивався. Хто міг і встиг, добре собі хапнули державного майна. Та що там ноунейми - голови колгоспів. Поцікавтесь, де взялося майно у найвідоміших осіб, яких тут часто згадують
Аноним_Русалка• 08 января в 22:40
Ответ дляSvitlo_
Я зрозуміла, нема сенсу взагалі з Вами розмовляти, Ви не розумієте звернену мову.
Угги_в_горошек• 08 января в 22:41
Ну из того что знаю то друзья отца в Канаду выехали- их тетка перетянула, она им там и дом оставила, знакомый по работе старый еврей в Германию по программе извенений немцами перед евреями, друг мужа тоже в Германию по еврейским корням. Никого не знаю кто б выехал сам и вникуда. А, соседка в США- замуж за янки вышла, он приехал к нам от церкви нести доброе вечное. Потом по программе воссоединения забрала родителей ибрата
сама себе прекрасная
• 08 января в 22:42
З мого оточення в 2000 році виїхало подружжя, двоюрідна сестра мого чоловіка. Її чоловік був з Франківщини і у нього сестра була в Канаді. Вони їм все організували, дали виклик і вони 1 рік! жили на забезпеченні цієї сім´ї поки на ноги не стали.
А я про тих людей у яких ні родичів, нікого питаю
Міряно-переміряно• 08 января в 22:42
Ответ дляІстеріомама
Ну у нас в Украине пошел резкий рост с 2000х, и машины у многих стали появляться, и хорошие квартиры, поездки. А эмигранты прожили всю жизнь чужаками, мне их искренне жаль. Это сейчас уже Германия мульти-культи. А тогда они переезжали в совершенно чужую культуру, менталитет, устои. Они и не украинцы уже и не немцы ещё. Живут очень обособленно и дружат с такими же эмигрантами
Эмигранты 2000-х давно влились и асимилировались. Канада, Америка, Израиль. Ну, кто здесь был 0 на палочке, тот и там 0 остался в большинстве случаев. Куда бы ты не поехал, ты с собой берёшь себя и свои способности.
Пирожкиня• 08 января в 22:46
Ответ дляМіряно-переміряно
Могу вас удивить, но это не так. Отсюда уехали, туда не доехали. И там и здесь чужие
Броніки для Моніки• 08 января в 22:47
Ответ дляSvitlo_
Я нікого не намагаюсь принизити, вони справді не вміли писати і не вміють досі, не знають мови толком української, англійської теж живути в США по 20-+ років