сама себе прекрасная• 08 января в 22:00
Роздуми про еміграцію в 90-х
Тоді багато виїхало. Але було але. В основному їхали по корням ( руські німці, євреї в Ізраїль) в кого родичі були , переиаскували. Або сильно сильно розумних вчених, таланти.
А от проста людина в той час розпаду, і недостачі їжі , змогла виїхати в США чи Каналу, без родичів, коренів і тд?
Істеріомама• 08 января в 22:02
Ну у нас родня выехала в 90е, по-немецким корням, они морально в 90х и остались, до сих пор🤦🏼♀️
Вкаблучках• 08 января в 22:03
Ответ дляІстеріомама
Толку с того, что мы морально в третьем тысячелетии?
Рання пташка• 08 января в 22:04
Завидую людям ( украинцам) которые выехали в 90е или даже родились в Канаде
Именно в Канаде! В диаспоре!
Я бы хотела родиться украинкой в Канаде.
Именно в Канаде! В диаспоре!
ФФФФристайла• 08 января в 22:04
Мама в 96-97 серьезно рассматривала фиктивный брак для выезда в Германию. Не собрала сумму. Да и в принципе понимаю, что она бы не потянула и мне бы пришлось сильно несладко. Считаю, повезло.
сама себе прекрасная
• 08 января в 22:04
Ответ дляSvitlo_
Протестанти масово виїздили в США. Це прості селяни.
Не зрозуміло. Які ще протестанти в Україні в 90 х?
Броніки для Моніки• 08 января в 22:04
Так змогла, дуже багато людей виїхало в США і Канаду при чому без мови це і не те шо без мови, а ледь вміючи писати по українськи. Це в основному віруючі - протистанти.
Броніки для Моніки• 08 января в 22:05
Ответ длясама себе прекрасная
Ви теж протистант? Вони переважно малограмотні
сама себе прекрасная
• 08 января в 22:05
Ответ дляІстеріомама
Яка різниця що там у них морально. Зате жили не голодні і їздили на авто, поки наші без зарплат по півроку сиділи
сама себе прекрасная
• 08 января в 22:06
Ответ дляБроніки для Моніки
А гроші? Треба ж було елементарно гроші хоч на дорогу. А там куди? Ну кроме до родичів.
В люди що без родичів як могли перебратися?
Істеріомама• 08 января в 22:07
Ответ длясама себе прекрасная
Ну вообще-то и в Украине были авто и не все голодали
Я_уеду_жить_в_Лондон!• 08 января в 22:07
Ответ дляБроніки для Моніки
Ви теж були в їх числі?
сама себе прекрасная
• 08 января в 22:08
Ответ дляІстеріомама
В 90 х масова нищівна бідність. Які авто?
Так не всі, але сильно велика більшість
Я вся ваша• 08 января в 22:08
Ответ дляБроніки для Моніки
А протИстант - це грамотно?
Броніки для Моніки• 08 января в 22:09
Ответ длясама себе прекрасная
А як зараз можуть люди без родичів?
На дорргу позичали, церква десь поселяла, помалали з доками, їжі в Америці завалісь, хотів би з голоду померти - не вийде. Роботу теж можна знайти. Все залежить від людини. Успіх еміграції це чисто особисті якості. Треба бути дураком щоб їхати в США з 100 тис$ і там все просрати
Ответ длясама себе прекрасная
Їх зустрічали американські протестанти. Були програми. І є програми і сьогодні. І мені здається греко-католики теж попадають під цю програму. Вони їхали, як жертви переслідувань.
Броніки для Моніки• 08 января в 22:10
Ответ длясама себе прекрасная
Нашо ви сиділи без авто і голодали?
сладкий_ноябрь• 08 января в 22:11
Так
Мій дядько переїхав і стати, живе недалеко від LA, виїхав разом з дружиною і сином, якому було майже 3 роки. Там родичів не було, лтше друзі. Гроші були на переліт і на кілька місяців життя там.
Працював завжди на себе, ремонтував побутову техніку, зараз в нього своя фірма саме з ремонту. Дружина його взагалі багато років як працює там в якійсь держ структурі, майже все життя на одній роботі.
Броніки для Моніки• 08 января в 22:11
Ответ дляЯ_уеду_жить_в_Лондон!
Ви теж були в їх числі?
Ні, в мене є освіта і критичне мислення
Істеріомама• 08 января в 22:11
Ответ длясама себе прекрасная
Так не всі, але сильно велика більшість
Ну у нас в Украине пошел резкий рост с 2000х, и машины у многих стали появляться, и хорошие квартиры, поездки. А эмигранты прожили всю жизнь чужаками, мне их искренне жаль. Это сейчас уже Германия мульти-культи. А тогда они переезжали в совершенно чужую культуру, менталитет, устои. Они и не украинцы уже и не немцы ещё. Живут очень обособленно и дружат с такими же эмигрантами
Мудрецыха мира• 08 января в 22:11
Да, ехали студенты по обмену в США, например. Некоторым удалось зацепиться, найти работу. Друг мужа еще студентом нашел там работу айтишником, так и остался. Дочь маминой подруги получила предложение, контракт, после защиты диссертации по биохимии. Еще знаю семью, они поехали по гостевой визе к однокласснику-еврею, выехавшему ранее, жили там полгода и родили ребенка, который автоматом стал гр США, а они получили внж. Сейчас уже граждане.
Нехай щастить• 08 января в 22:11
Ответ длясама себе прекрасная
Та звичайно, їм зразу в аеропорту видавали авто, бо вони приїхали. Ви уявлення не маєте про що пишете.
До речі, тоді в Україні жилидуже по-різному. Хтось сидів без зарплати і ходив туди протирати штани де не платять. А хтось відкривав власну справу, створював робочі місця для інших. Робота і можливості заробляти, було вдосталь, країна ставала на капітулістичні рейки. У вас якісь дуже примітивні і недалекі роздуми.
Мафиозная• 08 января в 22:12
Сестра в 94-му виїхала в США по візі нареченої.
Друг виїхав в США в 95-му по єврейському корінню.
Подруга з родиною в 95-му виїхали в Австралію, хз, як називалась програма, але їм (тато пожежник, мама медсестра і 2 доньки до 20 років швидко дали дозвіл на в´їзд).
Інша подруга по візі нареченої полетіла в Канаду в 95 чи 96 році.
Всі прості люди, без зв´язків або родичів в тих країнах.
Нехай щастить• 08 января в 22:13
Ответ длясама себе прекрасная
Так не всі, але сильно велика більшість
Ні, зовсім не більшість були бідними.
Серед іншого, тоді торгівля була золотим дном, щоб було б зовсім неможливо, якщо б не було у населення купівельної спроможності.
Броніки для Моніки• 08 января в 22:13
Ответ дляМудрецыха мира
Ну це роки проблем і тисячі на адвокатів, бо їх дитина громадянин ні на що абсолютно не впливає, лише, після 21 року може подати на обʼєднання, яке ще 10 років чекати
Мафиозная• 08 января в 22:14
Ответ длясама себе прекрасная
Баптисти.
З бабусиного села в 90-х ціла родина з 6 дітьми виїхали чи в США чи в Канаду через баптистську церкву.
Мудрецыха мира• 08 января в 22:15
Ответ дляНехай щастить
Удалено администрацией...