Атятя_тётя• 30 января в 10:16

Дисфункція яєчників після прийому КОК

Чи у когось не відновили яєчники свою функцію після прийому КОК?
Можливо у когось роками не було місячних/овуляціі?
Чи вдалося запустити яєчники, можливо, стимуляцією овуляції/PRP терапією?
Якщо хтось може порадити лікаря, у кого проходили лікування, яке дало результат, прошу поділитися.

Уточнення. Не виснаження яєчників, а саме дисфункція, коли не виробляють гормони: естроген, прогестерон.
Оце так цабе• 30 января в 10:17
А что было до приема? Я пила Ярину 7 лет, месячные пришли после отмены через цикл. Я думаю, что у Вас до приема было не всё в норме.
Счастье_же_вот_оно• 30 января в 10:18
А как долго у вас? У меня месяца три ещё спали, примерно. Врач говорила, что это нормально ещё. .. Так же гармонами и запускают, но оправдан ли риск. Беременность планируете?
автор Атятя_тётя • 30 января в 10:18
Ответ дляОце так цабе
Все було в нормі до КОК, регулярні цикли.
автор Атятя_тётя • 30 января в 10:20
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
1,5 року місячні не йдуть без ЗГТ чи Утрожестана
Оце так цабе• 30 января в 10:20
Ответ дляАтятя_тётя
А сейчас какие ФСГ, АМГ?
автор Атятя_тётя • 30 января в 10:21
Ответ дляОце так цабе
А сейчас какие ФСГ, АМГ?
ФСГ, ЛГ у нормі, АМГ високий (не СПКЯ)
Оце так цабе• 30 января в 10:22
Ответ дляАтятя_тётя
ФСГ, ЛГ у нормі, АМГ високий (не СПКЯ)
А что, если не поликистоз? Вот это причина и есть.
автор Атятя_тётя • 30 января в 10:22
Ответ дляОце так цабе
До КОК не було, і зараз не ставлять ні по УЗД, ні по аналізам.
успокойте_Меня• 30 января в 12:42
Ответ дляАтятя_тётя
А що з рівнем естрогену, пролактину, тестостерону вільного, дгеа с, глобуліну що зв´язує статеві гормони, гормонами щітоподібної залози, вітаміну д, феритином, інсуліном? Чи щось з цього ви ще здавали?Ну прогестерон навряд буде адекватний то ясно. І які саме результати лг фсг?
автор Атятя_тётя • 30 января в 15:07
Ответ дляуспокойте_Меня
Естроген нижче норми,
пролактин, тестостерон вільний, загальний, дгеа с, глобулін, що звʼязує статеві гормони, ТТГ, Т4, АТПО, вітамін Д, феритин - у нормі
Інсулін 9, глюкоза 5.5, індекс НОМА 2.2
ФСГ 6.72 ЛГ 5.17
успокойте_Меня• 30 января в 15:58
Ответ дляАтятя_тётя
Естроген нижче норми,
Інсулін 9, глюкоза 5.5, індекс НОМА 2.2
ФСГ 6.72 ЛГ 5.17
Тут треба або розглядати або зі сторони класичної медицини, або зі сторони превентивної. Наприклад зі сторони превентивної медицини інсулін 9 і глюкоза 5.5 це вже має дзвіночки, що розвивається інсулінорезистентність, можливо є ньюанси у харчуванні, краще інсулін мати до 6-7, глюкозу 4.7. Феритин має бути вище 40 при умові що феритин не запальний, вітамін Д підтримуватися на рівні 60 . Лг фсг на достатньому рівні , спкя по ним нема, яєчники не реагують.
А кортизол перевіряли ? Він теж може запускати підвищення глюкози, занижувати чутливість разом з інсуліном яєчників на стимуляцію фсг, в також красти сировину на себе бо він з статевими гормонами має спільний материнський гормон прегненолон.
автор Атятя_тётя • 30 января в 16:07
Ответ дляуспокойте_Меня
Феритин вище 40, вітамін Д нижче 60, кортизол не перевіряла, думаю мав би бути підвищеним, бо стрес зараз у всіх є.
Варто додати Метформін і міо інозитол?
А якщо це не яєчники, а функціональна гіпоталамічна аменорея?
успокойте_Меня• 30 января в 16:28
Так тут вже варіанти, або яєчники не мають достатньо енергії і речовин для запуску, або не відповідають на регуляцію фсг або як ви пишите що є функціональна гіпоталамічна дисфункція, хоча рівень лг фсг нормальний, може бути недостатні ритмічні викиди їх, ритм роботи тобто. Кортизол обов´язково треба знижувати, якщо високий , робити його рівень адекватним. Це не норм і не потрібно дивитися на інших, у всіх організм по різному реагує на стрес, з цим треба боротися, приймати заспокійливі засоби, робити все щоб відчувати себе у безпеці. Вітамін Д приймати з к2 і магнієм обов´язково. Міо інозітол вам потрібен по перше покращить чутливість клітин до глюкози, а яєчників до фсг, по-друге від потрібен для нормального росту фолікулів.
Метформін може назначити тільки ендокринолог, як аналог можно спробувати хром або/ і берберин. Треба комплексний підхід.
автор Атятя_тётя • 30 января в 17:50
Ответ дляуспокойте_Меня
Як до Вас попасти на консультацію?
olushka-c61d• 30 января в 18:22
Ответ дляАтятя_тётя
Як до Вас попасти на консультацію?
Напишіть будь ласка у особисті повідомлення.