Звільнені з російського полону українські військові та цивільні описують умови утримання як нелюдські, систематично жорстокі та такі, що спрямовані на фізичне й психологічне знищення. Розповіді свідчать про масові катування, голод, відсутність медичної допомоги та приниження гідності.
Основні факти про умови утримання (за даними 2023–2025 років):
1. Фізичні та психологічні тортури
Систематичне побиття: Полонених б´ють під час допитів, етапування та просто в камерах. Часто використовують струм, катування собаками, виривання нігтів.
Сексуальне насильство: Повідомляється про сексуальне насильство, включаючи систематичні зґвалтування, як чоловіків, так і жінок.
Психологічний тиск: Полонених залякують, погрожують розстрілом, розлучають з рідними та обмежують будь-яку інформацію про зовнішній світ.
Катування "Азовців": Особливо жорстоке ставлення до захисників Маріуполя та "Азовсталі".
2. Нелюдські умови утримання
Голод та зневоднення: Полонених морять голодом. Їжу видають у мізерних кількостях, іноді це "каша" сумнівної якості або прострочені продукти.
Переповнені камери: В камерах, розрахованих на 4-6 осіб, можуть утримувати по 20-30 людей. Часто немає місця, щоб лягти, спати доводиться по черзі.
Відсутність медичної допомоги: Поранені полонені не отримують належного лікування. Ліки майже відсутні, медична допомога надається лише для того, щоб підтримати життя перед черговим допитом.
Відсутність гігієни: Брак води, неможливість помитися, паразити.
3. Місця утримання та ставлення
Географія: Полонені розкидані по всій території РФ — від європейської частини до Сибіру, що ускладнює їх пошук та обмін.
Незаконні судилища: Українців незаконно судять, присуджуючи довічні терміни в умовах суворого режиму.
Блокування зв´язку: Росія максимально обмежує листування, рідні не знають, де перебувають їхні близькі.
1. Фізичні та психологічні тортури
2. Нелюдські умови утримання
3. Місця утримання та ставлення
пуйло сначала оккупировал крым донецк луганск и на бойню с 18 ти лет элетрон повестками через гос услуги мужиков кинул на эс ве оу.вместо них чурки с кадыровцами на розплид заехали.так будет и с нами если мы сложим оружие-он склепает ес ве оу на прибалтов и поляк и нас а не москвичей погонит на бойню штурмовать ригу варшаву
Ответ дляVicky-A
Всю тему не читала. Знаю, що Борисфенка подобається не всім. Але, що не так із темою? Про катування наших мають знати не тільки українці, а весь світ. Чому на автора накинулися?
Тема не просто о фактах.
О них и так все знают.
А о том что поддержка политики Зеленского в частности отказ от подписания мирного договора, поддерживается вот такими заграничными беженками.
Которые так переживают что за военных на поле боя, что за пленных в застенках рос.тюрем, аж кушать не могут.
Но признать очевидного - что все это можно прекратить только с нашей стороны через подписание перемирия, ОТКАЗЫВАЮТСЯ
Поэтому если они против ’капитуляции’, то автоматически ЗА: продолжение войны, смерти военных и гражданских, пытки наших военнопленных, разрушение Украины до степени потери исторической перспективы
О них и так все знают.
Ответ для karie
Вижу очередного разумного человека!
Может вы сможете ответить:
Сколько человек и денег понадобиться россиянам чтобы оккупировать и удержать Украину?
Если как мы видим на мобилизацию ОДНОГО мужчины нужно от 5 до 11 тцк-шников.
Осилят или надорвут пупы Украину оккупировать и на Польшу с Балтикой мобилизировать?
Может вы сможете ответить:
Ответ дляsky-labs
Вижу очередного разумного человека!
Может вы сможете ответить:
пуйлу надо мясо..и нас погонит на ес ве оу варшавы риги
Ответ для karie
Как хорошо, что тема без анонимов. Можно маню забанить. Пиши пожалуйста всегда без анонимов
Ответ дляsky-labs
А что толку от знания правды?!
Какие выводы она заставляет делать лично вас?
Дійсно, навіщо знати про тортури в мордорі
Ответ дляsky-labs
А что толку от знания правды?!
Висновки? Що то нелюди та тварі, істоти які рано чи пізно повинні відповісти за всі свої злочини і так вірю в бумеранг, і бажаю щоб кожен з них, та кожен член їхньої родини відчули на собі всі ті приниження та біль
Ответ дляsky-labs
Не ограничивайтесь полуответами, продолжайте!
Раньше я уже написала - что об этом знают все!
Но только особенно одаренные не хотят это прекратить, хотя прекрасно знают что россияне сами это не прекратят
НЕ ПРЕКРАТЯТ, бо нація сцикливих істот, які нахилили голову перед царем і корчать з себе всемагущіх тіль поруч зі слабкими та тими хто не зможе відповісти, їм подобаеться вбивати та знущатись от і всі висновки
Ответ дляzetaboom
Это не выводы.
А про бумеранг.... напишите свое мнение о следующем:
До 2015 года Украина была основным официальным маршрутом для снабжения и ротации российских войск в Приднестровье.
Как это происходило исторически:
Официальный транзит (1990-е — 2015): Между Украиной и Россией действовало межгосударственное соглашение, по которому российские военные эшелоны и грузы свободно перемещались через украинскую территорию в Приднестровье. Это был кратчайший и самый дешевый путь для подвоза боеприпасов, ГСМ и техники.
Вывоз вооружений: В начале 2000-х годов часть арсеналов бывшей 14-й армии вывозилась из Приднестровья в Россию также по железным дорогам Украины.
Блокировка в 2015 году: После аннексии Крыма и начала войны на Донбассе Украина в июне 2015 года официально денонсировала (расторгла) все соглашения с РФ о военном транзите. С этого момента проезд российских военных и перевозка грузов через Украину стали невозможны.
Бумеранг, не?
Как это происходило исторически:
Бумеранг, не?
Ответ дляsky-labs
Это не выводы.
Как это происходило исторически:
Бумеранг, не?
Как это происходило исторически:
Бумеранг, не?
я про людяність а ви про політику, це різні речі. Знущаються в катівнях звичайні люди а не політики, ми на різних мовах і про різне
Ответ дляzetaboom
Слабыми - это Украина?
Экспорте оружия, самая большая страна Европы...
Или может Молдова, у которой оторвали Приднестровье, а Украина не защитила соседку?
И главное - не сделала выводы о соседе, которого пропускала по своей территории в Приднестровье и назад...
Ответ дляzetaboom
Я не про политику, а про выводы, которые вы должны были сделать.
Но вы предпочитаете жить эмоциями, а не логикой, такое себе бегство от ума....
Ответ дляsky-labs
Слабыми - это Украина?
Ви смішна)))) Порівняйте кількість населення в Україні та в Мордорі, порівняйте території))) І про слабих то про жінок, дітей, полонених