З родзинкою• вчера в 19:46
Чи може зараз у нас людина отримати безкоштовний курс психотерапії?
Якщо у неї клінічна депресія або тривожний розлад. Не консультування, а саме терапія, наприклад КПТ від 10 сесій. Якщо знаєте випадки напишіть будь-ласка місто|лікарню
неДодекаэдр• вчера в 20:21
Ответ дляАцетилсалициловая кислота
А кого?
Психотерапевта.
Кпт терапія - це вже запит до психотерапевта, або психолога-кандидата в психотерапевти.
Просто психолог - це тільки консультування. Більше того, психолог може навчатися кпт на звичайних кілька місячних курсах для просто консультування.
Або ж навчатися на кпт напрямку кілька років для проведення психотерапії.
Чупокабра• вчера в 20:26
Ответ дляЗ родзинкою
Мова про психотерапевта який працює в закладі, який йому і платить . Така посада існує
Автор, коли я навчалась КПТ, то тривалий час працювала в благодійному фонді, і для клієнтів мої послуги були безкоштовними. Але це було на почтаку війни, коли були гранти від різних західних організацій і така робота оплачувалась. Зараз це складніше, бо фонди також мають обмежений бюджет і не в змозі оплачувати таку роботу.
Тобто знайти до 10 безкоштовних сесій можна, але навряд чи це будуть сесії у психотерапевта, тим більше КПТ.
З родзинкою
• вчера в 20:55
Ответ дляЧупокабра
Дуже шкода. Адже маю на увазі саме курс у перевіреному методі.
Чупокабра• вчера в 21:06
Ответ дляЗ родзинкою
Начання КПТ - це дорого, і тільки за власні кошти, і досить складно виконувати всі умови сертифікації, також великий конкурс, щоб вступити на навчання.
Після такого вже не хочеться працювати задешево, а платити дорого благодійні організації не можуть. Бо їм вигідніше оплатити роботу 3-х спеціалістів-початківців, ніж одного КПТ-терапевта.
Тому мабуть шанси знайти такого терапевта безкоштовно завжди є, але не те, щоб великі.
Після державної сертифікаціі психологів і психотерапевтів ймовірно держава буде оплачувати години психотерапії, але я сумніваюсь, що і за таких умов буде багато безкоштовних КПТ.
До речі консультування - це і є КПТ низької інтенсивності, і навіть західна страхова медицина не поспішає призначати КПТ-терапію, а спочатку Low Intensity CBT.
З родзинкою
• вчера в 21:12
Ответ дляЧупокабра
Хотілося б більш чіткого розуміння, коли саме можна low-intensity і яка освіта пгтрібна для цього психологу. Тому що на сайті EABCT я шукала провайдерів LI CBT і не знайшла.
Чупокабра• вчера в 21:15
Ответ дляЗ родзинкою
це випускники річної програми в УІКПТ.
Консультанти КПТ, таких спеціалістів багато.
Ось ця програма: .
З родзинкою
• вчера в 21:22
Ответ дляЧупокабра
це випускники річної програми в УІКПТ.
Ось ця програма: .
Дивіться, право навчати Кпт-терапевтів затверджує eabct як і норми їх акредитації. Щодо кпт-консультантів або li cbt нічогоу них не знайшла. Крім того , бачила відгуки випускників цієї річної програми що їм не дозволяють працювати з розладами
Чупокабра• вчера в 21:31
Ответ дляЗ родзинкою
Бо з розладами працюють КПТ-терапевти, це 4-річна програма.
В Україні акредитовані ЕАВСТ програми має лише УІКПТ, тому там і такий конкурс шалений, і тому спеціалістів не вистачає.
Ось щодо кваліфікації консультантів:
«КПТ низької інтенсивності» не пов’язане конкретно з певним видом фахової акредитації (як-от завершення базового проекту веде до акредитації як КПТ-терапевта), і сертифікація по програмі «КПТ+» підкреслює власне набуття специфічних компетентностей у сфері охорони психічного здоров’я, які може використовувати особа того чи іншого фаху у власній сфері праці (напр., соціального працівника, сімейного лікаря, медичної сестри, педагога, душпастира та ін.). Тож називатися КПТ-терапевтом випускник не зможе, але застосовувати техніки КПТ та належати до фахової спільноти КПТ – так!
Ось щодо кваліфікації консультантів:
З родзинкою
• вчера в 21:54
Ответ дляЧупокабра
Ось щодо кваліфікації консультантів:
А я питаю прл курс терапії саме для розладів. Тобто випускник КПТ+ з ним працювати не зможе.
Чупокабра• вчера в 21:57
Ответ дляЗ родзинкою
якщо вибір стоїть - КПТ терапевт чи консультант, то вибір - терапевт.
Якщо вибір КПТ-консультант чи взагалі без терапії - тоді краще КПТ-консультант.
Якщо у вас є фінансова можливість, ви можете обрати будь-якого спеціаліста, а якщо ви розглядаєте безкоштовну терапії - то там як пощастить, не факт, що це буде навіть хтось з післядипломною освітою.
З родзинкою
• вчера в 22:04
Ответ дляЧупокабра
Я теж так думаю. Але якщо цьому кпт-консультанту у процесі навчання говорили, що він не має права працювати з розладами і говорити що це терапія, то він і не буде це робити.
Пліткарка• вчера в 23:33
Ответ дляЗ родзинкою
Спасибо, но Скорее всего это просто консультирование.
Нет. Говорю же, что они предоставляют бесплатное лечение.