Реверанс• сегодня в 00:33

Про початок війни. Як все було

Я нікому не дам переписати історію.
▪️ 18 лютого 2022 року Володимир Зеленський заявив: «Ми можемо збільшити армію в два-три рази, але тоді, наприклад, ми не зможемо будувати дороги». За шість днів до повномасштабного вторгнення.
▪️ З серпня 2021 року до лютого 2022 року українське керівництво отримало 52 попередження про загрозу московського вторгнення.
▪️ У жовтні 2021 року найвище політичне керівництво США дізналося про плани путіна напасти на Україну. Спочатку були спроби переговорів із кремлем. Коли це не дало результату – інформацію передали Зеленському.
▪️ Замість Указу про мобілізацію — інформацію назвали “спекулятивною”, бо московська армія нібито вже не раз вдавалася до подібних “хитрощів”.
▪️ 12.01.22 директор ЦРУ Вільям Бернс відвідав Україну та надав детальні розвіддані щодо планів вторгнення – із маршрутами та технікою.
Вперше були названі напрямки: Чонгар, Чорнобиль, Гостомель.
▪️ Ми місяцями перед вторгненням вимагали збільшення фінансування ЗСУ.
У відповідь – “провокатори” і “панікери”.
▪️ На початку лютого Зеленський заявив, що велика кількість візитів іноземних високопосадовців свідчить: усе стабільно і мирно.
Хоча ці візити, переговори і військова допомога якраз і говорили, що ми на межі катастрофи.
▪️ 6 лютого Reuters повідомляє: московська федерація зібрала 70% військ, необхідних для вторгнення.
На сайті Офісу Президента – публікації про е-підтримку.
▪️ На початку лютого The Washington Post пише: путін може спрямувати війська на Київ, можливі 50 тисяч загиблих цивільних.
Міністр оборони Олексій Рєзніков заявляє, що ймовірність значної ескалації низька.
▪️ Генерал США Марк Міллі прогнозує: у разі штурму Києва московити втратять 4 тисячі вбитими, українські сили – до 15 тисяч.
Монобільшість не голосує за включення до порядку денного законопроєктів про забезпечення армії та фінансування тероборони.
▪️ Увечері 6 лютого з’являються супутникові знімки московських військ біля кордону з Білоруссю.
Тими днями у парламенті мені роблять зауваження за виступ англійською мовою, звернений до парламентарів світу.
▪️ Поки я публікувала вишколи на Марусиному полігоні – влада займалася переслідуваннями Петро Порошенко. Жодних планів підготовки, жодних планів евакуації.
▪️ Ми вимагали створення антикризового штабу.
Зеленський призначав “День єдності” і закликав виходити з прапорами, щоб показати, що “ми нікого не провокуємо”.
Хоча потрібно було вводити воєнний стан, ухвалювати закон про зброю для цивільних, розгортати тероборону і повноцінно забезпечувати армію.
▪️ 11.02.22 спецслужби США заявили: напад може статися 16 лютого. Через тиждень міністр оборони Рєзніков знову говорить про “невисоку ймовірність ескалації”.
▪️ 22.02.22 США офіційно передають Києву дані: вторгнення – “найближчим часом”. Того ж дня Зеленський записує відео: «Причин для безсонної ночі немає».
▪️ 23 лютого Європейська Солідарність вимагає негайно запровадити воєнний стан, передати кошти на армію, забезпечити територіальну оборону. Запроваджують лише надзвичайний стан, який не відповідав ризикам.
Зеленський казав, що потреби у воєнному стані немає.
Після завершення сесії, вже вночі 23 лютого з Яною Зінкевич пішли на шостий поверх готелю «Київ» збирати тактичні аптечки.
Госпітальєри Яни були одні з небагатьох, хто реально був готовий.
А на ранок почалася велика війна, до якої держава точно не була готова.
Ми вистояли не завдяки заспокійливим заявам.
Ми вистояли завдяки героїчному чину людей, які поклали свої життя за нашу свободу.
Ми вистояли, бо в українцях прокинулася кров лицарів княжої доби, козаків, героїв Армії УНР і УПА. Неймовірному волонтерському руху.
Але не завдяки українській владі. І ми маємо це дуже добре запам’ятати. І не дозволяти переписувати історію.
С.Федина
Ananasprotivogaz• сегодня в 00:36
А когда он говорил про ядерку?
АдляВасЯникто• сегодня в 00:39
Зачем свет на кладбище?
nutty• сегодня в 00:39
Мы помним
Espresso_caffe• сегодня в 00:45
да уж, показал нам путлер декоммунизацию
а где-то люди живут без вот этого ужаса
и огромная часть ответственности за это все лежит на рыгыоналах и медведчуке, а мы, как дураки, любовались его супружницей из телевизора
в донецке вводят карточки на воду, одурачил их путлер
у всех разваленная жизнь
ужас в общем
StrawberrySunset• сегодня в 00:48
Пам´ятаємо 💔
julia_kid• сегодня в 01:04
Это было самое страшное утро в жизни .
После взрывов даже по телевизору ничего не говорили , первые темы были тут на советчице . Помню как зашла в панике сюда после второго взрыва в Киеве ..
HELGA. UA• сегодня в 01:11
Дякуємо, що нагадаєте. Це має знати кожен українець.
Нам не страшні кацапські воші.
Нам страшні свої ГНИДИ (влада, мусора, ТЦКати..)
avenueL• сегодня в 01:15
Це фото з Майдану Незалежності зараз?
HELGA. UA• сегодня в 01:19
Ответ дляavenueL
Це фото з Майдану Незалежності зараз?
З якого Майдану? 🙄
Це просто фото кладовища, таке не одне в країні, на жаль...
avenueL• сегодня в 01:19
Путін і рашка винні у всьому тому, що сталося. У всіх жертвах та знищених домівках.
Але вважаю, якби влада була більш доросла морально та серйозніша і професійна, то таких жертв у перші дні та місяці можна було б уникнути, а також окупації певних міст.
Знову ж таки, ніхто не народжений з досвідом і розумінням, що таке війна і як себе поводити в таких надскладних умовах виживання.
avenueL• сегодня в 01:21
Ответ дляHELGA. UA
З якого Майдану? 🙄
Точно, придивилася уважно, тепер бачу. На перший погляд нагадало памʼятну алею на Майдані
avenueL• сегодня в 01:22
Як страшно думати, через що довелося і доводиться проходити. Так жаль наших людей, країну, наших хлопців 🥹
Mira29-c3c3• сегодня в 01:23
Вічна памʼять та слава Героям України!!!🇺🇦
inco• сегодня в 03:06
Все знали, когда начнется война, но ничего не сделали.