Стриптизерка• 19 марта в 12:05

Зарплату можуть урізати без попередження

В Україні під час воєнного стану діють особливі правила трудових відносин, зокрема — щодо зміни умов оплати праці. У Держпраці пояснили, чи зобов’язаний роботодавець заздалегідь попереджати працівника про зменшення заробітної плати.

Як це працює у мирний час

За нормами статті 103 Кодексу законів про працю України, роботодавець має повідомити працівника про зміну умов оплати праці в бік погіршення не пізніше ніж за два місяці до їх запровадження.

Це правило стосується будь-яких змін, які можуть вплинути на рівень доходу працівника.

Що змінилося під час воєнного стану

Під час дії воєнного стану діє інший порядок. Відповідно до Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», роботодавець не зобов’язаний дотримуватися двомісячного строку попередження.

Замість цього працівника потрібно повідомити про зміну істотних умов праці, зокрема й оплати, не пізніше ніж до моменту запровадження таких змін.

Що це означає для працівників і роботодавців

Фактично це означає, що роботодавець може змінити розмір заробітної плати без двомісячного попередження, але має поінформувати працівника до того, як нові умови почнуть діяти.

У Держпраці наголошують: такі правила застосовуються виключно на період воєнного стану і регулюються окремим законом.

Висновок

Отже, під час воєнного стану в Україні роботодавці не зобов’язані попереджати працівників про зменшення зарплати за два місяці — достатньо зробити це до моменту впровадження нових умов оплати праці.
Птица Говоруша• 19 марта в 12:09
А держпраця не зазначила, який це закон, коли і ким він був підпасаний
автор Стриптизерка • 19 марта в 12:10
Ответ дляПтица Говоруша
За нормами статті 103 Кодексу законів про працю України
автор Стриптизерка • 19 марта в 12:11
Ответ дляПтица Говоруша
«Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»
Птица Говоруша• 19 марта в 12:15
Ответ дляСтриптизерка
Зеленеморді прийняли. Все для людей, все для людей
Работать надо• 19 марта в 12:17
Ответ дляПтица Говоруша
Закон України ’Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану’ від 15 березня 2022 року № 2136-IX, стаття 3, пункт 2
Работать надо• 19 марта в 12:20
І шо?
Це масово відбувалося у 2022 році, коли все зупинилося на невизначений період.
Нік у мене в тему)
Аноним_1857• 19 марта в 12:18
Осталось ещё вспомнить практику облигаций вместо зарплаты с совка.
Новопоштинская• 19 марта в 12:19
Зручно.
Мульйонерша• 19 марта в 12:21
И даже уволить