Ну шо не так?• сегодня в 15:14

Вже 24 компанії створили приватні групи ППО

До проєкту приватної протиповітряної оборони долучилися 24 українські компанії у різних регіонах України.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

"Станом на квітень 2026 року до проєкту приватної ППО долучилися 24 компанії. Це підприємства різних форм власності з різних областей України, зокрема Харківської, Одеської, Київської, Полтавської, Закарпатської та інших", – говориться у повідомленні.

Проєкт приватної ППО стартував наприкінці 2025 року за ініціативи Міністерства оборони України для додаткового захисту працівників та виробничих потужностей підприємств, які щодня стають мішенню дронових атак ворога.

"Приватна ППО – не самостійна неконтрольована одиниця. Це одна зі складових багаторівневої системи протиповітряної оборони країни під управлінням Повітряного командування Повітряних Сил ЗСУ", – зазначає міністерство.

Групи приватної ППО складаються з цивільних працівників, які пройшли навчання, мають необхідні сертифікати, допуски і відповідають визначеним вимогам.

У межах чинного законодавства та за погодженням з повітряним командуванням Повітряних Сил ЗСУ їм надано право застосовувати визначені засоби ППО на визначеній ділянці, у визначений час для захисту від повітряних атак ворога.

До груп приватної ППО доєднуються особи, які не підлягають призову до Сил оборони України. Відповідно, вони не отримують бронювання за участь в групі.

Також це можуть бути представники воєнізованої охорони, якщо такі є у підприємства.

Міністерство також нагадує, що у квітні приватна ППО вперше збила реактивний "шахед" на швидкості понад 400 км/год.
Пишу вірші, дорого• сегодня в 15:23
Урааа

кураГАЛЯ• сегодня в 15:37
Здобули…
Потом у крупных предприятий своя армия.
Замок, вассалы, ров вокруг…
Не цілуюсь з бодуна• сегодня в 15:54
Ответ дляПишу вірші, дорого
Урааа
радость то какая. что теперь ещё и частные ппо будут сбивать шахедов вам на голову, чтобы по важным хрякам не попало
автор Ну шо не так? • сегодня в 17:43
Ответ длякураГАЛЯ
Здобули…
Потом у крупных предприятий своя армия.
Замок, вассалы, ров вокруг…
Скоро будет ЧВК Советчица из членкинь форума.
Патріотка з дивану• 2 часа назад
Бо Україна з аграрної стає військово-промисловою країною
автор Ну шо не так? • 2 часа назад
Ответ дляПатріотка з дивану
И это есть гуд!
Патріотка з дивану• 2 часа назад
Ответ дляНу шо не так?
И это есть гуд!
Так.ми стаємо сильніші

Великий сатирик• 35 минут назад
От і добре 👍❤️🇺🇦