Непогодка• 04 июня в 19:33

Міф про ВЛК

Медики дивляться документи і дають свою оцінку

У деяких мобілізованих українців склалося хибне уявлення про ВЛК (Військово-лікарська комісія). Багато хто вважає, що лікарі там зобов’язані виявити їхні хвороби і не відправити служити, проте насправді це не є їхнім завданням.

Про це у коментарі виданню Texty розповів один із військовослужбовців ТЦК. За його словами, лікарі ВЛК дивляться, чи є у людини оформлені в Helsi (система, де фіксуються всі прийоми у лікаря, діагнози, аналізи) візити до лікарів, які у нього діагнози, чи перебуває на обліку (алко, нарко, психо), чи має інвалідність тощо.

Співробітник ТЦК пояснює, що ВЛК не має "шукати болячки".

"У них і немає таких можливостей. Вони дивляться документи і дають свою оцінку. Буває, людина каже, що має хронічну хворобу, вживає ліки, але не знає, як вони називаються. Або не була в лікарні вже понад 10 років. Або каже, що не пам’ятає, до якого лікаря ходить", — пояснює військовослужбовець.
Телефон Рубика• 04 июня в 20:11
Ответ дляНепогодка
А во время войны по другому нельзя, иначе потеряем страну и нацию.
та нафиг такая страна, с таким отношением к людям

автор Непогодка • 04 июня в 20:13
Ответ дляТелефон Рубика
Назовите мне хоть одну страну в мире, в которой не проводилась массовая мобилизация? Не важно в какой войне, их была уже масса в истории.
Женщинас• 04 июня в 20:13
Ответ дляНепогодка
Вы половину уже потеряли, а вторую половину свои же уничтожают.Так что оставьте эти речи для партнеров из ЕС
автор Непогодка • 04 июня в 20:13
Ответ дляЖенщинас
Такова цена свободы и независимости...
Кракадэ• 04 июня в 20:13
Ответ дляНепогодка
Можна. Насправді були варіанти. Але людям треба платити, багато. А гроші самі себе не вкрадуть. Тому працює примус
Единорог помог• 04 июня в 20:13
Ответ дляКолдунья-вещунья
многие частные клиники вносят данные в е-хелс, об этом можно узнать у них же. А если не вносят, то можно взять все эти выписки и пойти к семейному врачу, она либо внемет сама либо отправит к узкому специалисту и уже он внесет
Де можна дізнатись про обов`язок мати декларацію з сімейним лікарем і користуватись е-хелс?
Женщинас• 04 июня в 20:14
Ответ дляНепогодка
Такова цена свободы и независимости...
Вас заклинило?Почему эту цену должны платить те, кому это не нужно?
Кнопус• 04 июня в 20:14
Ответ дляКракадэ
Пояснюю, на влк везуть вночі в невідомому напрямку, ніхто не знає куди. Після, всі придатні,криві, сліпі, горбаті, всі придатні. В мого сина невиліковна хвороба і є всі підстави для оформлення інвалідності але оформлення це процес, не швидкий. Нас запевняли що він має бути непридатним, хай обходить влк, вже по місцю прописки.На влк лікарі викидають в смітник його виписки з лікарень. Він лікується на протязі 7 років. Захворів ще до війни. Пишуть придатний. Забрала, вивезла, сховала. Всіх інших забрали.
Неправда. У мужа выписки за 10 лет лечения, диагноз не предполагает инвалидность, но предполагает списание. Был условно годным, пошел сам на ВЛК, в прошлом году, когда всем условно годным надо было пройти. Полтора месяца проходил ВЛК, потом почти 8 месяцев ожидания решения городской и центральной ВЛК. Списали
автор Непогодка • 04 июня в 20:15
Ответ дляЖенщинас
Эту цены должны платить граждане страны. Это их обязанность перед государством и обществом.

Кракадэ• 04 июня в 20:15
Ответ дляЕдинорог помог
В нас усіх є декларація. Син стоїть на обліку. Ніколи, ні одна людина, ні один лікар не говорив мені про е-хелс.
Женщинас• 04 июня в 20:16
Ответ дляНепогодка
А граждане профессиональные военные и полиция не хотят эту цену заплатить?Почему только простые, а главное бедные граждане должны отдавать свои жизни?
Телефон Рубика• 04 июня в 20:16
Ответ дляНепогодка
А может в тех странах нет избранных ради которых идут на мясо те, кто не может откупиться... Нет явных коррупционных скандалов, где наживаются на войне... И в тех странах действует ЗАКОН. И он не для избранных
Кракадэ• 04 июня в 20:16
Ответ дляКнопус
Правда. Все що я пишу правда. І діагноз має підстави для інвалідності. Але зараз мого сина ловлять, коли він виходить на вулицю. Нас зупиняють на кожному пості і перевіряють документи і перевірок засилля.
Телефон Рубика• 04 июня в 20:16
А теперь как должно быть согласно законодательству - Під час дії правового режиму воєнного стану кожний військовозобов’язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей. Під час огляду військовозобов’язаних їм проводиться загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), поверхневий антиген до вірусу гепатиту «В» (HbsAg), загальні антитіла до вірусу гепатиту «С» (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном або загальні антитіла до блідої трепонеми (RW); визначається група крові та резус-належність, проводяться рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, ЕКГ. Особам старшим 40 років обов’язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор. Інші дослідження проводяться за показаннями.
Кнопус• 04 июня в 20:17
Ответ дляКракадэ
Значит у него не в порядке документы военного учета
Кракадэ• 04 июня в 20:19
Ответ дляКнопус
Він взагалі ставав на облік ще в юності і в нього білет за яким він тоді був умовно придатним. Після того він не проходив комісію. Захворів.Стан не дозволяв.
Женщинас• 04 июня в 20:20
Ответ дляКракадэ
Це потрібно було адвоката брати і все це доводити ТЦК , збирати всі довідки і слати постійно запити.На жаль все направлено на те, щоб людину не визнати не придатним
ВсеПроВсехЗнаю• 04 июня в 20:20
им все равно болен человек или нет. они считают людей как продажный скот. как единицу за которую получают деньги. чем больше единиц тем больше денег жизнь человека их не интересует . и что с ним будет тоже. так как и пидара жидовского зеленского ему по херу кого убили сегодня и кого убьют завтра только деньги и нажива торговля жизнями первая мразь - у него написано на его роже мразь и враг всех украинцев ну и на втором месте все его окружение там и кацапы и жиды они все палачи все замараны кровью
Кракадэ• 04 июня в 20:21
Ответ дляЖенщинас
Так але мені реально було просто не до цього. Я ці роки виживала, як фінансово так і морально. Возила по всій країні

Женщинас• 04 июня в 20:22
Ответ дляКракадэ
Розумію, шкода, що не було в цей час підтримки, щоб хтось допоміг
автор Непогодка • 04 июня в 20:23
Ответ дляЖенщинас
Все платят, каждый на своей службе.
автор Непогодка • 04 июня в 20:23
Ответ дляТелефон Рубика
Иран-Ирак вам в пример.
Женщинас• 04 июня в 20:24
Ответ дляНепогодка
Все платят, каждый на своей службе.
Только один платят жизнями и здоровьем, а другие просто не выездные, а так жизнь у них от цивильных ничем не отличается.
Кракадэ• 04 июня в 20:24
Ответ дляЖенщинас
Вони мене просто зараз загнали в кут. Я об´єктивно навіть не знаю що робити. Ходила на безкоштовну консультацію до юриста. Каже нещодавно з таким хлопцем звертались, каже забрали, вбили на війні. Ховайте, говорить. Штраф каже оскаржимо якщо треба, не проблема.
Телефон Рубика• 04 июня в 20:25
Ответ дляНепогодка
Иран-Ирак вам в пример.
Классный образец для подражания. Потом будем ориентироваться на африканские племена. А почему не ориентироваться хотя бы на Израиль?
автор Непогодка • 04 июня в 20:25
Ответ дляЖенщинас
У нас не социалистическое общества всеобщего равенства СССР
Женщинас• 04 июня в 20:25
Ответ дляНепогодка
А просто Крепостное право
автор Непогодка • 04 июня в 20:26
Ответ дляТелефон Рубика
Потому что между Израилем и Ираном 400 км пустыни.
В Иране полно народу, мало техники, а в Израиле полно техники , мало людей.
Похоже наши условия?
автор Непогодка • 04 июня в 20:27
Ответ дляЖенщинас
А просто Крепостное право
Капитализм как бэ подразумевает эксплуатацию человека человеком, и как бэ в 1991 никто против не был...
Телефон Рубика• 04 июня в 20:28
Ответ дляНепогодка
Похоже наши условия?
Та вопрос не в технике, а в соблюдении законов. Они у нас не соблюдаются.