А вот недавно• вчера в 21:26

Чи вивчить дитина мову лише при усному спілкуванні?

Хто виїхав з малими дітьми на початку війни, чи говорять вони українською (російською). І чи можливо взагалі підтримувати хороший рівень розмовної мови, якщо дитина нею спілкується лише вдома ввечері дуже обмежений час?
Зробіть вибір:
вже голосів: 14
Дитина говорить добре
Займається додатково
Не говорить
Інше
Результати
Бараболька• вчера в 21:28
Почти не говорит

Зілля до весілля• вчера в 21:29
да будет говорить. Подруга выехала с детьми младшему исполнился год 24,02,22 он там пошел в садик. говорит по голландски. Когда звонят говорит по русски. ему только 5
...аяприкольная• вчера в 21:29
У подруги малому было 3 года, дома говорят только на родном языке, книг много ему читали, мультики на 2 языках смотрит. Разговаривает отлично, читать и писать не научили.
Моя старше, приехала в 10, разговаривает хорошо и на русском, и на украинском, плюс два иностранных свободно. Пишет грамотно, но она много читала и дома, и здесь читает.
автор А вот недавно • вчера в 21:30
Ответ для...аяприкольная
В 10 то вже інше. Складніше з маленькими дітьми, які на момент переїзду ще не мали великого словникового запасу
Сметчица• вчера в 21:32
В сім´ї ми не спілкуємося української та російською. Старша дитина, майже 7 років розмовляє з акцентом, може плутати слова, легше вставити з інших мов, може не все розуміти, коли до неї звертаються українською. Думаю що з часом взагалі забуде.
...аяприкольная• вчера в 21:36
Ответ дляА вот недавно
За 3 я вам написала. Я бы научила читать и читала. Чем больше языков, тем лучше. И детям это легко заходит.
автор А вот недавно • вчера в 21:37
Ответ для...аяприкольная
Він вміє трохи читати , але особливо не має на це часу, та і віддає перевагу місцевим книжкам, які в них в моді серед дітей

сама себе прекрасная• вчера в 21:37
Зависит от того в каком уровне языка вы заинтересованы. Если хотите владение на уровне родного, то нет.
автор А вот недавно • вчера в 21:38
Ответ длясама себе прекрасная
На розмовному рівні. Бо мені все таки простіше щось пояснити дитині рідною мовою, іноземну я ніколи не буду знати на такому ж хорошому рівні
сама себе прекрасная• вчера в 21:39
Ответ дляА вот недавно
Чем же он у вас так занят, что у него нет времени на чтение? Достаточно 2-3 раза в неделю, но регулярно
автор А вот недавно • вчера в 21:40
Ответ длясама себе прекрасная
В школі до 18:30, потім поки додому, повечеряє, домашнє завдання і пора спати
сама себе прекрасная• вчера в 21:40
Ответ дляА вот недавно
Разговорный язык бывает также разного уровня.
сама себе прекрасная• вчера в 21:41
Ответ дляА вот недавно
Это в младшей школе до 18:30?
автор А вот недавно • вчера в 21:42
Ответ длясама себе прекрасная
Это в младшей школе до 18:30?
Так, уроки до 16:30 є, потім ще залишається ввечері поки я на роботі
Сама не знаю• вчера в 21:42
Говорит на смешанном польско русско украинском. Окончания ставит польские. Выехали ей было 2, почти не говорила. Сейчас 6
сама себе прекрасная• вчера в 21:47
Ответ дляА вот недавно
Ну тогда читайте на выходных хоть по пол часа в день вслух, чтобы вы могли подправить произношение. На самом деле, все возможно. Было бы желание родителей. Встречала молодежь, которая родилась заграницей и свободно говорит очень правильно, поскольку родители вкладывали язык. И тех, кто говорит с явным акцентов на родном, хоть и приехали в возрасте младшей школы
сама себе прекрасная• вчера в 21:48
Ответ дляА вот недавно
если так долго в школе, то уроки ж наверняка там делает
автор А вот недавно • вчера в 21:51
Ответ длясама себе прекрасная
Так, все одно ще вдома показує що зробив, може щось почитати, вірш повторити і т.д
автор А вот недавно • вчера в 21:53
Ответ длясама себе прекрасная
Якщо вкладати, то звичайно це можливо, але займатися повноцінно саме мовою я фізично не маю часу, субота в нього теж зайнята, неділя як яка. Залишається лише усне спілкування

Б´ю байдики• вчера в 22:09
мій за 2 роки не вивчив італійську в місцевій школі, бо не хотів.
автор А вот недавно • вчера в 22:10
Ответ дляБ´ю байдики
В якому віці? Для малих не існує не хотів, бо це їх єдина мова комунікації , вчиться без зусиль
сама себе прекрасная• вчера в 22:19
Ответ дляА вот недавно
По полчаса в день на выходных - это не вкладывать полноценно. Это минимум. Ну и не забывайте, что и ваш уровень языка наверняка далек от идеала.
автор А вот недавно • вчера в 22:23
Ответ длясама себе прекрасная
В мене майже ідеальний рівень. В дитини звичайно ж такого не буде
...аяприкольная• вчера в 22:39
Ответ дляА вот недавно
В таком возрасте все зависит от родителей. Развитие ребенка это всегда их труд.
Байрактара• вчера в 23:06
Ответ дляА вот недавно
У сестри четверо.
Двоє народились вже не в Україні ( одне ще до війни).
Всі розмовляють українською. Чують цю мову лише вдома.
Байрактара• вчера в 23:08
Ответ для...аяприкольная
Так
У мене сусіди в Україні розмовляють з дитиною трьома мовами. Тато українською, мама англійською (спеціально) і бабуся російською (вона з росії, її забрали після 2014 року.
Дитина вільно розмовляє всіма трьома. Писати не вміє толком бо тільки йде в 1 клас.
автор А вот недавно • вчера в 23:14
Ответ дляБайрактара
У сестри четверо.
Досконало розмовляють?
Кусачая Я• сегодня в 01:35
Мої діти народилися в Києві і з народження чули три мови: англійська з татом, українська з мамою , у садочку ( з 2 років) російська та українська. Ми виїхали, коли їм було майже 5 та 7 років, зараз їм 9 та 11. Менша говорить лише англійською, але українську розмовну розуміє, але не відповідає нею. Старша донька розуміє українську, читає, рідко говорить нею, лише зі мною, з татом і сестрою та друзями спілкується англійською. Дуже важко дітям вчити мову, коли у них спілкування лише пару годин ввечері.