Мульйонерша• сегодня в 00:10
Вы уже видели новости про воду и ИИ? (АИ)
Вот что будет через несколько лет, всю чистую воды будут отправлять для техники и работы технологий и процессоров
А тут кто-то мечтает что ИИ сделает их жизнь лучше и что его разрабатывают на благо человечеству
безос дурачок, пока его жена отдает свои финансы на благотворительность больше чем он за всю жизнь и помогает людям, он думает как бы отобрать у людей чистую воду
Скромняшка• 1 час назад
Ответ дляПиши-пропало
фото
Це про якусь дозволену норму глибини чи про що мова?
У мене від бабусі залишився будинок у селі на ЗУ. Минулого року приїжджала води в криниці немає. Сусіди кажуть у багатьох так. Треба глибшу копати.
Млинці зі смайликом• 1 час назад
Ответ дляМульйонерша
Насколько мне известно во многих странах есть большие проблемы с чистой водой, людям воды не хватает, не то что для техники и миллионеры этим больше озабочены и хотят отобрать даже то что есть у людей
Одна из причин интереса Трампа к Гренландии это огромные запасы воды.
Будущие войны будут за воду,втч
Ласковая_львица• 1 час назад
Ответ дляСлава Українi
Значить, вони настільки тупі, що навіть тупий ШІ їх замінив.
А оці люди теж тупі? Впевнена, що таким розумницям як ви до них як до неба пішки.
І знаєте, скільки фахівців з подібних компаній було скорочено навіть протягом цього року?
Ви просто недалекоглядно розмірковуєте.
Tech giant Oracle cuts 21,000 jobs as it embraces AI
Ви просто недалекоглядно розмірковуєте.
Млинці зі смайликом• 1 час назад
Ответ дляАльдебаран
Слухайте, подивіться на статистику масштабних скорочень в топових it підприємствах. Ви вважаєте, що там працювали тупі люди? Що ви заспіваєте, коли скоротять вас? Загалом, де ваша емпатія, коли «пачки» людей опиняються на вулиці? Вони витратили купу часу, ресурсів на свою професію.!І це не низькокваліфікована робота. Мести вулиці?
Я работаю в ит компании,правда маленькой.
И то у нас уже сократили дизайнера,именно из за ИИ (((
Млинці зі смайликом• 1 час назад
Ответ дляВ шоколаде
Ага Маск уже сделал интернет бесплатным для всех как он и обещал)))) Берет нереальные тарифы за свои старлинки ежемесячно и не краснеет
А должен бесплатно, да?)
И теслы всем выдать?
Ласковая_львица• 1 час назад
Ответ дляПописанная парта
Лучше? Многие будут без работы, ну или те кто научатся работать с ИИ, смогут не умереть с голода
А что будут делать миллионы безработных? И кому будут впаривать свою продукцию и услуги компании, заместившие сотрудников ИИ и роботами? Безработным? 🤣🤣
Ласковая_львица• 55 минут назад
Ответ дляlilul990
Ці техногіганти такі самі безумні як і путін. Яка між ними різниця? Аспергери і шизоїди - люди науки і кіберпанка, можуть бути гірші за диктаторів з паранояльними фікс ідеями
Їх треба примусово лікувати і обмежувати повноваження, а не дозволяти розвивати штучний інтелект
Хтось дуже хтів колись ядерну бомбу,
Получили - не знати як тепер з тим жити
Хтось дуже хтів колись ядерну бомбу,
Получили - не знати як тепер з тим жити
Ну недарма вже є такий типу термін «технофашизм». І за ним стоять конкретні особи та компанії, не тільки ті, що перелічені у стартпості.
Млинці зі смайликом• 49 минут назад
Ответ дляЛасковая_львица
Погуглите ’ минимальный базовый доход’.
Ваши смайл неуместны.
Деньги будут (уже) аккумулируются в руках транснациональных корпораций
Им не нужен средний класс.
Почитайте например кто выкупил фиат,возможно осилите...но это не точно.
Ваши смайл неуместны.
Им не нужен средний класс.
Ласковая_львица• 46 минут назад
Ответ дляМлинці зі смайликом
Погуглите ’ минимальный базовый доход’.
Ваши смайл неуместны.
Им не нужен средний класс.
Ваши смайл неуместны.
Им не нужен средний класс.
Читала, очень давно читала.
И выводы правильные сделала.
Они во многом совпадают с вашими, но с базовым доходом не все так просто.
Могу развить тему, но это на несколько страниц будет.
А вот хамить не стоило.
И выводы правильные сделала.
А вот хамить не стоило.
Млинці зі смайликом• 46 минут назад
Ответ дляЛасковая_львица
Читала, очень давно читала.
И выводы правильные сделала.
А вот хамить не стоило.
И выводы правильные сделала.
А вот хамить не стоило.
В таком случае ваш предыдущий комментарий максимально странный.
Ласковая_львица• 32 минуты назад
Ответ дляМлинці зі смайликом
В чем он странный?
О каких прибылях и рынках сбыта будет идти речь при базовом доходе, причем, когда четко распределена «квота» на все продуеты и услуги, а «деньги» имеют срок действия? Ну, предположим, кучке технофашиков таки удастся завязать все на себе и своих компаниях. Вполне в это могу поверить, поскольку они уже и так влезли и срослись с государственными институтами и компаниями через продвижение своих продуктов в сфере ИИ. Медицина, сфера безопасности и т.д.. Уже скандалы лезут и задаются экспертами и политиками вопросы: а защищены ли на самом деле данные и как они могут быть испольованы этими компаниями?
Но для этого надо просто в корне и глобально перестроить абсолютно все финансово-экономические системы. Ну вы представляете, что это такое и каким может быть эффект домино. Это будет не драка пасочками в песочнице, там будут задеты серьезные интересы. Вероятен хаос. А он неизбежен. Чтобы радикально сломать старые системы и выстроить новые — надо очень продуманный и взвешенный подход с длительным транзитным периодом. А они хотят и пытаются быстро и сразу.
Млинці зі смайликом• 26 минут назад
Ответ дляЛасковая_львица
В чем он странный?
Мне кажется вы сами ответили на свой вопрос)
В 3м предложении.
Прекрасный пример -господин Трамп и его ’метания’,приносящие его семейству отличный доход с биржевых спекуляции ( ведь автор движений рынков сам Трамп).
Ну,может и не быстро,не нахрапом,как им хочется ,но все идёт по плану.
И война в Украине, это тоже часть данного процесса,увы.
В 3м предложении.
Альдебаран• 25 минут назад
Ответ дляПлакулька
А ви думаєте, що там не буде скорочення робочих міст?
Вони будуть скрізь, де тільки можливо застосувати роботизацію. Тому я чесно не поділяю абсолютного захоплення Ші. Тобто як створення сам факт не може не зачаровувати, я це розумію. Але нехай би він залишався тільки в научній фантастиці кіно та літературі. А нас чекає реальність книг Філіпа Діка і я не бачу в цьому нічого прекрасного та перспективного.
Зрештою людство про це попереджали чимало письменників та філософів. Суть одна - чим більший розвиток, тим ближче занепад цивілізацій. І люди, які стоять за цим абсолютно поїхавші соціопати і справді технофашисти.
Альдебаран• 23 минуты назад
Ответ дляМлинці зі смайликом
В 3м предложении.
Війна в Україні тільки затримує їх процес. Вони розраховували на те, що ми швидко впадемо. Почитайте їх ідеолога Кертіса Ярвіна
Ласковая_львица• 20 минут назад
Ответ дляМлинці зі смайликом
В 3м предложении.
Да, насчет войны — идет процесс «кластеризации», «зонирования» и период хаоса.
И вот знаете, многие говорят, что миром сейчас правят клоуны (это про менеджеров-политиков и глав государств). Но эти «клоуны» на своих местах не просто так, они предтеча технофашистов. Последние уже, кстати, начали потихоньку снимать маски.
Стетоскопуло• 21 минуту назад
Ответ дляМульйонерша
ох, 20% сотрудников WIX тупых...ага.
35% сотрудников компании новаторов по программированию таких ооочень много по всему миру, это только начало в этом году
Тоді для них не проблема перекваліфікуватися і підлаштуватися під реаліїї ринку праці. Щодо води, ця проблема вирішується, вода не може просто щезнути, вона може нагрітись, може навітть перетворитись на пару, але куди вона щезне? І якщо вибудувати розумні системи охолодження процесорів, то можна навіть навіть теплову енергію води викоистовувати.
Миловидна леді• 15 минут назад
Цей пост — фейк, а цитата вигадана.
Після того як вона масово розлетілася соцмережами, її перевірили кілька незалежних фактчекерів. Вони переглянули повний запис виступу Джеффа Безоса на VivaTech 2026 у Парижі і дійшли однакового висновку: нічого подібного він не говорив. �
TheQuint +1
Що йому приписали
Соцмережами поширювалися різні варіанти, наприклад:
’Люди п´ють занадто багато води...’
’Спочатку вода має йти на охолодження AI, а вже потім людям.’
’Біологічні обмеження реальні, а цифровий потенціал безмежний...’
Фактчекери не знайшли їх ні у відео конференції, ні в офіційній стенограмі. �
TheQuint +1
Що він сказав насправді
Безос дійсно торкнувся теми води, але його думка була зовсім іншою.
Суть його позиції приблизно така:
AI-датацентри справді споживають багато води.
Але, на його думку, це потрібно оцінювати в масштабі всієї економіки, а не ізольовано.
Найбільшими споживачами води залишаються сільське господарство, енергетика, промисловість та побут.
Він очікує, що розвиток технологій зробить охолодження датацентрів ефективнішим (кращі чипи, замкнуті системи охолодження, використання очищеної чи повторно використаної води тощо). �
The New Indian Express +1
Тобто його теза була ближчою до:
’Не перебільшуйте проблему. Потрібно дивитися на споживання води AI у контексті загального споживання людством.’ �
The New Indian Express
Чому люди повірили
Тут спрацював дуже типовий механізм.
Фейк виявився правдоподібним, тому що:
AI дійсно споживає багато електроенергії та води;
Microsoft, Google, Amazon, Meta будують величезні датацентри;
у деяких регіонах вже виникають суперечки через місцеві водні ресурси.
Тобто контекст реальний, а от цитата — ні. Саме тому вона так легко ’зайшла’ людям. �
Tom´s Guide +1
Мені, до речі, ця історія нагадала класичне правило перевірки новин: якщо у цитаті мільярдер виглядає як карикатурний лиходій із фільму (’людям води не треба, AI важливіший’), варто насторожитися. Такі висловлювання майже завжди виявляються або вирваними з контексту, або повністю сфабрикованими. У цьому випадку — саме другий варіант.
TheQuint +1
Що йому приписали
’Люди п´ють занадто багато води...’
TheQuint +1
Що він сказав насправді
Суть його позиції приблизно така:
The New Indian Express +1
Тобто його теза була ближчою до:
The New Indian Express
Чому люди повірили
Тут спрацював дуже типовий механізм.
Фейк виявився правдоподібним, тому що:
Tom´s Guide +1
Ласковая_львица• 9 минут назад
Ответ дляАльдебаран
Тут можна сперечатись. Оцю статтю стару не читали, наприклад? Але за цією темою усього можна нарити купу. Періодично щось зустрічається.
How Tech Giants Turned Ukraine Into an AI War Lab
Зараз відбувається «гонка технологій» у військовій сфері на кшталт «гонки озброєнь». Питання в тому, що технологіі розвиваються стрімко і так само стрімко встигають застаріти. І, поки вони не відпрацюють це питання і не дійдуть «точки балансу» (хоча би заради того, щоб винайти спосіб надійного стримування і недопущення технологічної переваги противника), війна буде продовжуватись.
А як вам воююча країна як поле для експерименту з тотальної цифровізації у всіх інших сферах?
Альдебаран• 12 минут назад
Ответ дляЛасковая_львица
Почитайте
Несемо світло разом• 6 минут назад
Ответ дляМульйонерша
да, меня волнует отдаленно ближайшие 5 лет
моих знакомых, некоторых уже и так сократили из-за ии
не представляете скольких сократили когда изобрели электричество, ж/д, авто и много много другого. А уж когда интеренет появился.... Ну давайте на повозки пересядем. Прогресс идет и будет идти как бы не сопротивлялись люди, потому что сопутствующие проблемы будут постепенно решаться и будет поиск новых решений и более современных технологий, не требующих, например такого количества воды, либо изобретение новой системы охлаждения, в чем как ни забавно, может помочь и сам ИИ. Но плюсы от использования ИИ в итоге будут несомненны, потому что сейчас это ’сырой’ продукт, это как огромные ЭВМ 80 лет назад. Но с помощью ИИ можно ожидать прорыва и в медицине, и в нано-технологиях, и в биологии и многое другое, потому что то над чем ученые работали например годами, будет обрабатываться и анализироваться за часы.
Альдебаран• 6 минут назад
Ответ дляЛасковая_львица
Добре, дякую.
Це все дуже пояснює поведінку нинішньої влади в США стосовно України.
Миловидна леді• 5 минут назад
### 1. Замкнуте рідинне охолодження (найперспективніше)
Зараз AI-сервери поступово переходять від повітряного охолодження до **direct-to-chip liquid cooling**.
Суть проста:
* рідина циркулює герметичним контуром;
* нічого не випаровується;
* вода практично не втрачається.
Фактично її потрібно лише один раз залити в систему.
---
### 2. Імерсійне охолодження
Ще цікавіша технологія.
Сервер повністю занурюють у спеціальну діелектричну рідину.
Переваги:
* майже не потрібна вода;
* дуже ефективне відведення тепла;
* можна ставити GPU значно щільніше.
Недоліки:
* дорожче обладнання;
* складніше обслуговування;
* поки що не стало масовим.
---
### 3. Використання непитної води
Багато компаній уже переходять на:
* очищені стічні води;
* промислову технічну воду;
* воду після опріснення;
* дощову воду.
Тобто навіть якщо вода потрібна, це не обов´язково має бути питна вода.
---
### 4. Перенесення датацентрів у холодні регіони
Чим холодніше повітря, тим менше потрібно активного охолодження.
Тому активно розглядаються:
* Finland;
* Sweden;
* Norway;
* Iceland;
* північ Canada.
Взимку там можна використовувати майже безкоштовне природне охолодження (free cooling).
---
### 5. Повторне використання тепла
Це один із моїх улюблених напрямків.
Замість того щоб просто викидати тепло в атмосферу, ним можна:
* опалювати житлові квартали;
* теплиці;
* басейни;
* промислові підприємства.
У країнах Північної Європи такі проєкти вже працюють.
Фактично датацентр стає ще й ’котельнею’.
---
### 6. Нові джерела електроенергії
Вода потрібна не лише самому датацентру.
Якщо електроенергію виробляє теплова електростанція, вона також споживає воду.
Тому перехід на:
* вітер;
* сонце;
* гідроенергетику;
* геотермальну енергетику,
зменшує і непряме водоспоживання AI.
---
### 7. Менш енерговитратні чипи
Це, мабуть, найважливіший довгостроковий фактор.
Якщо майбутній GPU буде виконувати ту саму роботу, споживаючи не 1000 Вт, а 250 Вт, то:
* виділиться вчетверо менше тепла;
* потрібно буде значно менше охолодження;
* відповідно, зменшиться потреба у воді.
Суть проста:
* рідина циркулює герметичним контуром;
* нічого не випаровується;
* вода практично не втрачається.
---
### 2. Імерсійне охолодження
Ще цікавіша технологія.
Переваги:
* майже не потрібна вода;
* дуже ефективне відведення тепла;
* можна ставити GPU значно щільніше.
Недоліки:
* дорожче обладнання;
* складніше обслуговування;
* поки що не стало масовим.
---
### 3. Використання непитної води
Багато компаній уже переходять на:
* очищені стічні води;
* промислову технічну воду;
* воду після опріснення;
* дощову воду.
---
Тому активно розглядаються:
* Finland;
* Sweden;
* Norway;
* Iceland;
* північ Canada.
---
### 5. Повторне використання тепла
Це один із моїх улюблених напрямків.
* опалювати житлові квартали;
* теплиці;
* басейни;
* промислові підприємства.
---
### 6. Нові джерела електроенергії
Тому перехід на:
* вітер;
* сонце;
* гідроенергетику;
* геотермальну енергетику,
зменшує і непряме водоспоживання AI.
---
### 7. Менш енерговитратні чипи
* виділиться вчетверо менше тепла;
Миловидна леді• 2 минуты назад
Ответ дляНесемо світло разом
100 відсотків. Вже зараз розробляються сучасні варіанти, я їх описала в окремому пості