Угги в горошек• сегодня в 07:02

Вторинний ринок зброї в Україні: що, як і за скільки купують з рук

Первинний збройовий ринок України сьогодні під тиском: ускладнена логістика імпорту, коливання курсу й обмежений асортимент тримають ціни високими. А в сейфах громадян роками без діла лежать тисячі одиниць зброї, прицілів і елементів тюнінгу — вони просто займають місце й повільно втрачають у вартості.

Вторинний ринок (P2P) — це величезна екосистема, яка живе за власними суворими законами. Спеціалізована дошка оголошень зброї Hotguns.info проаналізувала знеособлену статистику пошукових запитів і переходів, щоб відповісти на головне питання: що насправді шукають українські стрільці та яка зброя з рук найліквідніша.

Що в тренді: рейтинг ліквідності
Аналітика запитів чітко показує: українці активно шукають зброю «з других рук». Прямі запити на кшталт «купити рушницю бу», «зброя бу» та «продам рушницю» стабільно тримають лідерство. Якщо розподілити інтерес аудиторії за категоріями, реальний зріз ліквідності виглядає так:

1. Гладкоствольна зброя — абсолютний лідер, ~55%. Помпові рушниці й бюджетні напівавтомати залишаються найгарячішим товаром і найдоступнішим вхідним квитком у збройову культуру. Якщо ціна адекватна, оголошення закривається за лічені дні.

2. Нарізна зброя — стабільний попит, ~35%. Тут домінують карабіни на платформі AR-15 і класичні мисливські калібри. Покупці шукають базову комплектацію з мінімальним настрілом — щоб мати простір для власного тюнінгу.

3. Травматична зброя — замикає трійку, ~10%. Пристрої під гумову кулю стабільно шукають для завдань особистої безпеки, охорони майна та самозахисту.
автор Угги в горошек • сегодня в 07:02
Золота формула дисконту: скільки втрачає зброя після першого пострілу
На відміну від авто, які втрачають фіксований відсоток просто на виїзді з автосалону, ціноутворення на вторинному збройовому ринку гнучкіше, але підпорядковане суворій логіці прагматизму. Аналіз оголошень дозволив вивести чітку формулу уцінки, якою керуються реальні покупці.

«Сейфове зберігання» — дисконт 15–20%. Зброя, куплена нещодавно «про всяк випадок», із настрілом хіба що контрольного відстрілу чи однієї пачки в тирі. Власники хочуть ціну магазину, але ринок непохитний: щоб зацікавити покупця з рук, доводиться знижувати на п´яту частину. Для покупця це шанс узяти фактично новий інструмент без переплат.

«Робочий інструмент» — дисконт 30–40%. Найходовіша й найліквідніша категорія: популярні помпи та тактичні карабіни AR-15 із природними слідами експлуатації, але технічно в ідеалі. Ресурс ствола відомих виробників — тисячі пострілів, тому взяти таку зброю з рук на третину дешевше, ніж у магазині, — раціональний розрахунок.

Комплексний тюнінг — уцінка до 50%. Власники, які вклали сотні доларів у кастомні приклади, цівки, глушники й коліматори, під час продажу віддають увесь обвіс із дисконтом до половини його вартості, щоб зброю взагалі купили. Для покупця вторинного ринку такі оголошення — максимальна вигода.

автор Угги в горошек • сегодня в 07:03
Купити зброю з рук на третину дешевше, ніж у магазині, — раціональний і цинічний розрахунок.

Чому «форумна» торгівля остаточно програє смартфонам
Спільнота консервативна, і багато хто за звичкою досі шукає чи продає на старих тематичних форумах. Але цифри розбивають цей підхід ущент: понад 78% користувачів заходять на збройові сайти оголошень виключно з мобільних пристроїв. Сучасний власник зброї не хоче гортати сотні сторінок форумного флуду, де половина повідомлень — «резерв», «ціна вниз» чи «продано».

На Hotguns.info весь процес адаптований під екран смартфона: жорсткі фільтри за моделлю, а головне за областю чи містом — щоб знайти варіант у сусідньому кварталі й не їхати через усю країну для переоформлення. Продавець публікує оголошення за 5 хвилин прямо з телефону, а система сама структурує опис, категорію й контакти.
автор Угги в горошек • сегодня в 07:03
Часті питання про вторинний ринок зброї (станом на 2026)
Як не продешевити, продаючи зброю з рук?

Не орієнтуйся на цінник магазину — вторинний ринок його не пробачає: стеля навіть за майже нову зброю це мінус 15–20%, а за робочу з настрілом — мінус 30–40%. Знайди 2–3 актуальні оголошення на ту саму модель, візьми їхню медіану й став трохи нижче. Верхню межу ціни виправдовують лише чесні фото стану та вказаний настріл — без них покупець одразу торгуватиметься вниз.

Де на вторинному ринку найбільша вигода для покупця?

У зброї «в обвісі». Власники кастомних прикладів, оптики й глушників при продажу віддають тюнінг з дисконтом до 50% — їхні вкладені сотні доларів майже не повертаються, зате дістаються тобі. Друга вигідна ніша — «робочий інструмент» з природним настрілом: технічно ідеальний стан за мінус третину від магазину.

Яку вживану зброю найлегше потім перепродати?

Гладкоствол: на нього припадає близько 55% попиту, тож помпова рушниця чи бюджетний напівавтомат ідуть найшвидше. Нарізна на платформі AR-15 теж ліквідна, але бери базову комплектацію — ринок цінує «чисту» основу під власний тюнінг вище, ніж уже накручений кимось обвіс.

Що робить оголошення про зброю ліквідним?

Три речі: адекватна ціна, чесні фото й область у заголовку. Понад 78% покупців шукають з телефона й фільтрують за калібром, моделлю та регіоном — тож вкажи місто одразу, це скорочує і пошук, і переоформлення в дозвільній системі. За таких умов ходові оголошення закриваються за лічені дні.

Вигідніше купувати зброю з рук чи нову в магазині?

Якщо потрібна ходова модель і не критична «нульова» історія — вторинка виграє: та сама помпа чи карабін у робочому стані обійдуться на 30–40% дешевше. Магазин виправданий, коли важать гарантія, комплектація «під себе» з коробки або рідкісна позиція, якої на вторинному ринку просто немає.

Висновок
Вторинний збройовий ринок України — це не просто альтернатива магазинам, а повноцінна самостійна екосистема. Якщо у вашому сейфі карабін, рушниця чи приціл, які вже рік не бачили стрільбища, — вони просто лежать і втрачають ринкову вартість. Звільніть місце для нового досвіду й дайте спорядженню друге життя.
Міс Всесвіт• сегодня в 07:04
Дякую, дякую, Автор! Дійсно дуже важлива тема і зранку.
автор Угги в горошек • сегодня в 07:13
Ответ дляМіс Всесвіт
Удалено администрацией...
Смайлик• сегодня в 07:31
Ответ дляУгги в горошек
Удалено администрацией...
Айпишница• сегодня в 07:34
А де ціни? В заголовку ж про ціни було сказано
автор Угги в горошек • сегодня в 07:39
Ответ дляАйпишница
Все индивидуально
Наташа_32• сегодня в 07:40
Так чому вся це зброя, що як Ви тут написали: ’... лежить й займає місце в сейфах, шафах, по гаражах’, не на форонті?!
Чому й досі, поліціанти не провели рейдові обліки, в якому стані зброя, де знаходиться, її цільова потрібнісь, і якщо вона просто десь там стоїть, то може доцільніше було б її вилучити та передати до мобільних вогневих груп, ЗСУ, шоб вона била ворога на фронті?!
А Ви краще напишіть, скільки зараз у обізі нелегальної, вкраденої з фронту зброї!
Писаки, блін!

Наташа_32• сегодня в 07:40
Ответ дляАйпишница
А вони не в курсі :)
автор Угги в горошек • сегодня в 07:41
Ответ дляАйпишница
https://hotguns.info/products/pm-rf-rik-pererobki-...
700 баков
автор Угги в горошек • сегодня в 07:42
ПМ-РФ (рік переробки 2008, стан нульц)
700,00 USD
Стан: Нове
Местонахождение: Одеса
Опубліковано: 17 липня
Продавець: Микола
автор Угги в горошек • сегодня в 07:42
Продам пістолет травматичної дії ’ПМ-РФ’, калібр 9 мм, вінницька переробка бойового пістолета 1990 року випуску, одна з кращих, без послаблень конструкції, що дозволяє ведення стрільби набоями різної сили. Сейфове зберігання з 2008 року. Повний комплект: коробка, паспорт, додатковий магазин, протирка. Одеса, можливий пересил спецзв´язком по Україні
автор Угги в горошек • сегодня в 07:44
Ответ дляНаташа_32
Писаки, блін!
Если бы полицианты из разрешительной системы не провели, все вы перечислили выше, то это оружие никак бы не смогла находиться у владельцев легально.
Покращена• сегодня в 08:00
При цьому читаєш новини, там де є вбиті та поранені - це переважно гранати. Нащо та помпа, якщо потрібні не понти, а результат, бери гранату. Де гранати у вашій статистиці?
Наташа_32• сегодня в 08:03
Ответ дляПокращена
Гранати не у статистиці, гранати в гаражах!
Покращена• сегодня в 08:14
Ответ дляНаташа_32
Хто буде погрожувати комусь зброєю, отримаєте гранату у вікно. Виходить все ви прекрасно розумієте і тому нічого купляти ви не будете, а будете сидіти тихенько як миша під віником
автор Угги в горошек • сегодня в 08:19
Ответ дляПокращена
Граната запрещенніе взрівное устройство
а мы говорим о легальном оружии для законопослушных граждан
Покращена• сегодня в 08:24
Ответ дляУгги в горошек
Граната запрещенніе взрівное устройство
Нащо взагалі мати зброю, якщо ви не збираєтесь її використовувати? Використання помпової рушниці - це вбивство
Якщо ви збираєтесь просто погрожувати зброєю, рано чи пізно ви на когось потрапите, хто не погрожує а діє. Брати Мосейчуки теж думали що їм нічого не буде

автор Угги в горошек • сегодня в 08:29
Ответ дляПокращена
Використання помпової рушниці - це вбивство

вы суд?
Покращена• сегодня в 08:31
Ответ дляУгги в горошек

вы суд?
Так, сонечко. Якщо ти почнеш погрожувати мені чи моїй родині, я стану твоїм і прокурором, і судом, і виконанням вироку. Щось не подобається?
автор Угги в горошек • сегодня в 08:32
Ответ дляПокращена
А как насчет применения оружия для защиты? Законного оружия
Alex_Kri• сегодня в 08:35
Ответ дляУгги в горошек
как бы для этого его многие и покупают
автор Угги в горошек • сегодня в 08:41
К сожалению многие женщины думаю что законное оружие нужно для нападения