Крем для арбуза• сегодня в 15:28

Миколу Куліченка з Чернігівщини, який у 2022-му вибрався з могили після розстріл

Миколу Куліченка з Чернігівщини, який у 2022-му вибрався з могили після розстрілу росіян, мобілізували
37-річного Миколу Куліченка з Довжика, що на Чернігівщині, одного з трьох братів, якому вдалося вижити після розстрілу росіянами в березні 2022 року, мобілізували. Про це Суспільному розповіла його сестра Ірина Кулевець. Це сталося 26 червня 2026 року. За словами жінки, після свого поранення Микола лікувався та отримував психологічну допомогу, а ще приймав антидепресанти. Через це мав відстрочку протягом двох років, проте 2024-го змінились правила мобілізації. Згідно з ними, Микола Куліченко вже не мав права на відстрочку. А в оформленні статусу цивільного полоненого йому відмовили. Деталі історії — далі у матеріалі.
«Скрутили і повезли»
Ірина Кулевець наразі живе у Чехії. 26 червня їй подзвонила знайома і повідомила, що її брата, Миколу Куліченка, мобілізували. Після такої звістки вона приїхала додому. Ірина розповідає:
«Він їхав на велосипеді, а вони їхали — наш участковий із села і Ріпкинський ТЦК. Вони їхали в машині і зупинили його. Вона вискочила, почала кричати, що не забирайте хлопця. Він таке пережив, що ви робите, схаменіться. Але її ніхто не став слухати. Сказали тільки, заберіть у двір велосипед, щоб його ніхто не вкрав. І скрутили, каже, його і повезли».
Історія Миколи Куліченки, як йому вдалося вибратись із могили
Історію Миколи Куліченка Суспільне розповідало раніше. 18 березня 2022 року до хати в селі Довжик до Миколи та його двох братів зайшли росіяни з обшуком. Вони знайшли форму ЗСУ молодшого брата Євгена та медалі діда.
Чоловіків вивели на вулицю, зав´язали очі та вивезли з села. Тоді на допити людей звозили до села Вишневе на територію пилорами. В цьому приміщенні братів тримали три дні. Потім повезли на розстріл.
«Я тут, поруч старший брат, а трохи далі, менший. І його першого застрелили. Вкинули в яму, а потім Діму застрелили, але не вкидали в яму. А потім, як в мене вистрелили, мене ще і ногою штовхнули. Я впав, наверх старшого», — розповідав тоді Суспільному Микола Куліченко.
У Миколи були зв´язані руки та ноги. Та йому вдалося вибратися з могили. Росіяни поцілили Миколі в щоку, куля пройшла навиліт і не зачепила життєво важливих органів. Щоб дістатися до свого села пораненому Миколі довелося пройти 40 кілометрів.
Балаболка• 1 час назад
Ответ дляКу ка ку ка ку
Вже и микол не осталось. По селам всіх повигрібали
ну а я про що.
Броні мають бути, але все ж має бути якась соціальна справедливсіть, і визначений термін служби, а не бронь.
Тоді підприємства і бізнес змогли б планувати відсутність співробітника. а то у одніх сомелье заброньований, а у іншого всіх вигрібли під нуль і бізнес накрився, бо немає кому працювати.

То може і менше ухилянтів було б, і вони б обирали місце служби. Але це все складна реформа, тому поки ще є кого ловити, будуть ловити, потім за сзч візьмуться.

Балаболка• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
Не має ніхто вигрібати і зв´язку немає. Просто випустіть людей. Люди мають право вибору. Вони не належать цій системі, армії, чи державі. Люди не власність держави, не раби і не ресурс. Платіть втричі більше отримаєте більше, залучайте іноземців але випустіть тих хто має інші думки, плани і переконання. Це не вам...це крик в пустелі.
ну то це має ьбути крик громадянського суспільства до влади, яку ви і ми і обрали.
Є іноземці, які хочуть служити, просто платити їм треба значно більше. де гроші брати? Ну є варіант менше красти, але знову ж таки, це мають проконтроювати відповідні органи. А їх - громадянське суспільство.
Люди не власність, але війна - це обставини непереборної сили. Апеляція до радства і тд не дуже доречна.
ИграйМойГормон• 1 час назад
А поки ми перемагаємо -гинуть люди. Зараз в нас загинула дитина , 10 років, прилетіло по АТБ . Скільки ще повинно людей , дітей загинути, щоб влада щось почала робити?
Ку ка ку ка ку• 1 час назад
Ответ дляИграйМойГормон
Страшно что неизвестно сколько это все ещё будет длиться и сколько людей погибнет.
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляБалаболка
Ця обставина, не дає права знищувати населення в середині країни. Немає сенсу боротись за насилля, катівні і несвободу. Все втрачає сенс коли вартість людського життя нульова. Немає держави без людей. Ніхто за це воювати більше не хоче. І це лише наслідок. На початку черги стояли. Я просто хочу поїхати, разом зі своїм сином який приблизно в такому ж стані як Микола в темі. Хворий з неможливістю оформити інвалідність. Я не бачу свого майбутнього в Україні. І його майбутнього тут не бачу.
автор Крем для арбуза • 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
А скільки мертвих душ? Які оформлені як військові, а гроші отримує керівництво, про це не говорять.
Там ще 276 мертвих людей,які цікавим чином забронювало ТЦК що би виконати план.
На комісії з їх діяльності розбирали....
Понабирали в те ТЦК садистів і покидькив, і що цікаво коли Гончаренко запитав керівництво, чи вони служили. То виявилось що ні.
Тільки інших готові пакувати і план виконувати.
Козачка• 1 час назад
И? Чем он лучше остальных?
Козачка• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
Ви намагаєтесь змінити напрямок розмови маніпулюючи. Достатньо Миколі дати спокій, він за станом здоров´я не може служити. Але система не відправляє вгодованих, здорових бугаїв з тцк воювати. Вони тягнуть хлопця, хворого і скаліченого ментально
Что не так с его здоровьем? АД пьет? Ну пусть пьет, их многие пьют.
Козачка• 1 час назад
Ответ дляДетские_Будут?
Я смотрю сейчас пасут всех подряд, у нас пгт небольшой, пригород киева, менты и тцкашник сидит наяривают на машине и не на одной, 2 машины по селу, раньше мужики вечером в ганделыку тусили, сейчас никого, аж непривычно..Капец, всех положат (
Ну общество же все устраивает, идём к границам 91, что не так?

автор Крем для арбуза • 1 час назад
Ответ дляКозачка
И? Чем он лучше остальных?
Може тим що ІНВАЛІД з родини закатованої росіянами.
Навіть говорити звязно не може. Що він буде робити на фронті?
До нього медсестру з лікарем приставлять чи як?
Козачка• 1 час назад
Ответ дляЖирафовое варьенье
Маніпуляція - мій хай сидить під спідницею, я вашого не посилала. Буде сидіти під спідницею - будете трупом ви і ваші діти.
Не будут, если не военные. А так да, муж в могиле, а жене потом самой бегать по миру с детьми, что бы не убили.
Козачка• 1 час назад
Ответ дляЖирафовое варьенье
Є люди, що з 2022 на війні і ще живі. А брати Миколи на війні не були і вбиті у 2022.
Прикорытные
автор Крем для арбуза • 1 час назад
Ответ дляКозачка
Всі оті Вами перераховані з АД вилізали з скрученими руками з ями з розстріляною родиною і 40 км повзли поранені до рідного дому?
Козачка• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
Одразу потрібно писати заяви в поліцію на викрадення, потім в суді оскаржувати рішення влк, одразу подавати, не чекаючи. Так радить адвокат. Я розумію що шансів один на мільйон. Але треба хоч намагатись. Шкода хлопця. Якщо люди підуть захищати як одинокого тата, з дівчинкою, яка залишилась в садочку, журналісти роздають, може є якийсь шанс.
Шанс на что? Почему другие должны воевать, а он нет?
Козачка• 1 час назад
Ответ дляКрем для арбуза
Какая у него группа инвалидности?
Козачка• 1 час назад
Ответ дляКрем для арбуза
Есть и хуже, кто воевал, мой муж куда хуже пережил и ничего, не списывают.
У этого не нарушены никакие функции, ну прополз, повезло, и? Это даёт право не воевать? Так наоборот, должна быть мотивация пойти сразу.
ИграйМойГормон• 1 час назад
Ответ дляКозачка
Пр вашей логике должны всех убить , чтоб всем хуже было((
Крайня невістка• 1 час назад
Ответ дляЖирафовое варьенье
Тут часто пишуть ’какая разніца чей флаг’ і запевняють, що для ’звичайних людей окупація нічого не змінює ’.
А виявляється, братів вбили лише за те, що їх брат служив в ЗСУ.
Тому вибір невеликий - або обороняєш Україну і отримаєш шанс на життя, або тебе просто вб´ють орки. На Київщині вони вбивали по-звірячому.
А може з іншої сторони подивитись? Якщо ти будеш в зсу, тоти обрікаєш свою сім´ю на смерть від орків. Може не варто в це влазити взагалі, а краще лишитись осторонь, щоб не хвататись потім за крила штатовських літаків, як в афнаністані?
Козачка• 1 час назад
Ответ дляИграйМойГормон
По моей логике, надо было останавливать в 22, я тогда кричала об этом везде, я собирала группы и т.д., знаете кем меня называли? Но все орали про перемогу, а самое главное, что всем было пофиг, так как их не касалось лично.
А теперь, когда начало касаться лично, то ой, давайте договариваться, давайте то, давайте это, нет уж, звездуйте на фронт, пусть каждый его пройдет, может тогда и правда смогут что то передать детям и научить не совершать подобного в будущем.

Козачка• 1 час назад
Ответ дляКрайня невістка
Да вы что? А раньше чего так не говорили?
Теперь классно устроились, вы все в белом, а нам выгребать? Нет, пусть все идут, включая женщин.
п.с. я уже
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляКозачка
На життя. Він не має воювати з багатьох причин. Йому це дозволяє конституція. Вона є непорушна. Він не власність ні влади, ні держави. Про здоров´я написали вже мільйон раз.
Крайня невістка• 1 час назад
Ответ дляКозачка
п.с. я уже
Коли раніше? Зто ж вам винен, шо ви вірили марафону, а там таке і зараз не говорять.
Ви можете вигрібать, або не вигрібать, це виключно ваші бажання. А в нас інші пріоритети.
Козачка• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
Со здоровьем у него все нормально, так же как и у большинства.
Так никто не должен, но вас же это раньше не волновало? А раз другие воюют, то ему нормально будет.
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляКозачка
п.с. я уже
А схрєналі ви вирішили що маєте право вирішувати за мене? Чого раптом?
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляКозачка
Мене завжди це хвилювало і я 4 роки пишу про контрактну армію, з чіткими термінами служби. Але я не міністр оборони, не голова держави. Ніколи ними не буду. Але це не означає що я бодай чийсь раб. За рабство не воюють, вмикайте мозок.
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляКозачка
Другіє відпочивають в Монако, літають по світу і мають нерухомість в штатах. На державні зарплатні. Чому ми не можемо як другіє?
Козачка• 1 час назад
Ответ дляКрайня невістка
В 22 ещё, какой марафон? Я его первую неделю периодически смотрела и тогда уже говорила, что это....
Это не мои желания, это такая жизнь теперь у моей и миллионов семей.
Плевать на ваши приоритеты, выгребать теперь будут все.
Козачка• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
Того, что не надо было молчать раньше.
Я скоро буду оформлять перевод в ТЦК и сделаю все, что бы максимально всех коснулась мобилизация.
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляКозачка
Так і на ваші пріоритети аналогічно всім плєвать. В кожної людини є права на свої пріоритети і в Миколи також. Держава понад усе знаєте чиє гасло?
Козачка• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
Пишите? Не писать надо, а действовать надо было, а теперь все, велком воевать.