Крем для арбуза• 2 часа назад
Миколу Куліченка з Чернігівщини, який у 2022-му вибрався з могили після розстріл
Миколу Куліченка з Чернігівщини, який у 2022-му вибрався з могили після розстрілу росіян, мобілізували
37-річного Миколу Куліченка з Довжика, що на Чернігівщині, одного з трьох братів, якому вдалося вижити після розстрілу росіянами в березні 2022 року, мобілізували. Про це Суспільному розповіла його сестра Ірина Кулевець. Це сталося 26 червня 2026 року. За словами жінки, після свого поранення Микола лікувався та отримував психологічну допомогу, а ще приймав антидепресанти. Через це мав відстрочку протягом двох років, проте 2024-го змінились правила мобілізації. Згідно з ними, Микола Куліченко вже не мав права на відстрочку. А в оформленні статусу цивільного полоненого йому відмовили. Деталі історії — далі у матеріалі.
«Скрутили і повезли»
Ірина Кулевець наразі живе у Чехії. 26 червня їй подзвонила знайома і повідомила, що її брата, Миколу Куліченка, мобілізували. Після такої звістки вона приїхала додому. Ірина розповідає:
«Він їхав на велосипеді, а вони їхали — наш участковий із села і Ріпкинський ТЦК. Вони їхали в машині і зупинили його. Вона вискочила, почала кричати, що не забирайте хлопця. Він таке пережив, що ви робите, схаменіться. Але її ніхто не став слухати. Сказали тільки, заберіть у двір велосипед, щоб його ніхто не вкрав. І скрутили, каже, його і повезли».
Історія Миколи Куліченки, як йому вдалося вибратись із могили
Історію Миколи Куліченка Суспільне розповідало раніше. 18 березня 2022 року до хати в селі Довжик до Миколи та його двох братів зайшли росіяни з обшуком. Вони знайшли форму ЗСУ молодшого брата Євгена та медалі діда.
Чоловіків вивели на вулицю, зав´язали очі та вивезли з села. Тоді на допити людей звозили до села Вишневе на територію пилорами. В цьому приміщенні братів тримали три дні. Потім повезли на розстріл.
«Я тут, поруч старший брат, а трохи далі, менший. І його першого застрелили. Вкинули в яму, а потім Діму застрелили, але не вкидали в яму. А потім, як в мене вистрелили, мене ще і ногою штовхнули. Я впав, наверх старшого», — розповідав тоді Суспільному Микола Куліченко.
У Миколи були зв´язані руки та ноги. Та йому вдалося вибратися з могили. Росіяни поцілили Миколі в щоку, куля пройшла навиліт і не зачепила життєво важливих органів. Щоб дістатися до свого села пораненому Миколі довелося пройти 40 кілометрів.
«Скрутили і повезли»
Крем для арбуза
• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
Одразу потрібно писати заяви в поліцію на викрадення, потім в суді оскаржувати рішення влк, одразу подавати, не чекаючи. Так радить адвокат. Я розумію що шансів один на мільйон. Але треба хоч намагатись. Шкода хлопця. Якщо люди підуть захищати як одинокого тата, з дівчинкою, яка залишилась в садочку, журналісти роздають, може є якийсь шанс.
Він і так не зміг прийти до тями після трагедії.
Тепер, для нього це вже вирок.
Наше суспільство невиліковно гниле.
Тепер, для нього це вже вирок.
Наше суспільство невиліковно гниле.
Svit_from_It• 1 час назад
Ответ дляМотористка
Не звездите. Выбор есть 90% моих кто воюет живы. С 22. Так что пусть мыкола тренируется, осваивает навыки и защищает стану и мстит за братьев и себя, у него на подготовку было 4 года. Прикиньте, у некоторых военных дети под обстрелами погибли и они вас дальше защищают, почему мыкола, которого уже раз русня чуть не убила не должен себя защищать? Кто должен?
если 90% живы то кто же те кого ежедевно везут на щите? вот те 10%, да?
а у меня многие знакомые погибли и много хороших людей погибло на фронте. детей надо вывозить, то что солдат в окопе это не защищает детей и меня, это манипуляция
Жирафовое варьенье• 1 час назад
Ответ дляКрем для арбуза
Микола не повернеться.
Він інвалід.
І Миколу на смерть зараз відправили вже наші.
Замість себе.
Він інвалід.
Замість себе.
Його відправили ті, що сидять під спідницями своїх дружин. І їх дружини, які виправдовують своїх ухилянтів. Якби здорові лобурі не ухилялися, інвалідів не відправляли б на передову. Купа відкупилися, купа поховалися. І в результаті відправляють служити оцього Миколу. Це вина не лише тцк (вони винні тут без сумніву), але і ухилянти і їх дружини, матері, які живуть своє краще життя за рахунок інваліда Миколи.
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляМотористка
У вашій свідомості є бодай тінь від думки, що війна рано чи пізно припиниться? І припиниться вона підписанням угоди, не перемогою. Ви розумієте чому її не закінчують і для чого держави ведуть війни?
Svit_from_It• 1 час назад
Ответ дляКрем для арбуза
Тепер, для нього це вже вирок.
Наше суспільство невиліковно гниле.
Тепер, для нього це вже вирок.
Наше суспільство невиліковно гниле.
это все одна большая трагедия которую создала вонючая русня
Сусідка зверху• 1 час назад
Ответ дляМотористка
Ніхто. Нафіга потрібна така держава? Мені наприклад вже абсолютно пофіг який Вова буде царьвати, зі старечім маразмом чи пронюханий наскрізь нарік
Крем для арбуза
• 1 час назад
Ответ дляМотористка
По вашому написаному Микола, який і так не в собі повинен покласти рештки здоровья що би Пікалови і Ко могли прожити своє краще життя.
Жирафовое варьенье• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
Серйозно іншого не вийде? Дурні не розуміють що завжди є по іншому, хтось проживає, саме зараз своє найкраще життя. Чиновники всіх мастей, тцкуни мільйонери і паліцаї, величезний список. Ви кому цю дурню намагаєтесь впарити?
Розумні розуміють, що всі перераховані вами винні у тому, що інваліди йдуть на фронт. Не лише тцк, а кожен хто ухиляється і кожен, хто їх у цьому підтримує.
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляSvit_from_It
Бусифікацію це породження місцевої влади. Як і скеля, як і подвали тцк.
Детские_Будут?• 1 час назад
Ответ дляЛаскове телятко
Кормлю хлопцев, которые в окопе.
Присоединяйтесь.
Зачем кормить? Пусть государство кормит, военный сбор для чего? Европу защищают, ценности европейские, Пусть она тоже кормить, а что простому люду, шиши, у олигархов заводы и пароходы пусть тоже кормят
Svit_from_It• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
без нападения русни не было бы бусификации. Не путаем причину и следствие.
Жирафовое варьенье• 1 час назад
Ответ дляСусідка зверху
Так ця історія про те, що якраз немає ніякої різниці під яким прапором тебе як скотину будуть гнати на убой. Примусова мобілізація нівілює для нормальної людини будь яку різницю. Навпаки розуміння того, що як загребуит то ще й родичів твоїх росіяни пристрелять, якщо переможуть - ще один стимул не попадатися лбдоловам і втікати з цієї ’батьківщини’
Для вас нема різниці захищатися і бути агресором, що йде вбивати щоб забрати чуже?
Я знаю лише одну таку націю - узькі. Для нормальних людей різниця колосальна.
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляЖирафовое варьенье
Ніхто не ухиляється. Люди мають право на власне життя. З яких пір ваше життя вам не належить? Чому ви не вважаєте своїм обов´язком зараз воювати? Винні ті хто продовжує війну, а може закінчити.
Не гоню• 1 час назад
Ответ дляЖирафовое варьенье
Маніпуляція - мій хай сидить під спідницею, я вашого не посилала. Буде сидіти під спідницею - будете трупом ви і ваші діти.
Це, якщо грошей зовсім немає . А так, заплатить і виїде
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляSvit_from_It
Ні причина не в нападі русні. В кожного злочину є ім´я. Ви таким чином намагаєтесь зняти відповідальність з тих хто стріляв на полігоні українцям в голову? Бо це ж русня напала. Війна не спише, ні бусифікацію, ні вбивства.
Svit_from_It• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
причем тут уже полигон? без нападения русни ничего бы этого не было. Точка.
Сусідка зверху• 1 час назад
Ответ дляЖирафовое варьенье
Люди захищають своє життя і свободу. Зараз вони змушені захищати їх ще й від української влади. Все одно хто те розлюднює і використовує як ресурс, хто позбавляє тебе свободи, гідності і вибору
Не гоню• 1 час назад
Ответ дляЖирафовое варьенье
Що не так? Братів Миколи вбили лише за те, що їх брат в ЗСУ. Ви ж самі це написали) І Миколу намагалися вбити за те саме. Не дурні розуміють, або ти обороняєшся, або тебе вб´ють. Іншого не вийде.
Хто з дітей можновладців в штурмовиках?
Пишу вірші, дорого• 1 час назад
Ответ дляЖирафовое варьенье
Так росіяни ж за форму ЗСУ розстрілювали.А звідки у того,хто сидить під спідницею,форма ЗСУ?
Жирафовое варьенье• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
Війна не закінчиться ’угодою’. Вона закінчиться знищенням росії. Повним знищенням як країни. Лише у цьому випадку можна буде видихнути. Все інше - це відкладена у часі війна, ще більш кривава,ніж зараз.
Сусідка зверху• 1 час назад
Ответ дляSvit_from_It
Є злочини які вчинили конкретні люди на цій війні. І росіяни і українці. І українців за злочини треба так само карати. Немає значення хто тримає людей у підвалі, хто вбиває і калічить. Це злочини які не виправдовує ні війна ні національність
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляSvit_from_It
Ні не точка. Не русня гвалтує на підвалах, не русня вбиває на полігонах, не русня пакує інвалідів і ламає військовим ребра. Не русня порушує права і свободи українців в тилу, їх тут немає. Ви або ідіотка або сліпа або ідіот.
ИграйМойГормон• 1 час назад
Ответ дляSvit_from_It
90%-это те, которые примазанные в штабах сидят. У меня тоже есть куча знакомых, военных . Не тех кого мобилизовали, а которые были кадровыми - эти все живы потому , что служат в центральной Украине, тцкшники живы. А тех кого мобилизовали-уже нет давно, некоторые в первые недели после учебки безвести пропали. Так что не несите херню
Сусідка зверху• 1 час назад
Ответ дляЖирафовое варьенье
Тоді тим більше нема сенсу вмирати за беззмістовні фантазії
Не гоню• 1 час назад
Ответ дляЛаскове телятко
А что не так?
Защищать свою землю должны все, иначе будет как с братьями.
Русня не люди!
Ваше фото із окопу буде?
Жирафовое варьенье• 1 час назад
Ответ дляСусідка зверху
Розумні люди вчаться на чужих помилках. Перечитайте ще раз історію Миколи. Ви маєте всі шанси повторити історію його братів. Просто тому, що ви ’нєправільная узкая’, саме так називають українців кацапи.
Svit_from_It• 1 час назад
Ответ дляИграйМойГормон
это вы наверное комментом ошиблись
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляСусідка зверху
Сто відсотків але дегенерати і патріоти вважають, що війна все спише.
Жирафовое варьенье• 1 час назад
Ответ дляКрем для арбуза
Микола має боротися за своє життя. Своє власне. Вбили не братів пікалових, а Миколиних братів. І його вб´ють, якщо він ще раз опиниться в окупації. Або він, або його.