Герцогиня• 30 ноября 2012

Подскажите как быть? Учебный отпуск.

Девченки работаю на фирме 3 года ,учусь заочно.Вообщем в чем проблема:раньше  студенческий отпуск оплачивали ,теперь поменялись хозяева и название фирмы вышла на работу после отпуска дело к з/п пришла получать, а там 0.Позвонила в отдел кадров уточнила ,мне объяснили это тем, что мой учебный отпуск закрыли они как за свой счет ,"мы такой отпуск не оплачиваем, и говорят , что это законно мне отказывают, якобы этот отпуск оплачивается на усмотрение работодателя",
Я такого закона не знаю...
Подскажите разве это законно(перелопатила весь нет вычитала что позакону обязаны не зависимо от форм собственности) или каждый сам себе на уме?Можно ли с этим вопросом обратиться в прокуратуру или не стоит оно того?
Аноним• 30 ноября 2012
Вы правы автор,это не законно,в любом случае обязаны оплачивать.Только не подскажу куда Вам обратиться с этим вопросом....
natacomin• 30 ноября 2012
Почитайте кодекс законов о труде и закон про отпуска. Сейчас нет времени их лопатить.
Обратится можете в управление охраны труда, прокуратуру. Но боюсь Вам после этого нужно будет искать другую работу.
Аноним• 30 ноября 2012
Ну это же не больничный, который обязаны оплачивать, а отпуск. Тут уже на усмотрение руководства.
-ЯНА -• 30 ноября 2012
похожая ситуация и у меня была.мне прямо сказали,что оплаичвать не будут.Но мне нужна была работа ,поэтому я согласилась.Пойдите в прокуратуру узнайте.только не выпрут Вас потом с работы по какой-либо придуманной причине.И такие последствия можно ожидать
Muruchka• 30 ноября 2012
Положено обязательно 40 дней в год оплачиваемого отпуска, но если Вы и добьётесь чего-то Вам или укажут на дверь или создадут условия при которых Вы сами уйдете.
natacomin• 30 ноября 2012
Стаття 15. Відпустка у зв´язку з навчанням у вищих навчальних
закладах, навчальних закладах післядипломної
освіти та аспірантурі

Працівникам, які успішно навчаються без відриву від
виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною
формами навчання, надаються додаткові оплачувані відпустки:

1) на період настановних занять, виконання лабораторних
робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навчається на
першому та другому курсах у вищих навчальних закладах:
першого та другого рівнів акредитації з вечірньою формою
навчання - 10 календарних днів,
третього та четвертого рівнів акредитації з вечірньою формою
навчання - 20 календарних днів,
незалежно від рівня акредитації з заочною формою навчання -
30 календарних днів;

2) на період настановних занять, виконання лабораторних
третьому і наступних курсах у вищих навчальних закладах:
навчання - 20 календарних днів,
навчання - 30 календарних днів,
40 календарних днів;

3) на період складання державних іспитів у вищих навчальних
закладах незалежно від рівня акредитації - 30 календарних днів;

4) на період підготовки та захисту дипломного проекту
(роботи) студентам, які навчаються у вищих навчальних закладах з
вечірньою та заочною формами навчання першого та другого рівнів
акредитації, - два місяці, а у вищих навчальних закладах третього
і четвертого рівнів акредитації - чотири місяці.

Тривалість додаткових оплачуваних відпусток працівникам, які
здобувають другу (наступну) вищу освіту за заочною (вечірньою)
формою навчання у навчальних закладах післядипломної освіти та
вищих навчальних закладах, що мають у своєму підпорядкуванні
підрозділи післядипломної освіти, визначається як для осіб, які
навчаються на третьому і наступних курсах вищого навчального
закладу відповідного рівня акредитації. ( Статтю 15 доповнено
частиною згідно із Законом N 2073-III ( 2073-14 ) від 02.11.2000 )

Працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в
аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, для
підготовки та складання іспитів надається один раз на рік
додаткова оплачувана відпустка з розрахунку 10 календарних днів на
кожний іспит.

Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в
аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки,
надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних
днів та за їх бажанням протягом чотирьох років навчання - один
вільний від роботи день на тиждень з оплатою його в розмірі 50
відсотків середньої заробітної плати працівника.

Для працівників, які навчаються у вищих навчальних закладах з
вечірньою та заочною формами навчання, де навчальний процес має
свої особливості, законодавством може встановлюватись інша
тривалість відпусток у зв´язку з навчанням.

Відпустки, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої та
частиною четвертою цієї статті, надаються впродовж навчального
року. ( Статтю 15 доповнено частиною шостою згідно із Законом
N 2073-III ( 2073-14 ) від 02.11.2000 )
( Стаття 15 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2073-III
( 2073-14 ) від 02.11.2000 )