Поросенка• 04 ноября 2014
Моя власна ідея заробітку. Чи варто таким займатись?
Ліричний відступ.
Чим наше суспільство відрізняється від суспільства розвинутих країн? От в нас дитина народилась, і її вчать «баран-баран-буц», а євреї вчать «один, два, три» - а потім дивуємось, чому світом правлять євреї? В нас в школі вчать «в Галі 1 яблуко + у Валі 2 яблуко = разом 3 яблука», а в США вчать «1 долар + 2 долара = 3 долара» - дивуємось, чому ж це США найбагатша країна, вони ж «тупі». ТУПІ? А нічого, що найкращі вузи світу в основному з США (). А ми дуже розумні, бо в нас кожен продавець на базарі з вищою освітою.
Якщо вони тупі, тоді – які ми? Ми – застарілі, і загрузли в СССР, бо наше суспільство запрограмоване розвиватись по «совдеповському» сценарію: дитсадок → школа → вуз → робота → сім’я → кар’єра… Згадайте своїх батьків, які говорили Вам мудрі слова: «… вчіться гарно (в школі, а потім в вузі), для того, щоб отримати високооплачувану роботу!..». І все це вірно і правильно, за винятком одного – батьки виховують, в школі дають загальні знання, в вузі вчать професії, а на будь-якій роботі платять рівно стільки, скільки потрібно для існування. При цьому, на жодному з етапів життя, ні батьки, ні вчителі, ні викладачі, ні роботодавець НЕ ВЧАТЬ заробляти гроші, чи створювати бізнес. Парадоксально, але це факт. В 90% сімей живуть за подібним сценарієм.
Будь-який успішний бізнесмен скаже Вам, що всього досяг сам (за винятком випадків коли бізнес дістався в спадок). Для того, щоб створити бізнес, потрібно мати мізки, зібрати потрібну інформацію, досконало продуманий бізнес-план, власний досвід, здобутий на колишніх невдачах, і стартовий капітал.
Та ЩО потрібно робити, ЯК правильно створити бізнес-план, ЯКУ обрати нішу, ЯК уникнути помилок, і ДЕ взяти стартовий капітал – НІХТО НЕ НАВЧИТЬ, якщо сам не почнеш цим цікавитись, і сам не навчишся…
В чому ж ідея?
Що, якщо почати вчити бізнесу, починаючи зі школи? Маю на увазі - в школі провести курс-факультатив ««Основи бізнесу»» для 10-11-класників. Курс на 2-3 місяці по 6-8 занять в місяць. 2-3 групи по 10-12 чоловік. Вартість 300грн./міс.
Програму курсу розписувати не буду, скажу тільки, що курс написано на власному досвіді, після створення і запуску 4-х проектів бізнесу: бізнес-консалтинг, веб-студія, та 2 інтернет-магазини. Курс буде подаватись звичайною, зрозумілою дітям мовою, і міститиме основні принципи, критерії та підходи як до традиційного, так і інших видів бізнесу. Подаватиметься проста теорія + практика (кожен з групи створить свою модель бізнесу за власними інтересами). Так, почавши ще з 11 класу, можливо хтось з цих дітей, ще будучи студентом почне власну справу, не стикаючись по офісах в пошуках кращої зарплати, працюючи «на дядю».
Плюси очевидні:
1.Легко зацікавити дітей (хто хоче власний бізнес? Всі…)
2.Відверта користь для дитини, бо вона отримає потрібні в житті знання.
3.Можливість використовувати ці знання як в місті, так і в селі ()
4.Поглиблене вивчення деяких програм – для створення фін-моделі бізнесу.
5.Практичні навики користування інтернетом та різними інтернет-сервісами.
6.Системний підхід дозволить використовувати знання не тільки в бізнесі, а і у інших сферах.
7.Цими плюсами легко зацікавити батьків (вони ж платять), бо ціна – реальна (1 заняття = 40-50 грн.)
8.Та ін…
ПИТАННЯ ДО ВАС ЛИШЕ ОДНЕ:
Якби Ваша дитина була б в 11-му класі, то, відчуваючи відповідальність за її майбутнє, Ви витратили б 300 грн. в місяць на те, що описано вище???
В чому ж ідея?
Плюси очевидні:
8.Та ін…
ПИТАННЯ ДО ВАС ЛИШЕ ОДНЕ:
Результат:
вже голосів:
43 (44.79%)
Так, без вагань, бо я адекватна(ний), і розумію, що це потрібні знання.
26 (27.08%)
Навчіть краще мене, а не дітей))...
19 (19.79%)
Ні, це не потрібно моїй дитині.
8 (8.33%)
Ні, бізнес - це дуже важко, а тому зарано для дітей.
Автор, идея хороша, (только цитируя идеи Р. Кийосаки все-таки следовало бы об этом сказать). Кстати, детский клуб на основе денежного потока 202 это уже обучающий бизнес.
А по делу - учить таким вещам надо значительно раньше чем в 11 классе, а вот тренера и учителя я бы выбирала более чем тщательно, кроме практических навыков смотрела бы и на многие другие аспекты.
Престидижитатор• 04 ноября 2014
Ответ дляПоросенка
По суті що не візьміть: економіку/менеджмент/організацію/рекламу... - все це теорія. Питання тільки в застосуванні знань. Якщо я скажу, що на рекламу в Гуглі йде в середньому 1 грн. за клік, і покажу це на прикладі своеї реклами - такій теорії можна довіряти? Якщо я скажу, що потрібно найняти 2 людини, бо 1 для цього, 2-га для цього, і дати їм таку-то зп, то книжок з організації вивчати вже не потрібно.
то книжок з організації вивчати вже не потрібно.
а сами Вы не из книжек об этом узнали?
Стильная штучка• 04 ноября 2014
и автор, нифигане понятна ваша математика - ’одне заняття 40-50 грн’
’чи Ви витратили б 300 грн. в місяць на те, що описано вище???’
Вы предлагаете по 4 занятия в день, 30 дней в месяц?
Поросенка
• 04 ноября 2014
Ответ дляСтильная штучка
Курс на 2-3 місяці по 6-8 занять в місяць. 2-3 групи по 10-12 чоловік. Вартість 300грн./міс. на людину. Тобто кожне заняття виходить 40-50 грн
Поросенка
• 04 ноября 2014
Ответ дляПрестидижитатор
а сами Вы не из книжек об этом узнали?
Ніхто не забороняє займатись самоосвітою. Той, хто захоче перечитати всі книги з маркетингу - перечитає їх. Так - я з книг про це знаю, але ще я знаяю власників бізнесу, які ніяких книг не читали, просто брали план і діяли. Питання ж не в тому як навчити і за допомогою яких книжок, чи сайтів, а в тому - чи варто вчити взагалі...
Поросенка
• 04 ноября 2014
Ответ длясама себе прекрасная
Это вы Кийосаки перечитали))
Ви про Багатого і бідного папу? Типу: потрібен наставник який підкаже що і як? Та ні, питання лише в одному - чи варто вчити дітей того, чого їх не вчать... А в сама ідея - з Кіосакі в тому числі...
Поросенка
• 04 ноября 2014
Ответ длякошка-мышка
У нас в школе был подобный проект.Я посещала.очень интересно.
Престидижитатор• 04 ноября 2014
Ответ дляПоросенка
Тот кто захочет перечитать все книги по маркетингу, не будет нуждаться в Ваших курсах (поймет что это выкачка денег). Тем кому это не интересно, то и курсы не помогут. Тем более, если Вы знаете владельцев бизнеса, которые даже не читали книг и добились хороших результатов (без курсов). Вы сами себе противоречите.
Поросенка
• 04 ноября 2014
Ответ дляУходя дверю не хлопать
если не теория, а практика, то да, курсы полезные, но больше для взрослых....
Дайте відповідь на питання: В ядерному поділі клітин, після телофази 2-го мейотичного поділу, який набір хромосом залишається: диплоїдний чи гаплоїдний? Це ж програма 9 класу, тема ««Розмноження клітин»». Біологія – це не складно для дітей? Моя відповідь – ні, бо діти ж її вчать. Дорослі вчать бізнес, і чомусь вважають що це для дітей складно, хоча ніхто не спробував їх вчити... Я ж хочу спробувати.
Про теорію і практику: ’’Теория – это когда вы знаете все, но ничего не работает. Практика – это когда все работает, но никто не знает почему. Чаще всего, люди в своей жизни совмещают теорию и практику – ничего не работает и никто не знает почему!’’
Поросенка
• 04 ноября 2014
Ответ дляSwedka
все, пардоньте, 300 грн адекватная цена
так же, можно и нужно параллельно читать такие курсы студентам, а не только школьникам
Поросенка
• 04 ноября 2014
Ответ дляПрестидижитатор
Зрозумійте, я перечитав массу книг з філософії. політології, їсторії - але філософом не є (хіба що за освітою). Поставте мене перед викладачем вузу який 20 років читає курс з економіки, і знає всі книги, тай сам написав їх з десяток: в мене до нього буде тільки одне запитання - якщо Ви мегаекономіст, чому ви не керуете економікою держави, а лише суперпрофесордокторнауквикладач? або чому зі своїми знаннями Ви не працюєте економістом якоїсь корпорації, де Ваша ЗП могла б бути 10тис.$?
Поросенка
• 04 ноября 2014
Ответ дляПрестидижитатор
Закінчивши філософський ф-т, КНУ ім.ТШевченка з напрямку ««політологія»» (ніякого відношення до бізнесу), я 5 років працював, набирався досвіду, будував кар’єру в сфері продаж (ніякого відношення до отриманої професії). І от коли в 27 років мені запропонували стати керівником підрозділу – я не відмовився, та розумів, що керівного досвіду не вистачає. Тоді комерційний директор погодився мене ««прокачати»». В результаті, за 1 місяць він навчив мене того, чого мене не навчили за 27 років. Я зрозумів, просту річ: якби я володів цією інформацією ще в вузі, то після 5 курсу вже мав би свою компанію. Я пішов з посади, і створив власний бізнес (хоча ні, спочатку бізнес, потім з посади). 1 місяць практики і жодних книг...
Поросенка
• 05 ноября 2014
Ответ дляПрестидижитатор
Идея хорошая, но преподнесли Вы ее как свою собственную
Цікаво, а чия була ідея створити автомобіль: того хто створив двигун, чи того, хто перший застосував двигун для автомобіля? Може той хто створив двигун, мав ідею створити авто, і почав з двигуна??? Але ж не він придумав автомобіль?...
Я навіть не задумувався над питанням моралі: моя, чи не моя ідея.
В розвинутих країнах це практикується давно. В США, наприклад, існують цілі інститути для навчання бізнес-процесів в різних сферах, тай в Україні такі вже зявляються. В них бізнес - це наука. В нас бізнес - самоосвіта. Та ніхто не вчить цього в наших школах. Тай взагалі, поняття ’вчити’ - трохи не доречне в даному випадку. Моя їдея в тому, щоб показати на практиці, що потрібно робити, щоб створити бізнес.
Престидижитатор• 05 ноября 2014
Ответ дляПоросенка
Поросенка
• 05 ноября 2014
Ответ дляПрестидижитатор
Где связь?
Ааааа. От як. Ну тоді вважайте що мені пощастило.
Згадайте свій клас. Скажіть, що всі вступили в вуз і отримали вищу освіту? Всі доросли до дректора відділу? У всіх директорів був більш розумніший наставник, який зміг навчити?
Та зрозумійте Ви, що в більшості випадків з 30 дітей в класі 5-забеспечать батьки, ще 5-самі добються успіху, 3 з яких - мегарозумні, а 2-м з яких пощастить як мені. Мій курс - це не панацея, і не програма для 100% заробітку, після якого всі стануть бізнесменами. Але якщо він допоможе хоча б комусь з тих 20 дітей, що залишились - то для мене це вже результат.
Уходя дверю не хлопать• 05 ноября 2014
Ответ дляПоросенка
про размножение клеток скажу из своего опыта, сначала ничего не понимала, а когда стал вопрос поступления в ВУЗ и нужна была биология - села и разобралась, потому что НАДО....про детей пишу из своего опыта, я преподавала основы экономики и бухучета в 9-11х классах...так вот дети ничего не понимают, пока все не покажешь им ’на пальцах’, например, по документообороту я им устраивала целые спектакли с накладными, кладовщиками, бухгалтерами и т.д., тогда они понимали в чем суть...им надо видеть,как это работает, чтобы понять теорию....