Настенные трусы.• 17 ноября 2014

Наказова форма дієслова "їсти"

Їж
Їжте

Чи є таке слово "Їжмо, чи Їмо"

Як приклад "кохаймося, сподіваймося"

як правильно?
Кудряшка Сью• 17 ноября 2014
Їжмо

Уходя дверю не хлопать• 17 ноября 2014
Від дієслова їсти наказовий спосіб: їж, їжмо, їжте
Малявка-козявка• 17 ноября 2014
Первые два варианта звучат лучше.
їжмо - не нравится
їмо - может быть ’Ну ж бо, діти, їмо!’ Но это звучит как призыв, а не как приказная форма. Могу ошибаться.
автор Настенные трусы. • 17 ноября 2014
Ответ дляМалявка-козявка
Первые два варианта звучат лучше.
їжмо - не нравится
Тут більш цікавить чи граматично правильні слова?
Бо доньці треба знайти три чотири наказових форми данного дієслова.А Вона мені каже що нема такого слова ’їжмо’
неДодекаэдр• 17 ноября 2014
жуй)))
автор Настенные трусы. • 17 ноября 2014
Ответ длянеДодекаэдр
жуй)))
В нас вказано дієслово ’їсти’ а не жувати
NyushaPchela• 17 ноября 2014
iж-над ’и’ две точки,у меня нет укр. раскладки
Masha Marmeladova• 17 ноября 2014
Вы знаете, в украинском языке как-то все больше на милозвучность в словообразовании следует ориентироваться и на интуитивную употребимость слов, вот я вполне себе могу представить на слух фразу ’Діти, їжмо скоріше, тато вже чекає надворі’ - по-моему, это допустимая форма.
автор Настенные трусы. • 17 ноября 2014
Ответ дляMasha Marmeladova
Вже записали в домашнє завдання слово ЇЖМО.

Дякую всім, за пораду

Masha Marmeladova• 17 ноября 2014
Їмо - другая форма глагола, я ее вижу только в контексте ’Ми зазвичай їмо всією родиною’.
Masha Marmeladova• 17 ноября 2014
Ой, автор, нашла пример употребления формы ’їжмо’ в литературе - Руданский ’То нам варто б попоїсти!..» «То що ж? Їжмо, пане!..» «Але знаєш що, Іване? Починаймо з твої!’ (Пан і Іван в дорозі, 1885) - значит, точно правильно :)
автор Настенные трусы. • 17 ноября 2014
Ответ дляMasha Marmeladova
Дякую, дякую, дякую
Masha Marmeladova• 17 ноября 2014
Ответ дляНастенные трусы.
Дякую, дякую, дякую
Нема за що, рада бути корисною