Кучерявочка• 18 января 2015

Девочки-украиночки-хозяички помогие поразить гостей чисто украинскими блюдами.

Приходят ко мне гости в след. субботу, люди, так скажем, с прорусскими настроениями и реально не понимающими меня, ну совершенно, считающие, что укр. кухня - это борщ на сале - помои для свиней, как сказала знакомая. Хочу фору ей дать, хочу сделать так, чтобы запомнилось им. Погуглила, но не могу решиться ни на что. Еще дайте, пожалуйста, рецепт поляницы, для себя очень хочу. Всем кто откликнеться спасибо.
Сегодня на диете• 18 января 2015
вареники с потрошками и с катрошкой, и с капустой, домашняя колбаска, ковбык, кровяночка, блинчики с мясом или с творогом. холодец. сальтисон. бутерброды с салом, чесноком и укропом (намазывать).картопляні зрази з мясом, грибами, яйцями. м-м-м...

Сегодня на диете• 18 января 2015
ох и ник у меня))) а я вот второй день ела вареники с капустой и с картошкой. вкуснятина!!!!!! мезимчик, правда, не помешал бы... К стати, квашеная капуста и помидоры и огурцы - это все тоже наше, родное!!!
Natkash• 18 января 2015
А ’бандерівські’ рецепти ще від моєї бабці згодяться? ;)
Чисто наші львівсько-тернопільські канапки (бутерброди): пачка домашнього сиру (той, що творог, 200 г) + сіль + паприка + масло (приблизно 100 г) + 1-2 ст. л. майонезу + часник, все збити блендером (бабця взагалі терла в макітрі). Якщо є натхнення і час, маленьку частину відкласти і зафарбувати буряковим соком. Намастити скибку батона, а ще краще половинку булочки ’за 3 копійки’ (розрізати по горизонталі на 2 частини, можна навіть на 3) сирною масою, зверху - ковбаса, огірок, яйце. На кружальце яйця бабця клала чайну ложечку бурячків з хроном (тертий варений буряк + тертий хрін + сіль + цукор + оцет, до речі, до холодцю і м’яса смакує суперово), потім набираємо на кінчик вилки підкрашеної маси і якби витираємо вилку об край канапки, вийде такий симпатичний бортик, приблизно як на торті. Зверху прикрасити зеленню - зелена цибуля, петрушка - і потерти вареним яйцем. Наші тернопільські родичі взагалі спеціально для тих канапок смажать несолодкі пампушки з дріжджового тіста, смерть талії, звичайно, але язика можна проковтнути.
На гаряче можна придумати які-небудь завиванці: у відбивні з полядвиці (корейки) або вирізки загортається начинка, наприклад, гриби, підтушені з жареною цибулею, згортається рулетиками, перев’язується нитками, трошки обжарюється і тушкується в сметані (а можна відразу запекти в духовці).
Ще у нас запікають шпондер - сало з прожилками м’яса, у мене також є рецепт від якоїсь господині: закип’ятити маринад з 2 л води, 1 скл оцту, цибулі, лаврового листа і різних перців, покласти в нього шпондер і відразу виключити газ. Коли вистигне, натерти сумішшю солі-перцю-часнику, і запікати в духовці 1 год.20 хв., поливаючи час від часу водою (я просто запікаю годинку у фользі або рукаві при температурі 180-200 градусів, потім даю хоча б ніч настоятися в холодильнику).
Ще є рецепти сирника і різних пляцків. Давати?
Булькаю• 18 января 2015
автор, специально нашла свой любимый ресторанчик, хоть на Буковине, но с чисто украинской кухней(мелочевку не беру банош,салаты) https://vk.com/club47063780
Булькаю• 18 января 2015
Ответ дляNatkash
Ви ще згадайте про НАЧИНКУ, не начинку до пиріжків, налисників(страва налисники з сиром або з маком - це чисто укр. страва з центральної України), а таку собі хлібно-мясну запіканку, що готується виключно на кінець свят.
Касюня1• 18 января 2015
Львівський сирник,дати рецепт?
Natkash• 18 января 2015
Ответ дляok1904
Моя бабця пекла щось подібне, але у нас то називалося ’заєць’, а так ще пригадую, колись на селах подавали на гаряче тушковану квашену капусту з фаршированою качкою. Начинку робили з качиного ліверу, додавали яйця і чи то булочку, чи манку, може і ще якогось фаршу додавали, бо було тої начинки багато і з неї ще випікали декілька таких ’колобків’. Тільки, на жаль, бабця робила все на око, а я вже не пам’ятаю точно чого там скільки було, хіба треба старших родичів якось запитати. О, ще завжди готують кишку, але я якось не дуже великий її любитель.