Блондинка в Шоколаде• 14 апреля 2015
С 14.04 Нацбанк Украины ужесточает контроль за движением средств по картам.
Національний банк України посилив контроль за обігом грошових коштів
фізичних осіб:
Перш за все під фінансовий моніторинг будуть попадати операції з
готівкою фізичних
осіб, які надходять на рахунок більше 3х разів на місяць від/як:
- юридичної особи та/або фізичних особи (у тому числі нерезидента) на
користь фізичної особи;
- фінансова допомога, плата за цінні папери, позики, перекази (у тому числі
із-за кордону), кредиту від нерезидентів, як поповнення рахунку тощо
Дані операції підпадають під ознаки ризикових операцій та додатковому
аналізу банківської установою за такими ознаками
Ризиковими операціями з готівкою є:
1) регулярне (більше 3 разів на місяць) отримання коштів у готівковій формі
з рахунку(ів) клієнта (групи клієнтів, зокрема, пов´язаних між собою,
наприклад, однією довіреною особою, через структуру власності тощо), якщо
вказаним операціям передує надходження коштів в безготівковій формі у
вигляді, зокрема, фінансової допомоги, плати за цінні папери (включаючи
випадки, коли кошти на рахунок зараховуються через транзитні рахунки банку
за результатами виконання укладених угод щодо купівлі-продажу цінних
паперів), позики, переказу (у тому числі із-за кордону), кредиту від
нерезидентів, як поповнення рахунку тощо (включаючи випадки, коли клієнтом
у межах періоду між зарахуванням безготівкових коштів на рахунок та зняттям
готівки використовуються інші власні поточні та/або депозитні рахунки), за
умови, що кошти отримуються готівкою в розмірі, більшому від 50 відсотків
від суми, що надійшла в безготівковій формі, та/або в розмірі, що протягом
трьох місяців поспіль перевищує 300 млн. грн. (у тому числі еквівалент
вказаної суми в іноземній валюті). При цьому регулярне отримання коштів має
бути хоча б протягом одного місяця в межах періоду, впродовж якого
здійснювалось зняття готівки. Водночас можуть бути наявними такі умови:
а) фізичні особи, які отримують кошти готівкою в касі банку (через
банкомати) з власних поточних рахунків (є отримувачами готівки) та/або від
яких надходять кошти:
працюють на посаді, яка не передбачає отримання заробітної плати, вищої від
рівня середньої заробітної плати у відповідному регіоні України;
належать до соціально вразливих верств населення (пенсіонери, безробітні,
студенти тощо) та/або є нерезидентами;
за наявною в банку інформацією щодо сфери їх діяльності (займаною посадою)
не можуть здійснювати фінансові операції на такі суми;
делегували свої права щодо відкриття та/або розпорядження рахунком(ами) (за
винятком строкових депозитних) третій особі;
відкрили рахунок, провели (здійснили спробу провести) фінансову операцію за
втраченим паспортом (або іншим документом, що посвідчує особу);
здійснюють фінансові операції з готівковими коштами в обсягах, що:
- не відповідають наявній інформації про фінансовий стан клієнта;
- відповідають наявній інформації про фінансовий стан клієнта, однак
періодичність проведення (щоденно, чи кілька разів протягом тижня) та
значні суми таких операцій можуть свідчити про використання рахунків
фізичної особи не за призначенням (зокрема, з метою ведення підприємницької
діяльності, уникнення оподаткування та/або приховування реальних
вигодоодержувачів);
б) юридичні особи та фізичні особи - підприємці отримують кошти готівкою на
закупівлю сільськогосподарської продукції, на закупівлю товарів, робіт та
послуг, на інші цілі.
При цьому щодо юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, які отримують
кошти готівкою, або від яких надходять кошти фізичним особам, зазначеним у
підпункті "а" (у тому числі через транзитні рахунки банку за результатами
виконання укладених з цими юридичними особами, фізичними особами -
підприємцями угод щодо купівлі-продажу цінних паперів), можуть бути
наявними такі умови:
господарська діяльність суб´єктів господарювання є збитковою;
незначний в порівнянні з обсягами коштів, що отримуються готівкою,
статутний капітал суб´єктів господарювання (у тому числі внесений майном
незначної вартості);
одна особа є засновником та одночасно керівником та/або бухгалтером
підприємства;
інші співробітники суб´єкта господарювання, крім керівника, відсутні;
період діяльності суб´єкта господарювання не перевищує одного року з дня
його державної реєстрації;
перед відкриттям рахунку в банку у суб´єкта господарювання відбулась зміна
власників;
кошти, які отримуються в подальшому готівкою, надходять на рахунок
(рахунки) суб´єкта господарювання від значної кількості контрагентів з
різними призначеннями платежів;
в) характер проведення фінансових операцій дає підстави вважати, що вони
здійснюються з метою уникнення виконання встановлених законодавством з
питань фінансового моніторингу, а також нормативно-правовими актами
Національного банку України вимог та обмежень;
2) регулярне (більше 3 разів на місяць) надходження коштів (у тому числі
із-за кордону) від юридичної(их) особи(іб) та/або фізичної(их) особи(іб) [у
тому числі нерезидента(ів)] на користь фізичної(их) особи(іб), що в
подальшому видаються готівкою. При цьому можуть бути наявними такі умови:
- фізичні особи, які отримують кошти готівкою в касі банку (на користь яких
отримується готівка з рахунків юридичних осіб):
студенти тощо) та/або є нерезидентами;
а) не відповідають наявній інформації про фінансовий стан клієнта;
б) дають підстави вважати, що фінансові операції проводяться за дорученням
чи в інтересах іншої(их) особи(іб), або інша(і) особа(и) є
вигодоодержувачем(ами);
- щодо юридичних осіб, від яких надходять кошти на користь фізичних осіб,
можуть бути наявними такі умови:
незначної вартості);
підприємства;
його державної реєстрації;
власників;
кошти, які в подальшому перераховуються на користь фізичних осіб, надходять
на рахунок (рахунки) суб´єкта господарювання від значної кількості
контрагентів з різними призначеннями платежів;
юрисдикція юридичної особи - нерезидента не співпадає з юрисдикцією
банка-нерезидента, в якому відкритий рахунок цієї юридичної особи -
нерезидента;
кошти на користь групи фізичних осіб надходять від однієї(их) і тієї(тих)
же юридичної(их) особи(іб) та/або фізичної(их) особи(іб);
- характер проведення фінансових операцій дає підстави вважати, що вони
3) регулярне (більше 3 разів на місяць) отримання фізичною(ими) особою(ами)
коштів у готівковій формі як кредит(и) від банку, який(і)
погашається(ються) в той же день або протягом найближчих днів, зокрема за
рахунок коштів, що надходять на рахунок(ки) клієнта(ів) в безготівковій
формі [наприклад, як фінансова допомога, за цінні папери, позика, перекази
(в тому числі із-за кордону), кредити від нерезидентів тощо], та/або
іншою(ими) особою(ами), яка(і) є поручителем(ями). При цьому можуть бути
наявними такі умови:
- фізичні особи, які отримують кошти готівкою в касі банку:
студенти тощо);
б) відповідають наявній інформації про фінансовий стан клієнта, однак
вигодоодержувачів);
- у юридичної(их) особи (осіб), яка(і) є поручителем(ями) за кредитним(и)
договором(ами), або від якої(их) на рахунок(ки) клієнта(ів) надходять
кошти, що використовуються для погашення кредит(у)ів:
незначний в порівнянні з обсягами коштів, за рахунок яких погашається
кредит або які переказуються на рахунок(ки) фізичної(их) особи(іб),
статутний капітал (у тому числі внесений майном незначної вартості);
підприємства;
його державної реєстрації;
власників;
кошти, які в подальшому використовуються для погашення кредиту або які
переказуються на рахунок(ки) фізичної(их) особи(іб), надходять на рахунок
(рахунки) суб´єкта господарювання від широкого кола контрагентів з різними
призначеннями платежів;
Національного банку України вимог та обмежень.
Лист Національного банку України від 06.04.2015 р. N 25-04001/22852
фізичних осіб:
готівкою фізичних
користь фізичної особи;
Ризиковими операціями з готівкою є:
яких надходять кошти:
студенти тощо) та/або є нерезидентами;
вигодоодержувачів);
послуг, на інші цілі.
наявними такі умови:
незначної вартості);
підприємства;
його державної реєстрації;
власників;
різними призначеннями платежів;
студенти тощо) та/або є нерезидентами;
вигодоодержувачем(ами);
можуть бути наявними такі умови:
незначної вартості);
підприємства;
його державної реєстрації;
власників;
нерезидента;
наявними такі умови:
студенти тощо);
вигодоодержувачів);
підприємства;
його державної реєстрації;
власників;
призначеннями платежів;
Сижу на стуле• 14 апреля 2015
Ответ дляФенте Фря
Вот сегодня хорошая новость!) ’Депутатам увеличили ЗП в 3,5 раза- с 6,5 тыс. до 17,5.’ Можно порадоваться, девочки!)
шоб они их на лекарства до седьмого колена тратили...
Мозговая пилочка• 14 апреля 2015
Ответ дляНежная Лапка
офигеть, я пересылаю маме на карточку и пять раз в месяц из Крыма и что теперь ей налоги платить, за то что я помогаю ей выжить при тупорылых правителях?
Согласна- я дочери студентке каждую неделю деньги на карту кидаю,реже и побольше нет возможности, это что я тоже должна им налоги заплатить, если уже до этого из зарплаты их высчитали?Ну что за дебелизм?
Блондинка в Шоколаде
• 14 апреля 2015
Ответ дляИдеальная оптимистка
Есть ссылка на оф. источник? Я погуглила, кроме советчицы нигде не нашла подобную информацию.
Лист НБУ, в Ліга Закон він вже є:
повний текст тут можна:
Думки експерта з цього приводу:
повний текст тут можна:
Думки експерта з цього приводу:
Прилипало• 14 апреля 2015
Ответ дляНеугомонная
Вы о чем? Вы не законый спекулянт...нарушающий закон
Йдіть до біса з такими законами. Якщо по закону мені треба буде на центральній площі міста повіситися, мені теж треба буде бігти наввипередки його виконувати?
Из Хацапетовки• 14 апреля 2015
Ответ дляПрилипало
Взагалі-то в розвинених країнах дрібний та малий бізнес підтримують, допомагають, бо вони, по-перше, в загальній сумі дають нехилий процент ВВП, а по-друге, саме з дрібного бізнесу все починається, і потім зростає до середнього та великого.
А Ви радієте, що їх задавлять.
Правильно, хай великі монополісти собі рабсилу на свої заводи женуть, бо альтернативи не буде. Не у всіх є тумбочка з грошима на старт свого бізнесу зразу з усіма нашими податками прямими та прихованими. В тому числі ще й тому у нас економіка в ... ну всі це й так знають, де саме.
Та люди хоча б не вішаються на державу як безробітні, вже добре! Якийсь оборот йде, щось крутиться, за зароблені гроші щось купили і заплатили ПДВ, ну хоч так! Ні, треба все ’к ногтю’ задавити, щоб не пікнули.
Ну що за люди!
А Ви радієте, що їх задавлять.
Ну що за люди!
МЛииин, ну вы правда не понимаете или прикидываетесь? Вы сами говорите, что малый бизнес вносит деньги в бюджет, НО у нас полкидстаффа ’малый бизнес’ и сколько они вносят в бюджет?НИЧЕГО!! это нормально?
Мама Чели• 14 апреля 2015
Ответ для75В
Большая часть граждан будет платить налоги если:
1. Они будут понимать куда эти деньги идут
2. Будут знать что платят ВСЕ. А не только лошарики, из которых можно вытрясти последнее. А миллиарды в офшоры выводят.
Вот и весь прикол.
А у нас государство-призрак. Его как бы и нет. Феодализм чистой воды.
Вот и весь прикол.
на что платить???
на повышенную зп депутатам???
место 6000 сделали 20000
а у меня 1600грн
нормально???
на повышенную зп депутатам???
место 6000 сделали 20000
а у меня 1600грн
нормально???
Бабка в тапках• 14 апреля 2015
Ответ дляСметчица
Я надеюсь--вы это не серьёзно?
Это я читаю мыли наших политиков
Сижу на стуле• 14 апреля 2015
Ответ дляZaRaZa
Это с одной стороны.
А с другой - сейчас все поголовно пойдут получать субсидию. А доход, покажут только з/п.
Так они субсидирование и затеяли, чтобы вычислить где шо у кого, где какой мужик не убит на востоке, чтобы загрести... Неужели кто-то доселе думает, что такое доброе государство вот прям готово помогать нам? Если мне, допустим, 10 раз в месяц приходит по 50-150 грн за мелкие работы и это мой единственный доход, я должна еще и налог с этого заплатить, чтобы у порошенка репа треснула? Или он мне по 600 грн за баночку лекарство хоть раз купит в качестве ’великодушной президентской помощи’?
Замыленная• 14 апреля 2015
Ответ дляПрилипало
А Ви радієте, що їх задавлять.
Ну що за люди!
А Ви радієте, що їх задавлять.
Ну що за люди!
В не кажіть!! Мало того що з податками не награють, ну що за бред ввозиш товар латиш налог. потім ти його продаєш ще плтиш налог!!
А реально дайте людям працювати, зробіть норм податки, що б вигідно було показувати прибуток!! Ну от я маленький підтриємець в мене працює менеджер, водій, кладовщик. Я маю змогу мати домогосподарку і так далі. І так мінімум 4-ри людини при роботі ще. Але ж зараз заплати всі податки, все заплати чесно то потрібно закриватись!!
Мамаша в бигудях• 14 апреля 2015
Ответ дляБлондинка в Шоколаде
Я думаю, что государству остро не хватает средств и оно будет пытаться изыскать их где только можно ( в виде налогов).
И, конечно, объём переводов по картам физлиц огромный, вы все это знаете.
А кто мешает просто обложить оборот по картам например 1%, или 2% если пополнение осуществлено не лично с помощью пластиковой карты. Зачем так сложно все?
И бюджет бы наполнили, и лишнюю работу ни на кого бы не навешали.
Ничему не учатся у папередников, одно усложнение сменяет другое.
А я бы даже за продажу б/у шкафа заплатила 2% и спала бы спокойно... не, надо всех замучить и самим запутаться
Курочка-чубаточка• 14 апреля 2015
Ответ дляНеугомонная
Наивные..
это только письмо! которое не имеет никакой юридической силы .
Замыленная• 14 апреля 2015
Ответ дляИз Хацапетовки
Ви ж не путайте малий і дуже малий як продажі речей б/у) людина її купила і перепродає і має ще щось заплатити?
А більшість фоп.
Утка_в_тапках• 14 апреля 2015
Ответ дляНежная Лапка
что не день то покращення!!! Витя вернись, умоляем, мы се простим!!!!!
+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
Замыленная• 14 апреля 2015
Ответ дляМама Чели
на что платить???
на повышенную зп депутатам???
место 6000 сделали 20000
а у меня 1600грн
нормально???
на повышенную зп депутатам???
место 6000 сделали 20000
а у меня 1600грн
нормально???
Їм же потрібно за щось бідним жити)) придумувати нові закони!!!
Борец за справедливость• 14 апреля 2015
Ответ дляКурочка-чубаточка
точно?
я уже весь нет перерыла, всех на уши поставила
я понимаю мониторить тех, кто, например, на субсидию или помощь какую-то претендует, если суммы большие проходят...
а, если я продаю б/у после ребенка, что мне теперь 3 носка продать только можно
Сижу на стуле• 14 апреля 2015
Ответ дляМама Чели
на что платить???
на повышенную зп депутатам???
место 6000 сделали 20000
а у меня 1600грн
нормально???
на повышенную зп депутатам???
место 6000 сделали 20000
а у меня 1600грн
нормально???
Перефразируя героя Папанова в ’Бриллиантовой руке’, который говорил во сне герою Миронова ’шоб ты жил на одну зарплату! Шоб я видел тибя у гробу у белых тапках!’, ’шоб они жили на наши 1600 грн. в год и лечились на свои 20000 в месяц’...
Где ж тот Бог и не запотели ли его очки?..
Кривая спроса• 14 апреля 2015
мда, сейчас подумала о людях, которые собирают денежки на лечение или операцию своему ребенку со всего мира
волонтерство тоже накрылось медным тазом по ходу
Прилипало• 14 апреля 2015
Ответ дляИз Хацапетовки
Вносить в бюджет в розвинених країнах, а не за наших умов!
Як це в принципі можливо, заробляти 300-500 грн та віддавати податків 650 грн??? Чому всі вважають, що тут десятками тисяч крутять половина кідстафу? Щоб заплатити податки і хоча б не вийти в мінус, допустімо націнку 20% (в мене така), отже, треба в місяць товару продати на 3500-4000 грн. Візьмемо ну дуже приємний варіант, коли з закупленого товару в місяць купили четверту частину. Отже, для старту бізнесу треба мати в кишені 14000-16000 грн, і все це лише з єдиною метою - заплатити податки. Щоб отримати собі власний дохід, стартувати треба десь тисяч з двадцяти.
У нас що, у кожної мамочки в тумбочці валяється два десятки тисяч гривень, які вона не знає, куди діти?
Елементарна математика!
Податки платити треба з доходу, а не просто так за радість поназиватися підприємцем!
Буде адекватна, чесна, доступна система сплати податків дрібними підприємцями - будуть платити і вони. А поки що - вибачте, але це не податки, а тупе задавлювання дрібного бізнесу.
Елементарна математика!
Люда Людоедова• 14 апреля 2015
Нацбанк зажадав від фінансистів ретельніше перевіряти готівкові операції і повідомляти про ризикових
Готівкові операції пересічних українців і вітчизняних компаній ретельніше перевіряти і блокувати при виникненні найменших підозр у їх законності. Відповідні рекомендації по банківській системі в листі №25-04001/22856 сьогодні Нацбанк розіслав: «Рекомендації щодо ознак ризикових операцій». У ньому регулятор також описав три групи ознак для готівкових операцій - за ним фінансисти будуть перевіряти клієнтські проводки.
У першу групу ризикових операцій будуть відносити регулярні зняття (більше 3-х разів на місяць) з рахунків безготівкових перерахувань фінансової допомоги, плата за цінні папери, кредитів і перекладів (з-за кордону в тому числі). Але тільки за умови, якщо після отримання грошей на рахунок людина або організація отримали 50% і більше суми. Або, якщо обсяг зняття готівки за місяць перевищив 300 млн. грн. Тут же уточнюється, що особливо активно фінансистам варто перевіряти операції громадян, якщо вони знімають з рахунків безготівкові надходження більше свого приблизного середнього заробітку. Або якщо одержувачі великих сум відносяться до незахищених верств населення: це пенсіонери, безробітні та студенти, знімають мільйони з рахунків. Ще один приклад - величезні суми знімаються з рахунку не його власником, а третьою особою - тим, хто ним користується за дорученням.
У другу групу ризикових Нацбанк відніс переведення в готівку грошей, які надійшли на рахунок людини від такого ж фізособи або організації (і іноземної також). «Примітно, що жодних обмежень сум даний пункт не містить. З чого можна зробити висновок, що будь-яке регулярне (більше трьох разів на місяць) поповнення рахунку фізичної особи слід трактувати, як ризикову операцію. При цьому джерелом зарахування коштів може бути як одне, так і кілька осіб», - сказав «Вістям» радник голови правління Євробанку Василь Невмержицький.
Наведені в цьому розділі приклади дійсно нагадують нелегальний обнал: відкриття людиною рахунки по втраченому паспорту для проведення однієї операції, наприклад, або отримання великих сум готівки збитковою компанією. «Однак відсутність будь-яких обмежень за сумами проведених операцій де-юре означає, що він може бути застосований і до звичайних операцій по зарахуванню коштів, що не мають жодного злочинного наміру. Наприклад, я не бачу причин, чому дані правила не можна застосувати до фізичній особі, який продав за допомогою дошки оголошень протягом місяця свої старі черевики, годинник, праска і парасольку. Адже фактично, отримання ним на карту грошей повинно трактуватися, як регулярне зарахування коштів на рахунок», - зазначив Невмержицький.
У третю групу ризикових НБУ віднесення всі кредити, які були погашені у день їх одержання або в найближчі за ним дні, якщо таких позик клієнт оформив більше трьох в місяць.
Що далі
Банкам наказано пильно стежити за всіма описаними Нацбанком випадками. При найменших підозрах фінансисти, згідно з чинним законодавством, зобов´язані запитувати у клієнтів інформацію про цілях проводок і повідомляти про них в фінрозвідку - Держфінмоніторинг. «Власне, ми це робили і до появи нового документа регулятора. Як тільки виникали найменші підозри у законності тих чи інших операцій, ми перед їх здійсненням запитували у клієнтів додаткову документацію. Зазвичай, до речі, після цього від проводки просто відмовлялися. Але інформація Держфінмоніторинг все одно відправлялася - за найменшої підозри, не тільки, коли підозри підтверджувалися», - запевнив «Вести» член правління Промінвестбанку Владислав Кравець.
Хоча документ НБУ під номером 25-04001/22856 - це всього на всього лист, а не постанова Нацбанку, і носить рекомендаційний характер. Проте виконувати його банки - надто вже велика ціна питання. «Зазначу, що документ не є нормативним актом, вимагає від банків встановлення будь-якого додаткового контролю над операціями клієнтів з готівкою. Він лише акцентує їх увагу на те, що підозрілі операції з готівкою можуть бути підставою, щоб віднести їх до розряду ризикових. У той же час факт ведення банком ризикової діяльності може стати підставою для застосування до нього санкцій, аж до введення тимчасової адміністрації», - пояснив «Вістям» ситуацію Василь Невмержицький.
Рідкісний банк зважитися ризикувати своєю ліцензією (існуванням) заради кількох операцій навіть заради самого улюбленого банку. Особливо в умовах тотальної чистки на банківському ринку, розпочатої НБУ в минулому році: за 2014-2015 рр. тимчасові адміністрації були введені вже в 46 банках. «Прикривалися різні банки, в тому числі і «миття», де 99% операцій - схеми виведення та відмиванню грошей. Після закриття таких структур, їх клієнти залишилися без обслуговування, і тепер активно ходять по ринку і пропонують банкам за додаткові заохочення, щоб прокатати ті чи інші суми. Але не думаю, що хтось з нормально працюючих банків зараз на таке зважитися. Навіть в умовах збиткової діяльності. Ну, заробить банк на підозрілої проводці навіть мі
Що далі
Люда Людоедова• 14 апреля 2015
«Прикривалися різні банки, в тому числі і «миття», де 99% операцій - схеми виведення та відмиванню грошей. Після закриття таких структур, їх клієнти залишилися без обслуговування, і тепер активно ходять по ринку і пропонують банкам за додаткові заохочення, щоб прокатати ті чи інші суми. Але не думаю, що хтось з нормально працюючих банків зараз на таке зважитися. Навіть в умовах збиткової діяльності. Ну, заробить банк на підозрілої проводці навіть мільйон, а яка ціна питання - спочатку тотальні перевірки НБУ і правоохоронців, а потім і закриття банку? Причому, банку з мільярдним капіталом? Ні, це нікому не потрібно», - підкреслив в розмові з «Вістями» Владислав Кравець.
Доведеться виправдовуватися
При одержанні готівки з рахунків, людям варто готуватися до додаткових розпитів з боку фінансистів, а в деяких випадках і до надання додаткових документів. Не виключено, що ставити їх будуть і правоохоронці. Коли виникають підозри у законності або ризиковості операцій, про банківську таємницю доведеться забути. «Не скажу, що перш фінустанови робили цю роботу абияк, все ж первинний фінмоніторинг не новина для банків, але той факт, що увага до готівковим з боку банків зросте не викликає сумнівів», - підтвердив Василь Невмержицький.
Найбільше фінансисти побоюються того, щоб чиновники або правоохоронці не стали пересмикувати. І використовувати одиничні ризикові або підозрілі операції для тотальних перевірок фінустанов і штрафів.
Дуже сподіваються банкіри також, що всієї зібраної інформацією будуть користуватися коректно. І, що наданими відомостями не стануть компроматом, і не будуть використовуватися в політичних цілях. До речі, щоб звузити список ризикових операцій і точніше надавати відомості про операції, фінансисти просять уточнень.
«Безліч питань викликає другий пункт листи. Сподіваюся, що НБУ дасть в його відношенні додаткові роз´яснення і уточнить обсяг операцій, які слід трактувати, як ризикові. Оскільки в нинішніх формулюваннях під поняття «ризикові» підпадає величезна кількість дрібних операцій, які де-факто не є такими. Це тим більш важливо, що здійснити повноцінний контроль над усіма ними дуже непросто. Адже мова йде про мільйони операцій щодня», - резюмував Невмержицький.
Доведеться виправдовуватися
75В• 14 апреля 2015
Ответ дляМама Чели
на что платить???
на повышенную зп депутатам???
место 6000 сделали 20000
а у меня 1600грн
нормально???
на повышенную зп депутатам???
место 6000 сделали 20000
а у меня 1600грн
нормально???
так я и говорю. Если б Вы видели что дороги хорошие, порядок везде, то и заплатить не жалко ж.
У нас в пригороде дорога капец. Асфальта нет, насыпная и очень плохая. Пошли мы к сел.голове. а она прямым текстом ’денег нет. И вообще вы там все мажоры - сами себе дорогу сделать неможете?’
Нормальная такая тетя.
Замыленная• 14 апреля 2015
Ответ для75В
Нормальная такая тетя.
Зате налог стабільно платиться на дороги, він же вклюений у вартість бензину.
Сижу_и_плачу• 14 апреля 2015
Ответ дляПрилипало
Елементарна математика!
а податки у нас оплачиваются как? с ОБОРОТА! о как! купил на 20.000 продал за 21000 НАЛОГ С 21000 КРАСОТА!
Сижу на стуле• 14 апреля 2015
Ответ дляКривая спроса
Люди... ау... какое лечение ребенку, какая операция?
Уже давно (и тут в том числе) говорится, что начат геноцид против украинского народа... Сразу как об этом говоришь, оскаливаются патриотки, клямцають зубами...
Борец за справедливость• 14 апреля 2015
все, дефффки, удаляю объявку со своими б/у труселями. не успели вы купить...какая жалость
прастите
3 сегодня уже продала
прастите
3 сегодня уже продала
Из Хацапетовки• 14 апреля 2015
Ответ дляПрилипало
Елементарна математика!
я с вами согласна и выше писала: никто не говорит забирать последний памперс у мамочки! да нужно ввести различные схемы начисления налогов ( сумм налогов), но пусть хоть какие то платят налоги, раз есть доход.