Блондинка в Шоколаде• 14 апреля 2015

С 14.04 Нацбанк Украины ужесточает контроль за движением средств по картам.

Національний банк України посилив контроль за обігом грошових коштів
фізичних осіб:

Перш за все під фінансовий моніторинг будуть попадати операції з
готівкою фізичних
осіб, які надходять на рахунок більше 3х разів на місяць від/як:

- юридичної особи та/або фізичних особи (у тому числі нерезидента) на
користь фізичної особи;

- фінансова допомога, плата за цінні папери, позики, перекази (у тому числі
із-за кордону), кредиту від нерезидентів, як поповнення рахунку тощо

Дані операції підпадають під ознаки ризикових операцій та додатковому
аналізу банківської установою за такими ознаками

Ризиковими операціями з готівкою є:

1) регулярне (більше 3 разів на місяць) отримання коштів у готівковій формі
з рахунку(ів) клієнта (групи клієнтів, зокрема, пов´язаних між собою,
наприклад, однією довіреною особою, через структуру власності тощо), якщо
вказаним операціям передує надходження коштів в безготівковій формі у
вигляді, зокрема, фінансової допомоги, плати за цінні папери (включаючи
випадки, коли кошти на рахунок зараховуються через транзитні рахунки банку
за результатами виконання укладених угод щодо купівлі-продажу цінних
паперів), позики, переказу (у тому числі із-за кордону), кредиту від
нерезидентів, як поповнення рахунку тощо (включаючи випадки, коли клієнтом
у межах періоду між зарахуванням безготівкових коштів на рахунок та зняттям
готівки використовуються інші власні поточні та/або депозитні рахунки), за
умови, що кошти отримуються готівкою в розмірі, більшому від 50 відсотків
від суми, що надійшла в безготівковій формі, та/або в розмірі, що протягом
трьох місяців поспіль перевищує 300 млн. грн. (у тому числі еквівалент
вказаної суми в іноземній валюті). При цьому регулярне отримання коштів має
бути хоча б протягом одного місяця в межах періоду, впродовж якого
здійснювалось зняття готівки. Водночас можуть бути наявними такі умови:

а) фізичні особи, які отримують кошти готівкою в касі банку (через
банкомати) з власних поточних рахунків (є отримувачами готівки) та/або від
яких надходять кошти:

працюють на посаді, яка не передбачає отримання заробітної плати, вищої від
рівня середньої заробітної плати у відповідному регіоні України;

належать до соціально вразливих верств населення (пенсіонери, безробітні,
студенти тощо) та/або є нерезидентами;

за наявною в банку інформацією щодо сфери їх діяльності (займаною посадою)
не можуть здійснювати фінансові операції на такі суми;

делегували свої права щодо відкриття та/або розпорядження рахунком(ами) (за
винятком строкових депозитних) третій особі;

відкрили рахунок, провели (здійснили спробу провести) фінансову операцію за
втраченим паспортом (або іншим документом, що посвідчує особу);

здійснюють фінансові операції з готівковими коштами в обсягах, що:

- не відповідають наявній інформації про фінансовий стан клієнта;

- відповідають наявній інформації про фінансовий стан клієнта, однак
періодичність проведення (щоденно, чи кілька разів протягом тижня) та
значні суми таких операцій можуть свідчити про використання рахунків
фізичної особи не за призначенням (зокрема, з метою ведення підприємницької
діяльності, уникнення оподаткування та/або приховування реальних
вигодоодержувачів);

б) юридичні особи та фізичні особи - підприємці отримують кошти готівкою на
закупівлю сільськогосподарської продукції, на закупівлю товарів, робіт та
послуг, на інші цілі.

При цьому щодо юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, які отримують
кошти готівкою, або від яких надходять кошти фізичним особам, зазначеним у
підпункті "а" (у тому числі через транзитні рахунки банку за результатами
виконання укладених з цими юридичними особами, фізичними особами -
підприємцями угод щодо купівлі-продажу цінних паперів), можуть бути
наявними такі умови:

господарська діяльність суб´єктів господарювання є збитковою;

незначний в порівнянні з обсягами коштів, що отримуються готівкою,
статутний капітал суб´єктів господарювання (у тому числі внесений майном
незначної вартості);

одна особа є засновником та одночасно керівником та/або бухгалтером
підприємства;

інші співробітники суб´єкта господарювання, крім керівника, відсутні;

період діяльності суб´єкта господарювання не перевищує одного року з дня
його державної реєстрації;

перед відкриттям рахунку в банку у суб´єкта господарювання відбулась зміна
власників;

кошти, які отримуються в подальшому готівкою, надходять на рахунок
(рахунки) суб´єкта господарювання від значної кількості контрагентів з
різними призначеннями платежів;

в) характер проведення фінансових операцій дає підстави вважати, що вони
здійснюються з метою уникнення виконання встановлених законодавством з
питань фінансового моніторингу, а також нормативно-правовими актами
Національного банку України вимог та обмежень;

2) регулярне (більше 3 разів на місяць) надходження коштів (у тому числі
із-за кордону) від юридичної(их) особи(іб) та/або фізичної(их) особи(іб) [у
тому числі нерезидента(ів)] на користь фізичної(их) особи(іб), що в
подальшому видаються готівкою. При цьому можуть бути наявними такі умови:

- фізичні особи, які отримують кошти готівкою в касі банку (на користь яких
отримується готівка з рахунків юридичних осіб):

студенти тощо) та/або є нерезидентами;

а) не відповідають наявній інформації про фінансовий стан клієнта;

б) дають підстави вважати, що фінансові операції проводяться за дорученням
чи в інтересах іншої(их) особи(іб), або інша(і) особа(и) є
вигодоодержувачем(ами);

- щодо юридичних осіб, від яких надходять кошти на користь фізичних осіб,
можуть бути наявними такі умови:

незначної вартості);

підприємства;

його державної реєстрації;

власників;

кошти, які в подальшому перераховуються на користь фізичних осіб, надходять
на рахунок (рахунки) суб´єкта господарювання від значної кількості
контрагентів з різними призначеннями платежів;

юрисдикція юридичної особи - нерезидента не співпадає з юрисдикцією
банка-нерезидента, в якому відкритий рахунок цієї юридичної особи -
нерезидента;

кошти на користь групи фізичних осіб надходять від однієї(их) і тієї(тих)
же юридичної(их) особи(іб) та/або фізичної(их) особи(іб);

- характер проведення фінансових операцій дає підстави вважати, що вони

3) регулярне (більше 3 разів на місяць) отримання фізичною(ими) особою(ами)
коштів у готівковій формі як кредит(и) від банку, який(і)
погашається(ються) в той же день або протягом найближчих днів, зокрема за
рахунок коштів, що надходять на рахунок(ки) клієнта(ів) в безготівковій
формі [наприклад, як фінансова допомога, за цінні папери, позика, перекази
(в тому числі із-за кордону), кредити від нерезидентів тощо], та/або
іншою(ими) особою(ами), яка(і) є поручителем(ями). При цьому можуть бути
наявними такі умови:

- фізичні особи, які отримують кошти готівкою в касі банку:

студенти тощо);

б) відповідають наявній інформації про фінансовий стан клієнта, однак
вигодоодержувачів);

- у юридичної(их) особи (осіб), яка(і) є поручителем(ями) за кредитним(и)
договором(ами), або від якої(их) на рахунок(ки) клієнта(ів) надходять
кошти, що використовуються для погашення кредит(у)ів:

незначний в порівнянні з обсягами коштів, за рахунок яких погашається
кредит або які переказуються на рахунок(ки) фізичної(их) особи(іб),
статутний капітал (у тому числі внесений майном незначної вартості);

підприємства;

його державної реєстрації;

власників;

кошти, які в подальшому використовуються для погашення кредиту або які
переказуються на рахунок(ки) фізичної(их) особи(іб), надходять на рахунок
(рахунки) суб´єкта господарювання від широкого кола контрагентів з різними
призначеннями платежів;

Національного банку України вимог та обмежень.

Лист Національного банку України від 06.04.2015 р. N 25-04001/22852
У кого такое было• 14 апреля 2015
Ответ дляЯ_канеша_извиняюсь
Так. А благотворительность попадает? Если, например, я на одну и ту же карточку девочке перечисляю время от времени небольшие суммы (5-10 раз в месяц) и я такая не одна, девочка та теперь должна объясняться с налоговой?
да, если сумма более 300 000 грн за квартал
Я_канеша_извиняюсь• 14 апреля 2015
Ответ дляУ кого такое было
Спасибо. Думаю, не будет у нее такой суммы, уже легче.
У кого такое было• 14 апреля 2015
300 000 = 300 000 000 грн
После шести ни-ни• 14 апреля 2015
Ответ дляЯ_канеша_извиняюсь
если девочка потом перечисляет эти деньги на счета больниц/санаториев/покупает вообще что-либо по безналу, а не просто обналичивает до 0 все-все деньги, то вопросов возникнуть не должно по части этого письма
40каградусная• 14 апреля 2015
Ответ дляКарусель-весель
а чому посередники повинні звільнятися від сплати податків?
ух яка розумна, під мінус -20% від ціни сайта напевно не замовляєте? Під мінус з податком не буде, еге ж
Я_канеша_извиняюсь• 14 апреля 2015
Ответ дляПосле шести ни-ни
Нет, девочка в Северодонецке и часто ездит в Луганск, ей многие скидывают деньги чтобы она передала их родственникам там, или лекарства купила или еще что-то. Но 300000 там, думаю, не будет.
После шести ни-ни• 14 апреля 2015
Ответ для40каградусная
самое интересное, что посредники должны налог платить, но никто из заказчиков не хочет заплатить там.сбор и ндс официально на их импортный заказ
Прилипало• 14 апреля 2015
Ответ дляРокерША
Все верно делают! Персионерам нечем платить зарплату, зато все сидят в тени. Пополнять часто можно, но карты ФО_П шников А начет б/у - Вы что продаете чаще 3 раз в мес.? и наложку никто не отменял
Знайшли крайніх?
ShopМанія• 14 апреля 2015
Ответ дляПлету интриги
Посредники не могут открыть чп. Физ лицо не может заниматься внешнеэкономической деятельностью.

И физ лицо не может тягать товар в яасной посылке и быть чп.

Ах. Услуги и консультации ага. Не получиться...и . ерунда. Посредники за законом
ЧП Физ лицо может заниматся ВЕД - читайте Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 № 959-ХІІ
Вопрос в том выгодно ли это или нет.

Второе предложение не понял вообще
Гороховая• 14 апреля 2015
Ответ дляМурзилка
а моряки?
моряки платят, только тому государству, которое их нанимает, а в Украине убили кораблестроение и морские перевозки, морские вокзалы, пассажирские морские перевозки. Так, что не зная темы не завидуйте, а изучите для начала вопрос
После шести ни-ни• 14 апреля 2015
Ответ дляЯ_канеша_извиняюсь
ну зона такая, что как раз смотреть будут (ведь в листе частенько про терроризм и прочие упоминают), но думаю там не будет тех сумм, чтоб так вызвало интерес. Хотя кто их знает с какой целью они теперь будут применять этот мониторинг, что у них на уме было за настоящую цель
Из Хацапетовки• 14 апреля 2015
Ответ дляМексиканочка
Чи довго народ все буде терпіти?
ну вообще во всем мире люди платят налоги. В США не дай Бог не заплатил/скрыл налоги - тюрьма.
Все же хотят бесплатной медицины, образования - откуда взяться деньгам, если все по тихому продают и ни копейки в бюджет?
40каградусная• 14 апреля 2015
Ответ дляКарусель-весель
як на мене ця сфера послуг повинна по-троху відмирати...
ага, ми ж тепер так добре живемо, що можемо у олігархів купувати в тридорога. Звісно буде відмирати, свята простота
veselka777• 14 апреля 2015
Ответ дляLanaGSL
Извините, есть одно НО!
Пожарные, учителя, врачи -
люди официально устроены,
имеют право на больничный,
на пенсию (если доживут)...
Могут стать на биржу...
Берут ’на лапу’ - не платя налогов...

А мама работающая на рынке (не официально)...
получает минималку... при выходе в декрет...
Я не могу понять активного обсуждения труда и заработка посредников.

Тут так рьяно Ваша оппонентка ратует за налогообложение их труда.... Наверное не понимает единого:
Ну не будет посредников, будем как и раньше покупать по сумасшедшим ценам одежду/ обувь в магазинах

А посредник, но уже бывший, сделает пару- тройку закупок на сейлах и тут же, на Кидстаффе будет продавать, но чуть- чуть ниже магазинной стоимости.
Бронетапок• 14 апреля 2015
Ответ дляИз Хацапетовки
Чи дурн, чи ще?
Цветочница• 14 апреля 2015
Ответ дляБронетапок
Чи дурн, чи ще?
Она с майда на
Ищу-брожу• 14 апреля 2015
Ответ длямамакоти
так хочется высказаться, но я только из бана
Аноним Секретарь• 14 апреля 2015
Ответ дляУ кого такое было
300 000 = 300 000 000 грн
это только пункт 1)
а там еще есть п.2), п3)
почитайте внимательно
Прилипало• 14 апреля 2015
Ответ дляЛасунка
У нас в городе единый налог 1 групи около 120грн.
ЄСВ забули. Ще 422,65 грн.
У нас що, масово всі тут заробляють від 550 грн і вище, щоб хоча б собі в мінус не торгувати?
40каградусная• 14 апреля 2015
Ответ дляПосле шести ни-ни
будуть платити, як буде потрібно, але вже тоді не буде тем - Хто викупить картерс під -20, а будуть послуги коштувати стільки скільки і мають коштувати
Ласунка• 14 апреля 2015
Ответ дляПрилипало
ЄСВ забули. Ще 422,65 грн.
Так ті хто меньше заробляє не мають і багато проплат на картки.
Каравай-каравай• 14 апреля 2015
финмон, не означает налоги, это пока только головняк для банковских сотрудников
Рыбуська• 14 апреля 2015
Ответ дляМоська-слон
фух...не все потеряно у нас, есть на кидстаффе еще люди, способные адекватно мыслить!
А у всех паникеров хочется спросить, вы хоть представляете какой человеческий ресурс надо задействовать, чтобы отслеживать всех, кому в этом месяце перевели 100 грн за бу туфли?
человеческий ресурс и не нужен. все компьютеризировано, нажимаешь кнопочку - и вуаля, вся инфа по владельцу карыт/счета.
Прилипало• 14 апреля 2015
Ответ дляУ кого такое было
Де про це написано в листі? Ткніть носом, будь-ласка. Бо поки що я читаю, виходить так, що незалежно від суми. Тобто отримаєш на картку, умовно, 150, 400 і 80 грн, і усьо, ’засвітився’.
Чу Ча• 14 апреля 2015
Видно совсем огромная дыра в бюджете если уже до интернета добрались.
Благо что я зарегистрированна. Теперь могу спать спокойно.
Правда за минусом 8000 в год, но зато спокойно...
Каравай-каравай• 14 апреля 2015
Ответ дляРыбуська
не правда, данные приходят с одной программы их ручками проверяют в другой
Мурзилка• 14 апреля 2015
Ответ дляГороховая
айтишников тоже нанимают зарубежные компании, и копирайтеров тоже. в чем разница?
Скромняшка• 14 апреля 2015
Ответ дляДобра всем!
дівчата, хто мене запитував як вони дізналися
я продавала через зоомагазин, тобто віддала в магазин на реалізацію
а магазин вже передав дані в податкову
це були реально смішні гроші за одну тваринку. все рівно ходила заповняла бумажки.
тому це не правда, що за малі суми не чіпляються. буває по різному.
это магазин подал на вас в налоговую данные,как на человека,которому выплачивались деньги,они все так обязаны делать,при чем тут физ лицо и физ лицо
После шести ни-ни• 14 апреля 2015
Ответ дляShopМанія
Вопрос в том выгодно ли это или нет.

Второе предложение не понял вообще
а импорт.ндс и там.пошлину кто платить будет? Троцкий? Там не всё так просто, что заплатил процент с оборота и спи спокойно. Там только стань на учет на таможню и начнут пить все соки и вить все нити
Прилипало• 14 апреля 2015
Ответ дляЛасунка
Чому це? Хай буде 10-20% націнка, оборот відповідно буде 3000-5000 мінімум, а по кількості взагалі необмежено, може там товар по 50-100 всього-навсього вартістю. Ось і маємо, може бути по 10-100 приходів на картку в місяць.
І це якщо 1-ша група, а для торгівлі в інтернет треба 2 група, плюс спецрахунок, плюс касовий апарат, і ще купа всього. Відповідно, якщо чистий дохід менше тисячі, то навіть сенсу немає рипатися. Ну і як виживати дрібному бізнесу?