Паравозик• 11 июня 2013

Увага! Столбняк!

Сину 5 років, із прививок тільки БЦЖ. Решту не робила, бо на те були свої причини, але не по мед. показами, тобто мед. відводу немає.
Поїхали до бабушки в село, вчра ввечері ходив по фундаменту сусідсього довгострою, впав і сильно подер ногу. Поїхли в рай поліклініку, промили - рана не глибока, але широка і багато здерлось шкурочки.
Коли дізнались, що син без прививки від столбняка, то  сказали сьогодні підійти до травматолога, щоб оглянув, до педіатра і вирішити із вакцинацією. Впевнена, що будуть наполягати на прививці або введенні сиворотки. Пишу, що впевнена, бо синам вже колись зашивали лоби і рекомендували прививки, але тоді травми вони отримали в квартирі в місті і я не сумнівалась, що столбняка там немає.
 Тепер же дуже боюсь і переживаю. Впопихах колити що-небудь не хочеться, тим більше, що в нього зараз збільшенні аденоїди, готуємось видаляти.

В зв"язку із цим назріло питання:

Ваші рідні, друзі, знайомі коли-небудь хворіли на столбняк?
Результат:
вже голосів: 191
171 (89.53%) ніколи не чула, щоб хтось хворів на столбняк
15 (7.85%) так, все закінчилось трагічно
5 (2.62%) так, і вилікувались
автор Паравозик • 11 июня 2013
Дівчата.
Були ми в лікарні і вкололи АП Анатоксин 0.5мл. Я страшно боялась, але і травматолог, і педіатр, і всі лікарі, яким я дзвонила в Київ, підтвердили, що колоти потрібно.
Після уколу посиділи трішки в педіатра, він мені прочитав лекцію про прививки: що порібно їх робити, що в нього за 27 років роботи в поліклініці (він ще мене в дитинстві лікував)був тільки 1 випадок ускладненяя після АКДС - анафілактичний шок і т.д. і т.п.
Зараз син вже бігає на вулиці, тьфу-тьфу поки все ок.

усім дякую за консультацію!
О_Юми• 11 июня 2013
Ответ дляПаравозик
Дівчата.

усім дякую за консультацію!
Вот и хорошо! А какого размера рана?
автор Паравозик • 11 июня 2013
Ответ дляО_Юми
Вот и хорошо! А какого размера рана?
приблизно 2*3см
Milka_W• 12 июня 2013
Ответ дляАнонимарик
да вопрос важный для меня. Малому две акдс сделали, потом перерыв почти год. Педиатры говорят не страшно, прививайтесь. А зачем прививки, если толку не будет....
если первые две прививки перенес нормально - то третий раз прививайте, правильно говорят.
А вот потом, через 10 лет - уже по ситуации.
Ноги разодрал - привили (один раз), не разодрал - ходите без прививки дальше... нн.. лет)
Я после детских прививок прививалась всего 1 раз - когда в позапрошлом году конкретно загремела с велика... ободрала ВСЁ))). На всякий случай зашла в травмпункт - посоветоваться, что делать? (раны все обработала сама, разумеется). Они там долго изучали мои ноги, и дружно решили, что все же имеет смысл разок привиться) - что я и сделала. До того ходила непривитая с детства, и буду так ходить и сейчас (пока снова не пораздираю все, что можно, при падении;))
Milka_W• 12 июня 2013
Ответ дляПаравозик
Дівчата.

усім дякую за консультацію!
вот и хорошо, что привились
и всегда пожалуйста
Весенний Марафон• 14 июня 2013
не все так печально. столбняк развивается в анаэробной среде. т.е. если плотно перебинтовать, может развиться, если нет - не факт. в любом случае при глубоких ранах в колют столбнячный анатоксин, вне зависимости от наличия АКДС у вас.
автор Паравозик • 15 июня 2013
Ответ дляВесенний Марафон
я теж читала інфу про анаеробні умови і себе цим заспокоювала,але прочитала пост 12, поговорила з лікарями і стало страшно......