Аноним• 13 сентября 2012
Девочки юристы по семейному праву подскажите.
Я с мужем в разводе ,он когда может платит алименты(когда работает).Я полечила ребенка в ортодонтической клинике ,за три года лечения потратили 21тыс. грн.Скажу сразу лечили не просто так а по срочным показаниям,очень серьезный дефект челюстей.В гос.поликлинике никто бы нам не помог,поэтому согласились.Могу ли я через суд потребовать ,чтобы отец ребенка выплатит мне какую то сумму,по траченных на лечение сына.
styardessa• 13 сентября 2012
Да имеете полное право если ребенок нуждается в лечении сумма алиментов увеличивается.Вам нужно к адвокату он напишит иск.
Муж официально трудоустроен? Есть решение суда о выплате алиментов?
Відповідно до ст. 185 СК України, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.
Згідно ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути збільшено за рішенням суду за позовом одержувача аліментів у разі зміни матеріального стану.
Made_for_loving• 13 сентября 2012
Визначений за рішенням суду або за домовленістю між батьками розмір аліментів з часом можна змінити (зменшити або збільшити). Це можливо лише за рішенням суду. З позовом про зменшення або збільшення розміру аліментів до суду має право звернутися як платник аліментів, так і їх одержувач у разі зміни матеріального становища або сімейного стану когось із них, погіршення або поліпшення їх здоров´я. Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України є наступні обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів:
1) стан здоров´я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров´я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних
чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
Стаття 185. Участь батьків у додаткових витратах на дитину
1. Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на
дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення
аліментів не була подана, зобов´язані брати участь у додаткових
витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком
здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).
2. Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на
дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням
обставин, що мають істотне значення.
Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або
покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або
постійно.
Отже, у Вас є всі підстави звернутися до суду та вимагати від колишнього чоловіка відшкодування витрат на лікування дитини! Успіху Вам!!
обставин, що мають істотне значення.
постійно.
Аноним
• 13 сентября 2012
Бывший муж работает на данный момент детей у него больше нет. Я знаю,что заработная плата у него высокая,а мне начислили алименты исходя из минимальной заработной платы
Аноним
• 13 сентября 2012
Ответ дляMade_for_loving
обставин, що мають істотне значення.
постійно.
обставин, що мають істотне значення.
постійно.
Спасибо огромное