Топтунша• 27 октября 2017
Гостья из Западной Украины сказала, что они не едят, то что мы едим, супы-борщи
и прочее. Девочки из ЗУ, а что вы едите/готовите?
Ра ру ра ру ра• 27 октября 2017
Ответ дляgloriya8305
вот, в том то и дело, что один два ресторана, все верно, но их попробуй найти. в тур зонах еще ничего
я в курсі ))) Часто в Польщі буваю. Ще гольонка смачна, але теж тільки у вибраних закладах. Кремувки в Вадовіце (ті, які папа римський полюбляв) - смакота.
Ра ру ра ру ра• 27 октября 2017
Ответ дляNatali8377
Для баноша вам потрібно 0.5л домашньої сметани, 2/3 стакана кукурудзяної крупи (найдрібнішої, яку зможете знайти), стакан молока, дрібку солі.
Найкраще готувати банош в казанку. Виливаєте сметану в казанок, трошки розводите молоком і доводите до кипіння. Далі всипаєте тоненькою цівкою крупу. ПОСТІЙНО ПОТРІБНО ПОМІШУВАТИ, бажано деревяною ложкою. Готувати потрібно приблизно 30хв.
До баношу окремо можна приготувати підливу з сухих грибів, піджарити кусочки підчеревини, посипати солоною бринзою.
я перепрошую, але справжній банош вариться тільки на вершках, ніякої сметани.
Але, скільки господинь - стільки рецептів
Natali8377• 27 октября 2017
Ответ дляЛо Шарик
Диалект
слово ’зупа’ є в тлумачному словнику української мови. Це є синонім до слова ’юшка’.
Natali8377• 27 октября 2017
Ответ дляМамзелькин
І ’суп’ і ’зупа’ - слова іншомовного походження.
це точно. Наші предки, напевно, казали ’юшка’.
Дотепер у нас на грибний та на курячий суп кажуть юшка.
pollyteika• 27 октября 2017
Мої діти їдять лише борщ і «зупку»
з фрикадельками. От так і живемо
Іноді, чоловіку готую солянку, або грибний суп. Сама, перші страви не дуже люблю.
з фрикадельками. От так і живемо
Гречана зупа із сухими білими грибами, або пІдпеньками (наголос на І), бульйон із домашньою вермішеллю, люблю чанахи (чоловік не дуже), рисовий суп із фрикадельками, капусняк (щі по вашому).
Йду варити суп пюре із цвітної капусти, шампіньйонами, заправлений плавленими сирками.
МойНеТакой• 27 октября 2017
Ответ дляРа ру ра ру ра
я також перепрошую, але чула від наших путильских гуцулів (чернівецька обл.) та від закарпатських, що тільки сметана) дійсно в кожного свої рецепти)
я банош на молоці готую, за що мене ті самі гуцули висміяли.
Natali8377• 27 октября 2017
Ответ дляРа ру ра ру ра
а що таке, по вашому, вершки??)) Це просто солодка сметана. Сепарована з солодкого молока. І вершки дуже жирні.
Можна звичайно, але тоді банош дуууже жирний.
pollyteika• 27 октября 2017
Люблю домашній курячий бульйон з домашньою локшиною, такою жовтою та твердою, з перцем і зелениною, але готувати локшину не вмію і вчитись не хочу. Купована, під домашню, всеодно не те.
Natali8377• 27 октября 2017
Ответ дляМойНеТакой
я просто не можу не додати молока, бо лише на сметані дуже жирний виходить.
Solomiyka78• 27 октября 2017
Судя по соседней теме о борще, на ЗУ борщ варят с фасолью. У нас в Харькове никто из знакомых фасоль не добавляет.
Natali8377• 27 октября 2017
Ответ дляpollyteika
там нічого не треба вчитись))) замісити дуже туге тісто, розтачати, підсушити і дрібно порізати. Можна заготувати більшу порцію і зберігати в скляній посуді.
Ра ру ра ру ра• 27 октября 2017
Ответ дляNatali8377
ви не відрізните вершки від сметани? Сметана - жир зі скислого молока, якщо примітивно. Жирність вершків і сметани з одного і того ж молока - однакова. І ми говоримо про автентичність страви. Банош був тільки на вершках і тільки в печі готувався. До речі, є декілька закладів, де досі так його готують. Повірте, дуууже відрізняєтся смаком в кращу сторону )))
Natali8377• 27 октября 2017
Ответ дляSolomiyka78
не всі і не завжди. Деколи можуть додавати фасолю (велику, білу) і гриби.
Але, як правило, класичний рецепт переважає.
Ра ру ра ру ра• 27 октября 2017
Ответ дляSolomiyka78
може бути квасоля, але не обов’язково. Я майже ніколи не додаю, і ніхто серед знайомих-родичів теж
pollyteika• 27 октября 2017
Ответ дляNatali8377
Багато українських, літературних слів, тутешні сприймають за діалект, бо їхні російськомовні вчителі української, подібного не вживали. Втомилась пояснювати та виправдовуватись. Просто ігнорую.
Белая и пушистая• 27 октября 2017
Ответ дляNatali8377
а я взагалі варю кулешку на воді і лише в кінці добавляю кілька ложок свіжої сметани.
Так дієтичніше і теж смачно ))
Natali8377• 27 октября 2017
Ответ дляРа ру ра ру ра
я не сперечаюся))
Natali8377• 27 октября 2017
Ответ дляБелая и пушистая
Так дієтичніше і теж смачно ))
це страва мого дитинства. Кулешу бабуся дуже часто варила колись в дитинстві.
МойНеТакой• 27 октября 2017
а вообще сколько помню, то никогда у нас не готовили исключительно местные блюда, при СССР журналы были с рецептами, кулинарные книги - готовили в том числе по ним. а сейчас век интернета, ИМХО можно говорить о готовке в каждой конкретной семье, кто каких принципов в питании придерживается, а не о регионе в целом. из первых блюд я готовлю борщ, капустняк из квашеной капусты, куриный бульон с вермишелью, чанахи, гороховый суп с копченостями и сухариками, солянку, грибной суп, тыквенный суп-пюре, овощные супы всякие разные, суп-гуляш, рыбный суп, белорусский холодник, окрошку. наверняка не все перечислила. просто у нас в семье любят первые блюда, и я готовлю их именно, как полноценное блюдо, когда только супом можно наесться, а не одна картошка на ведро воды, как тут иногда девочки описывают супы, типа еда для бедных.
МойНеТакой• 27 октября 2017
Ответ дляNatali8377
я на молоці роблю також з таких міркувань, бо якщо до баноша ще гриби в сметані, то дуже жирно.
pollyteika• 27 октября 2017
Ответ дляNatali8377
Дякую, у мене річний малюк, який, поки не спить , товчеться по мені, ловить за ноги, от зараз, дубасить маскою трансформера по голові. Під час останньої вагітності, ліпила постійно вареники з різними начинками, пельмені, може б з часом і до локшини добралась, але зараз, виключно, все без мороки)
я на Западной обожаю всегда заказывать в кафешках грибную юшку
это безумно вкусно ( в Сходнице есть кафе Chalet в центре, так это лучшее место, где готовят вкуснейшую грибную юшку)я езжу обычно на 2 недели туда и ежедневно заказываю в обед себе эту юшку, не могу от нее отказаться
а еще люблю там брать ’картошку по-селянськi’ запеченную в духовке вместе с чесноком, она получается с ароматной хрустящей корочкой, пропитанной чесночным запахом - невероятно вкусно.. А отбивная из свинины с грибами, под сыром - все, я не выдерживаю..пошла кушать бутерброды с чаем
Обращеница• 27 октября 2017
Ответ дляtsibinanna
На з.у. очень тяжелая пища (картошка,грибы,баранина.
баранина -это точно не тяжелая пища, а самая легкая и полезная из мяса.
Папина дочка• 27 октября 2017
Девочки, вот сварили вы банош, а что туда в готовый добавить , что бы классика была?
Ответ дляDzvina_Dzvinochok
Готуємо і їмо)) Якраз в процесі готування борщику червоного. Але намагаюсь готувати не жирну їжу, не складні страви. Відпочивали не раз в Карпатах, на Волині, бували в Закарпатті. Там їжа смачнюща. Але така поживна і колорійна, що я зайвиі кг завжди привозила. Вдома набарато простіше готую.
Да, там такая сытная еда, что надо бегать по горам, чтобы не приехать домой с лишними кг
pollyteika• 27 октября 2017
Ответ дляЛенка1988
Дуже смачно описали і я пішла
МойНеТакой• 27 октября 2017
Ответ дляПапина дочка
я делаю либо с тертой брынзой, либо с грибами в сметане, можно еще со шкварками. на классику не претендую)