Кнопус• 09 ноября 2017

Деда Мороза больше не будет.

Ваши детки любят Деда Мороза? Ждут?
Мои да.
Сегодня случайно вмтретила музработника нашего садика. Спросила известно ли что-то по поводу новогодних утренников, какой костюм готовить. А она говорит, что ничего пока не знаем, не знаем какие придумывать сценарии. Т.к. то что было уместно с Дедом Морозом (веселый сказачеый персонаж) совсем неуместно со Св. Николаем (святой). Что пришли указания сверху никаких ледов морозов.
Вы считаете это правильно?
ВсеПроВсехЗнаю• 10 ноября 2017
Ответ дляОч@ров@Шк@
Так хто ж його забирає?!!! Будуть всі святкувати так, як захочуть. Це і називається демократія. Ніхто не робить Святого Миколая символом Нового Року. Він до того свята не має ніякого відношення. Для мене - він справжня казка і диво. Для когось - хтось інший. Але піднімати таку бучу, бо ніби-то збираються даного персонажа включити в дитячі свята - зовсім нелогічно. Нічого злого в тому бути не може. Діти будуть знати Святого Миколая як частину української культури, а вдома їх будуть чекати традиційні подарунки від Діда Мороза. Що поганого Ви в тому бачите? Ну серйозно, я не розумію, чому не можна підтримувати і власні традиції, і народні. Нащо заперечувати те, що народ має свою традицію і культуру, відмежовуватися від того всього? Невже так ’круто’ зневажати традиції під приводом ’мы такого не знаем, у нас свое есть’ або як ще тут кажуть ’западные закидоны нам не указ’. Своє то яке? Привите радянською владою? Ок. Нехай. Звикли, пристосувалися і т.д. Але як може бути нецікавою історія предків, іх традицій?
Так это история не всех предков.
Ймовірно, ця традиція пішла з середньовічної Німеччини, де напередодні свята батьки презентували дітям новий зимовий одяг.
З Німеччини звичай розповсюдився на сусідні країни — Австрію, Нідерланди, Чехію, Словаччину, Польщу, звідки він, ймовірно, перейшов на українські землі. Це підтверджується тим, що в Україні звичай класти дітям подарунки під подушку зберігся передовсім на Правобережній Україні, яка свого часу перебувала під Річчю Посполитою.

Это вообще не украинская традиция.

Оч@ров@Шк@• 10 ноября 2017
Ответ дляВсеПроВсехЗнаю
Так это история не всех предков.

Это вообще не украинская традиция.
А Дєд Мароз походить з Росії - це теж не українська традиція, згідно з вашою логікою. Не починайте, бо в тому нема сенсу. Це не німецька, не польська і не чиясь там традиція, це традиція християн всього світу. Досить провести паралель між Санта Клаусом і Святим Миколаєм і все стає на свої місця. Попереджу Ваше зауваження - так, наша держава відділена від релігії. Але якщо ми вдамося в ту ж історію, то дізнаємося, що Україна до приходу більшовиків не знала про атеїзм. Метою совєтів було відвернути людей від релігії, відірвати від народу (а дуже важливими для підтримання національної ідентичності є традиції).
Ну, і якщо традиція святкування Дня Святого Миколая походить ще з Середньовіччя, то, вибачте звичайно, але Дід Мороз з мандаринами і шампанським - сопляк))) Так, це казковий персонаж, і він був спеціально придуманий і запроваджений в противагу Святому Миколаю.
Не українська традиція святкувати новий рік з мандаринами і шампанським. Не українська традиція олів’є різати. Є значно давніші традиції, наділені значно глибшим змістом.
ВсеПроВсехЗнаю• 10 ноября 2017
Ответ дляОч@ров@Шк@
если так рассуждать, то украинская традиция - хамон и сырная нарезка или еще что-то, взятое из других стран. Тогда нет вообще у Украины своих новогодних традиций, левобережье взяло традиции с восточной части, правобережье с западной. Зачем навязывать друг другу чуждое? Не проще оставить и то и то и предоставить право выбора?
Оч@ров@Шк@• 10 ноября 2017
Ответ дляВсеПроВсехЗнаю
Якої ’восточной части’???? Про що Ви говорите. Що за сепаратизм? Хочете я вам розкажу, де збереглися ці традиції - за Збручем. Якщо Ви хоч щось трошки розумієте в історії, то повинні би знати - що там не було Голоду. Колись Україна була одною, з одою мовою і культурою. Дрібні традиції досі відрізняються від села до села. Але ж це прекрасно, цікаво і колоритно. Не приплітайте до вікових традицій якісь хамони. Це те ж саме, що порівняти Діда Мороза з комбінезоном Ленне. Це ж теж традиція - всі взимку в них ходять)))
Я бачу, Ви просто не розумієте, що буває в світі щось дійсно казкове і добре, не пов’язане з всезагальною п’янкою, добовим стоянням біля плити і т.п.
ВсеПроВсехЗнаю• 10 ноября 2017
Ответ дляОч@ров@Шк@
Конечно не понимаю, что вы!!!Сплю и вижу, как постоять у плиты и напиться до потери пульса. Это ж только вы, утонченные, изысканные и культурные, понимаете во всем толк и имеете вкус. А все остальные, несогласные с вашим мнением, по определению алкоголики и приземленные зашоренные люди, слепые, глухие и безмозглые. Ничего не видевшие, не читающие, не мечтающие и вообще не люди. Мы вам жить не мешаем?
И при чем тут сепаратизм? Вы в своем уме или согласно традиций ваших мыслите? Где вы сепаратизм усмотрели? В силу географического расположения и др.факторов левобережье больше было подвержено влиянию как вы выражаетесь совка, правобережье долгое время было под влиянием польско-литовского княжества и многие традиции, сохранившиеся пришли оттуда. Это так как есть. Вас так сильно тот дед Мороз раздражает? Или раздражает прошлое? Почему нельзя оставить и то и другое, если людям это нужно? Или это дело принципа?
Стопясят раз обсуждала• 10 ноября 2017
Ответ дляВсеПроВсехЗнаю
Поддерживаю. Неужели так называемые патриоты не видят, что Украина не может быть одинаковой во всем?.. В Западной - свои традиции, на Востоке и Юге - свои. Почему жители Галиции последние четыре года навязывают нам Николая, которого мы знать не знали до майдана?? (Я уже не говорю о бандере - это вообще треш полный для нас...) Ну ладно, святкуйте свое Риздво и Миколайчика (кстати, почему вы святого фамильярно именуете уменьшительным именем?..) Но не мешайте нам, этническим русским или украинцам, рожденным на Юго-Востоке, хранить свои традиции.
Застряла• 10 ноября 2017
Ответ дляШумелка Мышь
Проблема в том, что многие путают, Святого Николая Чудотворца и Санта Клауса))) Да, Николай явил одно из своих чудес на рождество, но он не Санта, с Америки.
Оч@ров@Шк@• 10 ноября 2017
Ответ дляШумелка Мышь
Миколайчики - то такі печенька)) І ніхто нікому не заважає берегти свої традиції)) А от нам забороняли і не давали.
Оч@ров@Шк@• 10 ноября 2017
Ответ дляВсеПроВсехЗнаю
Не заважаєте, поки не починаєте протестувати проти всього українського. В школі українською говорити - нее, мы так не хотим. В садку не Дєд Мароз - ущемление и катастрофа. Якраз минуле мене нічим не ’раздражаєт’. А от вас, я так розумію, ще й як напрягає. Якщо ви уважно читали мої відповіді в темі, то напевне помітили, що моя позиція - святкувати все і всім. Але ж ні - ущемляю і зневажаю. Ок, я в курсі, що напад - накрайщий спосіб оборони))))

Оч@ров@Шк@• 10 ноября 2017
Ответ дляШумелка Мышь
Храните, хто ж вам заважає. Новий рік з Дідом Морозом заборонили на законодавчому рівні? Будете з ним по підвалах ховатися? Не смішіть. Навіть я ще пам’ятаю, як хлопці з вертепу на Різдво в нас в хаті ховалися, бо партійні діячі на них ’полювали’. Оце називається заважати берегти традиції. Як це можна порівняти з заміною персонажу в дитячому святі?
ВсеПроВсехЗнаю• 11 ноября 2017
Ответ дляОч@ров@Шк@
В данной теме против чего украинского конкретно? Ужеиписали, что Николайчик - не украинская традиция на самом деле, она пришла из Польши, ранее из Германии.
А про языки - давайте не будем хоть в этой теме. Наверное только нашей стране ’привалило счастье’ иметь большую половину населения иноязычной и не иметь клепки в голове мирно сосуществовать в рамках одного государства.