Раз уж есть тест на трезвость ума, создам и такую тему, интересно.
Есть 4 комнаты, герметично закрытые и абсолютно идентичные, хорошо теплоизолированные.
В одной стоит тепловентилятор, в другой конвекторный обогреватель, в третьей инфракрасный ( UFO ), в четвертой масляный.
Все обогреватели имеют мощность 2кВт, и работают на максимальной мощности, эта мощность честная, производители не врут. Обогреватели во всех комнатах включили в 10 утра, выключили через 5 часов.
В каких комнатах будет теплее, в каких холоднее к 10 вечера, и почему?
Про теплові насоси: не всюди можна поставити водяний ТН.
А те, що гріти повітря - не зовсім так вже й добре ще Амосов (котрий Микола Олексійович) в 1835 році пересвідчився. Крім прямих недоліків як от згорання пилу, системи воздуховодів - це №1 для розвитку всякого роду мікрофлори.
Для додаткового підігріву дому ідеальним бачиться нагрівач з режимом ’Турбо’ (суть всередині є вентилятор): для того, щоб нагріти швидко включаємо шумну ’дувку’, а на ніч виключаємо - і все тихо, безпечно.
Для робочих місць - УФО (ІК): гріємо виключно ’зону продавця’, витрачаючи на це лишні кВт*год.
Прості конвектори мають значну перевагу якщо суміщені з тепловим акумулятором і у нас двотарифний лічильник - 50% економії, однако.
Масляні ж обігрівачі постулюються як найбільш довговічні, але це стало дещо спірним.