Милі мами, підкажіть, чи існує якась дитяча література, яка сприяє адекватному моральному вихованню дітей (особливо дівчаток)? Чомусь в казках я не знаходжу правильної моделі поведінки героїнь. Їх то беруть заміж в перший же день знайомств, то вони мусять одружитися, бо батьки так вважають за потрібне, і тому подібне. В народних казках, принаймні наших, розчаровуюсь постійно.
Підкажіть такі казки, в яких герої би добивались серця дівчини своїми звершеннями, відважністю.
І ще. Як прищепити на підсвідомості думку про шкідливість ранніх стосунків з хлопцями, про
неприпустимість нерозбірливих стосунків .
Коли про це говорити вчасно? Які наводити приклади (можливо, хтось із знаменитостей може бути прикладом, тож хто саме)?
Sunlight de Louren• 14 июля 2018
Лучше всего самой придумать сказку и в ней передать все то, что вы хотите привить ребенку. А вообще мне читали сказки про золушку, белоснежку, спящую красавицу и т.д...Но у меня и в мыслях не было отдаться первому встречному и выйти замуж за первого кто предложит. У меня мальчишки. На данный момент мне очень нравится книжка ’Страшне страховисько’, там конечно не то, что вы ищите, но мораль есть )
LittleBlondy• 14 июля 2018
мне Полианна понравилась..но дочка играть в игру ’найди хорошее’ не хочет(( любит поныть
Ответ дляamoa
А сами вы не можете это объяснить ребенку?
пояснити - це для мене як моралізаторство. На мене особисто ’пояснення’ рідко діяли. В казках все ненав´язливо і дочка їх дуже глибоко сприймає. Та і її вік на казки більше орієнтований.
Не знаю, якого віку Ваша донечка, але діти зараз дорослішають швидко. Хочу порадити декілька книжок, в них серед іншого, є й про моральне виховання (наприклад, теми про побачення, кохання, випадковий секс, мастурбацію, як захиститися від сексуальних насильників). Матеріал викладено так, щоб це було цікаво дітям та підліткам, також є тести та розділи для батьків.
Ось, посилання:
Також, рекомендую цікаву анімацію на цю тему:
На тому сайті ми знаходили і досить цікаві мультики, які не тільки розважають, а й вчать.
Нам, у 11 років, це все сподобалося. Мала дивиться залюбки. У книжках ще не всі розділи актуальні, але багато чого вже потрібно, а через пару років знадобиться й інше.
Ось, посилання:
доні 4 роки. Тому я кажу саме про казки. Але на майбутнє буди мати на увазі і порекомендовані книжки, дякую!
Ответ дляcherrired
Сучасним дітям потрібна сучасна література.Я багато чого знайшла на Книжковому Арсеналі.
Дуже сподобалися книжки Гжегоша Касдепке( видавництво Урбіно).
Сем Теплін’Казки п,ятихвилинки на добраніч’
У видавництві ’Школа’ багато гарно оформлених книжечок.
дякую! вже шукаю велику книгу почуттів Г.Касдепке. =)