Кусочек Сыра• 14 января 2019
Просто *** люди. Не лишила вечерю
В нас на Західній Україні є традиція - на святу вечерю і щедру вечерю - на стіл ставити лишню тарілку та рюмку для вмерлих і стіл на ніч не прибарати. На Різдво не прибирала, а вчора думаю "Ну що за забобони". Тарілки не ставила, все прибрала. Вночі проснулась від того, що в доньки в кімнаті відкрились двері. От думаю гомнючка, мабуть в неті сиділа і встала wi-fi - виключати. Але чую кроки не її, а тяжкі. Вранці дивлюсь - двері відкриті навстіж. Телефон доньки взагалі на кухні. Вона каже закрила двері і не вставала. Виходить такі приходив мабуть дідусь її провідати, а ми йому і їсти не лишили.
А ви лишаєте обід вмерлим чи ні.
Результат:
вже голосів:
1070 (90.52%)
Ні
112 (9.48%)
Так
Заместитель Анонима• 14 января 2019
Ответ дляКошка-Матрешка
хорошо, что только на Западной такое, а не в Киеве
Да и на ЗУ не везде. И к нам никто не приходит по ночам))
Кусочек Сыра
• 14 января 2019
Ответ дляСкомуниздила
Автор, чесно, всі коменти не читала, прочитала пару. Ця тема не для Светчици. Вот як би ви написали про коханок, секс, свекруху - вас би підтримали. А так , вважають вас неадекватом.
В нас на столі залишають лише кутю та ложки .
Та я не за підтримкою. Так емоція дня. Дід шаленно любив онуку. Мабуть переживає. Мені на наступному тижні на операцію - це знову якийсь час ходити не зможу. Знову все на любу онуку ляже, мабуть переживає.
Заместитель Анонима• 14 января 2019
Ответ дляКусочек Сыра
Ну в нас на Поліссі така традиція.
Муж у меня с Полесья и тоже никто у него не оставляет еду на столе.
Бочка порохУ• 14 января 2019
Ответ дляАноним_1538
Вони тільки на Західній Україні ходят по ночам?
Не тільки думаю, але коли їх чекають, думаю приходять. Просто на ЗУ на це більше уваги звертають. Не лишала я вечерю, але якось ми ці традиціїї самі зіпсували в своїй родині, все часу не вистачає, а треба знаходити(((
Бочка порохУ• 14 января 2019
Ответ длядамаБезСобачки
Как интересно. Видимо, только у вас такие гости. Первый раз слышу о такой <традиции>. Чего только не придумают, чтоб со стола не убирать.
В Хмельницькому теж є такі традиціі, особливо в селах підтримують, в містах теж немають часу
Заместитель Анонима• 14 января 2019
Ответ дляАноним_1515
Вона колишня вчителька) їй можна
Представляю, как она своих учеников называла в порыве гнева, если про дочь родную пишет ’гомнючк@’
Кусочек Сыра
• 14 января 2019
Ответ дляЗаместитель Анонима
В нас в сім´ї четверо. Сестра на Донеччиніі і брат Рівному не лишають, сестра в Чернівцях лишає - і всі росли в одній сім´ї.
Рассказница• 14 января 2019
Ответ дляКусочек Сыра
я - да. Саме тому і вирішила не накривати для вмерлих.
То есть вы считаете, что душа ваш родственников попала в ад, застряла в виде привидения между мирами и т.п?
Кусочек Сыра
• 14 января 2019
Ответ дляРассказница
Я думаю, що душі не нікуди не потрапили, а чекають другого пришестя Христа і суда Божого.
Бочка порохУ• 14 января 2019
Ответ дляЦветок Мира
На святвечір строгий піст тому ніяких рюмок бути на столі не може. В нас є традиція залишати на столі кутю як спогад про померлих родичів, а не для того щоб хтось вночі приходи їсти.
О. Правильно! Точно кутю оставляли и ложки, ну а ’приходили істи’, кто як трактує, хай буде на спомин. Є така традиція
Тра Ля Ля• 14 января 2019
Ответ дляКусочек Сыра
расскажите что с вами приключалось, люблю мистические истории)
Рассказница• 14 января 2019
Ответ дляКусочек Сыра
Ок. Где ждут?
Заместитель Анонима• 14 января 2019
Ответ дляКусочек Сыра
А що, адміни можуть змінювати назву теми? Я ж не так називала......
В названии темы что еще похуже слово было, чем гомнючк@?
Рассказница• 14 января 2019
И почему они ждут в своих телах? Иначе откуда ’ тяжёлые шаги’ и вдруг появившийся аппетит?
волосатое стекло• 14 января 2019
Ответ дляЗаместитель Анонима
Удалено администрацией...
Покращена• 14 января 2019
Ответ дляКошка-Матрешка
В Киеве еще из советского детства помню. Бабушка всегда после праздников оставляла на ночь что-то из еды на столе и чистый прибор ставила.
Посредник Польша• 14 января 2019
Ответ дляКусочек Сыра
Нуууу....І яка це Церква вчить померлим лишати їсти ,та ще й рюмку??? Взагалі то й на парастасі алкоголь нормальний священик не благословить,а для їжі існує панихидний стіл,але тут взагалі то не каша ключове слово,а молитва....
Може то ви просто минулого разу для Санти бургер забули лишити і моркву для оленів?) Тепер буде до вас навідуватися до Зелених Свят)
Вредняжка• 14 января 2019
Центральна Україна, у нас такого звичаю немає.
Я сама стараюся потроху відходили від забобонів.
Инста_Богиня• 14 января 2019
Ответ дляЦветок Мира
Пишіть не ’ В нас на Західній Україні є традиція’, а в ’нашій сім’ї є традиція’, бо я теж з західної України і ніяких рюмок після вечері не залишаємо. В на другий святий вечір 18 грудня, а не 13-го.
У нас теж другий свят вечір 18. Але таки в родині чоловіка лишають рюмку та кутю в тарілці для померлих, а в моїй - ні. В моїй носять кутю на цвинтар, на гробівцях лишають.
Мне без сахара• 14 января 2019
Ответ дляКусочек Сыра
для Бога нема живих чи померлих, для нього всі живі
Нога на ногу• 14 января 2019
оставлять еды мертвым
ритуал куда более древний чем само христианство
в нем языческие корни
кому интересно погуглит
христиани присволи себе и адаптировали под себя
впрочем как и все иное
в нем языческие корни
кому интересно погуглит
впрочем как и все иное
Нога на ногу• 14 января 2019
в донецке в поминальное воскресенье например носят еду на кладбище
а кто и водку носет
Ответ дляЦветок Мира
Отож. Я народилась і живу у Львові, і ніяких рюмок і тарілок померлим не ставлю! За померлих в церкві свічку ставлю, і даю на службу Божу.
Понаписують отак за всю Західну Україну, потім люди думають шо там одні вар‘яти живуть
Мадам БрЮшкина• 14 января 2019
Нет, я не оставила - просто забыла об этой традиции т.к. были все живы... вот вы написали и теперь я опечалилась...
Цветочница• 14 января 2019
Ответ дляБабочки в моём животе
А зачем выключать вайфай?
так он же вредный. а автор шапочку из фольги не успела надеть.