Цикавенная• 18 октября 2019
Сусіди хочуть зробити з горища квартиру
Будинок 3-х поверховий. На 12 квартир.
Сусіди з 3-го поверху хочуть з горища над своєю квартирою зробити кімнати вхід з їх квартири.
Збирають дозволи з сусідів що ті не проти будь-яких реконструкцій та змін на горищі, завіряючи підписи у нотаріуса. При цьому у папері, який дають підписати не вказано ні площі, ні проекту реконструкції, ні дозволів від БТІ та пожежників.
Не підписали, бо немає проекту ніякого, на що підисуємось?
Кажуть, що їм з архітектурного відділу дали таку заяву для сусідів і після цих дозволів будуть робити їм проект, щоб не вкладати кошти у документацію дарма.
Без нашого підпису можуть зробити все, решта 10 квартир підписали. Кажуть, що Земля кругла. Типу ми не правильно поступаємо, хочучи бачити що там має бути.
Що скажете?
Трусиковед• 18 октября 2019
Если я не ошибаюсь, чердак, что над своей квартирой, для начала, надо приватизировать,а только потом все разрешения и т.д
Стекловыжималка• 18 октября 2019
І ось іще. Це в тему того, що можна нібито без ваших підписів. Можна
але чомусь судова практика проти такої фігні
Зокрема, при наданні дозвільних документів на проведення будівельних робіт, а також при введенні об’єкту в експлуатацію компетентні у сфері будівництва органи не аналізують обставини щодо отримання заявником згоди всіх співвласників. У зв’язку із зазначеним деякі зацікавлені у проведенні будівельних робіт особи отримують згоду тільки тих співвласників, які безпосередньо пов’язані зі спільним приміщенням (сусіди, власники приміщень в межах під’їзду тощо). Водночас, як показує судова практика, непоодинокими є випадки, коли за позовами будь-кого із співвласників (навіть тих, хто безпосередньо не користується спільним майном) оскаржуються та визнаються незаконними дії осіб, які здійснили реконструкцію, в тому числі із задоволенням вимог про зобов’язання привести приміщення до попереднього стану.
Люблю Поумничать• 18 октября 2019
у нас более 30-ти квартир выбили по стояку и продолжили себе квартиры
Капризуля• 18 октября 2019
Ответ дляКуда ж без меня
тим краще... сусіди приведуть в порядок дах і не треба буде усім жильцям перейматися потече він чи ні. Бо якщо буде там житлове приміщення то ті люди що там живуть не допустять щоб дах потік.
Думаю усім жильцям від того буде вигода
Ага, приведуть:))) Як показує практика, вони займуть всю площу, наперебудовують там з різними порушеннями, а як потече криша на їх кімнатки, то побіжать по всіх квартирах збирати на ремонт криші і ремонт своїх хати.
Цикавенная
• 18 октября 2019
Ответ дляКапризуля
так вона звонить підписати і гроші на дах здати)
Капризуля• 18 октября 2019
Ответ дляСумчатая кошка
А какая Вам разница,если вам все равно что будет на чердаке.Крысы или чистая квартира,гарантия целой крыши
А каким образом вдруг появится гарантия целой крыши? Они ж не будут ее за свой счет ремонтировать? Все точно так же, как и раньше, будут скидываться...
Капризуля• 18 октября 2019
Ответ дляЦикавенная
ото хай вкажуть у папері від нотаріуса площу своєї рекнструкції і надбудови.
При тому, площа їх реконструкції має бути у межах площі всього горища поділеної на кількість квартир, я так розумію....
І. як би не було, вашій сімї не завадить кладовочка метрів 15:))) Просто так:) Діти підростуть, будуть там тусити з друзями:)
Да Щас же• 18 октября 2019
Ответ дляЦикавенная
Так хай вкажуть це там, де хочуть від нас підписи!
Я згідна з дівчатами, що дозволи від БТІ і пожеників - то їхня відповідальність. Мене цікавить наразі площа, проте вона (хазяйка) не хоче вказувати цю площу. ВАЙНОТ?
Бикоз. По нормальному, но это не ваш случай, соседям надо бы показать если не проект, то хотя бы план того, что будут менять. Иначе...кто будет нести ответственность, если они нагрузки несущие конструкции, нагрузка которых на чердаке не предусмотрена?
Про БТИ, пожарки и прочие инстанции: за взятку, при чем символическую узаконят хоть бассейн у вас над головой. Ключевое тут у ВАС, а что вы будете делать в случае халепы - хоть оббегайтесь по судам ничего не добьётесь. В городе общага обвалилась, люди погибли, и что? Никто не сел и своим имуществом не ответил.
Стекловыжималка• 18 октября 2019
Ответ дляКапризуля
Так ось в тому і фішка. Коли сусідка просе підписать, в неї не позначений метраж їх запланованої реконструкції. Підпишіть, бо нам проект дорого робить. А в момент, коли всі сусіди підписали, вони фактично від своєї частки відмовилися - можна реконструювати все горище, без домислів, на яку кількість квратир воно мало б ділитися.
Цикавенная
• 18 октября 2019
Ответ дляКапризуля
та я там не живу, то брата квартира.
Ото дійсно хай горище поділять на рівні площі, згідно площам квартир. Раз 3-х кімнані платять більше за все, бо в них кімнат більше ще кого там жаба давила, їх чи нас), то і з горищем так само.
Капризуля• 18 октября 2019
Ответ дляСтекловыжималка
Это если у жильцов таким нехитрым образом не отожмут весь чердак, показав потом их подписи ’не против’. Но да, зато ж крышу починят. Себе лично.
Та не починят такие крышу за свой счет:)
Жена сантехника• 18 октября 2019
Ответ дляРазумная Губка
а вы потом на незаконную перепланировку в суд, он просто понты кидает)
а он в том же суде эту незаконную перепланировку узаконит. Или вы не знаете нашу судебную систему???
Да Щас же• 18 октября 2019
Ответ дляЖена сантехника
Я узаканивала постфактум перепланировку через суд, выняла оконный блок, заплатила штрафа 53 грн.
Архитектор так и сказала, мол пошли бы вы законным путем, обошлось бы в 100 раз дороже (проект, разрешения и т.д.)
Цикавенная
• 18 октября 2019
Ответ дляСтекловыжималка
у тому ж справа, що не вказано.
Земля під гаражі мала б ділитися на всіх по рівну. Хто не хоче/не може будувати - то клумбу там робить наприклад, а конкретно ці люди єдині бахнули гараж посередині двух місць.
У мене конкретне питання - яка площа? які матеріали? усе на словах?
Цикавенная
• 18 октября 2019
Ответ дляДа Щас же
коли це було?
так було раніше з будівництвом будинків. Штраф був 800 грн, тоді як проект і дозволи - біля 5000 грн.
Тепер не дешевше знаю.
Стекловыжималка• 18 октября 2019
Ответ дляДа Щас же
узаканивали перепланировку своей квартиры? или отжатие чердака у всего дома?
Да Щас же• 18 октября 2019
Ответ дляЦикавенная
коли це було?
Тепер не дешевше знаю.
2016 год
Да Щас же• 18 октября 2019
Ответ дляСтекловыжималка
Своей конечно. Тут важна суть работы инстанций которые выдают разрешения: за взятку разрешат хоть бассейн в квартире сверху.
Стекловыжималка• 18 октября 2019
Ответ дляДа Щас же
Тут другая ситуация. Чердак по закону общая собственность. Свою действительно проще сначала переделать, потом копеечный штраф заплатить, но это изначально твоя частная собственность. А тут спільна сумісна, разницу понимаете? Это у человека забрать в свою пользу, ограбить то есть, еще и обманув с подписями.
А работа наших инстанций то отдельная тема. Но это не значит, что нужно молча и покорно делать все, что скажут соседи, а то в суде все порешают все равно. Можно тогда сразу пойти им еще и квартиру отдать.
Жена сантехника• 18 октября 2019
Ответ дляДа Щас же
вот вот
ПростоБелка• 18 октября 2019
Ответ дляИнфотуфелька
а разве сейчас не запрещено на чердаках квартиры делать? Знакомый недавно квартиру на последнем этаже продал, у него все доки на руках были, что можно на чердаке квартиру сделать, Он хотел это как плюс подать, чтобы дороже продать, но выяснилось, что сейчас это не законно и все эти разрешения - филькина грамота.
Да, если в доме есть ОСББ - то вспомогательные помещения (чердаки, шахты, лестницы итд) являются общей совместной собственностью владельцев квартир. И они человек не может ’узурпировать’ себе эту площадь
Капризуля• 18 октября 2019
Ответ дляПростоБелка
В кооперативном так же.
Vlada-Maria• 18 октября 2019
Ответ дляЦикавенная
мансардні приміщення класні, будинок з мансардою, дуже затишно і гарно.
Мені не шкода. Хай живуть, там ще є 3 сусідів, що можуть так зробити. Хай узгоджують проект з пожежниками і БТІ, підпишемо. У чому їх проблема?
Проблема їх в тому, що Ви не знаєте порядку дій: для початку береться згода сусідів взагалі на роботи, потім виконкомом дається дозвіл на розробку ПКД, пізніше вже проект погоджується із сусідами і подається на затвердження на сесію/виконком (залежно від населеного пункту). І тільки після того - дозвіл на початок робіт і самі вже будівельно-монтажні роботи
ПростоБелка• 18 октября 2019
Ответ дляКузнецц
У меня в доме на первом этаже нет балконов, сосед хотел сделать балкон. Трое не подписали потому что им негде машины будет ставить.
Сосед с пятого этажа (он же в списке счастливых обладателей автомобиля) решил расширить балкон. Сделал это не получая разрешения, хороший такой балкон, метров так 6-7, да вот что-то там плохо закрепили, и упал кусок бетона на машину хозяина квартиры с первого этажа.
Так что карма настигнет того кто прав небыл.
Без вашей подписи разрешение ему не дадут, а без проекта я бы тоже не подписал может он на весь чердак хочет мансарду сделать, или вообще этаж достроить.
Так хозяин первого этажа ведь не расширил балкон, а ему на машину упал кусок бетона. О какой карме речь?))
Vlada-Maria• 18 октября 2019
Ответ дляЦикавенная
так ми вперлися як ви кажете через те, що у заяві до нотаріуса вказано’ не заперечую щодо будівництва і реконструкції з надбудови мансардного поверху на горищі та здачу в експлуатацію квартири №’.
Де площа реконструкції і проект? Ви під всім підписуєетесь, що написано?
У Вас просять згоду взагалі, без того неможливо отримати дозвіл місцевго органу влади на розробку ПКД
Капризуля• 18 октября 2019
Ответ дляVlada-Maria
Який би не був порядок дій, якщо автор не хоче все приміщення горища (а також свою частину) віддавати на користь сусідів (які, до того ж, у критичний для неї час компостували мізки задля власної розваги), а сусіди там захапують все, що погано лежить, то має право не підписувати нічого.
Ответ дляСорока белобока
Нет, не тошнит. У меня три квартиры, две из которых сдаю. Но никогда мысли не было вредить соседям и препятствовать тому, чтобы они могли улучшить свои жилищные условия. Понимаю их прекрасно. Какой нафик проект? Вы знаете сколько стоит приличный проект с коммуникациями? Это тысячи евро сегодня. Сделать, оплатить, ШОБЫ ШО? Чтоб такая милая и эмпатичная дамочка, как вы, сказала, что ей не нравиться где батарея и не подписала? Для здравомыслящих людей понятно, что переоборудование чердака-очевидный плюс. Люди перекроют крышу, сделают отапливаемое помещение.Это ж круто...Но-нет. У них есть радость в виде такой соседки...дно.
Поддерживаю. На мой взгляд, переоборудование чердака на пользу дому и не портит внешний вид и архитектурный ансамбль... а пристройки по бокам и расширенные балконы вид все же портят.
Капризуля• 18 октября 2019
Ответ дляПростоБелка
Наверное, если не целуешь в задницу всех, то с тобой обязательно что-то случиться.