Ход конём• 06 января 2020
Що це за історії про кумів і носіння вечері?
Це традиція така, я так розумію? В чому вона заключається і навіщо вона потрібна, коли з‘явилась. Там де я живу такого ніхто не робить
Хомяк с пастой• 06 января 2020
У нас тоже никто не носит никакую вечерю. И не колядуют 6 января. Начинают 7. А ще не едят на могилах. И слово гробки.....Я здесь об этом узнала.
Помидорина• 06 января 2020
Є в деяких регіонах така традиція. На святвечір похресники приносять хрещеним вечерю тобто кутю, пампушки, плетенку. Вшановують хресних. Але не так як зараз деякі. Оплачують чи несуть поляну з мясом та алкоголем.
Чавонадо• 06 января 2020
Днепр. Давно такая традиция
Крестник несёт крёстным вечерю (кутю) и поёт колядку. За это получает сладости или маленький подарок или деньги чисто символически
Помидорина• 06 января 2020
Ответ дляХомяк с пастой
Я також. В нас 6 вечеряє нацближча родина. Вечеря пісна, 12 страв, без алкоголю. А 7го після служби в Храмі вже Різдвяний обід.
Фрикаделька• 06 января 2020
У нас крестник приносят кутю. Мы им за это конфеты, сладости и деньги. Могут и не крестники приходить, а просто дети. Об этом даже Гоголь писал.
olga_oleshkina• 06 января 2020
Мы тоже ходим к крестной,доча поёт колядку и приносит кутю,а крестная за это даёт ей подарочек или сладости;)Хорошая традиция;))
Ход конём
• 06 января 2020
Ответ дляХомяк с пастой
О, про їжу на могилах я забула. В нас ще подарунки носить Миколай, а не дід мороз
Ход конём
• 06 января 2020
Ответ дляФрикаделька
В чому суть традиції і до чого тут Гоголь?
Волшебная палочка• 06 января 2020
Ответ длякураГАЛЯ
А где Вы живёте?
Отвечу за Автора, уверена, что Западная Украина.
Фрикаделька• 06 января 2020
Ответ дляХод конём
В тому, что Гоголь о такой традиции писал 200 лет назад. В ночь перед Рождеством ходят и колядуют. А про Вашего Николая пол страны узнало лет 10-15 назад. И что теперь?
Ход конём
• 06 января 2020
Ответ дляФрикаделька
Мені 36 років, моїй мамі 62 і до мене і до неї все життя приходив Миколай
Неуловимый Джо• 06 января 2020
Ответ дляХод конём

. Киев.Мне 50.О Святом Николае узнала в 2003 г.,когда дочка в садик пошла.ВСЕ мои подруги тоже +- также узнали Им тоже по 50
Викасикрет• 06 января 2020
Львів.
Лише Миколай, і Свят Вечір і Різдво
А після святкового обіду після церкви діти ходять колядувати.
А 6 на Свят вечір лише родина.
Та, і мені 37.
Так будо ще як моя бабця жива була
Від неї традиції.
Лише Миколай, і Свят Вечір і Різдво
А 6 на Свят вечір лише родина.
Та, і мені 37.
Так будо ще як моя бабця жива була
Від неї традиції.
Му ма му ма му• 06 января 2020
Автор, ви з луни, або з іншої якої галактики?! Так гарно пишете українською і не знаєте про вечерю?..
Фрикаделька• 06 января 2020
Ответ дляХод конём
А нам от этого что? Львов это маленькая часть Украины со своими традициями. Мне если что 44 и про то как колядуют узнала давно.
Ход конём
• 06 января 2020
Ответ дляМу ма му ма му
Не бачу зв‘язку між вечерею і мовою
Ход конём
• 06 января 2020
Ответ дляФрикаделька
Нашо ви взагалі відповідаєте?
Ход конём
• 06 января 2020
Ответ дляDr.Koshka
На западной одни традиции, у остальной страны- другие, вот и всё. У них Николай, у нас Дед Мороз, у нас вечеря и колядки, у них ужин из 12 блюд.
Взагалі то у нас теж колядки
Нерадистка Кэт• 06 января 2020
Моя мати з Рівного, там похресники носять хресним вечерю. До першої зірки, бо сім´я мусить зібратись разом. Готують 12 пісних страв, узвар.
Наразі живемо у м. Дніпро, тут також є ця традиція - на святвечір я носила хрещеній кутю та вареники, вона дарувала мені солодощі.
Не думаю, що це локальна традиція.
Фрикаделька• 06 января 2020
Ответ дляХод конём
Нашо ви взагалі відповідаєте?
Так закрывайте тему и открывайте Википедию. Там все подробно описано. То что в 36 лет Вы с чем то не знакомы не значит что это бессмысленно.
кураГАЛЯ• 06 января 2020
Ответ дляDr.Koshka
Да ладно) у нас и Николай, и ДМ, и колядки, и ужин из 12 блюд. Вечерю не все носят, но о такой традиции знают все, Киев.
Блoшка-матрешка• 06 января 2020
Крестным носят вечерю. И 12 страв и кутя - вся семья собирается за столом. Утром 7го колядуют
кураГАЛЯ• 06 января 2020
Ответ дляХод конём
Кстати, у кого-то из классиков укр. л-ры читала об этой традиции, не только у Гоголя)
Нерадистка Кэт• 06 января 2020
Не потрібно ототожнювати цю ’вечерю’ із самим святвечором - раніше бігали до хрещених лише діти і до першої зірки. Тобто, це не було класичним ’сходити у гості’. Принесли вечерю, подякували хрещеним, отримали смаколик і назад до сім´ї. Тим паче, що раніше похресників у одної людини могло бути чималенько і бігали дітлахи цілим натовпом.
Але ж зараз малі діти не можуть ходити одні, тому часто це перетворюється у спільну вечерю кумів. Хоча це й не дуже правильно. Особливо з останніх тем на форумі