Мира Наумова
Колись моя бабуся теж розповідала про прихід цих нелюдів у Львів. Це жах. Масові вбивства, гвалтування, а про те як вони виганяли господарів з домівок,крали, тягли на себе жіночі речі про оті горщики нічні.
А недавно прочитала книгу Н.Гурницької Багряний колір вічності"-де описана історія її сім´ї в тих років. Всі ці жвхіття приходу Совєтской власти у Західну Україну. І тоді вони теж не розуміли,як люди можуть заможно жити, пити каву, гарно одягатись,жити в чистоті. Вони як і зараз не розуміли чому ми повинні жити краще.
Історія повторюється.
“Вони дикарі. То була така темнота. Вони кроме сєлєдки взагалі нічого не знали їсти. Сєльодка, тюлька і картошка в мундірах. Візьме солдат ту сєльодку, витріпає її так до халяви чобота з луски, бере роздирає, лупає хліб і їсть. А вони потому казали — "ми прієхалі і вас всєму научілі. Ми научілі вас щі варіть”. Так – ми не вміли щі варіть. Не варили, не варимо і не будемо.
Вони з нічними вазами по молоко ходили. Я то виділа на свої очі – як йшла москалиха і несла ноцник (горшок, де роблять свої діла вночі) з молоком. І зараз коли вони кажуть – “ми вас всего научили…” Що ви нас научілі? Научілі красти. Научілі матюкатися. Научілі водку піть. Та ви мовчіть, мос..лі нещасні, і дякуйте Господу Богу, що ви попали в рай.
Вони прийшли до польських і українських помешкань, де було всьо. Поляки повтікали, інтелігенція наша повтікала, а вони прийшли на все готове. Вони зайняли всі помешкання. Прошу подивитися зараз, хто в центрі живе? Що наші люди місцеві мають ті квартири польські? Ніхто. Тільки вони. Вони на БАМі (район в Тернополі) набудували трущоби і українців туди заселили. А самі зайняли польські помешкання. Вони не знали, що з тим робити.
Заходжу я якось до сусідки тьоті Шури. А вона шкрябає ножем підлогу. Я питаю – нащо. А вона: “варєники буду мєсіть. А гдє твоя мама мєсіт тєсто? – я кажу – На столі. Тьотя Шура, ви що? – Я всєгда так дєлаю”. І бере і місить тісто на підлозі…
Для людей місцевих – то була Содома і Гомора. Ті мати. Ми не знали, що то є. Ми не знали тих слів. Ми думали, що то якісь їхні слова. Вони всі так спілкувалися між собою.
Тато працював у готелі, де поселилися російські офіцери. Якось почув, що вода тече і тече. Піднявся на поверх. Бачить, двері туалету відчинені. А там офіцер коло унітазу. Спускає воду і миється в унітазі. Спускає і миється. Татко його підняв і пояснив, що то не для того, що тут тільки управляються. Завів його в ванну і все показав – як працює, як вода вмикається.
Тато мій сказав до мами: Нусічка, як ми будем дальше жити з тою жемотью? То – не люди. Нусічка, вони шклянками пили горілку. Я такого ще не видів. Нусічка, а їхні жінки всі прийшли в нічних сорочках. То офіцерскі жони. То дикуни, Нусічка, то дикуни”.
Спогади тернополянки Ірини Максимів про пришестя до Тернополя росіян-визволителів (починаючи з 1939-го).
Раз уже сьогодні знесли пам’ятник представника рос культури в Тернополі, то знайте, з чим ця культура в тернополян асоціювалася.
Історія повторюється.
Ответ дляLvivLady
Це правда! Сім´я можх бабусі так втратила житло у Львові, а її молоду ще дівчину переховували по людях. Вигнали серкед ночі на вулицю, шовкові комбінації крали для своїх блядєй як вечірні плаття... Масово гвалтували, катували, страшно знущались! Мені розповідали, що коли Львів був під окупацією, німцям навіть не снились такі звірства, був порядок...
П.С. Ще раніше, я описувала цю історію тут, так місцеві прибічниці рузького міра мене тут проклинали, що я фашистка, в за Гітлера...
Цікаво, де вони всі??
Особливо волала Арістркатка чи як її, а тепер вона щось типу Vinosport!
Ау, де ви всі?? Дуже сподіваюсь, що під Воркутою, а не в Ніцці!
Цікаво, де вони всі??
Я с востока. Не только ЗУ затронула советская власть. Поверьте. Так вот семью мою тоже раскулачивали. И мужа прадеда тоже. Это обычные были сельские жители. Много детей было, но хорошее хозяйство. Кого-то из детей усыновили потом другие разные люди, кого-то забили, чья-то судьба так и осталась неизвестной.
любительница• 10 апреля 2022
Ответ дляMariya Prokhorova
Якщо добре жилося при Николаї , революції би не сталося !
Якби не було таких як Ленін із своїм вся власть совєтам и його дружбанів, то не було би революції. Після цього Микола ІІ відрікся від престолу, але його і всю родину саме ці виродки, які хотіли всю власть совєтам і землю колзозам- цинічно розстріляли.
semenkovahka• 10 апреля 2022
Ответ дляLvivLady
Хм, в Сибір, в суворі степи Казахстану, туди ж і кримських татар депортували...
У татар не менша лють до кацапів!
Коли я бувала в Криму до всіх-всіх подій, навітт в Севастополі на базарі татари як чули мою укр, давали задарма виноград
У татар не менша лють до кацапів!
Згодна! Зі мною також було! І коли ми з батьками жили у Латвії (батько військовий), мама пояснювала мені під секретом, що латиші українців люблять, розуміють нас. А рускіх ненавидять. Тоді мені це було не зрозуміло, я просто раділа, що я українка і мене люблять))
Mrs.Ochmonek• 10 апреля 2022
Ответ дляnatapri
В Мариуполе ещё памятник бычку есть (или был
), благодсря ему в голод и выжили.
Мої бабуся, сестра, і менший брат вижили як раз завдяки тим бичкам!
А я і в Маріуполі ніколи не була, який врятував нашу сім´ю тоді..
Ответ дляsemenkovahka
Я при союзе ездила на эскурсию в Прибалтику. Нас предупреждали, чтобы говорили что мы украинцы, они русских не любят.
semenkovahka• 10 апреля 2022
Ответ дляLvivLady
Прогугліть Українська Народна Республіка УНР
А згадайте як нам у радянські часи (якщо ви відповідного віку), в школах преподносили УНР, так як ніби це злодії...
Ответ дляCvetochek...
смішно читати))) їдять собак, не бачили ноутбуку, телевізорів, не бачили шуб, клали мертву дитину до розрізаного живота)))
ага, у вік технологій, коли у кожного є телефон, інтернет і можливість поїхати до великих міст.
я все звичайно розумію, але невже хтось цьому вірить?)) це скоріш для емоційного забарвлення пишуть, а хтось сприймає всерйоз
А вы внимательно читали? Про разрезанный живот и ребёнка в нем?
semenkovahka• 10 апреля 2022
Ответ дляkaramelna
Західнв Україна пам´ятає все - і голодомор, і окупації і війни, а центр, схід - що? Вони ж від того голодомору більше постраждали, ніж західна Україна, і, як на мене, саме там провали в памяті в усьому. ніхто цього не пам´ятає, чи як? Висміювалось значення вшанування пам´яті цих подій, загиблих. Там якась амнезія і знецінення історичної памяті... і чи не буде знову так?
Чому не пам´ятає? Моїх пращурів вважали куркулями, бо прадідусь мав пасіку, господар був працьовитий! І дуже мудрий. Позабирали все, благо, що в Сибір не відправили, може моя прабабуся вимолила, бо вони багато людей в селі годували, допомагали біднішим.
Mrs.Ochmonek• 10 апреля 2022
Ответ дляVika-N
Что это за князь? Имя у него есть?
Той, хто назвав себе царем - Іван грозний - якого так шанують на рассии і зараз
Ответ дляKsu160576
Донбас різний, історичний наш Донбас не відрізняється від Київщини і Тернопільщини, то ваші заїхали у якісь гетто рашиські на Донбасі
В 20-х роках культури там було небагато, нажаль. Культура була у англійців, які будували завод і привозили свої сім´ї. У них було своє мікросуспільство. А робітничий клас був таким, яким був. Мої теж до нього належали, але навіть їх пробирав місцями шок. В бараках то взагалі перед вихідним в останній робочий день масова попойка,а потім бійка. Це вже спогади з газет, що зберігалась в краєзнавчому музеї, якщо колись були. Бабуся казала до переїзду п´яної жінки ніколи не бачила,а тут повно було. Ну і сім´ю їх не любили, що вони гроші не на горілку спускали, а відкладали і діти завжди охайні ходили, і будинок білили, а сусіди його поливали фекаліями і навозом, ще й квіти витоптували, ібо нефіг вирізнятись
semenkovahka• 10 апреля 2022
Ответ дляДонаФлор
Откуда такие познания?)) Все у них есть. Думаете, только из Питера и Москвы в Турцию летают? Понятное дело, что есть категория маргиналов и бухарей. Оттуда кадры и берут. Ещё из наемников - этим пофиг, кого убивать. К этой войне они готовились не один год и воспитывали дикую ненависть ко всему украинскому.
Так, повністю згодна!
Ksseenniiaa• 10 апреля 2022
Ще розкажу. бабину тіткувивезли в сибір .. при чому тільки з внучкою 2х місячною її дочка на той час просто не була вдома. Вийшло бабу з внучкою просто загнали в товарняк. Вона розказувала шо дитина весь час кричала, а вона її прикладала до грудей, і почало йти молоко... у бабусі... я то так запамятала, не знаю як це можливо
Ответ дляCvetochek...
з донбасом зрозуміло, туди і в мирний час було лячно їздити. а куди вивезли етнічних українців звідти?
я в історії чесно кажучи не дуже, соромно писати, але не розумію як формувались кордони саме етнічних українців. тільки недавно зацікавилась цим питанням((
Чего это на Донбасс «лячно»?)) разные там люди. У меня из семьи нет ни одного ватника. Чему я очень рада. Хотя все с востока. А вывозили очень многих на север раши( судьбы дальше людей известны не все. Завозилось много зеков, их потомков много. Это вот уже при советах. Под Мариуполем много греков, это ещё Пётр переселил.
Ответ дляUSA_UK_ES
Читаю, що окупанти дивуються, що будинки кірпічні. А які вони ще можуть бути? Я тільки і кірпічні знаю…. (крім колишніх глиняних)
Глина, брёвна, ракушняк (на юге из него много). Ну, солома ещё может быть. Вижу разрушенные и заброшенные хатки по сёлам у нас были из соломы и чего-то ещё в ней.
Ответ дляkaramelna
Зачем вы сейчас сеете вражду? Зачем снова сталкивать восток и запад даже тут? Я знаю, как мои пра пережили Голодомор. Рыба спасала. Не считайте всех людей с востока дебилами. Не играйте на руку раше, которая этим всем и манипулирует столько лет.
Царевна Смеяна• 10 апреля 2022
Ответ дляАтланта
Мне когда-то охранник рассказывал, как у напарника жена русская была. Так они рыбы наловили, уху сварили. Ну и заправку часночную нужно было сделать. Так эта женщина чеснок пережевала и выплюнула, это она его так типа «перемолола»🤣🤣🤣
Твою ж

Ответ дляinna1313
Друзья жили в Гостомеле. В самый разгар боев ночью смогли убежать из подвала. В чем были. При себе только документы и деньги. Добротный дом . Сейчас вернулся муж посмотреть что и как. Рыдал и орал просто матом. На улице котеджи разрушены, сожжены, а у них целые стены, но ... . Эти орки покрушили мебель, разбиты телевизоры (габаритные, снять не смогли), извините, СРАЛИ в комнатах, вытирались одеждой хозяевов!!!!! Это при том, что в доме два туалета и полно туалетной бумаги! Вонь в доме невозможная!!!! Содрали паркет, а просто так... . Слов нет. Одни маты. Но не буду писать матом. Не не хочу опускаться до их уровня
Какой лютый мрак (
Я все думаю: кто их рожает и воспитывает. Ну, кто? Не смотрю раша новости. А это одно видео открыла на днях. Вопрос про кто воспитал снялся сам собой. Но это не орки, это хуже. Гораздо хуже.
Mariya Prokhorova• 10 апреля 2022
Ответ дляlana_banana04
Удалено администрацией...
Про метро !До нас приїзжав голландець 1990 року народження , друг моей донькі , так на єкскалаторі їхав з закритими очами
Це звичайний страх !
А вот ,що москалі і коммуняки мову і все українське знищують , то це правда !
Це їх методи завоювання України і зараз !
Це звичайний страх !
Mariya Prokhorova• 10 апреля 2022
Ответ дляlana_banana04
Удалено администрацией...
А українськи села відрізяються від москальскіх ,це факт !
semenkovahka• 10 апреля 2022
Ответ длялюбительница
Так, ви праві.
Mariya Prokhorova• 10 апреля 2022
Ответ дляlana_banana04
У меня отец с Западной, никакого голода в их селе не было.
Мать с Восточной - вот там да, было, и детей ели в их селе, и лободу.
За немцев тоже кардинально разное говорят - в одном селе зверствовали, в другом - шоколадки давали детям.
Може ваш батько у місті жив ?
Голод там був після закінчення другої війни
Моя бабуся у Києві народилась також розповідала , що у місті не було такого голоду як у селах
semenkovahka• 10 апреля 2022
Ответ дляKsseenniiaa
Можливо! Я раніше теж таке читала, Стороння жінка прийняла чужу дитину, прикладала її до грудей і пішло молоко! Жінки від любові великої можуть все!))
Mira29-c3c3• 10 апреля 2022
Ответ дляКукуля
Так ,але чомусь там дуже сумують за радянською владою.
Mariya Prokhorova• 10 апреля 2022
Ответ дляzana076
Сволочи, доколе они нас будут от нормальной жизни ’освобождать’ ?
Нация уродов
вони не нація , а стадо !
Путлер сказав , що буде визволяти кожного , хто розмовляэ російскою
Я свій висновок зробила
Мова це наша зброя
Я свій висновок зробила
Мова це наша зброя
semenkovahka• 10 апреля 2022
Ответ дляLvivLady
Я, напевно, молодша)
Ми вже відзначали а школі злиття унр і зунр, був навіть вихідний
Також вивчали Стуса
Я випускник кінця 90х
Також вивчали Стуса
Я випускник кінця 90х
Я майже також)) Напевно ще від самого вчителя залежить на чому ’ставити наголос’... Я рам´ятаю, що в мене тоді після таких уроків склалось враження, що УНР то якесь малочисельне угруповання з незрозумілими ідеями...
valentina8608• 10 апреля 2022
Ответ дляCvetochek...
Удалено администрацией...
Голодомор ще був, і масове заселення наволочі кацапської замість вбитих голодом, репресованих, вивезених українців.
Ответ дляsemenkovahka
Та ще й від регіону, напевно, залежить. Оскільки я зі Львова, то нам це презентувалось максимально патріотично)
Ответ дляMira29-c3c3
Вот я почему-то уверена, что вы из сюжетов тв на эту тему мнение сложили. Любые сми это пропаганда. Разные там совершенно люди. И скучающие, и ненавидящие. И ждущие этих уродов, и нет. И такое есть везде. Мне совершенно в другом регионе на днях задали несколько человек вопрос: а кто ж стреляет все таки. Через 1,5 месяца войны услышать такое было шоком, мягко говоря