Зараз знаходжуся з донькою 3 роки в Польщі. Живемо в будинку на 2 кімнати - я з дочкою і мама з 2 дочками (10 і 16 років) зі сходу України. Моя сусідка працює. Але це не заважає їм постійно просити/внаглу їсти мої продукти. Холодильник у нас поділений по полкам. Вчора купила дитині молока на каші, старша донька попросила трохи молока до кави, кажу візьми. Потім другий раз. Ввечері відкриваю холодильник - літри молока немає! Я просто обурена. Потім купила собі десерт - сиджу їм на кухні, прибігає молодша донька сусідки - починає його в мене просити. Так само купила соус до м´яса, попросили 2 рази - дивлюся, вже майже пуста банка в холодильнику. То ковбасу мою доїли, бо не знали, що це моя( з моєї полички).Вони мене вже так злять своєю наглістю. Реально, тепер вже думаю над тим, щоб ходити їсти в кімнату. Бо тільки сідаю на кухні - одразу біжать. При цьому як їм борщ чи суп - то такого ажіотажу немає
Ответ дляlenchik_kolko
Так я и говорю, если постоянно, то нужно разговаривать и объяснять. Но то что описала автор, это такие мелочи!
Это не мелочи даже для тех, кто не стеснен в средствах. Ты рассчитываешь, что вечером или утром накормишь ребенка кашей, открываешь холодильник, а там нет молока. На ночь глядя идти в магазин, а если он далеко? И тащить с собой ребенка? Или кашу на воде варить?
JannyMoney• 08 мая 2022
Ответ для Shady lady
А я то думаю, чому для мене дико рахувати це все. І навіть в голову не прийшло би казати своє «ні».
От воно що - гуртожиток)))
Я тоже жила в общежитии когда была студенткой. Мы жили в комнате еще с одной девочкой.
Так вот, мы скидывались в равных частях на продукты.
Конечно каждая могла и себе отдельно вкусняшку купить и поделиться, но это реально было поделиться, предложить, а не выпрашивать и в рот заглядывать.
Вспомнила историю) Купили мы с Ленкой максикинг, это такие шоколадки. Мы их обе любили. Там в упаковке 4 шт. Я прихожу, нет шоколадок. Ну думаю наверное Лена съела, купила еще. Она оказывается тоже покупала.
И мы месяц примерно так покупали, но шоколадок не видели.
А выяснилось, что у нас в общаге завелись воры, которые взламывали холодильники и жрали чужие продукты)
Ответ дляМіражана
Слухайте, ви зі своїм кацапським словом ’западєнци’ вже дістали. Це просто образливо звучить. Кацапи придумали, щоб нас ображати, а такі як ви повторюєте. А чого зразу не бєндєровци?
А вы вспомните, раньше многие ведь именно так и называли, причем презрительно. Зато сейчас переобулись на ходу, сами себя бандеровцами величать стали.
Ответ дляArt_ksenya
приготувати щось інше... або кашу без молока ... або жити окремо, якщо вже автор така, але зажати молоко дітям, хоч і не своїм це низько. Зараз багато дітей в жахливих умовах і без молока, а може часом і без води! Будьте добріші, діліться, якщо ви вже опинились разом! Жадіни
Автора осудили, ярлыков навешали, а тему не удосужились прочитать.
Речь идет о конкретных детях, у которых есть возможность сейчас покупать себе одежду, сигареты и кофе. Поэтому не нужно обобщать.
Ответ дляМіражана
Агрессией вы ничего не добьётесь, сбавьте обороты,. Ещё раз повторю,никакого обидного подтекста там нет, просто география, а что вы себе придумали ваше дело.
Автор поговорите с мамой обязательно, лучше обсудить открыто по поводу продуктов, объясните, что средства ограничены и рассчитываете, на то что находится в холодильнике.
И неправильно, что пишете с востока, есть пример гораздо хуже поступают проживающие сейчас в Польше с запада, люди везде есть разные.
Shady lady• 08 мая 2022
Ответ дляJannyMoney
Та ми також скидалися на спільні закупки, або по черзі купували щось.
Але тут дві дорослі мами з дітьми і спільним холодильником. Чому не домовитися?
Можна і готувати разом.
Та навіть якщо б мені не вдалося потоваришувати з мамою, я б всеодно не дорікала дітям за їжу.
Свою косметику я нікомуне дозволяю чіпати, дуже скупа в цьому плані. Одяг би може і позичила якщо холодно дитині.
А от про їжу не скажу ні слова
Можна і готувати разом.
А от про їжу не скажу ні слова
Ответ для Shady lady
От воно що - гуртожиток)))
Для сина (егоїст навіть по психоматриці ) після 9 го свідомо вибирали місце навчання(по пораді психолога) , щоб з проживанням в гуртожитку, на жаль війна внесла свої корективи з гуртожитком, але протягом першого півріччя були істотні зміни в його формуванеі особистості, коли приїзджав додому , то він вже чітко вибудовував, відмежовував свій особистий простір.
Shady lady• 08 мая 2022
Ответ дляok1904
Ми навпаки згуртовано жили.
Мінялися сукнями, брали одна одноі парфуми і помади (не без дозволу). Могли їсти картоплю фрі троє з однієі сковорідки, якщо посуд не помитий.
Дуже здружилися були з дівчатами.
Найвеселіший період мого життя. Хоча гуртожиток був жахливий, я б зараз навіть на 1 ніч не погодилася там переночувати))
Сьогодні своі сукні нікому не позичу, туфлі чи косметику - тим більше.))
А от їжу забороняти не стану. Це для мене зовсім інше. Хоча сама б не брала чужого.
Але то їжа, діти. Та ну!
Дуже здружилися були з дівчатами.
Але то їжа, діти. Та ну!
Ответ дляLuchia80
Вы знаете я из Киева , есть много знакомых с ЗУ и есть с востока. И что касается конкретно моих знакомыз ( это около 15 семей) , все же это правда , с ЗУ более воспитанные , нет той наглости ’ весь мир вращается только для меня’ как у людей с востока. Даже их дети иначе воспитаны , с ЗУ постоянно ’ вибачте, дякую, будь-ласка’, с востока приходят берут все что хотят , а спросить разрешения или сказать спасибо - нет не слышали о таком !
Возможно это мне так попадает только , не буду говорить за всех людей , понятно что в любом регионе есть и прекрасно воспитанные люди и наглые хамы.
Возможно.
Моя сестра из Черниговской области сейчас в Польше, кроме неё живут дети из Сумской области, семья из Мелитополя. И 9 человек западной Украины, их мужья работают в Польше и заезжают. Живут в отеле ближе к Литве. Эти 9 человек поменяли номера, в старых сломали ручки и краны, пришлось за ними всё ремонтировать и хозяин поляк в отель из-за них не хочет даже заходить. Хозяин привозит продукты раз в неделю, крупы, молочку, так эта команда из 9 человек решила забирать всё себе в номер.
Сказать дякую, ещё не особо характеризует человека, есть несколько примеров непорядочности в мирной жизни. Да с восточной и южной Украины люди менее мелочны и не воспитанных не встречала.
Ответ для Shady lady
Ми навпаки згуртовано жили.
Дуже здружилися були з дівчатами.
Але то їжа, діти. Та ну!
Дуже здружилися були з дівчатами.
Але то їжа, діти. Та ну!
Ну, не знаю насчёт еды.
Не такие уж и дети, в 16 лет это почти взрослый человек
И без зазрения совести выпивает молоко, предназначенное соседскому ребенку. Для меня такое за гранью понимания. При совместном проживании можно угостить соседских детей, но дети не должны выедать все что видят в холодильнике, прекрасно зная, что это не на их полке лежит, значит, это соседские продукты.
Я не понимаю такого поведения, соответственно, и радушие мое по отношению к чужим детям быстро бы улетучилось, не люблю беспардонных людей.
Ответ дляNata2907
А якщо у цієї впритик, то що свою дитину голодною залишити а чужих погодувати ? У дітей є батьки, от хай і переймаються проблемами а не вішають на чужих людей !!!
Абсолютно підтримую. Мені моя одна дитина набагато дорожча, ніж сусідки, яка народила, умовно, 3,5,7 і тепер вважає, що їй всі повинні допомагати. Я нормально ставлюсь до багатодітних, бездітних і т.д. Але вважаю, що бажання народити має дорівнювати бажанню дбати про цих же дітей.
IndigoDi_UA• 08 мая 2022
Сотрудник на работе, любитель частенько заглянуть в наш холодильник (стоит у нас в кабинете) и попросить молока в кофе добавить. Так вот мне это поднадоело, и в один прекрасно - подходящий момент пришел опять просить. Говорю можно, конечно бери. Он открывает а молока то нет. Говорит а где?
Я ему : как только ты идя на работу зайдешь в магазин и купишь пакет молока, принесешь и поставишь в этот холодильник, то можно будет и взять себе молока в свое кофе. Ну и на этом все вопросы закрылись. Он не приносил, но и не просил более.
Shady lady• 08 мая 2022
Ответ дляirina _d
Ну, не знаю насчёт еды.
І для мене це за межею, випити все молоко від малечі. Та і взагалі, я б чуже молоко не брала і не просила взагалі. Максимум позичитив кашу, піти купити і віддати, якщо купують окремо.
Але які б вони не були наглі, дорослі, зі сходу чи заходу.
Це війна і це їжа.
Дві жінки, в одній чужій країні, яких об‘єднує одна біда -війна!
І не щоб бути дружніми, триматися разом, підтримувати одна одну, а ні - будуть сваритися і ображатися через молоко чи десерт.
Ну молоко для маленькоі дитини, можна і сказати, щоб залишили дитині наступного разу.
Але десерти та інше.. ну, це справа кожного.
Я би спробувала подружитися з тією мамою. Так набагато простіше.
Це війна і це їжа.
Ответ для Shady lady
Можна і готувати разом.
А от про їжу не скажу ні слова
Можна і готувати разом.
А от про їжу не скажу ні слова
Навіщо готувати разом? У автора дитині лише 3 роки. А в сусідки діти в тому віці, що їдять за двох чи трьох. І взагалі, в кожного свої смакові вподобання. Не розумію отого колгоспу.
Я зі свекрухою жила пару років, ніхто чужі продукти не їв. Вона могла запропонувати щось, якщо я з роботи пізно приходила. Я - коли на вихідні щось пекла чи незвичне приготувала. Але брати чуже молоко, ще й до останньої краплі - то капець. Та й постійно щось випрошувати - це відсутність виховання абсолютно. Там не маленькі діти, вони все розуміють, а поводять себе як циганчата, в рот заглядають. Я так недавно на піці з донькою була, зайшло циганча клянчити, неприємно коли в рот заглядають.