18 мая 2022

Хоче кинути професійний спорт

Підліток 14 років хоче кинути спорт, з яким до війни планувала пов´язати кар´єру.
Планували міжнародні змагання, отримання кмс, і ще багато планів, займається вже 9 років.
Просиділа більше місяця вдома, і тепер каже хочу кинути, передумала.

Я в шоці, бо ще до війни вона постійно акцентувала на тому, що буде тренером.
Звичайно професію буде обирати сама, ким працювати - її справа, але ж розумію, що емоційність через війну, пасивність стали причиною і вона може просто втратити можливості, які формувалися багато років(((.

Займається бально-спортивними танцями.
Тренування в адекватних розмірах, перенавантаженою не була до війни.

Не знаю що і робити...
Викуся29 18 мая 2022
Имеет право. Устал человек. И тренером может и так быть
Заклнчит какой то физической универ
автор lovely 18 мая 2022
Ответ дляВикуся29
Имеет право. Устал человек. И тренером может и так быть
Заклнчит какой то физической универ
Ні, універу в цьому випадку не достатньо. То зовсім інші перспективи.

Без танців - це цілодобове втикання в телефон, окрім того, що втрачені можливості.
Викуся29 18 мая 2022
Ответ дляlovely
Ні, універу в цьому випадку не достатньо. То зовсім інші перспективи.

Без танців - це цілодобове втикання в телефон, окрім того, що втрачені можливості.
Ну жизнь меняется, желания тоже
автор lovely 18 мая 2022
Ответ дляВикуся29
Ну жизнь меняется, желания тоже
Раптово через те, що вдома місяць на дивані провалялася?
Викуся29 18 мая 2022
Ответ дляlovely
Раптово через те, що вдома місяць на дивані провалялася?
Возраст такой. Подростковый. Не, не слышали?
Romina83 18 мая 2022
Ответ дляlovely
Раптово через те, що вдома місяць на дивані провалялася?
При чем тут диван? Может, это решение давно где-то начало зреть. Ей всего 14, мнение может меняться сто раз на дню.
Rose_m 18 мая 2022
А что Вы можете сделать? Какие варианты?
xmango 18 мая 2022
Сейчас много кто на эмоциональном дне из-за войны. Многое, что казалось важным до войны, теперь не имеет значение, нет той мотивации, что была раньше. Если взрослые не могут справиться, то что говорить о подростке… Расскажите ей, что понимаете ее чувства, но пусть не спешит с окончательным решением, пусть просто сделает паузу, если совсем спорт стал невыносим.
oksa... 18 мая 2022
Ответ дляlovely
Ні, універу в цьому випадку не достатньо. То зовсім інші перспективи.

Без танців - це цілодобове втикання в телефон, окрім того, що втрачені можливості.
Моя також кинула бальні танці рік тому, 8 років займалась професійно. Я спочатку плакала, потім змирилась, це її життя і її вибір. Труду, часу і грошей пішло неміряно!
xmango 18 мая 2022
Ответ дляoksa...
Моя також кинула бальні танці рік тому, 8 років займалась професійно. Я спочатку плакала, потім змирилась, це її життя і її вибір. Труду, часу і грошей пішло неміряно!
Вы знаете, все равно эти годы тренировок не пройдут даром, даже если ребёнок выберет совершенно другое занятие в жизни. Она заложила фундамент хорошей физической формы и осанки на десятилетия, трудолюбие и упорство в тренировках перенесёт затем в другую профессию.
Заkoхані 18 мая 2022
Нехай кидає. Хоч не буде мати проблем з суглобами.
Звісно, мамці недовподоби. Але це життя і здоров´я дитини, і лише їй вирішувати як будувати свою долю.
Заkoхані 18 мая 2022
Ответ дляxmango
Вы знаете, все равно эти годы тренировок не пройдут даром, даже если ребёнок выберет совершенно другое занятие в жизни. Она заложила фундамент хорошей физической формы и осанки на десятилетия, трудолюбие и упорство в тренировках перенесёт затем в другую профессию.
А ще купу майбутніх хвороб, про які так незручно говорити на порадниці.
MoonLoon 18 мая 2022
у меня есть своя история о том, как я ’внезапно для всех’ в 14 лет бросила проф спорт (худ гимнастика). а потом года 2 просто приходила в себя, потому что была вымотана и морально и физически. но когда были тренировки, ни я, ни родители этого не понимали. я просто не знала, как бывает по другому, без спорта.
по поводу профессии. в этом возрасте 90% девочек (по поводу мальчиков не знаю) хотят стать тренером. я тоже была в их числе. а за пределами зала оказался интересный и разнообразный мир, который не сходится клином на спорте.

но вам рекомендую с дочкой разговаривать, долго и по возможности искать причины. возможно это временно. а возможно действительно пора ставить себе новые цели. у ребенка жизнь только начинается.
Katie27 18 мая 2022
Ой, ви не вгадаєте. Не змусите зараз, потім вам буде казати : а що ти тоді так легко піддалася і мене навіть не вмовляла, тобі що все одно на моє майбутнє було? Змусите зараз, то теж буде образа на все життя : ти мене позбавила вибору, я це все ненавиділа і через себе робила, жодних приємних спогадів з юності і т.д. Я за те, що питання танців в 14 років можна вирішити самостійно. Але я б спитала що буде замість? Має розробити план що вона буде робити замість танців, бо цілий день в телефоні так собі перспектива
автор lovely 18 мая 2022
Ответ дляMoonLoon
у меня есть своя история о том, как я ’внезапно для всех’ в 14 лет бросила проф спорт (худ гимнастика). а потом года 2 просто приходила в себя, потому что была вымотана и морально и физически. но когда были тренировки, ни я, ни родители этого не понимали. я просто не знала, как бывает по другому, без спорта.
по поводу профессии. в этом возрасте 90% девочек (по поводу мальчиков не знаю) хотят стать тренером. я тоже была в их числе. а за пределами зала оказался интересный и разнообразный мир, который не сходится клином на спорте.

но вам рекомендую с дочкой разговаривать, долго и по возможности искать причины. возможно это временно. а возможно действительно пора ставить себе новые цели. у ребенка жизнь только начинается.
В тому то і справа, що це бахнуло по голові, як розпочалися заняття після перерви через війну. До цього ходила з задоволенням! Розмовляю, каже, що набридло, нудно і передумала бути тренером.
автор lovely 18 мая 2022
Ответ дляKatie27
Ой, ви не вгадаєте. Не змусите зараз, потім вам буде казати : а що ти тоді так легко піддалася і мене навіть не вмовляла, тобі що все одно на моє майбутнє було? Змусите зараз, то теж буде образа на все життя : ти мене позбавила вибору, я це все ненавиділа і через себе робила, жодних приємних спогадів з юності і т.д. Я за те, що питання танців в 14 років можна вирішити самостійно. Але я б спитала що буде замість? Має розробити план що вона буде робити замість танців, бо цілий день в телефоні так собі перспектива
В тому і справа((
Напишу, що зробила б я. Не дала б кинути, водила б на заняття, десь заставляла б, купувала б. Це такий період, через рік-два пожалкує, що кинула, не признається, а звинувачувати буде саме Вас.
Katie27 18 мая 2022
Ответ дляlovely
В тому і справа((
Ну все, завдання дитині придумати інше заняття собі. Спорт, хобі, наука. Сильно не тисніть тільки, це ж підліток, літо на носі, ситуація і так напружена. Ну захоче, то повернеться потім до своїх танців. Ви з нею спокійно поговоріть що вас турбує, що її нічого не цікавить. Може скаже мамо, залиш, нічого не хочу. Ну то скажіть повернемось до розмови в кінці літа,а ти поки придивись що тобі цікаво. Вони ж по суті ще діти, скільки там того дитинства залишилось в 14 років, хай трохи розслабиться. Тільки трохи
автор lovely 18 мая 2022
Ответ дляМайстерня домашнього текстилю
Напишу, що зробила б я. Не дала б кинути, водила б на заняття, десь заставляла б, купувала б. Це такий період, через рік-два пожалкує, що кинула, не признається, а звинувачувати буде саме Вас.
Ой, важко це, дуже вперта
автор lovely 18 мая 2022
Ответ дляKatie27
Ну все, завдання дитині придумати інше заняття собі. Спорт, хобі, наука. Сильно не тисніть тільки, це ж підліток, літо на носі, ситуація і так напружена. Ну захоче, то повернеться потім до своїх танців. Ви з нею спокійно поговоріть що вас турбує, що її нічого не цікавить. Може скаже мамо, залиш, нічого не хочу. Ну то скажіть повернемось до розмови в кінці літа,а ти поки придивись що тобі цікаво. Вони ж по суті ще діти, скільки там того дитинства залишилось в 14 років, хай трохи розслабиться. Тільки трохи
Сказала до спортзали ходити буде .. ну я ж розумію, що то таке, на пару разів, та і зовсім не ті це заняття
Не_кто 18 мая 2022
Ответ дляЗаkoхані
Нехай кидає. Хоч не буде мати проблем з суглобами.
Звісно, мамці недовподоби. Але це життя і здоров´я дитини, і лише їй вирішувати як будувати свою долю.
А без спорта не будет проблем?

Спорт однозначно нужно чем-то заменить.
Иначе телефон, интеренет. И все, начинаются проблемы со зрением, спиной и прочее, прочее.
автор lovely 18 мая 2022
Ответ дляKatie27
Ну все, завдання дитині придумати інше заняття собі. Спорт, хобі, наука. Сильно не тисніть тільки, це ж підліток, літо на носі, ситуація і так напружена. Ну захоче, то повернеться потім до своїх танців. Ви з нею спокійно поговоріть що вас турбує, що її нічого не цікавить. Може скаже мамо, залиш, нічого не хочу. Ну то скажіть повернемось до розмови в кінці літа,а ти поки придивись що тобі цікаво. Вони ж по суті ще діти, скільки там того дитинства залишилось в 14 років, хай трохи розслабиться. Тільки трохи
Справа в тому, що повернення на той же рівень мало ймовірно, бо потім знайти партнера нормального рівня, який стане з дівчиною в пару, що вже кидала танці, майже неможливо... Тут стабільність потрібна.
Katie27 18 мая 2022
Ответ дляlovely
Сказала до спортзали ходити буде .. ну я ж розумію, що то таке, на пару разів, та і зовсім не ті це заняття
Ну все ж краще ніж нічого. Хай озирається по сторонах, дивиться що їй цікаво. Такий вік, що час по-трохи вчитись приймати відповідальні рішення. Бо інакше все життя в мами з татом буде питати як жити, це теж не добре. Або так і не навчиться робити вибір. Тому хай тренується зараз на дрібніших моментах, ніж потім не буде знати як дати собі ради в дорослому житті
Katie27 18 мая 2022
Ответ дляlovely
Справа в тому, що повернення на той же рівень мало ймовірно, бо потім знайти партнера нормального рівня, який стане з дівчиною в пару, що вже кидала танці, майже неможливо... Тут стабільність потрібна.
Вона має це усвідомлювати і з урахуванням цього робити вибір. Звичайно якщо повернеться, то як раніше вже не буде.
Не_кто 18 мая 2022
Автор, увы..
Мне очень жаль. Я ’за’ то, чтобы все доводить до финала.
Тот же КМС это достижение. После я бы иначе восприняла уход.
А так потратить столько времени и не получить ничего...

Да, я не смогла убедить свою. Но у нас была очень сложная ситуация и возможности резко изменились. Поэтому я не смогла смотивировать.
А теперь очень жалею. И вижу как растут девочки, оставшиеся в спорте. И какая это интересная жизнь.

Я бы как угодно пыталась оставить ее в спорте. Или чем-то заменить. Столько времени высвободится и жалко тратить его впустую
MoonLoon 18 мая 2022
Ответ дляlovely
В тому то і справа, що це бахнуло по голові, як розпочалися заняття після перерви через війну. До цього ходила з задоволенням! Розмовляю, каже, що набридло, нудно і передумала бути тренером.
я не знаю вашего ребенка. напишу, как бы сделала я.
можно договорится, что еще например 3 месяца (тут сами договаривайтесь о периоде) ребенок ходит на тренировки без разговоров. можно в календаре обозначить конкретную дату. это испытательный период и для вашей совести и для нее, чтобы понять хочу-не хочу. компромис, который даст возможность подумать.
после этого периода она САМА принимает решение - продолжать или нет. а вы поддерживаете ее выбор в любом случае.

заодно, можно обсудить с ней что будет потом, после принятого решения. например, она решает бросить - какой план? чем она теперь будет заниматься? какой у нее есть период на подумать, пробы и тд. это к тому, чтобы в процессе она сама себе задавала вопросы, а что дальше, чего хочу, куда иду?
автор lovely 18 мая 2022
Ответ дляKatie27
Вона має це усвідомлювати і з урахуванням цього робити вибір. Звичайно якщо повернеться, то як раніше вже не буде.
Боюся, що зараз на емоціях чи через якісь свої нові думки, кине, а потім буде лікті кусати, бо то дуже гарні перспективи. То як друга освіта, завжди можна організувати свій гурток та мати гроші..
автор lovely 18 мая 2022
Ответ дляKatie27
Вона має це усвідомлювати і з урахуванням цього робити вибір. Звичайно якщо повернеться, то як раніше вже не буде.
Навіть зараз під час війни куча знайомих тренерів виїхали і успішно влаштувалися в Європейських клубах працювати, і старші діти підробляють викладанням...
Katie27 18 мая 2022
Ответ дляlovely
Навіть зараз під час війни куча знайомих тренерів виїхали і успішно влаштувалися в Європейських клубах працювати, і старші діти підробляють викладанням...
То вже ви не неї перекладаєте свої плани, як би ви зробили на її місці. Але ви то вона, а вона всього лише 14-річна дитина. Відпустіть, вже буде як буде. Жива, здорова, поруч - і добре.
parele 18 мая 2022
По себе могу сказать: бросила профспорт в свое время, и слава Богу. Как наследие - упорство, умение пахать и добиваться цели, убитый позвоночник, и где-то валяется корочка КМС. Характер уже сформирован, можно с ним добиться успеха в другой сфере, не добивая здоровье.