Железобетон• 20 мая 2022

Харьковчане, кто решил переехать на ЗУ?

Есть такие? Если есть, рассказывайте, какой город выбрали и почему 🙂
Vasilina7755• 20 мая 2022
Ответ дляelenze66
Я була в Харкові по роботі, років 15 тому, жила там 3 місяці. Мені було не затишно, запам’ятався парк, фонтани, морозиво. На рахунок людей і колективу на роботі, була трохи шокована. Зовсім непривітні люди, злі, кожного ранку в транспорті хтось сварився, особливо пенсіонери. Впевнена, що все вже змінилося, бачила фото, відео, дуже гарне місто, але коли я повертаюся додому, то готова цілувати рідну землю, так мені добре і затишно в рідному місті.
Поругаться в транспорте - то сятое)
Я с утра хожу в атб или на рынок с бабками ругать, у нас такая разрядка

vorobchyk• 20 мая 2022
Ответ дляЖулька1
Де всі знаходять таких гидких людей?? Я з Дніпра. Зараз на ЗУ, була майже по всій Україні. На ЗУ бачила лише приємних та гостинних господарів, в інших частинах також.
Дуже хочу переїхати на ЗУ, сподіваюсь після перемоги зробити це.
Якщо починати розмову в стилі ’мнє должни’, то і відповідь відповідна. Є всюди гидкі люди, але часто поведінка - це віддзеркалення початкового звернення.
Про мову теж дивує. Про російську мову. Жити в Україні і обурюватись, що треба говорити, вчитись українською... Дивина. В корінних львівських росіян з тим проблем нема вже багато років - в магазинах, на навчанні, на роботі всі говорять українською. Вдома - якою хочуть і з тим проблем ні в кого нема. Вони самі обурюються тим, хто приїхав і вважають, що їх іноземну мову, в Україні мають розуміти. В багатьох школах з 1991 року російську не вчать. З якого дива її розуміти?
І не треба розводити - російськомовні захищають і воюють. Вони свій дім захищають на мході і півдні. Багато військових зараз на сході з західних і центральних областей. Там вони швидше захищають дім російськомовних, які зараз на заході від війни переховуються і ніхто не витикає - от я ж українець україномовний і поїхав захищати російськомовні регіони. Захищають Україну і не розповідають байки про мову.
Леска• 20 мая 2022
Ответ дляСижу_и_плачу
Потому что Харьков не может сравниться ни с одним городом ЗУ. Я имею ввиду современность, доступность, внешний вид города. После Харькова везде будет ’не то пальто’. Чего стоят только туалеты в парке Горького.
И тут речь не о доме - квартире. Тут речь о доме- городе

ПыСы-если что, я не из Харькова.
Был да сплыл, благодаря нашему соседу.
Не пониманию стенаний и страданий. Варианта 3.
Либо миритесь с тем что есть в других городах.
Либо остаетесь в Харькове и восстанавливаете атмосферу
Либо едете в понравившийся город и делаете туалеты и парки там.

Ну нет красных маршруток и парков с туалетами в других городах. Нет. Не такие как Харьков. Другие, со своей атмосферой, со своими особенностями, изюминкой. К чему заламывания рук?
Дарья_Моколова• 20 мая 2022
Ответ дляЖулька1
Я і є на ЗУ зараз. Була таки по туристичним місцям, тут не заперечую.

Про чекання рузького миру- знаю, що і в Дніпрі таке кажуть, і, на жаль, знаю тих падлюк, хто справді чекав. Зараз вони чомусь у Європу подались.

Гадаю, всюди є різні люди. Сподіваюсь, ми не матимемо проблем з переїздом, бо доньці ще в школі навчатись.
У школах все добре. Донька деякий час навчалась у місцевій школі онлайн. Дуже приємна вчителька, дуже, впевненна що проблем не було б зовсім у класі, вона б просто не припустила б такого. На тренуваннях дітки різні, як місцеві, так і впо. Усі дуже гарно ставляться. Це іде більше від людей більш старшиз. Молоді більш сучасні. А батьки, в більшості молоді. Я і сама в туристичне поїхала жити зараз, але там набагато дорожче )
vorobchyk• 20 мая 2022
Ответ дляLoveYou
Наше місто найкраще, дуже європейське) Я зараз мала можливість порівняти з містами ЄС, то в нас нічим не гірше. Але радити тим, хто його не сприймає, не буду.
А по яких параметрах Львів не гірше за європейські міста? Я от теж зі Львова і зараз порівнюю, навіть, з Польщею. Аж цікаво стало, в моїх порівняннях Львів дуже програє.
Lilittte• 20 мая 2022
Ответ дляOksana0612
Я про Львів, тут дуже гостро. Не тому, що я хочу чи ні)) Знайомі дітям репетиторів беруть, бо в школі буде тяжко вчитися. Я нікого не гноблю - це факт.
А что сейчас все школы не на украинском ?
Давно уже никто не читает предметы на русском, во многих школах русский и литературу не читают вообще, у меня были.
Я в Киеве закончила украинскую школу и Универ на украинском, но в быту всегда на русском говорю, мне так комфортнее.
Вот в Швейцарии никогда бы не жила в кантоне, где говорят на немецком, очень противный для меня язык.
Украинский люблю, фильмы на нем только смотрю, но жить хочу там, где могу говорить по русски и никто мне за это не будет хамить.
Дарья_Моколова• 20 мая 2022
Ответ дляВіта1
та, ну! може це Вам здається. В нащому маленькому містечку ніхто (принайм з моїх знайомих) не зважає на якій мові розмовляють.
Це дуже добре. А ми вже не раз с таким зустрілися, нажаль, хоча у більшості люди хороші усі.
Жулька1• 20 мая 2022
Ответ дляvorobchyk
Останній абзац неприємно читати.
Всі військові захищають ВСЮ Україну. Не ділячи її на свою та чужу.

Про вчать- син зараз в 10 класі. До минулого року школа була російськомовна і вчили російську типу як іноземну другу.
І я вчилась російською в союзі, бо підстаркувата тітка. Розумію обидві, в родині російською, чоловік не вчив українську, вчить зі мною зараз.
Бачу, таки є різні люди, і не всі привітні. Ну що ж, сподіваюсь не зустріти таких
Дарья_Моколова• 20 мая 2022
Ответ дляVasilina7755
Поругаться в транспорте - то сятое)
Ого не, я вообще не сторонник поругаться. Даже если сталкиваемся с негативом улыбаюсь в ответ и что-то тактично отвечаю. Не люблю это. Это вы с сестными на Западной или вообще? ))

Леска• 20 мая 2022
Десь автор поділася як зняли анонімів. Яснапанятна для чого тема була
Жулька1• 20 мая 2022
Ответ дляДарья_Моколова
Та і я в курортній місцині, в тій, що ви любите))

Сподіваюсь на краще, те місто що я обрала- подобається, не хочу мегаполісу.
svalentina• 20 мая 2022
Ответ дляБоХатая
Вот это то, о чем я говорила, наглядный пример)))
Вот именно по этой причине я прикупила на днях недвижимости в Черкасской области.
Lilittte• 20 мая 2022
Ответ дляЛеска
Ага,анонимов убрали, так и тема сразу заглохла
Oksana0612• 20 мая 2022
Ответ дляLilittte
В школах українською, і дітям російськомовним важко. Вчать граматику, читають.
Дарья_Моколова• 20 мая 2022
Ответ дляvorobchyk
Я не можу з Вами погодитись, нажаль. І взігалі вважаю, що мені ніхто нічого не винен. Ось приклад. Моя мама з дочкою у супрмаркеті размовляюсь російською між собою, підходить до них бабуся і кажи ’якби ви розмовляли українською путін би на вас на напав’, мама ій відповіла ’дякую, ми вивчаємо’, інший приклад, коли з дитиною рк захотіли грати,тому що вона розмовляла російською, дитину знайлмих послали ’в жопу’ з тієї ж самої причини, на ринку за спиною перктирали’якби діти наічались в укр школах, такого б не бцло’, моя дочка гралася з собакою, коли хозяїн почув російську мову, одразу ж перестав посміхатись і забрав собаку... намагаючь бути з усіма привітною, але не усі такі ж самі, хоча дійсно хороших дуже багато, як і усюди. Як і у Харкові вистачає дибілів.
Решка7777• 20 мая 2022
Ответ дляelenze66
В Івано-Франківську не залишилось ні одного старого світлофора. Цікаво, де він таке побачив. Доречі, дуже багато в нас харків’ян, виробництва переїхали, програмісти, лікарі, вчителі і просто мамочки з дітками.
я тоже не поняла ’режи обосрать’,в стиле советчицы.
тоже смотрим туда, нравится
Леска• 20 мая 2022
Ответ дляЖулька1

Я от лише зараз зрощуміла як втомилася від київської штовханини, заторів , добиратися кудась то за 1-2 год виходити треба, пересадки транспорта
А тут-15 хв і ти на місті. Діти особливо раді що до гуртків 10-15 хв, ще й гуртки за притомні гроші.
vorobchyk• 20 мая 2022
Ответ дляЖулька1
Останній абзац неприємно читати.

Так я і не ділю Україну на свою і чужу. Це відповідь тим, які якраз ділять своїми словами на захист російської мови, що російськомовні воюють. Що якби на заході був такий підхід, то це би звучало так -ваші російськомовні регіони, от ви там самі і воюйте. Але такого нема,є Україна - її захищають, є українська мова, історія - її вчать. А вдома - це вдома, це особиста справа. І розмовляти мовою загарбника в регіонах, де, особливо зараз, до тої мови з історичних поичин добре не ставились, навіть не старатись вчити українську, а ще обурюватись, що погано сприймають. А ще відмазуватись хлопцями і дівчатами які на війні - це просто низько.
vorobchyk• 20 мая 2022
Ответ дляДарья_Моколова
Тут ви праві - дебілів вистачає всюди.

AnnaOst• 20 мая 2022
Ответ дляЖелезобетон
Киев - нет. Какие ещё города можно рассмотреть?
Винница? Комфортный город для жизни. До войны правда был дорогой.
Ну и на западной Украине Ивано-Франковск.
IvaMartina• 20 мая 2022
Ответ дляЖелезобетон
Я в Харькове, мадам. Если вам нечего сказать по теме - идите мимо. Все же элементарно.
Почитала вашу тему, решила включить любимую песню про Ха. Реву
Жулька1• 20 мая 2022
Ответ дляvorobchyk
Вибачте, та ви пишете захищають свої домівки та своїх.

Можливо, це наслідок того, що спілкування письмове, але у мене склалось саме таке враження, як я написала
Дарья_Моколова• 20 мая 2022
Ответ дляOksana0612
Це ви де таке бачили? Не знаю про інши області, але у Харкові давно майже усі школи українські, діти до цього звикли, чьому це їм буде важко в укр школах після укр шкіл? ) доречі, моя дочка навчалась в часній школі, де російскою викладали, але їй зовсім не важко було і в місцевій українській, тому що мова в них кожного дня у школі була, усф мультики українською, для неї вона ж така сама рідна, як і російська вона спокійно спілкується з дітьми місцевими українською )) вони ж не діти ссср, як ми, тому вони просто билінгви
felina.nat• 20 мая 2022
Я решила, года два-три назад. Но отложила на потом: родители пожилые, надо уже жить рядом, а они с нами туда не поехали бы( Ну а теперь мне переезд не светит. Денег на жилье заново не заработаю. Город-мечта для меня Каменец-Подольский, хотя туда ужасно непрактично было бы переезжать. Поэтому планировала в другой город. Но что теперь уж... теперь многое и на Западной Украине изменится.
Protruziya• 20 мая 2022
Ответ дляЖелезобетон
В Харькове своя атмосфера, это как-то тяжело объяснить.
В каждом городе своя атмосфера. Это во первых. Во вторых- человек привыкает довольно быстро к новым обстоятельствам.
Если вам нравился менталитет Харькова, вам будет тяжело на зу.
felina.nat• 20 мая 2022
Ответ дляСижу_и_плачу

ПыСы-если что, я не из Харькова.
А я как раз харьковчанка, но поездила по Украине, особенно последние годы. Да, в Харькове много было хорошего, но он совсем не уникален. Доступность, внешний вид, туалеты... ну, вообще-то это не только в Харькове есть) Когда бывала в других городах, отмечала для себя, что вот город меньше, беднее вроде, а какие-то вещи более продуманные, чем у нас, больше заботы о людях - неоднократно. Идеального города нет, но как и у Харькова, у многих есть свои сильные и слабые стороны. Главное, чтобы они подходили тому, кто хочет в этом конкретном городе жить.
Oksana0612• 20 мая 2022
Ответ дляДарья_Моколова
Я про Львів. Репетитори з української мови на розхват.
FireKitten• 20 мая 2022
Ответ дляOksana0612
Чего ’важко’? У нас русскоязычная семья. Но сын с садика понимает и говорит на украинском языке. И я понимаю и говорю. Никаких проблем у ребенка в новой школе нет. Т.к. и старая школа была украиноязычная в Харькове практически все школы, на сегодня, работают на укр.языке. Да, еще остались рус.классы, НО их очень мало + обучение на рус.проходит до 4 класса. С 5 все предметы начинают им читать на укр. (Хотя, если честно, я немного не понимаю такого прикола..)
mkuliza• 20 мая 2022
Ответ дляЭта_Шикарна)
Ну це особисто ваша думка, яка відрізняється від багатьох інших. Особисто для мене Харків був гнітючим містом, сірим
А какой город превосходит Харьков? Как по мне, я тоже считаю что лучшего города в Украине нет.
Mira29-c3c3• 20 мая 2022
Ответ дляЛыжи со вспышкой
я наоборот принципиально на укр говорю. Никогда бумажку не брошу на землю, как местные. И вообще веду себя как и дома, как культурный человек, чтоб сломать их стереотипы о нас.
Дякую Вам.Ви людина з великої літери !!!!