Мелитрисса• 19 июня 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Це був би величеееезний мінус в пропаганді.
Якби всі 100% (чи 90% як дорусифікації) перейшли на українську мову з часів проголошення Незалежності, це б означало, що відбувся зсув в свідомості в сторону до свого ідентичного. І обирали б не тих, хто підіграє москві, а тих, хто думає як від неї захиститись (НАТО, власна зброя, економічна незалежність від енергоносіїв)
От зараз Фінляндія вимушено іде в НАТО. І що залишається росії, як сказати, ну ок, у нас з ними ’територіальних суперечок’ нема. А з приводу України, виявляється, є такі суперечки, бо все, що зрусифіковане вони не тільки вважають своїм і транслюють це в себе, але ж успішно просувають ці ідеї в світі!
Знаєте, скільки разів іноземці в Києві дивувались перед картою Голодомору: ’як так, вони вас нищили мільйонами, вони досі не визнали це геноцидом, а у вас ще досі розповсюджена в такій кількості російська і ви голосуєте за проросійських?’ Особливо з країн Балтії, Польщі.
Ну, от багатьом з 24-го пелена спала з очей, пригадали і червоний терор коли заганяли нас в совок, і все, що було потім..
Им сейчас не до Финляндии благодаря нашим ВСУ, иначе я не уверена, что не полезли бы, у них же мания величия была по отношению к их армии.
Ответ дляMrs.Ochmonek
найгірше, що не тільки раша.
Мені знайомий європеєць, з яким працювали разом, і роками вітаємо один з Різдвом, в січні писав, ’ну що ж, як не крути схід України - російськомовний, а значить тяжіє до росії, і Україні треба просто ’відпустити лівобережжя’, щоб ’не було війни’. Оце така пропаганда десятиліттями в Західній Європі велась
Якщо вже навіть в Європі так думають, то в рашці і подавно.
Мелитрисса• 19 июня 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Не Чехія напала на Німеччину, а навпаки, так що не варто перекручувати.
І так, Чехію можна ставити за приклад як країну, яка повернулась до свого, незважаючи на поневолення протягом століть.
В ссср з багатьма народами так чинили, і з німцями, і з українцями.
’немає в Чеській Республіці людини, яка б не знала про драматичну подію в чеській історії, що трапилась у 1620 році. Того року, 8 листопада, в битві під Білою Горою, що поблизу Праги, перестала існувати конфедерація Чеської Корони, а з нею перед сильним німецькомовним противником капітулювала чеська мова, традиції й культура.
На довгих триста років чеські землі увійшли до складу Австрійської імперії Габсбургів, згодом могутньої Австро-Угорщини. Зміцнюючи панування, імператор Йозеф ІІ у 1781 році видав указ, яким запровадив німецьку єдиною мовою спілкування в державних установах. Як в імперіях водиться, мовна окупація поступово оволоділа всіма сферами життя: освітою, театром, військом – словом, настала тотальна германізація.’
Зверства немцев не оправдывают то что делали чехи с мирными немцами. Тем более их гнобили в основном за то, что им немцы дали гражданство, но их никто не спрашивал нужно ли оно им, но их обьявили предателями и венгров по моему тоже. Сейчас детям, рожденным на оккупированной территории выдают свидетельства о рождении рф, после войны их с родителями тоже лишите гражданства и депортируете в россию по примеру Чехии? Првод железный, россия напала, они предатели, раз взяли это свидетельство.
Мелитрисса• 19 июня 2022
Ответ дляsobacura
Я вже вам все сказала з цього приводу. Виправдовуватись перед вами не збираюсь. У вас до мене упереджене ставлення і це видно було ще з перших ваших коментарів. На все добре.
Меня не интересуют ваши оправдания. Всего хорошего.
Mrs.Ochmonek• 19 июня 2022
Ответ дляМелитрисса
А если не вымушено? В восточных областях русские строили города в свое время, основывали военные поселения, на какой русский они принудительно перешли? Там уже по триста лет живут их потомки, но так же там селились украинцы, которые бежали с Центральной Украины от крепостничества, их наверное пытались русифицировать, но безуспешно, они говорят на украинском или на суржике по сей день и при союзе говорили. Те чьи предки перешли вынужденно тоже сами пусть решают что делать.
звідки в східних областях взялись ’русскіє’ в такій кількості? Переселились після Голодомору! Які триста років??
сто років тому Кубань була україномовною, і Стародубщтина на півночі, всі прикордонні області,
а % російської на Полтавшині - менше 4% для прикладу.. Росіян етнічних було мізер в Україні. Сільського населення було 90% і це здебільшого українці!
А кріпацтво де взялось, звідки принеслось в Україну? не з московщини катерина друга нам принесла?
’Те чьи предки перешли вынужденно’ - це у нас і є більшість російськомовних
Mrs.Ochmonek• 19 июня 2022
Ответ дляsobacura
ну, в рашці мене не дивувало, але таким іноземцям доводилось пояснювати, що russofili (прихильники рф) e russofoni (прихильники рос.мови) - не одне і теж, найчастіше
Mrs.Ochmonek• 19 июня 2022
Ответ дляМелитрисса
Після війни у них має бути вибір, що їм ближче. Право на українське громадянство, вважаю, їм потрібно надати, якщо вони самі себе бачать громадянами України, а не рф.
Мелитрисса• 19 июня 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Я не хочу слушать эту чушь, историю своего края я знаю лучше вас, вы думайте как хотите, не хочу тратить время на бесполезные споры, пребывайте в уверенности, что все понаехавшие на востоке, раз вам спокойнее спиться.
Мелитрисса• 19 июня 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Правда? А вот у немцев в Чехии после второй мировой такого выбора не было.
Mrs.Ochmonek• 19 июня 2022
Ответ дляМелитрисса
про ’всі’ не додумуйте,
а усе, що я написала - не ’чушь’, а історія східних регіонів України, як би Вам не хотілось закрити очі на правду
Мелитрисса• 19 июня 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
про ’всі’ не додумуйте,
Я же сказала, историю своего края я знаю, а вы думайте как хотите.
Mrs.Ochmonek• 20 июня 2022
Ответ дляМелитрисса
Все ж таки, може Вам буде цікаво про Донбас
Ответ дляFashion_besties
Мы не можем себе позволить смотреть через розовые очки.
Надо быть объективными и тогда можно сделать жизнь комфортнее в стране, не только для себя
Все верно, но вы сейчас пишете о государственном устройстве, а не о самой стране. Страна это природа, люди, культура. Правительства меняются, а это все остается. И это для нас лучшее, потому что родное. Хотя у меня две родины, и обе для меня лучшие.
Ответ дляМелитрисса
Да, хотелось бы, но люди несколько ленивы для этого, но со временем это произойдет благодаря молодёжи, они знают украинский, многие билингвы.
Я думаю, что это больше страх, чем лень, но все преодолимо общими усилиями. Видела в новостях как-то показывали, что в Одессе волонтеры открыли украинский разговорный клуб. По-моему, супер.
Мелитрисса• 20 июня 2022
Ответ дляanducci
Думаю да, тем кто захочет напрячься, так будет легче. Хотя как по мне чтение отлично помогает и ходить никуда не надо, но читают сейчас мало.