sobacura• 18 июня 2022

Так і буде )

Мелитрисса• 19 июня 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Це був би величеееезний мінус в пропаганді.
Якби всі 100% (чи 90% як дорусифікації) перейшли на українську мову з часів проголошення Незалежності, це б означало, що відбувся зсув в свідомості в сторону до свого ідентичного. І обирали б не тих, хто підіграє москві, а тих, хто думає як від неї захиститись (НАТО, власна зброя, економічна незалежність від енергоносіїв)

От зараз Фінляндія вимушено іде в НАТО. І що залишається росії, як сказати, ну ок, у нас з ними ’територіальних суперечок’ нема. А з приводу України, виявляється, є такі суперечки, бо все, що зрусифіковане вони не тільки вважають своїм і транслюють це в себе, але ж успішно просувають ці ідеї в світі!
Знаєте, скільки разів іноземці в Києві дивувались перед картою Голодомору: ’як так, вони вас нищили мільйонами, вони досі не визнали це геноцидом, а у вас ще досі розповсюджена в такій кількості російська і ви голосуєте за проросійських?’ Особливо з країн Балтії, Польщі.
Ну, от багатьом з 24-го пелена спала з очей, пригадали і червоний терор коли заганяли нас в совок, і все, що було потім..
Им сейчас не до Финляндии благодаря нашим ВСУ, иначе я не уверена, что не полезли бы, у них же мания величия была по отношению к их армии.
автор sobacura • 19 июня 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
найгірше, що не тільки раша.
Мені знайомий європеєць, з яким працювали разом, і роками вітаємо один з Різдвом, в січні писав, ’ну що ж, як не крути схід України - російськомовний, а значить тяжіє до росії, і Україні треба просто ’відпустити лівобережжя’, щоб ’не було війни’. Оце така пропаганда десятиліттями в Західній Європі велась
Якщо вже навіть в Європі так думають, то в рашці і подавно.
Мелитрисса• 19 июня 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Не Чехія напала на Німеччину, а навпаки, так що не варто перекручувати.
І так, Чехію можна ставити за приклад як країну, яка повернулась до свого, незважаючи на поневолення протягом століть.

В ссср з багатьма народами так чинили, і з німцями, і з українцями.

’немає в Чеській Республіці людини, яка б не знала про драматичну подію в чеській історії, що трапилась у 1620 році. Того року, 8 листопада, в битві під Білою Горою, що поблизу Праги, перестала існувати конфедерація Чеської Корони, а з нею перед сильним німецькомовним противником капітулювала чеська мова, традиції й культура.

На довгих триста років чеські землі увійшли до складу Австрійської імперії Габсбургів, згодом могутньої Австро-Угорщини. Зміцнюючи панування, імператор Йозеф ІІ у 1781 році видав указ, яким запровадив німецьку єдиною мовою спілкування в державних установах. Як в імперіях водиться, мовна окупація поступово оволоділа всіма сферами життя: освітою, театром, військом – словом, настала тотальна германізація.’
Зверства немцев не оправдывают то что делали чехи с мирными немцами. Тем более их гнобили в основном за то, что им немцы дали гражданство, но их никто не спрашивал нужно ли оно им, но их обьявили предателями и венгров по моему тоже. Сейчас детям, рожденным на оккупированной территории выдают свидетельства о рождении рф, после войны их с родителями тоже лишите гражданства и депортируете в россию по примеру Чехии? Првод железный, россия напала, они предатели, раз взяли это свидетельство.
Мелитрисса• 19 июня 2022
Ответ дляsobacura
Я вже вам все сказала з цього приводу. Виправдовуватись перед вами не збираюсь. У вас до мене упереджене ставлення і це видно було ще з перших ваших коментарів. На все добре.
Меня не интересуют ваши оправдания. Всего хорошего.
Mrs.Ochmonek• 19 июня 2022
Ответ дляМелитрисса
А если не вымушено? В восточных областях русские строили города в свое время, основывали военные поселения, на какой русский они принудительно перешли? Там уже по триста лет живут их потомки, но так же там селились украинцы, которые бежали с Центральной Украины от крепостничества, их наверное пытались русифицировать, но безуспешно, они говорят на украинском или на суржике по сей день и при союзе говорили. Те чьи предки перешли вынужденно тоже сами пусть решают что делать.
звідки в східних областях взялись ’русскіє’ в такій кількості? Переселились після Голодомору! Які триста років??
сто років тому Кубань була україномовною, і Стародубщтина на півночі, всі прикордонні області,
а % російської на Полтавшині - менше 4% для прикладу.. Росіян етнічних було мізер в Україні. Сільського населення було 90% і це здебільшого українці!
А кріпацтво де взялось, звідки принеслось в Україну? не з московщини катерина друга нам принесла?

’Те чьи предки перешли вынужденно’ - це у нас і є більшість російськомовних
Mrs.Ochmonek• 19 июня 2022
Ответ дляsobacura
ну, в рашці мене не дивувало, але таким іноземцям доводилось пояснювати, що russofili (прихильники рф) e russofoni (прихильники рос.мови) - не одне і теж, найчастіше
Mrs.Ochmonek• 19 июня 2022
Ответ дляМелитрисса
Після війни у них має бути вибір, що їм ближче. Право на українське громадянство, вважаю, їм потрібно надати, якщо вони самі себе бачать громадянами України, а не рф.
Мелитрисса• 19 июня 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek

Я не хочу слушать эту чушь, историю своего края я знаю лучше вас, вы думайте как хотите, не хочу тратить время на бесполезные споры, пребывайте в уверенности, что все понаехавшие на востоке, раз вам спокойнее спиться.
Мелитрисса• 19 июня 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Правда? А вот у немцев в Чехии после второй мировой такого выбора не было.
Mrs.Ochmonek• 19 июня 2022
Ответ дляМелитрисса
про ’всі’ не додумуйте,
а усе, що я написала - не ’чушь’, а історія східних регіонів України, як би Вам не хотілось закрити очі на правду
Мелитрисса• 19 июня 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
про ’всі’ не додумуйте,
Я же сказала, историю своего края я знаю, а вы думайте как хотите.
Mrs.Ochmonek• 20 июня 2022
Ответ дляМелитрисса
Все ж таки, може Вам буде цікаво про Донбас

anducci• 20 июня 2022
Ответ дляFashion_besties
Мы не можем себе позволить смотреть через розовые очки.
Надо быть объективными и тогда можно сделать жизнь комфортнее в стране, не только для себя
Все верно, но вы сейчас пишете о государственном устройстве, а не о самой стране. Страна это природа, люди, культура. Правительства меняются, а это все остается. И это для нас лучшее, потому что родное. Хотя у меня две родины, и обе для меня лучшие.
anducci• 20 июня 2022
Ответ дляМелитрисса
Да, хотелось бы, но люди несколько ленивы для этого, но со временем это произойдет благодаря молодёжи, они знают украинский, многие билингвы.
Я думаю, что это больше страх, чем лень, но все преодолимо общими усилиями. Видела в новостях как-то показывали, что в Одессе волонтеры открыли украинский разговорный клуб. По-моему, супер.
Мелитрисса• 20 июня 2022
Ответ дляanducci
Думаю да, тем кто захочет напрячься, так будет легче. Хотя как по мне чтение отлично помогает и ходить никуда не надо, но читают сейчас мало.