Меня прет))• 23 июля 2022

Какая судьба у русского языка? Можно только дома на кухне?

Вначале убрали его из телевизора и эфира украинских каналов. Потом убрали из магазинов, аптек и сферы обслуживания. Теперь полная кабзда в интернете. Сайты компаний и интернет-магазинов не могут быть на русском, а теперь ещё и соцсети... Даже на рекламе в Фейсбуке теперь должен быть украинский, а если русский - то нарушение законодательства. То есть тенденция такова, что половине страны по-русски можно будет разговаривать только дома на кухне?
Lizavel• 24 июля 2022
Ответ дляБезимени890123
Яку саме пропонуєте другою? Мову кримських татар? Мову ромів? Польську? Угорську? Або англійську? Яку саме? Іврит чи идиш?
Російську)))

catch-22• 24 июля 2022
А я предлагаю сделать русский язык вторым государственным.
Забрать его, так сказать, в качестве моральной компенсации за вторжение.
И нагло на нем разговаривать везде)
А українською спілкуватися на офіційному рівні та з тими кому огидно, блювотно і тд
Бо ми свободна країна, чи не так, жіночки?
Миколаїв.
💪🇺🇦🍓
Innag• 24 июля 2022
Невже мало вам смертей під егідою захисту російської мови і культури? Все життя я російськомовна. Та хай вони з своєю мовою згорять.
Меня полностью устроит при желании поговорить на русском сделать это с подругами или членами семьи. Все остальное должно быть на украинском. А дальше по списку. Стена под электричеством, никаких русских в Украине...
Цвіту і пахну• 24 июля 2022
Ответ дляLotusA
Мне вас искренне жаль
Себе пожалійте. І порадійте, що не вас вбили чи згвалтували, або і вбили і згвалтували в Бучі чи Маріуполі по національній ознаці.
Innag• 24 июля 2022
Ответ дляLotusA
Мне вас искренне жаль
Російськомовні захищаються від росіян, щоб вони нас не повбивали нахрін, за те що ми російськомовні.... Мені шкода що Росія взагалі існує.
Lennochka• 24 июля 2022
Ответ дляBusinka_05
Они и на украинском неграмотно пишут. А учитель, называющий себя себя украиноязычным, рассказывает на уроке, что до 2 дожати 2 будЄт 4. И в маршрутке нередко просят зупинить на остановці. Это первое, что вспомнилось.
И что дальше? На рассее грамотно говорят на русском? Или обычная жизнь это собрание филологов?
Giuya• 24 июля 2022
Уважаемая администрация!
Может стоит запретить темы о языке?
Столько гибнет русскоязычных гражданских и военных, а мы всё что-то друг другу доказываем.
Біда та біль не мають мовного забарвлення.
Кожній людині болить однаково.
Allisa_best• 24 июля 2022
Ответ дляvasilek5050
Він йому в Україні не потрібний
Удалено администрацией...
Lizavel• 24 июля 2022
Ответ дляirara06
До війни я розмовляла російською. Зараз перейшли всією сім´єю на українську. Не хочемо мати нічого спільного з росіянами, не бажаємо розмовляти тією мовою на якій віддаються накази стріляти в наших людей, випускати ракети по наших містах, вбивати наших дітей.

російські окупанти та терористи дуже швидко міняють в окупованих містах все українське на російське( назви , вчителів тощо). Тобто мова все ж таки має велике значення.

На жаль, коли з вуст українця злітає ’ какая разніца’ то росіяни аплодують стоячи. Самі себе є....мо.
А жители Мариуполь, Харькова и Николаева хотят и будут на русском говорить, вы и с ними не хотите ничего общего иметь?)))

мульти1• 24 июля 2022
Чого ви вчепились за той мертвий язик?
Элли Иванова• 24 июля 2022
Ответ дляcatch-22
И нагло на нем разговаривать везде)
Миколаїв.
💪🇺🇦🍓
Классный стёб про свободную страну) Мы по ’свободам’ скоро Северную Корею переплюнем.
Businka_05• 24 июля 2022
Ответ дляLennochka
А ничего дальше. Нужно отслеживать диалог. Тогда будет понятно, о чем шла речь.
Лика32• 24 июля 2022
Ответ дляirara06
Вибачте але 300 років була і є мовна дискримінація саме української мови.

Коли іноземці запитують, чому так багато українців розмовляють російською мовою, наведіть частину історичних фактів, що показують хронологію русифікації та знищення української мови, культури і нації від 1708 до 1990 року . Хоча почалося це все набагато раніше.

1708 р., листопад – Зруйнування за наказом Петра І гетьманської столиці Батурина (з винятковою жорстокістю було замордовано всіх його мешканців – 6 тис. чоловіків, жінок і дітей, а місто дощенту зруйновано і спалено.

1720 р. – Указ Петра І про заборону друкування нових книжок українською мовою в Києво-Печерській та Чернігівській друкарнях, а старі книжки перед друкуванням було наказано привести у відповідність з російськими.

1721 р. – Указ Петра І про цензурування українських книжок.Знищення Чернігівської друкарні.

1729 р. – Указ царя Петра ІІ, який зобов’язував переписати з української мови на російську всі державні постанови й розпорядження.

1755,1766,1769,1775,1786 рр. – Заборони Петербурзького синоду друкувати українські книжки.

1764 р. – Інструкція Катерини ІІ князю О. В’яземському про посилення русифікації України,Смоленщини,Прибалтики та Фінляндії.

1769 р. – Указ синоду про вилучення в населення українських букварів та українських текстів з церковних книг.

1786 р. – Заборона церковних відправ українською мовою, запровадження російської вимови церковнослов’янських текстів. Наказ про обов’язковість російської мови в Київській академії.

1817 р. – Закриття Києво-Могилянської академії.

1831 р. – Скасування царським урядом Магдебурзького права (це поклало край неросійському судочинству, виборам урядовців та місцевій автономії в Україні).

1847 р., 5 квітня – Арешт і безстрокове заслання Тараса Шевченка рядовим солдатом в окремий Оренбурзький корпус за резолюцією Миколи І під найсуворіший нагляд,із забороною писати й малювати, що було рівнозначне ув’язненню (пробув там до 2 серпня 1857 р.).1862 р. – Закриття українських недільних і безплатних шкіл для дорослих.

1863 р, 18 липня – Циркуляр міністра внутрішніх справ Росії П.Валуєва про заборону друкування книг українською мовою.

1869, 1886 рр. – Укази царської адміністрації про доплати чиновникам російського походження в Україні за успіхи в русифікації.

1876, 18 травня – Таємний Ємський указ Олександра ІІ про заборону ввезення з-за кордону до імперії будь-яких українських книг і брошур, заборону українського театру й друкування українською мовою оригінальних творів художньої літератури, текстів українських пісень під нотами.

1881 р. – Заборона виголошення церковних проповідей українською мовою.

1888 р. – Указ Олександра ІІІ про заборону вживання української мови в офіційних установах і хрещення дітей українськими іменами.

1895 р. – Заборона українських книжок для дітей.

1907 р. – Закриття царським урядом української періодичної преси, конфіскація виданої в роки революції 1905-1907 рр. української літератури, репресії проти діячів української культури.

1908 р. – Указ сенату Російської імперії про «шкідливість» культурної та освітньої діяльності в Україні.

1914 р., березень – Заборонення царським режимом святкування 100-річчя від дня народження Т.Шевченка.

1914 р. -Указ Миколи ІІ про скасування української преси. Заборона в окупованих російською армією Галичині та на Буковині вживання української мови, друкування книг, газет і журналів українською мовою. Розгром товариства «Просвіта», зруйнування бібліотеки Наукового товариства імені Шевченка. Депортація багатьох тисяч свідомих українців до Сибіру.

1921-1923 рр. – голод у степових районах України, спричинений політикою «воєнного комунізму» та продовольчою розверсткою на селі, унаслідок якого загинуло до 1,5 млн. селян.

1929 р. вересень – Арешт визначних діячів української науки, культури, й УАПЦ – за «належність» до вигаданих ОДПУ Спілки визволення України (СВУ) та Спілки Української молоді (СУМ).

1929-1930 рр. – Перша фаза колективізації й «розкуркулення» в Україні. Виселення сотень тисяч українських заможних селян до Сибіру та на Далекий Схід.

1930 р., 9 березня-19 квітня – Судовий процес у Харкові над 45-ма діячами української науки, літератури, культури,УАПЦ – за належність до так званої «Спілки Визволення України» (СВУ).

1932-33 р.р. – Організація більшовицьким режимом штучного голодомору в Україні, унаслідок якого загинуло 8 млн українських селян. Масове переселення росіян у вимерлі українські села.

1933 р. – Погром українців на Кубані.

1934-41 рр. – Знищення архітектурно-культурних пам’яток у різних містах України, арешт і страта 80% української інтелігенції.

1937 р., листопад – Масовий розстріл ув’язнених на Соловках українських письменників та інших діячів української культури (до 20-річчя жовтневого
перевороту).

1938 р., 24 квітня – Впровадження російської мови як обов’язкової в усіх школах України.
⬇️
Ні я вас не в бачу. І не збираюсь. Знаете чому?
Вы процитировали учебник истории. Вы пытаетесь навязать мысль что я и другие русскоязычные сегодня виноваты в том что происходило в Украине 100 лет!!! Вы видите в нас только плохое. Чем вы отличаетесь в таком случае от рашки?
Жду от вас комментариев с рассказом как русскоговорящие сегодня защищают страну. Как много они делают для Украины. Как ребята гибнут.
Лика32• 24 июля 2022
Ответ дляMtatjana
Когда пишут про языковую дискриминацию в плане русского языка, становится очень смешно
Его так долго и упорно «выводили в дамки», что можно немного и поущемлятт
Я, украинка из Херсона, хочу разговаривать на украинском в Украине, хочу, чтобы обслуживание, вывески, реклама, документы, кино, контент - все было на украинском. Это не кажется не логичным, разве не так?
Никто никогда не указывал мне, на каком языке говорить, особенно в быту. Поэтому - хоть латынью общайтесь со своими, все официальное/культурное и пр должно быть на украинском. Если у вас с украинским сложности - учите. Если упорно хотите русский - вы знаете, что делать
И что нам делать? Подскажите. Не знаю
Lennochka• 24 июля 2022
Ответ дляBusinka_05
Не нужно. Везде одно и тоже в подобных диалогах. Говорят и пишут с ошибками- и что?
vasilek5050• 24 июля 2022
Ответ дляAllisa_best
Удалено администрацией...
Мені ваш руський язик в житті зовсім не потрібний. І я не огранічений чєловєк. Не дозволяйте собі ображати людей. На цьому форумі тільки руськоговорящіє дозволяють собі ображати людей. Подумайте над своєю поведінкою, пані.
Mammoth• 24 июля 2022
Блин, опять ущемленные.. Сколько можно? Страна Украина, язык украинский. Почему у русского должны быть какие-то привилегии?
Сейчас в Польше, наверное, процент украинцев сопоставим с ’ущемленными’ русскоговорящими в Украине) Девочки в Польше, айда требовать украинский в магазинах и гос.учреждениях)
Анетка• 24 июля 2022
Ответ дляБандитка Сью
А у меня сын закончил учебный год в русскоязычной школе...
Неужели сейчас такое есть?
С 2002 года в Николаеве в школе ввели обучение на украинском языке, до этого учили на русском.
Businka_05• 24 июля 2022
Ответ дляroksinata
А если клиент пришёл в магазин и знает только суахили? Он тоже может требовать обслужить его на родном языке? Вот лично вы, готовы открыть маленький магазин в котором работает около 100 человек в одну смену, а то вдруг придет в пигмей? Клиент может хотеть обсдажтвания на родном ему языке, но будь добр таскать за собой переводчика
В регионах компактного прлживания тех же венгров получить обслуживание на венгерском вполне реально даже сейчас.
Встречный вопрос. Воспользуемся вашим примером. К вам пришел клиент, разговаривающий на суахили. Он хочет купить большую партию товара. Но не понимает ваш украинский. Но знает русский. Увы и ах, шестой язык мира все же. Что будете делать?

Businka_05• 24 июля 2022
Ответ дляMtatjana
А вы какое нацменьшинство? Россиянка?
Россияне это граждане РФ.
nightwoman• 24 июля 2022
А я в Херсоне... И когда вижу рекламу, баннеры, названия магазинов на украинском - греет душу.
Вот так вот диссонанс в оккупации. И абсолютно каждый со мной бы согласился, цепляется все за украинские товары, за гривну, за знакомые слова до боли....

Поэтому русский только в обиходе, в обществе государственный.
vasilek5050• 24 июля 2022
І не соромно підтримувати кацапську мову👎👎👎
Лика32• 24 июля 2022
Ответ дляMammoth
А что девочки в Польше все её граждане? Или исторически сложилось в Польше 2 языка? Вы умничпете не умно.
Анетка• 24 июля 2022
Ответ дляТеодор Бастард
Ужас то какой, автор изволит на 10 минут в душ отойти
Все с вами ясно, 2 месяца на советчице, свежая регистрация )))
Allisa_best• 24 июля 2022
Ответ дляvasilek5050
Він не мій, він міжнародний, навіть якщо вам не подобається цей факт. Може вам крім українського більше ніякий не потрібен, але освіченій людині ще знання жодної мови зайвим не було. Крім того, я не називала особисто вас якось, я написала загальні речі, можливо ви не згодні, то не сумуйте, не всім як кажуть в космос літати
Лика32• 24 июля 2022
Ответ дляvasilek5050
Русски мой родной. Мне должно быть стыдно за своё детство и своих родителей?
Mtatjana• 24 июля 2022
Ответ дляBusinka_05
Россияне это граждане РФ.
Так а вы - какое?
Mammoth• 24 июля 2022
Ответ дляЛика32
Я не умничаю, я стебусь. Исторически как сложилось, так и разложится. По сути замечания будут?
dakota.2010• 24 июля 2022
Я народилась в російськомовному регіоні, вчилася в російській школі, але зараз свідомо переходжу на українську, музика лише українська чи західна.
Mtatjana• 24 июля 2022
Ответ дляЛика32
Исторически не сложилось, исторически навязалось