АБВГДэшница• 10 ноября 2022

имя в паспорте менять будете? чи що його робити ?

Редакторка Ольга Васильєва
1 д. ·
В українських іменах немає суфікса -ік, він є в російських. Тому правильно казати й писати Толик, Віталик, Славик, Владик, Вадик, Костик, Ростик, Едик, Даник.
На Полтавщині столітня бабуся називала свого внука (мого чоловіка) Толиком і Толькóм, але ніколи — Толіком. Так її навчили батьки, бо сто років тому українці не говорили російською. Натомість Толіки та Віталіки — це суржикізми й наслідок русифікації.
Ищу Аленя• 10 ноября 2022
Ответ дляБлины со смайликами
Ой щас бомбане...

Котя_люлю• 10 ноября 2022
Я ненавиджу ім´я Олена, Лєна і т.д.
Мене батьки назвали Альоною і ніяк інакше.
Я всі шкільні роки страждала від звертання ’Леночка’ або ’Оленка’.
Не раскрытый парашют• 10 ноября 2022
Не Віталік, а Віталій українською мовою
НЕ Толік, а Анатолій
Майор Медуза• 10 ноября 2022
Це автор про те, що назвавши дитину Микита (Никита рус.) у документах понаписували Нікіта, Кірілл і так далі. Це вона має на увазі.
Єдина Країна• 10 ноября 2022
Ответ дляЗдесяЯ
Александру могут называть Лесей?
Да, были преценденты. Шурочка в той же навозной куче.
Домовенок Зюзя• 10 ноября 2022
Ответ дляУхтышка_малышка
Я Анна.
Менять не буду.
У меня Анна и Лука дети. Нечего менять не буду.
Я Вас не боюсь• 10 ноября 2022
Ответ дляЄдина Країна
Я Александра. Ненавижу свое украинское Олександра, надо ж так греческое имя изуродовать. А за Лесю в свой адрес вычеркну из жизни.
Леся І Олександра це різні імена. Знаю дівчат які носять таке ім‘я але додного разу не чула щоб їх називали чи звертались Олександра чи Александра. Сашка що на рос що на укр мові.
Єдина Країна• 10 ноября 2022
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Леся это вообще не Александра, бред )
Абсолютно согласна. Но у меня на лестничной площадке была баба Леся. После смерти узнали, что Александра
Физрукая• 10 ноября 2022
Ответ дляМайор Медуза
имеют право

ЯНаПэПэ• 10 ноября 2022
Ответ дляКошкинДом
Я Юля,если бы ко мне кто-то обратился ’Юльця’,я бы вообще не отреагировала,это не моё имя.
Я теж подумала, що мій син був би, м´яко кажучи, здивованим, якби я звернулась до нього Ілько
Жена_КотораяСтена• 10 ноября 2022
Ответ длясЛАдКОежКА
А де ви бачили паспорт, де написано Толік?
Ну, а як би авторка вас і мене у тему затягнула? Треба сенсаційну назву теми, -тоді попруть
Пишу_граммотно!• 10 ноября 2022
Причем паспорт к уменьшительно-ласкательным формам?
Г@Л@В@ломка• 10 ноября 2022
Ответ дляМайор Медуза
Как хотят родители, так и записывают. Это их желание, остальных это не касается
Єдина Країна• 10 ноября 2022
Ответ дляЯ Вас не боюсь
Я тоже уверена, что это разные имена. Поэтому так коробит, когда позволяют себе путать
Физрукая• 10 ноября 2022
и откуда бред что сто років тому українці не говорили російською? ничего что левобережная Украина с 1654 года была в в Росимперии?
Г@Л@В@ломка• 10 ноября 2022
Ответ дляПишу_граммотно!
Аж вообще никаким )
Zelenkа• 10 ноября 2022
Так у паспорті не пишуть зменшувальну форму імені, навіщо змінювати?
І не лінь було копіпастити вам)
Майор Медуза• 10 ноября 2022
Ответ дляФизрукая
имеют право
І шо? Хай хоть хаймерсами називають. Я не про права, а про граматику.
Редисочка• 10 ноября 2022
Ответ дляЄдина Країна
Вас называют Лесей? Странно)) чего не Дашей?))

Zelenkа• 10 ноября 2022
Ответ дляЗдесяЯ
Александру могут называть Лесей?
Це від білорусів часто чула. В них часто кажуть не Олександра чи Олександр, а Олесь або Олеся, звідти і Леся. Хоча Леся - це окреме повне ім‘я.
Це як в нас Альон називають часто Оленами, скільки бачила баталій в коледжі)))
Бессмертный пони• 10 ноября 2022
А причем тут паспорт ?
Комиссия50%• 10 ноября 2022
Автор, а паспорт тут до чого?) Щось перемудрили ви з паспортом.
Копуша• 10 ноября 2022
Ответ дляЗдесяЯ
Александру могут называть Лесей?
Та там усі Лесики. І Льоші, і Льоні, і Олежики і Олександри
Єдина Країна• 10 ноября 2022
Ответ дляРедисочка
Не называют, но пытались. Отучила. На Шурочек и Сань вообще не реагирую
Мини-бикини• 10 ноября 2022
Ответ дляАБВГДэшница
Ви скажете, що деякі з українських розмовних форм АЖ на один склад довші, ніж російські (наприклад, Вова – Володько). Це не аргумент, бо є імена, які до двох складів узагалі не скорочуються, наприклад, Валерій чи Марина. І нічого, вимовляємо три склади. 😉
Зауважу, що українська мова тяжіє до відкритого складу (закінчення на голосний, а не приголосний звук). Звідси й максимально природними є чоловічі форми імен, що закінчуються на -ко. Уявіть собі, вони зафіксовані ще у графіті Софії Київської кінця Xl століття: Степко, Михалько, Марко. Тобто їм понад 1000 (!) років.
А московських форм у нас багато й серед жіночих імен: Наташа, Маша, Даша, Ксюша, Анюта, Свєта, Лєна та інші, які потребують заміни:
▪️Наташа – Ната, Наталка, Наталя;
▪️Маша – Маруся, Марічка, Марійка;
▪️Даша – Дара, Даруся, Дарця, Даринка;
▪️Катюша – Катруся, Катря, Катеринка;
▪️Іріша – Іруся, Іринка, Орися, Оринка;
Не буду ничего менять, потому что я з 16 років по паспорту Наталія. А останні роки так й представляюся, ніяких ’Наташа’. Папа мене завжди Наталя звав, він з-під Сум.
Zelenkа• 10 ноября 2022
Ответ дляРозавенная
Схоже на вимову слобожанського діалекту. Можливо мовники підкажуть.
Це дуристика, вибачте. Є ще форма імені Дарія або Дарина через апостроф, Дар‘я.
ЗабежАЛОЧКА• 10 ноября 2022
Повеселили
Єдина Країна• 10 ноября 2022
Ответ дляРедисочка
Поляки правда Оля́ называли, с ударением на я
Редисочка• 10 ноября 2022
Ответ дляЄдина Країна
Прикольно. Леся, Оля.... При чем тут к Александре)))
Zelenkа• 10 ноября 2022
Ответ дляЄдина Країна
Аби не Голька