АБВГДэшница• 10 ноября 2022
имя в паспорте менять будете? чи що його робити ?
Редакторка Ольга Васильєва
1 д. ·
В українських іменах немає суфікса -ік, він є в російських. Тому правильно казати й писати Толик, Віталик, Славик, Владик, Вадик, Костик, Ростик, Едик, Даник.
На Полтавщині столітня бабуся називала свого внука (мого чоловіка) Толиком і Толькóм, але ніколи — Толіком. Так її навчили батьки, бо сто років тому українці не говорили російською. Натомість Толіки та Віталіки — це суржикізми й наслідок русифікації.
1 д. ·
Штора с кисточкой• 11 ноября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Ваше право.
Можете закривати очі на все, що вона зробила для України і продовжує робити.
Але я не на 99%, а на 100% впевнена, що ваш вклад знааачно менший, тому крім хейту до розумної жінки нічого не залишається.
Вона внесла розкол. Кучу люду пересралися і дальше портять собі нерви. Назвіть своїх дітей хоть гапками, пансами, довбихами - ніхто слова не скаже. Тільки ж ви цього не зробите, але іншим будете вказувати що робити. Це ж ви , філологічні перевертні, тужитеся показати якусь роботу, щоб оправдати фінансові трати на вас.
Mrs.Ochmonek• 11 ноября 2022
Ответ дляartemuda1
Так само. Обирала міжнародне звучання.
У Франка в «Украденому щасті» теж Анна.
І дочка його Анна.
Mrs.Ochmonek• 11 ноября 2022
Ответ дляШтора с кисточкой
Розкол вніс сусід - окупант, і вже давно.
А вона відстоює українське і вказує на неприємне - на комплекси меншовартости)
Пэрисхилтонша• 11 ноября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Дякую Вам і автору теми - не всі читають фб, тому добре, що приносять сюди.
Пэрисхилтонша• 11 ноября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Штора с кисточкой• 11 ноября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Вона комсомольска перевертиха яка нашла нову нішу. Просто зараз тема українського в тренді.
Штора с кисточкой• 11 ноября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
У мене комплексів меншовартості немає і ніхто мені їх не зможе привити , якби філологічні перевертні не старалися. Обісруться.
Mrs.Ochmonek• 11 ноября 2022
Ответ дляШтора с кисточкой
Отже, ви не знаєте нічого про діяльність Ірини Дмитрівни хоч би останніх років 15-ти)
Це не страшно. Те, про що вона говорить весь цей час і робить, нарешті зараз уже підхоплюється багатьма - в тренді, як ви кажете) і сприймається більшістю українців як слід.
Mrs.Ochmonek• 11 ноября 2022
Ответ дляШтора с кисточкой
Як мінімум, комплекс щодо філологів можна запідозрити))
Просто перечитавши ваші останні повідомлення
Слабый пол• 11 ноября 2022
Ответ дляMiafka
А ви серйозно прогуляли всі уроки літератури?
Я дуже давно навчалася в школі. Ви напевно тоді ще не народилися)))
Барбитта• 11 ноября 2022
Ответ дляАБВГДэшница
Також нагадаю, що в нас:
▪️не Ваня, а Ванько, Іванко або Івась;
▪️не Міша, а Михалько, Михайлик або Михась;
▪️не Юра, а Юрко, Юрчик або Юрась;
▪️не Діма, а Дмитрик або Дмитрусь;
▪️не Петя, а Петрик, Петько або Петрусь;
▪️не Паша, а Павлик або Павлусь;
▪️не Андрєй чи Андрюша, а Андрійко або Андрусь;
▪️не Гордєй чи Гордюша, а Гордійко або Гордусь;
▪️не Костя чи Костік, а Костик, Кость або Костусь;
▪️не Саша, а Сашко, Санько або Лесь, Лесик;
▪️не Альоша, а Олекса, Олешко, Лешко або Лесь, Лесик;
▪️не Льоня, а Ленько або Лесь, Лесик;
▪️не Олєжа, а Олежко, Олько або Лесь, Лесик;
▪️не Гріша, а Гриць або Гринько;
▪️не Нікіта, а Микитка або Микитко;
▪️не Коля, а Миколка або Колько;
▪️не Стьопа, а Стець, Стецько, Степко або Степанко;
▪️не Женя, а Генко, Геник, Генусь, Женько або Євгенко;
▪️не Гєна, а Генко, Геник, Генусь або Геннадь;
▪️не Жора, а Горко або Гошко;
▪️не Гера, а Германко або Герко;
▪️не Рома, а Романко, Ромась або Ромко;
▪️не Ваня, а Ванько, Іванко або Івась;
▪️не Юра, а Юрко, Юрчик або Юрась;
▪️не Діма, а Дмитрик або Дмитрусь;
▪️не Паша, а Павлик або Павлусь;
▪️не Льоня, а Ленько або Лесь, Лесик;
▪️не Гріша, а Гриць або Гринько;
▪️не Нікіта, а Микитка або Микитко;
▪️не Коля, а Миколка або Колько;
▪️не Жора, а Горко або Гошко;
▪️не Гера, а Германко або Герко;
▪️не Рома, а Романко, Ромась або Ромко;
Костя-Кость😆😆😆😆😆
Штора с кисточкой• 11 ноября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Вона викликає в мені огиду і негатив. Цього досить її не приймати, навіть , якщо вона свої потроха заповість трансплантаторам.
Штора с кисточкой• 11 ноября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Ваш висновок пролітає мімо як харкотиння. Я зневажаю і не приймаю тю чуш, що хочуть нав’язати горе-філологи починаючи з грамматики і нових словес. Кучка ’горе від розуму’, яким треба оправдати отримання зарплат.
Редисочка• 11 ноября 2022
Ответ дляСірничок
Я Оля, Ольга по паспорту. И только на такие имена отзываюсь. Не Олеся, не Олена. Хотя так кривляли
Ну правильно, вы же Оля)
Єдина Країна• 11 ноября 2022
Ответ дляЧакрыНеРаскрылись
То есть для Вас имя Леся это из навозной кучи? Очень приятно, думаю, читать всем Лесям)) и, да, имя Олеся, Леся это сокращённое от Олександра, как и Саша
Ну, про кучу я загнула, хотя Шура, как по мне паршиво со всех сторон. Имелось ввиду, что бесит все, что не относится к имени. И нет, я с вами не согласна- Леся не имеет ничего общего с Александрой.
ЧакрыНеРаскрылись• 11 ноября 2022
Почитайте выше не раз писали, имя Леся произошло от Александра, а со временем стало отдельным именем. А как сокращать Александра? Саша тоже непонятно каким боком тут, про Шуру вообще молчу