АБВГДэшница• 10 ноября 2022
имя в паспорте менять будете? чи що його робити ?
Редакторка Ольга Васильєва
1 д. ·
В українських іменах немає суфікса -ік, він є в російських. Тому правильно казати й писати Толик, Віталик, Славик, Владик, Вадик, Костик, Ростик, Едик, Даник.
На Полтавщині столітня бабуся називала свого внука (мого чоловіка) Толиком і Толькóм, але ніколи — Толіком. Так її навчили батьки, бо сто років тому українці не говорили російською. Натомість Толіки та Віталіки — це суржикізми й наслідок русифікації.
1 д. ·
Амели на мели• 10 ноября 2022
Ответ дляZelenkа
Юльку бачили в каблуках у бушлаті, воювальниця наша)
Юлька да, заходить.
Вот в ней что-то все же есть) хоть и понимаешь всю ее суть, но харизматичная ж
Амели на мели• 10 ноября 2022
Ответ дляШвидка Настя
А Лесик вообще универсальное,к любому имени подходит,и к Алексею ,и к Александру,и к Леониду,и к Олегу...
Зато не ошибемся)
Амели на мели• 10 ноября 2022
Ответ дляруки_Крюги
Евдокия моя пра - Дуня
Я знаю, что Дуня. Но Мотя вообще здесь не при делах. Матрена, я так думала. А оказалось вот так
Матраскин Брат• 10 ноября 2022
Ответ дляКошкинДом
Я Юля,если бы ко мне кто-то обратился ’Юльця’,я бы вообще не отреагировала,это не моё имя.
А мене тітка -полька так називає , і в Києві співробітниця теж каже Юльця) реагую нормально, а ось за Юльку можу поцарапкати .
Будьте так ласкаві• 10 ноября 2022
Ответ дляЖена миллионера
Вибачте, ось згадалося таке:
Это, вообще, ходячий позор для украинцев.
Вишиванка• 10 ноября 2022
А где вы видели в паспорте Толік чи Віталік? Анатолій та Віталій, а вообще имена не переводятся, если кто хочет назвать дочь Ганною, то так и назовет, ласково Ганнуся, а если кто хочет Анной, то пусть зовет Анной, кстати где-то читала, что Анна самое распространенное имя в мире. Оставьте людей в покое, пусть как хотят, так и называют, тем более я не знаю есть исконно русские имена, большинство имен, считающихся русскими, имеют иностранные корни.
Губы_зубы• 10 ноября 2022
Катюша в паспорте эт круто
як в Катеринка, Катруся). Меня называют и Катюша и Катруся нежно так я не обижаюсь. По паспорту Катерина
Амели на мели• 10 ноября 2022
Ответ дляДлинноНожка
до речі, мого покійного дядька в родині називали Володя і не інакше. А вже на навчанні/роботі став на російський манер Вова. Бабуся вже при незалежній мені обурювалась ))
У меня тоже дядя покойный. Володя и не иначе. Дядя Вова его дергало от этого.
Царь-Матушка• 10 ноября 2022
Ответ дляЄдина Країна
Я Александра. Ненавижу свое украинское Олександра, надо ж так греческое имя изуродовать. А за Лесю в свой адрес вычеркну из жизни.
У меня соседка Александра, тетей Шурой все называют.
Астановитесь• 10 ноября 2022
Ответ дляАмели на мели
Вы много Раис и Таисий встречали? Я нет. Одну Раю 80 лет знаю и все
Может и не много, но у меня дочка 2014 года рождения, так вот знакомая беременная свою дочку назвала Таисия. Мода на это имя возвращается))
ЗдесяЯ• 10 ноября 2022
Ответ дляПосле 18
Знаєте є відомий український письменник Олесь Гончар? Так от, його справжнє ім’я - Олександр. Олесем його пестливо називали в сім’ї. І він взяв його за псевдонім.
Також про ще одну відому Лесю - Лесю Українку, яка за документами була Ларисою, ви знали?
ёлки…
БлинчикБезСметанки• 10 ноября 2022
Ответ дляБроніки для Моніки
То в нас Ленько, Вітько, Петько і Володько президентствували?
Левко Дурко
Кубик Рубика• 10 ноября 2022
Ответ дляАБВГДэшница
Також нагадаю, що в нас:
▪️не Ваня, а Ванько, Іванко або Івась;
▪️не Міша, а Михалько, Михайлик або Михась;
▪️не Юра, а Юрко, Юрчик або Юрась;
▪️не Діма, а Дмитрик або Дмитрусь;
▪️не Петя, а Петрик, Петько або Петрусь;
▪️не Паша, а Павлик або Павлусь;
▪️не Андрєй чи Андрюша, а Андрійко або Андрусь;
▪️не Гордєй чи Гордюша, а Гордійко або Гордусь;
▪️не Костя чи Костік, а Костик, Кость або Костусь;
▪️не Саша, а Сашко, Санько або Лесь, Лесик;
▪️не Альоша, а Олекса, Олешко, Лешко або Лесь, Лесик;
▪️не Льоня, а Ленько або Лесь, Лесик;
▪️не Олєжа, а Олежко, Олько або Лесь, Лесик;
▪️не Гріша, а Гриць або Гринько;
▪️не Нікіта, а Микитка або Микитко;
▪️не Коля, а Миколка або Колько;
▪️не Стьопа, а Стець, Стецько, Степко або Степанко;
▪️не Женя, а Генко, Геник, Генусь, Женько або Євгенко;
▪️не Гєна, а Генко, Геник, Генусь або Геннадь;
▪️не Жора, а Горко або Гошко;
▪️не Гера, а Германко або Герко;
▪️не Рома, а Романко, Ромась або Ромко;
▪️не Ваня, а Ванько, Іванко або Івась;
▪️не Юра, а Юрко, Юрчик або Юрась;
▪️не Діма, а Дмитрик або Дмитрусь;
▪️не Паша, а Павлик або Павлусь;
▪️не Льоня, а Ленько або Лесь, Лесик;
▪️не Гріша, а Гриць або Гринько;
▪️не Нікіта, а Микитка або Микитко;
▪️не Коля, а Миколка або Колько;
▪️не Жора, а Горко або Гошко;
▪️не Гера, а Германко або Герко;
▪️не Рома, а Романко, Ромась або Ромко;
привольно) и теперь я буду порошенкотговорить - петрусе лесиковичу
а свому начальнику євгену петровичу євгенко петрусевич
шизанутая баба
Слабый пол• 10 ноября 2022
Меня уже и так в загранпаспорте назвали Ольха вместо Ольга. Так что спасибо, переименовали. И это не ошибка, это такая норма украинского языка. В моем имени мягкое г, а не ґ. Поэтому в загране я Olha
Кубик Рубика• 10 ноября 2022
Ответ дляМайор Медуза
Це автор про те, що назвавши дитину Микита (Никита рус.) у документах понаписували Нікіта, Кірілл і так далі. Це вона має на увазі.
а як вони хочуть бути саме Нікітами то що? в мене на роботі є і Крістіна і Христина, І Нікіта і Микита
і це нормально
НеКонец-Света• 10 ноября 2022
А кто сказал, что нет? Почему нет? Чем этот суффикс хуже любого другого?
В мене чоловік Толік. Я не буду називати його Толик, його україномовні бвтьки і сестри Толіком називали/ називають. І тут якась стара калоша вирішила, що його звуть інакше, бо 100 років тому її батьки так не казали? Та спочинь з миром, бабцю.
Амели на мели• 10 ноября 2022
Ответ дляАстановитесь
Я как-то и не помню моду на него. Мне 40. Но не было оно модным за все мои годы.
Голубая устрица• 10 ноября 2022
Тема провокаційна, але прочитала і згадала - бабуся моя завжди на діда казала Володько, і ніколи Вова. Щось в цьому є.
Дама с собачкой• 10 ноября 2022
Ответ дляГолубая устрица
правильно, бо Вова - то путін. У на не може бути Вов за визначенням.
Пластилин_Колец• 10 ноября 2022
Ответ дляКуратор дебошей
В моем регионе Крестину Хрыстей никогда не назовут.автору делать видимо нечего.
1. КрИстина, а не через Е. значит ’христианка’. от имени Христос.
2. даже Пугачева дочку Христей иногда называет.
а вообще в старину был именно такой вариант имени распространен.
Дама с собачкой• 10 ноября 2022
В мене брат, Святослав, йому вже за 50, все життя Славік, у колеги син, теж Святослав, 2 роки - лише Святик, і не інакше
Вишиванка• 10 ноября 2022
Ответ дляМайор Медуза
Я працювала в селищній раді 15 років назад, в селах там отримують свідоцтва про народження, коли приходять рєєструвати дитину, батькам дають аркуш та просять написати ім´я, ситуація коли батьки написали Микита, а в свідоцтві записали Нікіта не можлива, а ось навпаки раніше було (не тоді коли я працювала, раніше), ту ж Анну записували Ганною і не питали. Нікітами та Кірілами записують зараз, але то побажання батьків.
Вишиванка• 10 ноября 2022
Ответ дляЕдиная страна!
У нас тоже в группе так называли Александру, не знаю почему, но в селах так часто. Наверное, от Лекса, Олекса, получилось в Лесю в сокращенной вариации)
В селах Александр Шурами называют, наверное в разной местности по разному.
После 18• 10 ноября 2022
Ответ дляБлинчикБезСметанки
Левко Дурко
Левко Лук’яненко. Співзасновник Української Гельсінської спілки, її голова, борець за незалежність України. Герой України, народний депутат.
Автор Акту про оголошення незалежності України. Провів 25 років за ґратами у радянські часи з політичних мотивів.
Як щодо мене, то ім’я Левко нормальне.
Вишиванка• 10 ноября 2022
Ответ дляЕдиная страна!
Это еще ничего А Иванна - Жанна) Ну теоретически понятно Иоанна в написании через J, осюда и вариация. Но принято, вроде, все же это разные имена)
Это французский вариант имени. Иван распространенное имя, но у разных народов произносится по разному, Джон у англичан, Жан у французов, соответственно Иванна это Жанна, Шон у ирландцев, Ян у чехов, датчан, шведов, Йохан у немцев и еще много вариантов.