sevenplanet• 27 ноября 2022

Рекомендуют запастись генераторами . Киев

Нарада в РДА для ОСББ

Підготовка Києва до можливого блекауту:

Основні загрози, які можуть бути від блекауту в Києві:
•  відсутність світла
•  відсутність опалення
•  відсутність будь-якої води в водогонах
•  відсутність зв’язку
1.  Відсутність світла призводить до відсутності зв’язку, води в водогонах та опалення в висотних багатоповерхівках, оскільки їх постачання залежить в роботи електронасосів. Краща ситуація з 5- і 9-поверхівками, для водопостачання і опалення вистачить міського тиску носіїв.
2.  Відсутність опалення несе найбільший ризик – це злиття води із системи опалення ( залити воду в систему неможливо в зимовий період, тобто навіть після закінчення блекауту можемо залишитися без опалення / замерзання і розриви системи опалення. найгірша ситуація для 5- і 9-поверхівок оскільки будинки старі і погано утеплені + системи йдуть по горищам і замерзають в першу чергу, тому при -10/-15 часу буде +/-доба, а висотні багатоповерхівки краще утеплені, насосні знаходяться в приміщеннях внизу будинків і у будинків є час до 5-7 днів при таких температурах. Щоб розуміти коли треба прискускати або спускати системи опалення варто на чердаках/балконах/підвалах поставити бутилки з водою і як тільки вода в них почне замерзати – треба зливати систему. Рішення про приспущення/спущення системи приймає кожен будинок самостійно без РДА, відповідальна особа – сказана у Формі Е8 яка подавалася при підготовці до опалювального сезону. При приспущенні/спущенні системи треба завчасно подумати куди систему спускати (в Чернігові весною спускали прямо в підвали щоб зберегти систему). Треба виробити алгоритм дій при пониженні температури!
3.  Окремі ризики має система каналізації: при відсутності світла і води в системі, робимо висновок що не працюють станції які перекачують нечистоти із мережі до відстойників. Тобто мешканці мають розуміти, що не можна ходити в туалет навіть із своєю водою, зливати в каналізацію залишки борщу – система наповниться і це все полізе в квартири, це треба черпати і виносити, а якщо сусіди зверху виїхали, то це буде капати зі стелі (така ситуація була кілька років тому в східних областях України). РДА рекомендують копати в дворах ями і ставити туалети-будки (так спасався в березні Чернігів). Мешканці можуть купити відра з кришками, вкладати туди сміттєвий пакет/кілька пакетів щоб не протекло, ходити сім’єю в пакет, потім зав’язувати і виносити на смітник. Біотуалети скоріше за все не буде кому обслуговувати – без в’язку просто не буде можливості викликати обслуговування!
4.  Питання пожежної безпеки: 1) при відключення світла – система не працює! 2) при відсутності зв’язку не працюють навіть служби екстренного виклику 101, 102, 103. Оскільки мешканці придбали в квартири небезпечні аккумулятори, балони з газом і горілки ризики виникнення пожежі зростають. Необхідно розробити алгоритм зв’язку з швидкою допомогою та пожежниками: 1) визначити де знаходяться найближчі пункти швидкої допомоги та пожежна станція 2) визначити список мешканців, які на власних авто зможуть поїхати до цих пунктів і іх викликати 3) визначити як працюватиме кнопка виклику поліції в цей період, на скільки вистачить зв’язку, чи можна через поліцію викликати швидку та пожежну в комендантський час
5.  Надати мешканцям перелік найближчих пунктів незламності та посилання на весь перелік: https://nezlamnist.gov.ua/ - там не можна жити, можна заряджати гаджети, доступ до інтернету, медикаментів, води, тепла, підігріти їжу та воду
6.  До бюветів буде приїжджати генератор щоб була можливість качати воду, нажаль РДА поки не визначила перелік бюветів, чи будуть всі, чи якась кількість – треба буде шукати.
7.  Варто мати невеликі генератори, скидатися з мешканцями на топливо, аби мати можливість зарядити гаджети та підігріти кип’яток! Великі генератори на будинок не радять, оскільки якщо в системі не буде води – насосам не буде чого качати, генератор для ліфтів не ефективно, опалення в квартирах жоден мобільний генератор не потягне.
Маркуська• 27 ноября 2022
Ответ дляAstrid78
Ха, у нас 14 подъездов, и рядом везде дома 5-9 этажки. Какие это надо ямы..
У нас в округе все 25! этажки вообще треш
ksusha1155• 27 ноября 2022
Ответ дляsevenplanet
Ну если так , то они не допустят затопление города гомном и разрыва труб в морозы
Іменно.
KateSavch• 27 ноября 2022
Ответ дляksusha1155
Тиждень максимум. Потім радісно всіх врятують і світло буде по 5грн.
Смішно просто ось ці теорії про змову за світло.
В нас страшна війна, нас бомблять русаки, вбивають людей, нищать будинки. І в цих обставинах ви реально думаєте що зі світлом зараз якісь жарти - фейкові складнощі з електроенергією і проблема ’вирішиться’ просто підняттям ціни? Ну це смішно.
Я не вірю в такі ’жарти’, після 9 місяців страшної війни по моєму цілком очевидно що русня намагається зруйнувати енергосистему і ситуація дійсно дуууже складна і підняттям ціни проблема не вирішиться.
juliet86• 27 ноября 2022
Ответ дляStar39
Я еще думаю, что если реально такая жесть начнется, то людей должны будут начать через границы выпускать. Всех. Так как все эти многоэтажки в городах станут непригодными для жизни
А я боюсь, что без света не будут никого выпускать(
Astrid78• 27 ноября 2022
Ответ дляМаркуська
У вас лифты не работают когда света нет? Я еле на 6 этаж пхаюсь, на 20 хз, ползком тока.
Nikol-9a2f• 27 ноября 2022
Ответ дляTania07
А за магазини не написали. Що люди будуть їсти? Якщо не буде зв´язку електрики і всього то хто буде возити, доставляти , продавати пролукти
Я про це в кожній темі про блекаут писала, але ж ні, плєдікі наше всё
brenda2305• 27 ноября 2022
Про все это говорят с лета. Уже даже Зеленский сказа сегодня, что следующая может быть сложнее этой. Никто не знает, какие будут попадания, куда и можно ли будет все это восстановить оперативно.

Самая жесть возможного блекаута - это ситуация с канализацией. Я очень хочу верить, что об этом подумали и будут держать канализацию до последнего. Потому что Киев - 4-миллионный город…
Остальное можно пережить
ksusha1155• 27 ноября 2022
Ответ дляKateSavch
Ой мля я коли таке читаю, то точно думаю, що проплачено а 10 місяців чого не бомбили по електричках? Не відповідайте, прошуууу. Хоч рясня і тупорила, але ж не до такого ступеня у них позднєє зажиганіє. Тим паче, що з Херсона пішли,та і ЗАЕС покинуть скоро, як пише розвідка.
Unbekannt• 27 ноября 2022
Ответ дляjuliet86
Блин, прочитала про канализацию, это жесть( А если выезжать, то можно как-то канализацию перекрыть? И как вообще можно квартиру обезопасить?
Я тоже в шоке сижу, что делать. Окна в ха побиты миной, сверху у соседа лопнули батареи - в моей квартире на первом этаже все плавало. Теперь не хватало только, чтоб говно полилось
Astrid78• 27 ноября 2022
Ответ дляKateSavch
Ну все же видели, как какой-то рашистский спикер или кто оно там, вещал, что ’они должны сгнить без света и тепла’. Ну вот, будут пытаться это делать, твари
Маркуська• 27 ноября 2022
Ответ дляAstrid78
Нет не работают мне невысоко
viika65• 27 ноября 2022
Ответ дляbegovelik
Люди должны понимать, что здесь огромное количество мокшанских ципсошников , разгоняющих зраду и панику.
в этой теме их 99,9%.
brenda2305• 27 ноября 2022
Ответ дляjuliet86
Конечно, не будут
Хотя я согласна, что в случае описанного сценария, границы просто обязаны открыть

Но их не откроют. Будут говорить, что надо потерпеть и все такое. Думайте, где перезимовать в селе и все такое
Astrid78• 27 ноября 2022
Ответ дляМаркуська
Нет не работают мне невысоко
Капец
marata• 27 ноября 2022
Ответ дляTania07
Повно магазинів працює без електрики - на генераторах
ol_kin• 27 ноября 2022
Ответ дляРойЛеля
Не правда що опалення не тягне генератор. У нашому будинку котельня. Купили мешканці генератор і тепло у нас є, коли відключають світло. Ціеа питання була 500 грн з квартири
Він від Святого Духа працює?
ksusha1155• 27 ноября 2022
Ответ дляAstrid78
Капец
Я вже ягодиці капітально накачала посиійно пішки ходити 21 поверх.
KateSavch• 27 ноября 2022
Ответ дляУнция яда
В частном порядке по 10 кратному тарифу к вам приедут даже ночью, там не так что бы вау зарплаты.
Это сейчас. А потом в случае такого звиздеца там будут ’вау-вау’ зарплаты - до небес взлетят цены и очередь будет , как сейчас с генераторами.
РойЛеля• 27 ноября 2022
Ответ дляol_kin
Він від Святого Духа працює?
Від бензину звичайно
Astrid78• 27 ноября 2022
Ответ дляksusha1155
Я помню как в марте воду таскали, предварительно отстояв очередь за ней, тоже подкачалась и похудела)
Julia 2020• 27 ноября 2022
Ответ дляРойЛеля
генератор на 1 подъезд или на дом? сколько этажей?
завитушка• 27 ноября 2022
Ответ для_RedGirl_
Да эти советы просто бредовые. Какие-то клоуны сочиняют сидят
Підтримую. Таке враження шо спеціально нагнітають якийсь брєд.
Клементина• 27 ноября 2022
Я в раннем детстве жила в доме с туалетом на улице.
Да, в коридоре стояло ведро, которое несколько раз в день выносили в выгребную яму. Рядом с нами был трех этажный дом (старый) и тоже с туалетом на улице. Во дворе был деревянный туалет. Конец семидесятых.
Это можно пережить.
Меня больше пугают разорванные трубы отопления. Власти тихонько об этом говорят ещё с лета. Вот мой старый скриншот.
И если будет так, их быстро не починишь. Квартиры будут ледяные.
viika65• 27 ноября 2022
Ответ дляksena555
а краще сидіти зазомбовано читати щодня 25 хороших новин і інші подібні теми?
Чи готуватися до можливого сценарію?
и как готовиться? пакеты закупать?
Astrid78• 27 ноября 2022
Ответ дляКлементина
Это можно пережить.
Главное чтоб газ был. Сочувствую людям с электроплитами(
РойЛеля• 27 ноября 2022
Ответ дляviika65
и как готовиться? пакеты закупать?
Ну написали ж пакети, відра, ями рити. Та люди не хочуть чути навіть
KateSavch• 27 ноября 2022
Ответ дляksusha1155
А подумати не хочете чого?? Бо найболючіше знищити енерносистему ВЗИМКУ. Війна почалася в кінці лютого - на весну і літо таке робити мало ефекту. Чекали зими. Це очевидно.
Astrid78• 27 ноября 2022
Ответ дляviika65
и как готовиться? пакеты закупать?
А я пожалуй куплю. Жрать не просят
Каких-то продуктов подкуплю тоже завтра
Mellisa• 27 ноября 2022
Девочки, которые настроены оптимистично, на чем базируется ваш оптимизм? Ну серьезно?
Из того что вижу сейчас - с каждым обстрелам становится все хуже, запаса чем заменять уже нет, европейские комплектующие не подходят ( думают у нас производство открыть, но месяца через 4 будет продукция). Получается, стреляют, наши чинят, снова стреляют. Но чинить становится все сложнее. Ракетный террор по энергоинфраструктуре это пока единственное, что получается у орков. Останавливаться, к сожалению, они не будут. Лучше сейчас подумать о том, где зимовать, если вы живете в многоэтажке.
Julia 2020• 27 ноября 2022
Ответ дляAstrid78
А я пожалуй куплю. Жрать не просят
Каких-то продуктов подкуплю тоже завтра
ведро еще можно купить металлическое, на костре воду подогреть, не ледяной же мыть посуду и умываться