Feel good• 25 декабря 2022
Кто празднует Рождество 7-го, а не 25-го, Вы используете неправильный календар
...хоть просто прочитайте об истории этих календарей.
Новый был введен, потому, что старый календарь был некорректен и давал погрешность, поэтому, пошло смещение часов и дней.
Из-за того, что в старом календаре высокосным был не каждый 4-й, а каждый 3-день, с течением времени набежало 14 лишних дней.
Они набегают и сейчас.
И через какую-то 20-ку лет, а, может раньше, Вы будете праздновать Рождество не 7-го , а 8-го января.
Новый календарь эту погрешность исправил и откатил ошибочно набежавшие 14 дней обратно.
Результат:
вже голосів:
500 (45.66%)
Праздную 7-го
195 (17.81%)
Праздную 25-го
144 (13.15%)
Не праздную вообще
143 (13.06%)
И 25-го и 7-го
113 (10.32%)
Результаты
Ответ дляDreami
Спросить ни у кого уже не могу, их нет и мамы нет, и фото семейных рядом нет
но моя семья, мама, бабушка, дедушка, никогда не праздновала Рождество 25 декабря.
Сегодня включила рождественские песни для настроения, а настроения нет, а в привычные праздники и душа как-то по другому воспринимает.
но моя семья, мама, бабушка, дедушка, никогда не праздновала Рождество 25 декабря. Сегодня включила рождественские песни для настроения, а настроения нет, а в привычные праздники и душа как-то по другому воспринимает.
Ніхто не святкував 25. Світ перейшов на святкування 25 з переходом на новий календар. А тут так і залишилось все, без змін.
Ответ дляWida Winter
Ловите! И это Вы неправильный пытаетесь навязать в угоду 🇺🇸 со товарищи Вікторія Миколаївна -автор допис
Все більше й більше розганяється тема не святкувати Різдво з горе-сусідами, а з так званим цивілізованим світом. ЗМІ роздувають цю тему, а люди, які вкрай рідко бувають в церкві і нічого не тямлять, підхоплюють і агітують вірних, часом дуже злісно й наводячи незрозумілі неправдиві тези, як от кілька тижнів назад одна блогерка… якщо доступно й коротко пояснити, уявімо два різні календарі - Юліанський та Григоріанський між якими 14 днів різниці! Всі православні й греко-католицькі вірні святкують Різдво Христове за Юліанським календарем, яке припадає на 25 грудня!
АЛЕ!
Держава проводить літочислення і живе за ГРИГОРІАНСЬКИМ СХІДНИМ КАЛЕНДАРЕМ і за його підрахунками свято припадає на 7 січня! І саме в цьому вся різниця.
Звідки ж виникла ця розбіжність?
Григоріанський календар виник внаслідок календарної реформи папи Григорія 13 в 1582 році, а до того часу ВСІ християни як православні так і католики жили за Юліанським календарем! Відповідно католицький і частина західного світу переходить на новий Григоріанський точніший календар, а інша частина світу, де в більшості живуть віруючі інших Православних Патріархатів – залишаються по традиції і живуть за Юліанським календарем.
Тепер подивімось на нашу історію!
Київська Русь була хрещена і впроваджена на Юліанський (Православний) календар (іншого ще не було). І, як ви всі знаєте, горе-сусідів ще і в помині не було!!!
Гетьманщина, козаки також святкували церковні свята і жили по Юліанському, а не по Григоріанському Календарю – м%сковщина в той час ще тільки починає набирати обертів, а Різдво Христове вже святкується 1500 років! Ми як ті «сусіди»? Точно? - впевнена, НІ!
В 1583 роках Константинопольський патріарх пише до Київського Митрополита Онисифора і до князя Констянтина Острозського трактат в якому засуджує прийнятий Західним Світом новий Григоріанський календар.
В 1598 р. в Острозі в «Книжиця в десяти розділах» було включене послання Олександрійського патріарха Мелетія в якому він засуджував будь-який перехід на Григоріанський календар!
Митрополит Петро Могила, також живе і веде Церкву по Юліанському календарю.
Навіть греко-католицький митрополит Андрей Шептицький також вів Церкву по Юліанському календарю. Тому, коли хтось пише «з діда-прадіда ми святкували 25 грудня» – ВИ праві, але святкували за Юліанським Календарем, в цей час у Західному світі вже було 7 січня!
Тоді звідки виникло 7 січня? - а ось це вже результат атеїстичної радянської влади, яка знищила Юліанський календар у світському значенні і перевела всіх на Григоріанський Календар, а Православну Церкву всіма способами хотіла стерти з лиця землі. Саме тому, Церкві було вже не до календарних питань, а цікавило ключове – як вижити і не бути вбитим чи засланим в Сибір! Кат ленін 24 січня 1918 року підписує декрет «О введении в российской республике западноевропейского календаря» і вже після 31 січня відразу настає 14 лютого. Ось так і сталось, що люди віруючі, які вижили, наші прадіди та прапрадіди зберегли віру, священики, які вижили – зберегли обряд і церковний юліанський календар і звісно вели святкування і церковне Богослужбове коло саме по православному Юліанському календарю. Натомість, за Григоріанським, західним і вже більшовицьким календарем різниця становила 13 днів. Так вийшло, що світська держава і Католицька Церква жила і живе за Григоріанським календарем, а Православна Церква і тобто наші предки в 988, в 1500, в 1600, в 1700, в 1800, 1900 роках і тепер святкують церковні свята саме за ЮЛІАНСЬКИМ КАЛЕНДАРЕМ, різниця від Григоріанського календаря становить вже 14 днів.
ТОМУ!
Якщо ми маємо тисячолітню Київську Традицію святкувати Різдво Христове за Юліанським Календарем – 25 грудня, а по світському календарю це припадає на 7 січня то чому ми маємо від неї відмовлятись? м%скви ще не було в проекті, коли Київська Православна Митрополія святкувала Різдво Христове в 1000 році і так само і ми святкуємо його тепер по Юліанському Календарю, разом із Єрусалимською Церквою, Афоном та іншими Православними Церквами світу!
Наступна фундаментальна і найбільш важлива причина НЕМОЖЛИВОГО переходу на новий календар Українських Церков - це не тільки народна традиція, а Богослужбовий Круг! Варто зрозуміти, особливо людям далеким від Церкви, що Церква має складний механізм Богослужбового кола, де є чітке коло Добового, Тижневого, Місячного, Річного служіння із розписаними Богослужіннями та їх змінними частинами – чітко під визначені дати Юліанського Календаря. Повний перехід на Григоріанський чи Новоюліанський календар означає, що потрібно всі Богослужіння та увесь Церковний Устав змінювати і переписувати під новий календар, змінюються не тільки дати Церковних свят, але і періоди постів, які відіграють величезну роль у побудові Літургічного циклу Богослужінь.
Тому такі заклики як подвійне святкування 25 грудня і 7 січня створюють в українців сильне непорозуміння
АЛЕ!
Звідки ж виникла ця розбіжність?
Тепер подивімось на нашу історію!
ТОМУ!
Якраз на Афоні- Різдво саме 7 січня, і влади радянської там не було, щоб щось змінювати в календарі
Птица-синица• 25 декабря 2022
Ответ дляmamaМия
В ній страшно купатися. Людішкі перш за все засрали її, але кому це цікаво…
Иордан подождёт пару сотен лет, я думаю это наш максимум. Это для него мелочи. А там и очистится)
Семицветка• 25 декабря 2022
Ответ дляSanechko
Не колядують. Лише за столом. В своїй сім’ї.Нема в них тих традицій, що у нас. Також нема щедрівок. Як і не буде у нас, коли ми так будемо втікати від самих себе
Я говорю о том, что я видела .
Mashka21.06• 25 декабря 2022
Ответ дляЗайкаСвоя
Без всяких соседей расколете страну очень успешно. Так держать!

Те кто указывают кому на каком языке говорить, когда праздники праздновать, эти расколят очень быстро спорить не буду
Катя Герман• 25 декабря 2022
Ответ дляВероника-2014
А Покрова? И все остальные церковные праздники?
Всегда удивляла пословица, про Юрия 6 мая. Она звучит так, если на Стретение петух воды из лужи напьётся, то на Юрия вол травы напасется. Реально странно, так как 6 мая всегда травы полно, а вот 23 апреля не всегда. Для людей было важно, чтоб трава была пораньше. Поэтому даты в календаре с фото, более адекватны и ближе к истине. Или на Маковея, когда несут первые яблоки святить, ну странно, ведь 14 августа уже давно полно любых яблок, не первых и 1 августа, тоже более адекватно и ближе к истинне.
ksusha1155• 25 декабря 2022
Ответ дляЗайкаСвоя

Іменно ви і розколюєте. До чого тут русня до нашого різдва 6-7 січня?
Ответ дляDreami
Да, бабушка и дедушка были репрессированы из-за того, что не отказались от веры.
Стоп. Якщо ваші пращури були дійсно релігіозні і послідовні, то ви просто не можете святкувати 7 січня. Бо люди понад тисячу років святкували 25 грудня і лише з 1918р. радянська церква перенесла на 7 січня. То ваші пращури все таки відмовилися від 25 грудня і вас так навчили (що ви навіть не знаєте як воно було насправді до 1918)?
ksusha1155• 25 декабря 2022
Ответ дляNasta9019
Я перейшла на святкування 25 грудня і інші свята теж. По декільком причинам. По-перше бути подалі від оркостана, як мого менше мати з ними спільного. По-друге, тут дівчата теж писали, що не всі православні святкують 7 січня і я почала гуглити і це таки виявилось правдою. Наприклад православна церков Греції святкує сьогодні і в Греції значна більшість православні 98% чи вони не такі православні? І це не єдина така країна. По-третє, як може церков жити по одному календарю, а світське життя вже по іншому.
Тому для себе вибір зробила. Сподіваюсь що українська церква теж масово зміне це.
Ну хотіли б пояснити ці всі календарі, то якось би просвітили суспільство нормально. А перехід ’подалі від русні’ це маразм якийсь. Ми їх і так ненавидимого всією країною, але свята не асоціюються з ними, а з рідними, спогадами, нашою історією сімейною.
Олимпиада80• 25 декабря 2022
Ответ дляНе ангелы
Я 6-го и 7-го буду отмечать, как и все в моем кругу знакомых,родных и коллег
Якщо Церква перейде на святкування 25-го, то це буде абсурдом - святкувати 7-го. Впевнена, що Церква перейде, але це не буде швидко. Здоровий глузд переможе
Олимпиада80• 25 декабря 2022
Ответ дляНе ангелы
В этом году все такие верующие стали
Війна трохи просвітлила мізки, да. Жаль, що такою ціною це.
ksusha1155• 25 декабря 2022
Ответ дляSanechko
Я пам´ятаю сани величезні по снігу з конями, з 6 на 7 в бабусі в селі, їздили з вертепом по кожній хаті, жодну не пропускали))))) співали пісні різдвяні. Мені було десь 10 років. Це найкращі спогади)))
Семицветка• 25 декабря 2022
Ответ дляSanechko
Де Ви бачили? В якій країні?
Германия. Была служба на украинском языке.
Ответ дляA no name
Там вище я пояснювала, чому святкували 25. Бо жили до 1918 року за старим стилем. Не було у нас Григоріанського календаря! Не було!!!
vasilek5050• 25 декабря 2022
Сьогодні, 25 грудня, відзначають Різдво Христове.
Ми традиційно вважали, що 25 грудня святкують католики, а 7 січня - православні. Але дата у всіх однакова, просто календарі різні - григоріанський та юліанський.
З 2017 року в Україні Різдво відзначається і 25 грудня, і 7 січня.
Ответ дляksusha1155
У вас своє бачення, а у мене своє.
Ответ дляksusha1155
Так. Тому я і буду святкувати 7 січня. А не бігати туди- сюди.
Ответ дляA no name
Нічого на 7 мічня не переносили, просто 25 грудня за старим стилем співпадає з 7 січня за новим.
Ответ дляНе ангелы
Сообщите Иордан что теперь на 14 дней раньше нужно
В день Крещения Господнего в воды Иордана толпами входят паломники, создавая помехи природному течению. Вследствие этого образуются небольшие водовороты и вертикальные колебания воды (которые нам привычнее называть словом ’волны
Ответ дляАлтыншаш
Ото ви дика!
Нєбєсна ось перевертається раз в год і тільки на один день 19 січня.
А ви думали, случайно полюса бродять без опредєльонного міста житєльства? Ви хоч знали, що їх точні координати досі зловить не можуть?
Ото усе через перекидання планети раз в год!
Про трьох китів забули