kanareyka_tweety• 13 января 2023

У Львові звільнили вчительку за те, що зробила зауваження росмовному переселенцю

Це неможливо. У Львові звільнили вчительку української мови (завуча школи) за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою. Звільнили з приписом-забороною обіймати посади в майбутньому. Як?! Як таке могло трапитися у Львові? Чому змовчали вчителі? Де голос інтелігенції? Чому ніхто не відстояв, чому не піднялися на бунт? Мать-переселенка пожалілася, що її рєбйонка прітєсняют. Відділ освіти прислав комісію з 12 защітнікофф – і, вуаля (!), завуча звільнено! Львівські вчителі, ганебно змовчали. Змовчали! Школа імені Ірини Калинець! Школу названо іменем львів´янки, яка багато років провела в московитських таборах, але дожила до наших днів і померла 10 років тому.
Ви уявляєте, щоб у Польщі, Німеччині вчитель сказав переселенцю відповідати на уроці польською/німецькою мовою – і за це польського/німецького вчителя було звільнено? Ну я ще розумію складнощі, що то іноземні країни і мова іноземна, а тут же переселенці в межах своєї країни!
Але на цьому ДНО себе не вичерпало. Після звільнення завуча (виявляється, ще у вересні, і мовчали ж у «тряпочку») тепер учителі в школі кажуть: «Сєня/Вєня/ Кіріл, вам якою мовою зручно говорити? По-московськи? Отак і говоріть, нікого не слухайте. Говоріть, як вам зручно». Хлопчика, яка назвала Сєню/Вєню/Кіріла – млями, вичитали перед усім класом і зацькували вчителька уже з іншою мать-пєрєсєлєнкою, яка ходить тепер в школу, як на роботу і читає дітям (під наглядом учительки) лекції про «тожеукрАінцев». А дитину-українця, який назвав речі своїми іменами, батьки змушені були забрати зі школи на дистанційне навчання.
Львове! Це ДНО. Українці Львова повинні згуртуватися і звільнити всю комісію, яка звільнила завуча. Інакше, це буде не дно, а ДНИЩЕ.
Ви думаєте, такі випадки поодинокі в Україні? Село Аджамка на Кропивниччині. Два тижні тому перед самими канікулами стається скандал один в один. Мать-пєрєсєлєнка прийшла з вимогою звільнити вчительку української мови, яка на уроці зробила зауваження учневі відповідати українською. «Мой син всєгда разгаварівал і будєт разгаварівать на рускам. Увольте ету учітєльніцу. Ана буліт маєво сина», - заявила мать у школі. А вчителька, на секундочку, має звання, та ще й мати загиблого героя, який похований у цьому ж селі цієї ж весни. Що робить шкільний колектив? Ставлять вимогу перед сільською радою: «Звільните вчительку – звільнимося ми всі». Вчительку відстояли. От що значить козацький край і село – нащадки козаків, які оселилися тут після зруйнування Січі, і яке входило в Буго-Гардівську паланку Війська козацького Низового. Село, до речі, і досі ділиться на сотні. Захоплююся неймовірно.
Львове, може тобі Аджамських учителів прислати, щоб поділилися досвідом, як відстоювати своїх? Господи, невже фраза «Львів зогнив» - це правда? Не вірюююююю!

Лариса Ніцой
Екатерина27• 13 января 2023
Ответ дляlapulik
Не перекручуйте, я не говорила, що ви не праві, але мова освітнього процесу (це не лише уроки, а всі послуги які надає школа, виховання в тому числі) , згідно закону про освіту - українська. Тож якщо дитині, в нормальній формі зробили зауваження, то нічого протизаконного не сталося.
Почитайте все ответы особенно со скринами. Обращение- москалик, вам тоже кажется нормальным? От завуча школы!

IvaMartina• 13 января 2023
Ответ дляmamarama
Окей, вполне может быть.
Как же тогда может такое быть, что она, работающая на своего работодателя, на весь мир в эфире вещает свои гнусные вещи во время такой страшной войны, проявляя все признаки коллаборнта, не стесняясь и не прячась, поливая грязью защитников страны и народа, и никаких мер к ней не применяется?
Не парадокс ли, что за эту гниду погибают на фронте русскоговорящие.
Меня щас порвет, честно!
Пусть банят, пофиг.
Парадокс
Если напишу свои рассуждения-за минуту забанят.

Поэтому, выдыхаем.

Признаюсь, тоже повелась вначале на ее вбросы. Потом включила разум.
Как там: если звезды зажигают...
Екатерина27• 13 января 2023
Ответ дляЛика32
Да?Тем более. Вы тоже это видели? и это пропагандируют СМИ.
Не сми, а пропагандисткие телеграмм-каналы. Но сути это не меняет. Треш!
Sir le Noir• 13 января 2023
Ответ дляIrpland
Ми ментально далекі від Скандинавських країн, Польща ближче, хочу такого ж прориву для України
Я б не сказала. Багато спілкуюсь з іноземцями, але найлегше і найприємніше зі скандинавами. Навіть думаю, що за цими країнами і їх ментальністю майбутнє.
До речі, ненавидять русню, як і ми. І де ви коли чули, щоб Норвегія, чи Швеція нам хоча б вагалися надавати зброю.
Якраз звідти першими, а не з Америки, чи Франції мені подзвонили вранці 24 лютого і запропонували прихисток. Ну, це моє враження. Нікому не нав´язую.
anabelia• 13 января 2023
Ответ дляTerramiss
і вам пораджу спочатку почитати з чого почалася дискусія про англійську мову. Я проти мовної нетолерантності саме до міжнародно визнаних мов. Тому написала що не вважаю що нетолерантність французів (з якою особисто я ніколи не зустрічалася але от люди тут пишуть) є гарною рисою і нам українцям варто до цього прагнути
Справа не в толерантності, а в тому що всі громадяни інших країн розмовляють мовою країни, в якій живуть, навіть знаючи інші мови.
Лика32• 13 января 2023
Ответ дляЕкатерина27
СМИ - средства массовой информации. Телеграм каналы тоже СМИ.
shurka100• 13 января 2023
це фейк. вже є спростування від школи

mamarama• 13 января 2023
Ответ дляcoch100
Не нас, а наше внимание. Ну и не факт, что они работают на нас, вполне могут устраивать свои высеры для того, что бы рашкостан тыкал пальцами в нас.
Об этом и речь.
Если она реально работает не на нас, то почему к ней не пришли соответствующие органы с соответствующими вопросами?
Она уже совсем распоясалась, на военных кидается.
И все равно дальше греет жопу в тепле, пока за неё в окопах русскоговорящие гибнут.
mRina• 13 января 2023
Ответ дляНАТАЛІЯ.КИЇВ
А як ви визначаєте де ´русский´, а де ´российский´?
Российский для меня это как-раз язык тех придурошных ватоголовых граждан РФ, как и все российское. Среди русскоговорящих из моего окружения ни одного такого не знаю, все любят свою страну, многие защищают её сейчас лично с оружием в руках. В Украине совершенно другой менталитет, мы очень отличаемся от граждан РФ несмотря на использование русского языка. У нас и с украиноязычными друзьями никогда небыло недопониманий или языковых проблем, у всех похожие взгляды и цели, все вместе ждём скорейшей Победы наших воинов. Только тут на форуме встречаю такие темы. Иногда думаю, что это какое-то искусственное разжигание ненависти между населением
Terramiss• 13 января 2023
Ответ дляanabelia
там не йшлося про життя. реально. я вам не буду переказувати весь зміст бесіди. хочете прочитайте. є така чарівна кнопочка - всі повідомлення.
просто писати не знаючи топіка дивно з вашого боку.
Авокада• 13 января 2023
буде іншим наука,щоб знали межу дозволенного.
підіть і утріть їй сльози.
я російськомовна.
і моє право розмовляти на тій мові, на якій хочу я, а не ви.
Мармедадка- шоколадка• 13 января 2023
Ответ дляIvaMartina
Парадокс

Поэтому, выдыхаем.

Как там: если звезды зажигают...
Сейчас вам за маяковского прилетит
Xenia_KV• 13 января 2023
Якщо не помиляюсь, це 87 школа
Була там декілька разів, звичайна державна школа недалеко від центру, шкода вчительку, мабуть дирекцію школи притисли із «верхів», тому звільнили. Але з таким настроєм ця мамаша далеко не заїде
lapulik• 13 января 2023
Ответ дляЕкатерина27
Може не будемо читати все, а ви уважно почитаєте те, що я написала в минулому пості? Я там зробила ремарку ’якщо в нормальній формі’. І написала за закон про освіту тому, що дівчата неправі, що того, що зауваження лише на уроках, в школі освітній процес, поки діти там знахотяться. Оцінку діяльності завуча я не давала, оскільки не вникала в суть історії.
IvaMartina• 13 января 2023
Ответ дляМармедадка- шоколадка
Сейчас вам за маяковского прилетит
Та хоть поработаю))
А то зашла на минутку а тут такое
Екатерина27• 13 января 2023
Ответ дляЛика32
За сми( я имею в виду классическую тройку телевидение/радио/пресса) стоят определение люди, которые как-никак подчиняются цензуре. За телеграмм каналами стоят все, кому не лень
Оксана_12• 13 января 2023
Ответ дляБезимени890123
Хіба школа і навчальний процес - це побут? Просто цікаво.
Урок ні. Перерва так.
mRina• 13 января 2023
Ответ дляМарика-bf42
Примитивное мышление?)) Скорее примитивное понимание...у вас) Я нигде не написала, что вы поклонник русского мира. Вы родились в Украине, у вас украинское гражданство, но родной язык при этом русский. Вы - русская)) У русскоязычных украинцев родной язык украинский, уж извините. Даже если они его плохо знают.
Почитайте определение родного языка и государственного. Для общего развития
Чомучка• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Читайте шосту статтю Конституції. Кожен громадянин України зобовʼязаний знати українську. Ніякої російської мови в українських школах бути не може, це нонсенс!
На уроках так, на перерві чому ні?
І щось сумніваюсь що вона адекватне зауваження зробила, якщо звільнили аж без права займати посаду в майбутньому.

Авокада• 13 января 2023
Ответ дляBell-k@
Чудово! Скоро у школах не буде кому працювати.
Зарплати знизили з січня знову. У школах і так повно вакансій. Шквалу бажаючих з переселенців, який прогнозувати влітку, так і не відбулося.
Скоро такі мами будуть самі викладати своїм дітям.
так ті мами і так вже самі викладають,діти в школу майже не ходять:то ковід,то ця русня -садисти забрали мирне життя у людей.
Мармедадка- шоколадка• 13 января 2023
Ответ дляДарьяР.
Я не з Донецька. Там, до речі, помилка ’навіть після 2022’ тобто після 24-го лютого.
Я вже описувала ситуацію зі своїм сином, не буду повторюватися. Звісно дітей гнобити - так роблять тільки покидьки. Але якщо зараз російськомовні українці не усвідомлюють необхідність в україномовному середовищі, в тому, що потрібно відмовлятися від російської, щоб їх діти не спілкувались російською, не дивились російський контент - то це каже про те, що не всі ще скрєпи з себе викорінили.
Скажите а почему украиномовни дити дивляться росийський контент?
Оксана_12• 13 января 2023
Ответ дляBell-k@
А ви б таке ставлення до своєї дитини попустили? Чи першою б були зі скаргою?
Екатерина27• 13 января 2023
Ответ дляlapulik
Замечание на уроке это одно. Замечание вне урока может быть только за нарушение дисциплины. Это я как учитель по профессии могу сказать. Использование не государственного языка вне урока не является нарушением дисциплины.
mamarama• 13 января 2023
Ответ дляIvaMartina
Парадокс

Поэтому, выдыхаем.

Как там: если звезды зажигают...
А я думаю, когда же она кого-то до печенок достанет, что ее возьмут за жабры.
Если уже в лицо нашим защитникам плюёт, неужели стерпят?
Беспредел какой-то.
Лика32• 13 января 2023
Ответ дляXenia_KV
Якщо не помиляюсь, це 87 школа
С каким настроем? Чем мама не такая?
Оксана_12• 13 января 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Это не повод увольнять учителя.
Родители дитятка просто переборщили.
Це не привід. Це показово. Щоб інші трохи думали
Kyivlyanochka• 13 января 2023
Ответ дляБольшая_медведица
Вот обожаю я таких вот патриотов, ребята нам скоро в Крым ехать и в освобожденный Донецк, вы всерьез думаете-что там даже в гос. структурах легко перейдут на государственный язык? В бытовом плане я вообще молчу… тут Киев, Харьков, Одесса и Днепр с трудом перестраиваются … Ок, Украинский язык государственный и обязательный на работе, но если в быту начнут вот так наезжать на людей - буде дуже погано ) и так куча срача за мову
Не хвилюйтнсь за це багато людей залишились без дому і знають або вчать українську.
А всі договори куплі продажу за цей період незаконні на окупованих територіях отже буде і житло і робота
Sir le Noir• 13 января 2023
Ответ дляillaria-k
какой ужас! Лишила животных корма, который люди собирали и оплачивали и хотели помочь , жалели голодных животных.
Слов нет, кроме матерных. И это при том, сколько много наших прекрасных заводчиков из Харькова, Запорожья, Херсона и др.городов, истории которых я знаю лично и просто преклоняюсь перед их стойкостью и человечностью. Представте, вывозить 30 кошек и котят одной под непрекращающимися обстрелами.
И тут оно... Я б прибила ее точно
lapulik• 13 января 2023
Ответ дляЕкатерина27
Тобто виховання і спілкування на перевах з учнями у вас у школі не відбуваеться?
IvaMartina• 13 января 2023
Ответ дляmamarama
Беспредел какой-то.
А кто им даст право действовать?
Пару десятков ботов быстро объяснят ситуацию, что кто против тот за Путина.

К сожалению да, беспредел...

Отвечая на ваш вопрос выше- неужели вы считаете что у власти ВСЕ патриоты? Если ее поставили свыше то логично что ее ’трогать’ нельзя.