Матрёна• 14 января 2023
Що тяжче читається?
Біблія не скорочена чи Війна та Мир? І яка книга більша?
Результат:
вже голосів:
33 (61.11%)
Важче Біблія
21 (38.89%)
Важче Війна та мир
А я на шпагате• 14 января 2023
Біблія більша, як на мене. Або це враження від того наскільки важко читати.
Війну і мир читала двічі, Біблію не осилила ні разу
Матрёна
• 14 января 2023
Ответ дляLove_Love_Love_
Війна і мир тяжко читається?
Кажуть що так)
Матрёна
• 14 января 2023
Ответ дляА я на шпагате
Я скорочену (сторінок на 1500 невеликих) прочитала. Ось планую замовити на 1500 уже великих сторінок)
Матрёна
• 14 января 2023
Ответ дляОчень добрый аноним
Ви не знаєте з чого почати?
Я Біблію читала повністю але не саму грубу
Улучшанский-Ухудшанский• 14 января 2023
Ну тут зависит от ваших потребностей в данный момент. Хотите про войну- читайте ВИМ, хотите о вечном и необьятном- библию. Без мотивации обе эти книши тяжело читаются
Перловая Кашка• 14 января 2023
А як це можна порівняти?
Ось я не любила ніколи читати, і ВіМ я тільки пів першого тома осиліла...то ппц був. І це ж шкільна програма, це примусово потрібно читати. Біблію ти якщо починаєш читати, то то ж зовсім інше. Я прочла всю бесь за 7-8 місяців. Скоріше немає сенсу читати, там потрібно розуміти та осмислювати.
Матрёна
• 14 января 2023
Ответ дляПерловая Кашка
А як це можна порівняти?
Теж так хочу. За півроку осилити
кнопкодав• 14 января 2023
Конечно тяжелее Библия. Там сложнее текст построен, к ее стилю надо привыкнуть.
кнопкодав• 14 января 2023
Ответ дляМатрёна
Как это ’не грубую’?
Матрёна
• 14 января 2023
Ответ длякнопкодав
Как это ’не грубую’?
Ну є Біблія на 1500 сторінок маленьким шрифтом , а є на 500-700 середнім шрифтом.
Накрыло-не отпускает• 14 января 2023
Ответ дляПерловая Кашка
А як це можна порівняти?
Точно шкільна обов´язкова?? Завжди знала, що додаткова) виходить, вчителька мені так гарно пробачила, що я не захотіла того читати🤔
кнопкодав• 14 января 2023
Ответ дляМатрёна
Ну то шрифт же ни на что не влияет. Если это полный тест без сокращений - то без разницы какой шрифт и формат страниц.
кнопкодав• 14 января 2023
Ответ дляTammy21
Вобла та мир по складності не далеко від адаптації Біблії для дітей пішла. Біблійні притчі цікаві, як казки, а ВМ зараз вже на дуже великого любителя.
Класичний текст звісно значно важчий.
Вобла
Ответ длякнопкодав
О каком полном тексте речь? Даже среди канона (у разных конфессий он может отличаться) случаются ’лишние’ и ’потерянные’ главы. СЗ очень многие не любят и делают вид, что его и не было вовсе)
Перловая Кашка• 14 января 2023
Ответ дляНакрыло-не отпускает
Ох...так! Ми ще після кожного тому бліц опрос писали, потім в кінці к.р...це був важкий час постійного списування у подруг, аби не двійка була))
кнопкодав• 14 января 2023
Ответ дляTammy21
Ну в моем понимании ’полный’ это разумеется со Старым Заветом.
Что там касается дополнительных или упущеных глав в разных конфессиях - то это уже нюансы.
кнопкодав• 14 января 2023
Ответ дляTammy21
Ржу))) Це випадково, Але як же в тему. Ви ж знаєте ту історію з на росії коли дівчина на асфальті намалювала ’нет в***е’, а потім у суді доказала, що написала ’нет вобле’, бо начебто рибу не любить.
Да, слышала)) выкрутилась девочка)
Ответ длякнопкодав
Классический православный канон как раз и не включает в себя СЗ. Именно про эти доп.главы я и писала. Часть сз текстов включаются в ’классику’, часть -- нет.
Перловая Кашка• 14 января 2023
Ответ дляTammy21
Ну але він є все ж таки і не читати його а читати лише НЗ то не буде правильно. Але я була рада що спочатку я прочла НЗ, тому що, потім спокійно відносишся до всього що в СЗ написано.
кнопкодав• 14 января 2023
Ответ дляTammy21
Значит я никогда не держала в руках ’православный канон’ )) Я б с натяжкой назвала СЗ ’доп. главами - СЗ занимает большую часть Библии.
Ответ дляПерловая Кашка
Я там вищче писала, про класичний канон, який визнає православна церква. Допишу, бо там трошки не точно написала. Той самий канон включає в себе частини сз, але вони різні для різних конфесій. Є Біблії взагалі без СЗ.
Так, я з вами згодна. Якщо вже читати, то все, і так, СЗ краще після НЗ.
Ответ длякнопкодав
І це теж правда) Якщо вторинно канонічні частини приймаються за Канон. Офіційна церква (я зараз більше про правосл.пишу, бо у тих же католиків свої нюанси і з перекладами, і з частинами) їх приймає. Писала більше про те, що є окремі церкви, общини (без поняття, хто там це клепає) які ок живуть без СЗ. І це дуже зручно, але не дуже чесно)
Перловая Кашка• 14 января 2023
Ответ дляTammy21
А цього не знала! Що по канону якісь глави випадають! Я просто в церкву не хожу і цим питанням не задавалась. Коли прочитати вирішила, то ..я забула вже яке саме видання, але по віруючим знайомим розпитувала, якє саме повне і мені подарували стареньку біблію, що це саме точне видання. А ось то шо можуть скорочувати глави я і не уявляла.