Ответ дляКатька Пушкарева
Я пишу російською грамотно, бо мене вишколювали саме нею при совдепі, українською у нас в родині в Полтавській (!) області розмовляв лише мій батько, та і зараз в моєму рідному місті рідко коли почуєш українську((
Мені пощастило і мій чоловік є носієм саме літературної української та ще з таким тембром голосу, що в нього в Москві та в Самарі, де періодично закриває проекти, росіяни просять уроки))
Моя дитина вчилась читати по російськомовним дитячим журналам (інших немає), він може розмовляти російською та не робити помилки, але він принципово їх робить і принципово завалює російську (все 10-11, російська 8), спочатку я сварилась ’ти ж можеш краще’, а потім погодилась - нашу мову знищують в нашій же країні.. Я сама в російськомовному оточенні починаю робити помилки в своїй українській і перехожу на російську, бо так легше, але чи правильно..?
І якщо комусь щось не подобається - то проходьте далі, або живіть там, де розмовляють на вашу думку правильно. А люди поступово перейдуть розмовляти не на те, що модно, а так, як їм приємніше та зручніше.
До мене до речі вчора приїздив хлопець недешевий товар купувати, то сказав за те, що так приємно спілкуємось, він навіть торгуватися не буде))