Видели новость? В КМА запрещено разговаривать на русском языке. Вообще. Речь не об учёбе, а о бытовом общении в стенах учебного заведения, даже просто студентам между собой.
И я думаю, что это первая ласточка, сейчас остальные ВУЗы тоже подтянутся.
Как вы к этому относитесь, интересно?
Результат:
вже голосів:
245 (56.58%)
Поддерживаю
161 (37.18%)
Против
27 (6.24%)
Тыц
Ответ дляNatalia505
А шок від чого? Від обстрілів не шоковані, тільки від мови. Перепрошую, а істерика з якого приводу? Вам завтра іспит в інституті здавати, а ви мови не знаєте?
с чего вы взяли, что от обстрелов не в шоке? Давайте цитату, где я такое писала. Или сами придумали? Зачем?
Olya Rybka• 27 января 2023
Ответ дляMassaraksh
Дивна нова реальність. Таке відчуття що робиться ВСЕ для того, щоб люди остаточно розділилися та пересралися між собою. Така собі користь для ’єдиної країни’. З нетерпінням чекаю, коли російськомовних чоловіків почнуть з військоматів відправляти не на військові навчання та на нуль, а на мовні курси. І поки не здадуть на відмінно - Батьківщину не мають право захищати
Какая лафа будет! Не хочешь на ноль - прикидываешься, что языка не знаешь.
Ответ дляБолаболик
Если я украинка и считаю что это и мой язык .. а не язык болот .. дальше что ..
А я объясню вам , а всем начхать будет , один решит что правильно из людей делать стадо и выйдет в итоге из Украины болото и фюррер объявится очередной .
Не понимаете , жаль , ждите .. получите
Шкода, що ви досі не зрозуміли (
Ответ дляscorpy
вища освіта в Україні вже давно проводиться виключно державною мовою
Так, але спілкуватися з викладачами студентами можна було й на російській мові. Літератури навчальної більше на російській з деяких дисциплін. Перевід всіх на українську моє бути м´яким
Kyivlyanochka• 27 января 2023
В цьому закладі давно всі розмовляють українською, пишаюся стійкістю і незламністю, гарний приклад для інших.
TonyaTonya717• 27 января 2023
Ответ дляОксана_12
Там не навчаються і сподіваюсь не будуть навчатись і мох діти. Але подібні новаторства дещо зайві. І в розрізі законності. І в розрізі міжнародного іміджу. Це дикість для абсолютної більшості громадян в демократичному правовому суспільстві, куди ми так прагнемо дійти.
Почему в Швейцарии, самом благополучном ,зажиточном и желанном государстве официальных 4 языка, и это никого не волнует. У граждан этой страны прекрасный уровень жизни и перспективы для их детей. БМожет не в языке едином проблема. А в воровстве, коррупции, кумовстве.??? Нигде в яевропе, кроме Монако не видела таких машин как в Киеве . А у нас минималка 260$$
Где такое видано?!
Ответ дляOlga Zelenyak
Вот интересно, почему ни за 8 лет войны на Донбассе, ни за почти год полно масштабной войны, никто из тех, кто против притеснений на почве языка, ни разу не создал тему: в Херсоне, Изюме, Мелитополе, Донецке и т.д. меняют программу обучения, переучивают учителей, меняют украинскую программу на российскую, избавляются от книг на украинском и прочее из области отмены всего украинского.
Почему озабоченность работает только по поводу русского языка?
Почему если кого и ущемляют, то только русскоязычных на этой земле?
бо так им из ящика вещают, бо они ж великие, русский язык великий, а остальные - это мусор, можно и ущемить, и уничтожить
Ответ дляLJA
Ну дізнались. Люди адекватні, відносяться позитивно. Як бачите більшість підтримують. От тепер задумайтесь , а що з вами не так , що ви з новини в ’шоке’. Хоч чого дивуватися, хтось ж за Януковича голосував
как раз задуматься нужно людям, для которых запреты использовать родной язык - это норма. Для всех цивилизованных стран это дичь. Спросите любого немца, англичанина, француза, нормально ли запрещать студентам на переменах говорить на родном языке, даже если он не является языком страны, где они учатся. Они просто не поймут, о чем вы, как это такое можно запретить. Так кому тут надо задуматься?
Ответ дляvinogradoff
Підтримую!
Скільки років українську вважали мовою ’селюків’? Скільки років принижували україномовних у рідній країні?
Нарешті спілкування російською стає моветоном
Так не розмовляйте мовою селюків по типу « останівка тамо осьосьо « и буде вам щастя .
Ответ дляmamarama
Вживати - употреблять.
Бачу ви також нічого не роз’яснюєте про стіни університету)) А нічого, що Україну пішли захищати багато російськомовних наших солдат? Все нормально?? Чи їм також треба було спочатку мову вивчити, а потім іти воювати?
Багато літератури російськомовної і в тому числі наукової, таблиця Менделеєва також російського вченого - може також треба від всього відмовитись і дуріти бути неграмотними дурнями?)
Color never seen before• 27 января 2023
Ответ дляLJA
Перепрошую , а як можна образити російську мову ? Це ж навіть не живий об´єкт .
Я думала що такими висловлюваннями ви ображаєте своїх співгромадян що спілкуються російською у побуті. Ні? Ну мабуть це зараз теж нормально.
Ответ дляMila228
Моя мати працює в навчальному закладі, в якому майже немає навчальної літератури на українській мові. Вони неодноразово зверталися до міносвіти з цією проблемою, благали надати підручники, лекційний матеріал. Відповідь одна: немає, в процесі створення. В процесі створення воно багато років. Пропонують, а тепер зобов´язують педагогів писати підручники власноруч. Але вони не методисти та складати підручники - не їхня робота.
Ответ дляlilykas
Накінець ,бо мої рідні розмовляють українською,бабусі і дідусі розмовляли.А нас ганьбили і обзивали жлобами,якщо в Києві розмовляли українською.Слава Україні!
Ооо... я до бабусі в село на літо приїзджала з Києва, то в місцевій компанії я була мало не білою вороною, бо розмовляла українською))) (село на Вінниччині) Але до кінця літа вже практично всі спілкувались українською)))
Kyivlyanochka• 27 января 2023
Ответ дляОксана_12
Тоді навіщо цей провокативний відверто документ,?
Щоб ще раз нагадати що цей ВУЗ розташовано в Україні, і спілкуватися українською це нормально.
А кому не подобається є і інші ВУЗи, є навіть ПТУ
vinogradoff• 27 января 2023
Ответ дляБолаболик
Ви хоч знаєте як розмовляють в Вінницькій, Черкаській, Полтавській обл і так далі?
І як розмовляють на Донбасі, наприклад?
Де ви там чули чисту літературну мову?
І як розмовляють на Донбасі, наприклад?
Де ви там чули чисту літературну мову?
Ответ дляscorpy
а ви знаєте багато країн, які раша бомбить, а вони вперто подовжують розмовляти російською, тим паче в осередку української культури і науки????
а кого они еще бомбят?
С Чечней воевала, с Грузией, так там русский не был запрещен. Кого еще вспомните?
Татьяна-bfd8• 27 января 2023
Ответ дляDaria0000
Для меня это было бы ущемление моих прав.
Удалено администрацией...
Kyivlyanochka• 27 января 2023
Ответ дляShaan
Удалено администрацией...
На що це ви натякаєте шановна?
Вирішили українську мову притіснити в Україні?