Shaan• 27 января 2023

Киево-Могилянская академия, запрет русского языка

Видели новость? В КМА запрещено разговаривать на русском языке. Вообще. Речь не об учёбе, а о бытовом общении в стенах учебного заведения, даже просто студентам между собой.
И я думаю, что это первая ласточка, сейчас остальные ВУЗы тоже подтянутся.
Как вы к этому относитесь, интересно?
Результат:
вже голосів: 433
245 (56.58%) Поддерживаю
161 (37.18%) Против
27 (6.24%) Тыц
Закусенец• 27 января 2023
Ответ дляMoco
Почему вы пишите на русском ааааааа
Шобы вы меня поняли) а то мало ли😂

КокоСина• 27 января 2023
Ответ дляShaan
а кого они еще бомбят?
С Чечней воевала, с Грузией, так там русский не был запрещен. Кого еще вспомните?
Нас вони бомблять. Нас!!!!!!Щодня вбивають. Щодня катують за нашу мову. Щодня гвалтують
Оксана_12• 27 января 2023
Ответ дляMassaraksh
Моя мати працює в навчальному закладі, в якому майже немає навчальної літератури на українській мові. Вони неодноразово зверталися до міносвіти з цією проблемою, благали надати підручники, лекційний матеріал. Відповідь одна: немає, в процесі створення. В процесі створення воно багато років. Пропонують, а тепер зобов´язують педагогів писати підручники власноруч. Але вони не методисти та складати підручники - не їхня робота.
Про що ви говорите. Спеціальна література. Років ще сім тому купити пристойну дитячу книгу українською було завданням із зірочкою (зараз значно краща ситуація, але все ж). Це я мовчу про спробу знайти озвучену мультика про совенят (до трьох років). Знайшла англійську (оригінал), турецьку, польську, кілька варіантів!!!! російською, а мовою контенту як не було, так і не буде очевидно. При цьому повинні всі її знати і любити.
Для української мови озвучка Сімпсонів зробила значно більше, ніж всі ці протизаконні ’укази’ разом з їх авторами скопом.
Леска• 27 января 2023
А шо то ботяки нажалілися на мій допис ,, он які слова вивчили за 4 дні,, образилися??
ПЛЮС-МИНУС• 27 января 2023
Ответ дляRe1ne
А вам отказывают в исповедовании и в медпомощи по причине незнания украинского языка?
я мову знаю. я на ней работаю большую часть суток. но дома мы общаемся не на мове. дома, на улице, в магазине, в кино, в спортзале - везде где наш досуг.
перемена в вузе - это личное время, а не пары.
автор Shaan • 27 января 2023
Ответ дляЕвга-9246
Так не на каком-то ж, правда? А на конкретній мові окупантів, які стирають зараз нас і нашу країну з лиця землі. Як ще можна й досі дивуватися тому, що в нашій країні ця мова стає ворожою!?
ну так ничего, что на этом языке с рождения пол страны говорит? И как это мова может быть ворожою? Ворожими могут быть зло, агрессия, нападение, бомбежки, обстрелы. А язык к этому никакого отношения не имеет.
Татьяна-bfd8• 27 января 2023
Ипсошница и провокатор. Жалоба
sunholder• 27 января 2023
Ответ дляMoco
Почему вы пишите на русском ааааааа
Мабуть тому шо адекватна людина розуміє, що їй ніхто не забороняє розмовляти на будь-якій мові))
Це тільки місцевих порадниць пожиттєво притискають))
Элочка LA• 27 января 2023
Ответ дляLJA
Ну дізнались. Люди адекватні, відносяться позитивно. Як бачите більшість підтримують. От тепер задумайтесь , а що з вами не так , що ви з новини в ’шоке’. Хоч чого дивуватися, хтось ж за Януковича голосував
Адекватні не підтримують порушення Конституції
Янукович такого собі не дозволяв.

Daria0000• 27 января 2023
Ответ дляWendy Rhoades
поэтому вы там и не учитесь)
там и так все на украинском или английском общались.
Я уже выучилась, спасибо )) пркерасно знаю и украинский, и английский, и руксский, и францусзский, тау что унизить меня не получилос, если хотели. Закончила ин.яз, кстати в военной академии, сейчас нац.гвардии, откуда очень много знакомых русскоязычных ребят защищает сейчас нас всех, в том числе и Вас, пока вы мовный срач разводите и пытаетесь меня как-то оскорбить. Выше я написала свое мнение более разветнуто. Повторяться не буду.
Оксана_12• 27 января 2023
Ответ дляsunholder
Да Європі пофіг.
путін скільки років порушує конституцію України і права громадян? І шо?
І ніщо. Він у них грошей не просить. На відміну від нас.
автор Shaan • 27 января 2023
Ответ дляВоробу-шек
Вы прям все нарративы решили собрать в одной теме:
Ущемление руцкага языка
Европе на нас насрать
Киевский тоталитарно-фашистский режим
Садитесь, автор, 5!

Удалено администрацией...
Re1ne• 27 января 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
нет. не вижу. у приезжего китайца больше прав чем у меня?
Чи багато ви знаєте китайців у могилянці?
sunholder• 27 января 2023
Ответ дляОксана_12
А нам шо гроші просто так дають?)))
Птица-синица• 27 января 2023
Ответ дляВсё хорошо
Солдатам это нашим напишите? Совести хватит?
Ща напишу бывшему мужу, он как раз дочке 4 дня что-то с Бахмута не пишет. Не думаю, что он будет против нововведений в Киево-могилянке!
Воробу-шек• 27 января 2023
Ответ дляЭлочка LA
Янукович такого собі не дозволяв.
Скучаете за батей, да?
WomAnn• 27 января 2023
Поддерживаю!
Kyivlyanochka• 27 января 2023
Ответ дляShaan
что?
Пишіть українською бо я не розумію
Накрайняк якщо зовсім не можете є Google translate
автор Shaan • 27 января 2023
Ответ дляЗакусенец
Ойойооййо ущемляют рузький языыык, еще и в ВУЗе😱😱😱 да еще и в Украине! Аааа катастрофа:)
опа, а что это вы на русском?? Представьте, что вы в КМА! Это ж нормально

Решка7777• 27 января 2023
Ответ дляSielo
Я вичала предмети тільки з російськомовними і англомовними джерелами, робоча мова під час семінарів була українська і англійська як я не розсипалася.. І перекладачі мене не банили, червоним дипломом закінчила навчання. Дивовижно.
але не українськими підручниками.
тема про це.
сестра за її фахом хімік-відсутній переклад на українську
VA 11• 27 января 2023
Ответ дляDaria0000
Для меня это было бы ущемление моих прав.
Ракеты от русни не считаете ущемлением Ваших прав?
Love more• 27 января 2023
Безпредел
Куздра• 27 января 2023
Ответ дляОксана_12
Розкішне рішення - переклад методом ’титульного листа’. Це коли підручник цілком не перекладається, а перекладається лише перша сторінка з вихідними даними. Все інше залишається незмінним. По нормативах - ок норм. Так і живемо, підручники (технічна документація, креслення, стандарти) 70х років в українській обкладинці.
Воробу-шек• 27 января 2023
Ответ дляShaan
Удалено администрацией...
Болаболик• 27 января 2023
Ответ дляvinogradoff
Ви хоч знаєте як розмовляють в Вінницькій, Черкаській, Полтавській обл і так далі?
І як розмовляють на Донбасі, наприклад?
Де ви там чули чисту літературну мову?
Нехай вчать , це не моя проблема .
А то вже вигадали що їх селюками називають за українську, а не за суржик.
Love more• 27 января 2023
Безпредел
Оксана_12• 27 января 2023
Ответ дляlights_22
Я сама з російськомовної родини, але вважаю що потрібно популяризувати українське, бо дехто намагається це знищити. І я НЕ розумію, ну як, в нас в універі начались хлопці АФРИКАНЦІ, які ВМІЛИ висловити свою думку краще багатьох хто прожив в Україні життя
Ну окей там бабці, дідусі які вже похилого віку і їм важко говорити українською, ну але жінки,чоловіки, молодь, ну як можна жити в країні і не знати мову?
Мені здається це лише в нас така фігня коли громадяни не можуть говорити мовою своєї країни.
Всі все можуть. Та навіть роблять. Людей трохи дивує, що їм забороняють розмовляти рідною мовою, от і все.
Kyivlyanochka• 27 января 2023
Ответ дляВоробу-шек
Удалено администрацией...
Soufit• 27 января 2023
Ответ дляuhty_puhty
Нет, все не подтянутся, могилянка всегда была немного того на мове.
В Тараса Шевченка з 2012-го викладання заборонили російською. А 2016-му заборонили персоналу спілкуватися російською, в стінах ВУЗу
Студентам ще можна між собою, але впевнена, що візьмуть приклад з Могилянки
Rukola1• 27 января 2023
Я лише вітаю подібні речі. Парашська мова стає ознакою недолугості та недалекоглядності. Так і повинно бути